Kometa Brno – HC Slovan 2:2 (kon.) | Olomouc – Nitra 1:3 (kon.) | Trenčín – Žilina 1:2 (kon.)
Brno – HC Slovan 2:2 (kon.) | Prešov – Debrecín 5:6 (kon.) | Skalica – K. Vary 1:5 (kon.)
Chomutov – Kladno 3:1 (kon.) | Plzeň – Slavia 1:0 (kon.) | Poruba 2011 – Polsko U20 5:0 (kon.)
Mor. Budějovice – Břeclav 2:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Frýdek-M. 2:5 (kon.) | Havířov – Prostějov 3:1 (kon.)
Ústí n/L – Benátky n/J 4:5 (0:1 po s.n.) | Klášterec nO – Sokolov 0:3 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 2:3 (kon.)
Žďár n/S – Pelhřimov 6:5 (2:1 po s.n.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 4:3 (2:0 po s.n.) | Zlín – Zvolen 1:5 (kon.)
Znojmo – Mladá Boleslav 5:7 (kon.) | Opava – Vsetín 3:4 (1:2 po s.n.) | Senica – Trnava 4:2 (kon.)
Nové Zámky – SHK Hodonín 8:3 (kon.) | Piešťany – Moser Medical Graz 99ers 5:6 (po pr.)
HC Kometa Brno
2:2 (0:1, 1:1, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Úterý 26.08.2014, 17:00 • Hala Rondo • Přípravné zápasy

Z Brna se pro tuto chvíli loučím a přeji pěkný zbytek úterního dne. (19:22:30)

Řečeno bylo vše, loučí se 6744 diváků, loučí se Slovan a loučí se Kometa. Sledovali jsme pěkný hokej a fanoušci obou táborů si rozhodně mohli přijít na své.

Nejlepší hráči zápasu:

František Ptáček – Libor Hudáček

Slovan tak uspěl v nájezdech 1:0, gól vstřelil Tomáš Netík. Konečný výsledek však platí po šedesáti minutách 2:2.

Vyrovnat se snažil Petr Ton, ale Janus mu nastavil lapačku.

Tomáš Netík ovšem překonává Faltera střelou mezi betony – 0:1.

Martin Dočekal se snažil rozhodit Januse, ten však situaci ustál. Stav stále 0:0.

Tomáš Surový zkusil překvapit Faltera prudkou střelou, ale neuspěl.

Jako první jel Tomáš Vincour, ale bekhendové zakončení končí nad bránou.

A tak zápas končí remízou 2:2. Následovat budou nájezdy, které však na konečný výsledek nebudou mít vliv.

59:47
    Tomáš Netík mohl definitivně rozhodnout, ale ani nadvakrát nedokázal překonat Martina Faltera. Prostoru měl skutečně mnoho.

59:40
    Dvacet vteřin před koncem byl Vágner v brankovišti a Janus zůstává po souboji ležet na hřišti. Bude však v pořádku.

59:05
    Kontinuálně pokračuje přesilovka Komety a nechybí u ní František Ptáček, který ve svém prvním přípravném zápase nasbíral již dvě asistence.

58:22
    Kometa právě vstřelila branku!
    Vyrovnáno a v Brně panuje atmosféra jako při extraligovém mači. Hala burací a otřásá se v základech, gól totiž zařídil TOMÁŠ VINCOUR. Odchovanec Komety využil prudké střely kanonýra Tona a po odrazu brankáře Januse touš došťouchl do sítě. Přesilovka 5/3 je tak využitá. Asistence: Petr Ton, František Ptáček (0+2).

58:06
    Trenér Vladimír Kýhos si vyžádal zcela logicky oddechový čas.

58:06
    ...Michal Sersen je vyloučen za zdržování hry.

57:55
    Königova prudká střela jen těsně prosvištěla kolem Janusovy brány. Navíc se bude znovu vylučovat...

57:39
    Šance na vyrovnání je tady. Tomáš Surový je potrestán na dvě minuty za hákování.

57:08
    Hala Rondo sleduje závěr tohoto zápasu, diváci jsou v poloze stojmo a nyní sledovali střelu Bartoviče.

55:37
    Střelu Ostřížka kryje připravený Janus, na druhé straně zasahuje Falter vyrážečkou po střele Surového.

54:40
    Rondem běží mexické vlny, je zde bez cca 700 diváků vyprodáno.

54:21
    Neskutečné, dnešnímu utkání přihlíží 6744 diváků.

53:37
    Únik Surového končí u Faltera.

52:39
    Domácí bojují o vyrovnání, v posledních minutách dostávají soupeře pod tlak.

51:37
    Diváci nejsou příliš spokojeni s verdiktem, ale ten platí. Stále se tak hraje za stavu 1:2.

50:38
    Kometa se málem dočkala vyrovnání, jenže Martin Dočekal hrál vysokou holí a gól nemůže být uznán.

49:37
    Domácí jsou kompletní, přežili minutu a devět vteřin dlouhou přesilovku Slovanu 5/3.

48:38
    Slovan pálil jednu ránu za druhou, ale obrana Brna si společně s Falterem dokázala poradit. Vincour je navíc zpátky na ledě.

47:57
    Trojice Koreis, Ptáček, Dlapa těžké chvíle zvládla a společnými silami vyhazují puk do bezpečí.

47:26
    Trenér Slovanu Rostislav Čada cítí šanci a vyžádal si oddechový čas.

47:26
    Do možného úniku se mohl vřítit Petr Ton, ale pomohl si faulem a za podražení putuje za katr. Kometa bude hrát více jak minutu v oslabení 5/3.

46:51
    Falter čaruje, to je přímo one man show. Nedorost se podíval po svém zakončení pouze a jen do nebes. Napálil totiž puk přesně do lapačky domácího fantoma.

46:35
    V plné polní bude nyní Martin Falter, na trestnou totiž usedá jeho spoluhráč Tomáš Vincour – menší trest sekání.

45:43
    Publikum si přeje vyrovnání a Kometa byla velmi blízko, to je potřeba uznat. I když je stav stále 1:2, gólů mohlo padnout daleko víc. Brankáři se však překonávají.

44:38
    Jenže mohlo být vyrovnáno. Tonova střela propadla před Janusovu bránu, kde se z ničeho nic ocitl Jan Hruška a brněnský útočník ukázal, co se dá vyloženě spálit. Kotouč stačilo uklidit do sítě, leč hráč s číslem "57" ho poslal těsně vedle. Janus už byl překonán a tlačil puk snad očima mimo tři tyče.

43:37
    Bratislavský Slovan je velmi nebezpečný a zatím mu až jednu výjimku patří tato pasáž utkání.

42:39
    A další super zákrok domácího brankář. Nahození Jegliče se snažil uklidit do sítě Tičar a Falter roztáhl své tělo na brankové čáře a tím pádem ucpal prostor v brankovišti.

41:48
    Perfektní spolupráce v podání Netíka a zakončujícího Surového, kterému chyběl kousek na zvýšení skóre, ale Falter se dnes překonává. Chytá skutečně skvěle.

40:49
    Slovan je kompletní, přesto se prohnal uragán jménem Hruška přes slovenskou obranu a jeho střela končí těsně vedle.

40:16
    Brmo dohrává přesilovku, ale už jen pár vteřin chybí do návratu Mojžíše.
    Federální derby na ostří nože

40:01

Poslední třetina se blíží, po skončení základní hrací doby se pojedou ještě tři série samostatných nájezdů.

Další třetina začne přibližně v 18:40.

Více už se v této třetině nestalo, Slovan šel do dvoubrankového vedení díky Jegličovi, Kometa se dostala zpět do hry zásluhou Ostřížka, který nalil svému týmu živou vodu. Brno si v závěru třetiny vytvořilo několik dobrých šancí a nebýt Januse, mohlo být klidně vyrovnáno. Ovšem, nyní platí stále stav 1:2.

40:00

39:20
    Ostrou ránu předvedl veterán Ptáček, jehož bombu Janus s obtížemi kryje. Zřejmě i jeho maska musela vyhlásit stav pohotovosti, to prásknutí bylo slyšet až na komentátorské stanoviště.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny a Kometa se tlačí do šancí.

38:27
    Za zdržování hry je vyloučen český obránce ve službách Slovanu Tomáš Mojžíš.

38:07
    Tutovka pro Kometu. Ostřížek vybídl do šance najetého Miroslava Holce, který ranou z první trefuje pouze padajícího obránce Sersena. Janus se nestačil přesunout a těžko by mohl zasáhnout.

37:16
    Po buly se dostal ke střele Jan Hruška a Janus měl plné ruce práce.

37:02
    Baranka vyhazuje přes všechny čáry, Kometa se v závěru druhé třetiny může pokusit o vyrovnání.

36:05
    Brňané jsou v pěti, buly ovšem bude vykonáno u brankáře Faltera.

35:48
    Domácí tak přežili velký tlak soupeře a s obtížemi vyhazují přes všechny čáry.

34:05
    Jan Hruška vyloučen za hákování, Slovan může opět operovat před Falterem.

33:16
    Ihned mohlo být vyrovnáno. Martin Dočekal si najel před bránu a jen teč Sigaleta znamenala, že puk po jeho svižné střele nedoplachtil do sítě, ale přistál pouze na střeše Janusovy svatyně!

32:19
    Domácí využívají přesilovku. Od modré napřáhl František Ptáček a jeho pumelici šikovně tečoval DAVID OSTŘÍŽEK, který tak poprvé v zápase překonal Januse a Brno je zpět ve hře. Asistence: František Ptáček, Peter König.

32:10
    Puk vypadl z hlediště, buly před Janusem.

31:29
    Bratislava však stále velice dobře brání modrou čáru a Kometa neví kudy by se přes tu bílou tvrz dokázala prodrat.

31:06
    Slovan hrál v šesti, což se trenérovi Čadovi vůbec ale vůbec nelíbí, ale je mu to platné jak hadovi polobotky. Na trestné sedí White.

30:06
    Slovan výborně brání modrou čáru a nepouští soupeře prakticky do ničeho. Naopak sám vyráží do nebezpečných akcí.

29:31
    Jaro Janus se ve druhé třetině docela nudí, žádnou větší šanci z pohledu Brna nemusel řešit.

28:52
    Postavení hráče v brankovišti, White to přehnal s důrazem.

28:28
    Puk u Faltera, který kotouč raději ukryl do výstroje.

27:37
    Kometa se snaží zlepšit důraz, ale zatím se to nedaří.

26:57
    Divákům to však nějak extra nevadí, užívají si výborný hokej navíc za vzájemných pokřiků Slovan a Brno. Není tajemstvím, že ve fotbale a v hokeji panuje mezi oběma tábory družba.

25:27
    Kometa zatím nenalezla cestu k Janusovi, Slovan hraje daleko klidněji a je v koncovce daleko efektivnější.

24:52
    Slovan právě vstřelil branku!
    Za Slovan se nyní trefují důrazní Slovinci, kteří zvyšují po vzájemné spolupráci skóre. Tičar nahodil kotouč před bránu, kde nebezpečně operoval ŽIGA JEGLIČ a jeho důraz na brankovišti je přetaven v druhou branku. Falter neměl šanci ve velké tísni reagovat, tam měla čistit prostor brněnská obrana. Bez asistence.

24:05
    Po delší době vyzkoušel pozornost Faltera útočník Surový a nebyla to vůbec špatná střela.

23:26
    Tým bouřliváka Rostislava Čady se ubránil bez větších starostí. Mimochodem trenér Slovanu je celý zápas s hráči ve spodních patrech střídačky a vypadá to, jako by chtěl vyskočit na pro něj velice dobře známý led. Za Kometu hrál dlouhé roky, stejně tak ji trénoval.

22:39
    Domácím se nedaří na delší dobu usadit v pásmu, hosté výborně brání svou modrou čáru.

22:16
    Následně Slovan vyhazuje kotouč před všechny čáry.

22:11
    Nakonec byl před bránou Miroslav Holec, který tečoval jeho nahození, Janus však vše potřebné viděl a roztáhl se na brankovišti.

21:38
    Jan Hruška se hlásil mezi kruhy o kotouč, ale nedostal ho. Kometa to zkusí znovu od obránce Hanzlíka.

21:10
    Z něj se však poroučí Tomáš Mojžíš za držení protihráče. Za pár chvil si Brno vyzkouší početní výhodu.

21:00
    Hosté jsou v pěti, za pár vteřin se na led vrátí i David Ostřížek.

20:22
    Další Barankovu střelu tečuje Vincour do rohu kluziště.

20:17
    Oba týmy hrají ve čtyřech, více prostoru momentálně vyhovovalo Slovanu, který zahrozil Barankou. Falter odráží kotouč mimo hřiště.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:45.

První třetina je již minulostí, sledovali jsme pohledný a útočný hokej, ve kterém byl o něco lepší Slovan. Ten svůj tlak také vyjádřil gólem, když se v 18. minutě trefil Libor Hudáček. Pochvalu zaslouží Martin Falter, jenž pochytal několik tutovek soupeře. Zatím je tedy stav 0:1.

20:00

19:18
    A David Ostrížek tentokrát v roli faulujícího hráče, je vyloučen za nedovolené bránění.

19:11
    Ihned po buly střílel David Ostřížek, ale jen vyprášil výstroj připraveného Januse.

18:54
    Na tresty je vyrovnáno, Vladimír Mihálik vyloučen za sekání. V závěru třetiny je tu přesilovka pro Kometu.

17:53
    Hosté jdou do vedení a z toho množství šancí se dá říci, že zaslouženě. Surový předložil kotouč na zadní tyč, kde byl připravený LIBOR HUDÁČEK, ten si zkušeně položil Faltera a poté puk procedil pod jeho tělem do sítě. Asistence: Tomáš Surový.

16:53
    Ivan Baranka vyhazuje přes všechny čáry a Kometa se tak může po delší době usadit v útočné třetině.

15:58
    Do konce třetiny máme něco přes čtyři minuty a zatím je to souboj brankářů. Především je potřeba pochválit Faltera, jenž prokazuje v přípravě velice slušnou formu.

14:39
    No to jsou věci. Nejprve netrefuje prázdnou bránu mladý útočník Raška a vzápětí šel sám na bránu Mário Bližňák, který si položil Faltera, ten ale máchl lapačkou a fantastickým zákrokem připravil Slovan o gólovou radost. Tohle se muselo líbit, pěkná pasáž zápasu.

13:13
    Dalo by se říct, že Slovan je v první třetině daleko aktivnější a živější, Kometa si však vytvořila také velice slibné šance.

12:26
    V akci byl i Slovan, hraje se skutečně ofenzivní podívaná. Nejprve se před Faltera tlačil Jeglič, který byl před zakončením lehce popotažen, hrálo se však dál a ránu Mojžíše musel domácí gólman krýt do lapačky.

11:28
    Na druhé straně se však jedno přečíslení stalo, postaral se o něj Tomáš Vondráček, který ranou zápěstím přinutil Januse ke gymnastickému prvku.

10:37
    Hraje se ve středním pásmu, Hanzlík výborně přečetl úmysl Bližňáka a nepustil ho do přečíslení.

09:53
    White v souboji s Dlapou posunul bránu a bude se vhazovat ve středním pásmu.

08:58
    V akci opět Martin Falter, který nechytá vůbec špatně. Sám na něj jel z podobného místa jako před pár minutami Nagy i Václav Nedorost, ten však mířil nad vyrážečku a brněnský mág se nachytat nenechal.

08:28
    Stále se hraje ve vysokém tempu, což kvitují zatím velmi spokojení diváci. Místa je volného skutečně málo, troufám si tvrdit, že přes 5000 diváků by zde být mohlo.

07:38
    Český útočník Tomáš Netík si udělal prostor na pravé straně hřiště, obelstil jednoho z obránců Komety a rychlou svižnou střelou protáhl Martina Faltera.

07:09
    Puk vypadl z hlediště, vhazování ve středním pásmu.

06:50
    Dobře zapracoval i na druhé straně Janus, který kryje prudký projektil v podání Leoše Čermáka.

06:31
    Icing Komety a hra se přestěhuje opět před domácího strážce svatyně. Martin Falter určitě zaslouží pochvalu za výborný zákrok, jenž zachránil Kometu od inkasované branky.

06:16
    Brno je kompletní, přežilo i jedovatou střelu Tomáše Mojžíše, která byla v poslední moment sražena do ochranné sítě.

05:12
    Jenže poté se udála obrovské šance Slovanu, konkrétně to byl zkušený slovenský reprezentant Ladislav Nagy, který si najel mezi kruhy a sám pádil na Faltera. Ten však jeho bekhendový blafák vystihl perfektním zákrokem, levý beton zastavil kotouč na cestě do sítě.

04:52
    Slovan se usadil v útočném pásmu, ale výborně zapracovali Burian s Koreisem a kotouč vyhodili do středního pásma.

04:05
    Bude se poprvé v zápase vylučovat. Na trestnou lavici odchází Lukáš Vágner za hákování.

03:27
    Domácí si vynutili tlak před soupeřovou bránou, Nagy pouze odpaluje kotouč do středního pásma.

03:18
    Přichází právě teď. Nejprve se před Januse natlačil Ostrížek, který pálil mezi betony slovenského brankáře a následnou ránu Tona z mezikruží opět gólman Slovanu bezpečně kryje.

02:46
    Zatím se hraje v dobrém tempu, ale na nějaké větší šance stále čekáme.

01:26
    Na druhé straně se tlačila do první příležitosti Čermákova formace, ale Januse nedokázal nikdo výrazněji ohrozit.

00:26
    Už se hraje, Slovan jde do útoku a ihned pálil od modré čáry obránce Sersen. Vondrka se cpal k teči, ale Falter byl připraven na všechny možné varianty a puk ukryl mezi betony.

00:01

V bráně Komety nakonec Martin Falter, na druhé straně oblíbenec bratislavského publika Jaro Janus.

Hráči jsou na ledě, vše je připraveno a můžeme začít.

Hala Rondo se opět velice slibně zaplňuje, průměr na přípravné zápasy je zde v Brně kolem 4700 diváků, dnes se čeká překonání magického čísla 5000. Tak uvidíme. V sektoru hostů je i hlouček fanoušků Slovanu, atmosféra by tak měla být dobrá.

HC Kometa Brno: Falter (Čiliak) – Ptáček, Dlapa, Hanzlík, Kuboš, Malec, König, Vágner – Mrázek, Vincour, Ostřížek, Ton, Hruška, Čermák (C), Holec, Burian, Koreis, Dočekal, Vondráček, Raška. Trenér: Vladimír Kýhos.

HC Slovan Bratislava: Janus (Backlund) – Luža, Sigalet, Mojžíš, Baranka, Sersen, Jeglič, Brejčák – Nedorost, Murley, Tičar – Nagy, Lunter, Surový – Bližňák, Mihálik, Šťastný – Bartovič (C), White, Netík – Vondrka, Bakoš, Hudáček. Trenér: Rostislav Čada.

Rozhodčí: Jeřábek, Čech – Reich, Skopal..

Kouč Rostislav Čada přivítal do týmu hned deset nováčků. Největší hvězdou je zkušený švédský gólman Johan Backlund, který přišel z Viťazu Podolsk. Výraznou posilou je bezesporu i reprezentační útočník Ladislav Nagy, jenž se na Slovensko vrátil z Jokeritu Helsinky.

Dalšími posilami jsou: Kurtis Foster, Matt Murley (Medveščak Záhřeb), Žiga Jeglič (Ingolstadt), Rok Tičar (Kölner Haie), Patrick White, Mário Lunter (Banská Bystrica), Tomáš Netík (Nižněkams), Tomáš Surový (Dinamo Minsk).

K úternímu utkání se vyjádřil kouč Komety Vladimír Kýhos: „Slovan je oproti loňsku jiné mužstvo. Myslím si, že mají daleko kvalitnější tým a budou hodně nepříjemní. Víme, jak Slovan hraje a dá se říct, že na nás bude čekat nejsilnější protivník v celém přípravném období," uvědomuje si sílu soupeře zkušený brněnský lodivod.

Domácí počítají s uzdraveným útočníkem Petrem Tonem a hrát by měl s největší pravděpodobností i o obránce František Ptáček. Naopak chybět budou čtyři reprezentanti – Vojtěch Němec, Tomáš Svoboda, Hynek Zohorna a Michal Kempný.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezké odpoledne přeji z brněnské haly Rondo, kde se dnes utká zástupce české extraligy Kometa Brno a účastník KHL Slovan Bratislava. Určitě pikantní a zajímavý duel s lehkým nádechem derby. Navíc trenérem Slovanu je brněnský rodák a bývalý trenér Rostislav Čada.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 33. Ostřížek (Ptáček, König), 59. Vincour (Ton, Ptáček) – 18. Hudáček (Surový), 25. Jeglič

HC Kometa Brno: Falter (Čiliak) – Ptáček, Dlapa, Hanzlík, Kuboš, Malec, König, Vágner – Vincour, Ostřížek, Ton – Hruška, Čermák (C), Holec – Burian, Koreis, Dočekal – Vondráček, Raška, Mrázek. Trenér: Vladimír Kýhos.
    HC Slovan Bratislava: Janus (Backlund) – Luža, Sigalet, Mojžíš, Baranka, Sersen, Jeglič, Brejčák – Nagy, Nedorost, Vondrka – Netík, Surový, Hudáček – Bližňák, Bartovič (C), Murley – Jeglič, White, Tičar. Trenér: Rostislav Čada.

Rozhodčí: Jeřábek, Čech – Reich, Skopal.