Vítkovice – Ingolstadt 5:1 (kon.) | Třinec – Bern 7:0 (kon.) | Tappara – Stavanger 7:3 (kon.)
Kuopio – Sparta 4:5 (2:3 po s.n.) | Krefeld – Skellefteå 1:2 (kon.) | Kölner Haie – Košice 2:1 (kon.)
Vienna Capitals – Färjestad 4:1 (kon.) | Ženeva – Frölunda 4:3 (kon.) | Briançon – Villach 1:2 (kon.)
Zug – SaiPa 1:2 (kon.) | Zürich – Vålerenga 4:1 (kon.) | SønderjyskE – IFK Helsinky 4:5 (0:2 po s.n.)
Liberec – Kärpät 3:4 (kon.) | Djurgården – Fribourg 5:4 (po pr.) | Växjö – Mannheim 6:1 (kon.)
po s.n. (0:2)
SønderjyskE Ishockey
4:5 (3:0, 1:2, 0:2 - 0:0)
IFK Helsinky
Čtvrtek 21.08.2014, 20:00 • SE Arena • Hokejová Liga mistrů

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji vám příjemný zbytek večera. (22:48:41)

Drmatické utkání je za námi a diváci v SE Areně se rozhodně nenudili! Domácí překvapili dobrým výkonem a po zásluze si dnes ze zápasu odnáší alespoň jeden bod. Helsinky naopak zabrali až v druhé polovině utkání, což jim nakonec i díky vyrovnávacímu gólu v 60. minutě stačilo k zisku dvou bodů.

Zápas je za námi.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým IFK Helsinky.
    IFK Helsinky nakonec vítězí v samostatných nájezdech 2:0 a získávají v dnešním zápase dva body do tabulky skupiny J. Rozdílový nájezd proměnil Tomáš Záborský!
    DINEEN - 0:2

Za domácí se neprosazuje ani Dineen a je tedy rozhodnuto!

ZÁBORSKÝ - 0:1

Naopak Záborský na druhé straně posílá puk pod víko a dostává IFK do vedení!
    SPELLING - 0:0

Jako první jel domácí Spelling, který neproměňuje!

Samostatné nájezdy začínají.

Statistika střel na bránu nakonec dopadla velmi vyrovnaně výsledkem 31:32. Oba brankáři však ještě budou čelit samostatným nájezdům. Který tým v nich uspěje a odnese si ze zápasu druhý bod?

Ani prodloužení nerozhodlo a na řadu přicházejí samostatné nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:21
    Frazee byl v brankovišti sražen dotírajícím hráčem IFK, ale rozhodčí pouze vykazuje hru do středního pásma, což se domácím příznivcům vůbec nelíbí.

64:00
    Poslední minuta prodloužení!

62:43
    HIFK hraje v plném počtu.

62:34
    SønderjyskE si během své přesilovky 4 na 3 vytvořilo několik zajímavých šancí a Husso musel několikrát podržet svůj tým dobrými zákroky!

60:43
    Za hákování si tedy 2 minuty odsedí Lauri Taipalus a domácí dostávají příležitost v podobě přesilové hry!
    Únik Coryho Quirka.

60:43
    Obrovská šance domácích! Cory Quirk jel sám na brankáře Hussa, který jeho nájezd dokázal vychytat a následně odolal i nebezpečným dorážkám! Quirk byl však při svém nájezdu viditelně faulován, což mu ztížilo zakončení.

60:01

Za chvíli nás čeká pětiminutové prodloužení. Pokud se v nastaveném čase nerozhodne, přijdou na řadu samostatné nájezdy. Oba týmy si již zajistily jeden bod do tabulky skupiny J. Který z nich přidá druhý?

Třetí třetina je za námi, ale utkání pokračuje! IFK Helsinky totiž ve třetí části smazaly dvougólovou ztrátu a vyrovnávací brankou v poslední minutě základní hrací doby si vynutili prodloužení.

60:00
    TAIPALUS - 4:4

59:02
    Helsinky právě vstřelily branku!
    A je vyrovnáno! Těsně po skončení hostující přesilovky, které zoufale chyběla střela, se do kotouče opřel LAURI TAIPALUS a propálil vše co mu stálo v cestě! Asistence: Robert Leino.

59:00
    Domácí v plném počtu!

57:51
    Hosté jsou zatím v přesilovce zcela marní.

57:00
    Dobrá příležitost pro HIFK! Nick Dineen (SON) si odsedí dvě minuty za podražení.

56:30
    Hostů se rychle krátí čas na vyrovnání.

55:48
    Záborského ránu z otočky vyráží Frazee!

54:12
    Nepřehledná situace před Frazeem! Hostující hráči se opakovaně snažili dostat puk do brány, ale ani jednou se jim nepodařilo trefit poskakující kotouč ideálně.

53:08
    Další komerční přestávka. Domácí hrají překvapivě aktivně a hodně vyrážejí do brejků. Helsinky zatím nemají takovou převahu, jaká by se od nich asi v těchto chvílích měla očekávat.

52:37
    Utkání na stadionu sleduje 1826 diváků.

51:19
    SønderjyskE se v posledních minutách osměluje a vyráží do útočných akcí. Hraje se nahoru dolů a čeká nás zajímavých 9 minut do konce třetí části.

48:49
    Velká šance domácích! V protiútoku se do zakončení dostal Frank, ale jeho střelu výborně vyrazil Husso, který teď podržel svůj tým.

47:40
    Komerční přestávka.

46:11
    Hosté se snaží útočit, ale dánský tým zatím dobře brání a často dostává puk pryč ze svého pásma.

44:13
    Tahle přesilovka se HIFK vůbec nepodařila.

44:13
    Bødker je zpátky na ledě.

43:37
    Hostům se nedaří usadit v útočném pásmu.

42:13
    Mads Bødker (SON) – 2 minuty za hákování.

40:18
    Hned v úvodu třetí třetiny přichází rychlé snížení hostů! Teemu Ramstedt dokázal zavést kotouč až do útočného pásma, kde puk převzal ROBERT LEINO a uklidil kotouč k zadní tyči za brankáře Frazeeho. Asistence: Teemu Ramstedt.
    LEINO - 4:3

40:01

Ve druhé periodě se hosté dostali mnohem více do hry a po většinu času domácí tým přehrávali. Do třetí třetiny však i přesto půjde HIFK s dvougólovým mankem. Zda se finskému celku podaří se zápasem ještě něco udělat uvidíme za chvíli. Třetí třetina by měla začít přibližně ve 21:49.

40:00

39:47
    Těsně před přestávkou přichází ještě jedno vyloučení. Dvě minuty si odsedí domácí Kim Lykkeskov za nedovolené bránění.

39:30
    Na druhé straně o sobě mohl dát vědět Nykopp, který se vrátil z trestné! Finský útočník však trefil pouze připraveného brankáře Frazeeho.

39:12
    Hosté hrají v plném počtu.

38:52
    Domácí měli velkou šanci na využití přesilovky! Patrick Asselin šel úplně sám na brankáře, ale Husso jeho zakončení vychytal lapačkou a podržel tak svůj tým.

37:12
    Thomas Nykopp (IFK) se nejprve objevil v dobré šanci před Frazeem, ale následně se po jejím nevyužití provinil proti pravidlům a jde si odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.

36:37
    Těsně po skončení přesilovky je domácím odpískán icing, což se hráčům ani trenérovi SønderjyskE moc nelíbí.

36:29
    SønderjyskE hraje v plném počtu.

35:47
    Domácí se dobře brání a již podruhé vyvážejí kotouč k Hussovi.

34:29
    Patrick Asselin (SON) – 2 minuty za hákování. Příležitost pro HIFK!

33:13
    Komerční přestávka se hodí více domácím, kteří jsou v posledních minutách viditelně pod tlakem.

31:50
    Další velká příležitost pro HIFK! Leinonen si nabruslil s pukem až před Frazeeho, který ale jeho střelu parádním zákrokem zneškodnil.
    TAIPALUS - 4:2

31:23
    Po vyhrané buly v útočném pásmu se kotouč dostal k Teemu Ramstedtovi, jehož přízemní střelu Frazee pouze vyrazil betonem přímo k LAURIMU TAIPALUSOVI, který z dorážky snižuje na dvoubrankový rozdíl. Asistence: Teemu Ramstedt.

30:19
    Mads Lund (SON) – 2 minuty za hrubost.

29:37
    HIFK bylo hodně pod tlakem, ale nakonec se dokázalo i v tomto oslabení ubránit.

28:20
    Tyler Gotto (SON) rozezněl svou pumelicí brankovou konstrukci za Hussem!

27:37
    Tomáš Záborský (IFK) – 2 minuty za držení. Další přesilovka pro domácí.

27:02
    Hosté se bez větších potíží ubránili a hrají v plném počtu.

25:02
    Daniel Grillfors (IFK) – 2 minuty za zdržování hry.
    LYKKESKOV - 4:1

24:28
    SønderjyskE právě vstřelilo branku!
    Povedený protiútok domácích končí gólem! Mortensen zavezl po levé straně puk do útočného pásma a jeho následnou střelu vyrazil Husso jen před sebe, kde kotouč pohotově dorazil KIM LYKKESKOV. Asistence: Dau Mortensen.

22:53

21:30
    Velká chyba domácího Spellinga při vlastní přesilovce! Spelling rozehrál v obranném pásmu jen k hostujícímu Nykoppovi, který ihned vypálil a jeho pokus se od zadního mantineu odrazil k JASSE IKONENOVI, pro něhož bylo snadné doklepnout kotouč do odkryté klece. Asistence: Thomas Nykopp.
    IKONEN - 3:1

20:53
    Corey Elkins (IFK) – 2 minuty za hákování. Přesilovka pro domácí!

20:37
    Helsinky se hned v úvodu druhé třetiny vrhly do útoku, ale domácí se ubránili a vyvezli puk z obranného pásma.

20:01

Střely na bránu po první třetině:
    SønderjyskE: 10
    HIFK: 6

Po první dvacetiminutovce svítí na výsledkové tabuli překvapivé skóre 3:0. Nutno ovšem uznat, že domácí tým si své vedení zasloužil. SønderjyskE hrálo opravdu dobře a bude zajímavé sledovat, zda na svůj výkon z první periody naváže i ve zbytku utkání. Druhá třetina začne přibližně ve 20:54.

20:00

17:16
    Domácí využívají další přesilovku! Cory Quirk naznačil zpoza kruhu střelu a následně přihrál PATRICKU ASSELINOVI, který si najel s pukem před bránu a zblízka již podruhé v dnešním utkání překonal brankáře Hussa. Asistence: Cory Quirk, Thomas Spelling.
    ASSELIN - 3:0

15:53
    Matti Kupparinen (IFK) – 2 minuty za hákování.

14:37
    Domácí stále překvapivě drží dvougólový náskok a nutno říct, že ani v těchto chvílích nehrají nijak pasivně.

12:40
    Zajímavá příležitost pro domácí! Quirk přihrál před bránu na Franka a nezbývalo mnoho, aby to bylo už 3:0 pro SønderjyskE.

11:42
    V posledních minutách je HIFK přeci jen aktivnější a více se dostává do útočného pásma.

09:52
    Leinonen (IFK) se v útočné třetině opřel do puku, ale Frazee byl pozorný.

09:00
    V úvodních minutách začalo sice aktivněji helsinské IFK, ale po první vstřelené brance dominují na ledě překvapivě domácí.

07:10
    Hosté si po druhé inkasované brance vyžádali oddechový čas.

07:10
    Domácí se prosazují v přesilové hře! Nejprve měl velkou šanci Frank a o chvíli později už se domácí publikum mohlo podruhé radovat, protože Bødker přihrál od modré na PATRICKA ASSELINA, který zblízka dostal kotouč za Hussova záda. Asistence: Mads Bødker.
    ASSELIN - 2:0

05:54
    Přesilovku si nyní zkusí i domácí. Hosté budou pykat za příliš mnoho hráčů na ledě.

05:13
    Lund vybrusil s pukem zpoza brány a přihrál na modrou na ANDERSE OVERMARKA, jeho rána rozvlnila síť za zády brankáře Hussa! Asistence: Mads Lund, Kim Lykkeskov.
    OVERMARK - 1:0

04:05
    Domácí Nielsen dobře vypálil, ale jeho střelu vyrazil Husso ramenem.

02:47
    Domácí hrají v plném počtu.

02:30
    Nyni už se Helsinky v útočné třetině usadily, ale domácím se nakonec podařilo vyhodit kotouč.

01:47
    První polovina přesilové hry se IFK moc nepodařila. Hosté se nedostali do trvalého tlaku v útočném pásmu a ani jednou nevystřelili.

00:47
    Michael Eskesen (SON) – 2 minuty za držení. První přesilovka utkání.

00:15
    Zakázané uvolnění hostů.

00:01

Hráči obou týmů už se seřazují na ledové ploše a utkání za malou chvíli začne.

SønderjyskE Ishockey: Frazee (Lee-Olsen) – Galbraith, Gotto, Bødker, Eskesen, Sørensen, Overmark, Hansen – Spelling, Quirk, Frank – Nielsen, Dineen, Asselin – Lykkeskov, Lund, Dau Mortensen – Mohr, Skov, Eskildsen – Stockfisch

IFK Helsinky: Husso (Lankinen) – Taipalus, Söderholm, Grillfors, Moberg, Salmi, Heikkinen, Tarkkanen, Blomqvist – Zaborsky, Ramstedt, Leino – Luttinen, Elkins, Puustinen – Leinonen, Kuparinen, Partanen – Ikonen, Nyberg, Lamberg

Rozhodčí: Brill (GER), Grumsen (DEN) – Haurum (DEN), Andersen (DEN).

Klub z hlavního města Finska IFK Helsinky skončil v minulém roce až na devátém místě finské hokejové ligy. Uvidíme, jak se klubu bude dařit letos, když jeho rival Jokerit bude nově místo finské ligy hrát KHL.

SønderjyskE Ishockey je dánský hokejový klub z města Vojens v jižním Jutsku a momentálně je úřadujícím mistrem dánské hokejové ligy.

V úvodním hracím dni nové hokejové Ligy mistrů přivítá od 20:00 na svém ledě dánský tým SønderjyskE Ishockey finské IFK Helsinky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 6. Overmark (Kund, Lykkeskov), 8. Asselin (Bødker), 18. Asselin (Quirk, Spelling), 25. Lykkeskov (Mortensen) – 22. Ikonen (Nykopp), 32. Taipalus (Ramstedt), 41. Leino (Ramstedt), 60. Taipalus (Leino), rozh. náj. Záborský

IFK Helsinky: Husso (Lankinen) – Taipalus, Söderholm, Grillfors, Moberg, Salmi, Heikkinen, Tarkkanen, Blomqvist – Záborský, Ramstedt, Leino – Luttinen, Elkins, Puustinen – Leinonen, Kuparinen, Partanen – Ikonen, Nyberg, Lamberg

Rozhodčí: Brill (GER), Grumsen (DEN) – Haurum (DEN), Andersen (DEN)