První den - 4. ročník (kon.)
První den - 4. ročník

Pátek 22.08.2014, 08:00 • Zimní stadion Na Lapači (kapacita: 5400 míst), Vsetín. • Wallachian Puck

Utkání nakonec skončilo spravedlivou remízou 2:2, byť se nakonec zrodila vcelku nečekaně, jelikož hosté vyrovnali dvougolové manko během 12 sekund v 28 minutě utkání, kdy se dvakrát v krátkém sledu prosadil Michal Činčala, vždy s přispěním Maxima Vehovského. Závěrečná branka domácího Adama Turka padla po zaznění závěrečné sirény a na výsledek již neměla vliv. Pro dnešek děkujeme za pozornost a těšíme se na Vás od zítřejší osmé hodiny ranní.

Branky a nahrávky: 18. Turek, 19. Dědek – 28. Činčala (Vehovský), 28. Činčala (Vehovský) (18:14:26)

9.záp
    Poruba uhájila vedení, nakonec vítězí poměrem 5:4. Určuje tak jednu zásadní věc, hanácký tým nemá na kontě po třech utkáních ani jeden bod. Ostravané si naopak po nepovedeném startu proti Rize připisují druhé vítězství za sebou.

Branky a nahrávky: 11. Skála (Petruška), 14. Petruška (Biály), 15. Macho (Puchala), 17. Pospíšil, 27. Petruška (Haladěj) – 5. Přibyl, 14. Přibyl, 16. T. Hlávka, 25. Buršík.

8.záp
    Brumov-Bylnice nakonec uhájil nejtěsnější vedení 2:1 a slaví tak první výhru v turnaji. Hostům ze severu Moravy nebyla nic platná ani minutu trvající powerplay.

Branky a nahrávky: 12. Hodas, 16. Hodas (Ovesný) – 24. Kuchař.

7.záp
    Na divokém západě by se nemuseli stydět za takovou přestřelku, jakou předvedli ve druhé půli oba soupeři. Nakonec utkání skončilo výsledkem 11:5.

Branky a nahrávky: 22. Chudoba, 24. Kovalčík, 24. Činčala (Vehovský, T. Kalužík), 25. Vehovský (Činčala), 29. Olšanský – 4. Mešar (Petrovský), 6. Petrovský, 9. Šotek (Suchý, Podolský), 10. Petrovský (Mešar), 15. Podolský (Šotek), 20. Šotek (Mešar), 20. Mešar, 23. Šotek, 24. Mešar, 26. Šotek (Podolský), 26. Petrovský (Mešar).

6.záp
    Přerov opět ztratil vedení. Stejně jako v prvním utkání proti Vsetínu Hanákům nestačilo dvoubrankový náskok. O něj definitivně přišli v osmnácté minutě zásluhou druhé branky Livišicse, který necelé čtyři minuty před koncem dovršil hattrick a zařídil tak pro pobaltskou pýchu hokeje druhé vítězství.

Branky a nahrávky: 1. Hlávka, 7. Plchot – 13. Livišics (Ramanis), 18. Livišics (Orlovs), 27. Livišics (Ramanis).

5.záp
    Poruba zvládla výtečně závěr utkání a poté, co vstřelila tři branky, během pěti minut, zaslouženě vítězí nad domácím Vsetínem poměrem 4:1. Ostravané využili především nedisciplinovanosti domácích, dvě ze tří rozhodujících branek dali v přesilovkách.

Branky a nahrávky: 19. Mošnička – 19. Haladěj, 26. Skála (Haladěj, Puchala), 28. Macho (Pospíšil), 30. Vrána.

U konce je i čtvrté utkání. Poprad v něm nakonec rozdrtil tým Brumova-Bylnice poměrem 11:3. O osm branek se postarala dvojice zabijáků Mešar, Petrovský. Jinak ale kamzíci, jak si popradský tým přezdívá, působili celkově velmi kvalitně a hokejově. Hráči od česko-slovenských hranic se sice snažili, leč na slovenského soka to nestačilo.

Branky a nahrávky: 2. Mešar, 6. Mešar (Petrovský), 7. Mešar (Petrovský), 11. Petras, 15. Mešar (Petrovský), 18. Šotek (Suchý), 23. Petrovský (Mešar), 24. Kožuch (Šotek), 25. Mešar (Petrovský), 29. Petrovský (Mešar) – 16. Ovesný, 19. Ovesný (Hodas), 30. Poláček (Janáček).

3.záp
    Třetí utkání je u konce a rozhodli jej ve svůj prospěch hráči z města, které je složeno ze dvou menších útvarů – tedy Frýdku-Místku. Opavě poté nepomohla ani závěrečná power-play. I když Slezané měli několik příležitostí, skvělý Zátopek vedení uhájil.

Branky a nahrávky: 9. Volný, 29. Kuchař (Volný) – 15. T. Kalužík.

Vínově-červené mužstvo si užívá prvního vítězství na turnaji. Nakonec ostravskou Porubu porazilo poměrem 3:0. Tvrdá řež plná šancí po první třetině malinko opadla a hrál se spíš urputný hokej ve středním pásmu. Dinamo ovšem dokázalo ještě dvakrát rozvlnit síť, přičemž Ostravanům se Bumanise v brance Rigy nepovedlo překonat.

Branky a nahrávky: 6. Livišics, 17. Bruveris, 22. Turiščevs.

První utkání Wallachian Pucku 2014 je za námi. Domácí Vsetín v něm sice prohrával 0:2, ale poté defenzívu Zubrů zdecimovalo útočné snažení prvních dvou formací Valachů a ti dokázali otočit skóre až na konečných 6:2

Branky a nahrávky: 14. Turek (Stodůlka), 15. Dědek, 15. Stodůlka (Turek), 15. Kovář (Antolák), 20. Stodůlka (Krajčík), 23. Dědek (Krajčík, Stodůlka) – 4. Tomiga (Dohnal), 10. Hlávka.