Kometa Brno – HC Slovan 2:2 (kon.) | Olomouc – Nitra 1:3 (kon.) | Trenčín – Žilina 1:2 (kon.)
Brno – HC Slovan 2:2 (kon.) | Prešov – Debrecín 5:6 (kon.) | Skalica – K. Vary 1:5 (kon.)
Chomutov – Kladno 3:1 (kon.) | Plzeň – Slavia 1:0 (kon.) | Poruba 2011 – Polsko U20 5:0 (kon.)
Mor. Budějovice – Břeclav 2:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Frýdek-M. 2:5 (kon.) | Havířov – Prostějov 3:1 (kon.)
Ústí n/L – Benátky n/J 4:5 (0:1 po s.n.) | Klášterec nO – Sokolov 0:3 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 2:3 (kon.)
Žďár n/S – Pelhřimov 6:5 (2:1 po s.n.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 4:3 (2:0 po s.n.) | Zlín – Zvolen 1:5 (kon.)
Znojmo – Mladá Boleslav 5:7 (kon.) | Opava – Vsetín 3:4 (1:2 po s.n.) | Senica – Trnava 4:2 (kon.)
Nové Zámky – SHK Hodonín 8:3 (kon.) | Piešťany – Moser Medical Graz 99ers 5:6 (po pr.)
Piráti Chomutov
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Rytíři Kladno
Úterý 26.08.2014, 17:30 • SD ARÉNA • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám vás u sledování zápasu mezi Piráty z Chomutova a kladenskými Rytíři.

Chomutovští Piráti odehráli v přípravě na novou sezónu už devět utkání, ve kterých si připsali pouze dvě porážky, když nestačili na Litoměřice a rumunský Brašov. Severočeši se také zúčastnili Memoriálu Pavla Zábojníka, který se koná ve slovenském Zvolenu. Piráti na memoriálu obsadili druhou pozici za slovenskou Banskou Bystricí, které podlehli pouze o skóre. Nejproduktivnějším hráčem Chomutova je Lukáš Květoň, jenž si na své konto připsal devět kanadských bodů. Když vsítil pět branek, k nimž přidal čtyři asistence.

Rytíři z Kladna odehráli v právě probíhající přípravě šest přátelských zápasů, v nichž vyhráli Středočeši pouze dvakrát. Rytíři porazili pouze Motor České Budějovice a korejský High1. V týmu Kladna nasbírali dva hráči šest kanadských bodů. David Stach se zapsal mezi střelce třikrát a k tomu přidal stejný počet asistencí. Dalším hráčem, který má na svém kontě šest bodů je Jan Dalecký. Ten vsítil dvě branky, k nimž přidal čtyři přesné přihrávky.

Ještě jednou vás vítám u sledování online přenosu. Piráti dnes nastoupí v tmavě modrých dresech. Hosté z Kladna budou v bílém. Rytíři přivezli na sever Čech pouze tři kompletní formace.

Za pár okamžiků vám přineseme i úvodní sestavy.

Piráti Chomutov: Kopřiva – Drtina, Rýgl, Koma, Scalzo, Rutta, Šulák, Bartejs, Havel – Sinisalo, D. Kaše, Hovorka – Květoň, Dušek, Moore – Hřebejk, Kämpf, O. Kaše – Ton, Račuk, McGregor.

Rytíři Kladno: Chábera – Chalupa, Gutwald, Redlich, Růžička, Kehar, Kolařík – Eberle, Dalecký, Tenkrát – Dragoun, Hořava, Stach – Rudovský, Strnad, Mainer.

Na ledovou plochu už vstupují rozhodčí.

Nyní se na ledové ploše objevují i oba týmy.

Chomutovská SD ARÉNA je slušně zaplněná.

00:01

00:11
    Zakázané uvolnění domácích.

00:25
    Rytíři se dostali za svou bránu, odkud podnikají první útok.

00:55
    Na trestnou lavici usedá hostující Chalupa za hákování.

01:04
    Piráti se usadili v útočném pásmu.

01:14
    Od modré vypálil domácí Rutta, ale Chábera jeho pokus chytil.

01:23
    Rutta vysílá další ránu, ta byla tečována, ale Chábera vyrazil.

02:00
    Rutta je dnes při chuti, když vyslal další střelu od modré. Kladenský brankář kotouč pouze vyrazil. Dorážka Moora mířila těsně vedle.

03:11
    Hosté posouvají puk do středního pásma a jdou střídat.

03:41
    McGregor přišel za kladenskou bránou o puk.

04:00
    Dragoun z mezikruží vyslal tvrdou ránu, ta mezi tři tyče nezamířila.

04:35
    Dalecký z ostrého úhlu prověřil Kopřivu, který byl u své tyče včas.

05:14
    Po nepřesné rozehrávce domácích se píská zakázané uvolnění.

05:38
    Kladenští hokejisté se dopustili ofsajdu, který byl posouzen jako úmyslný.

05:59
    Dragoun byl osamocen mezi kruhy, ale nedostal přesnou přihrávku.

06:21
    Piráti nahazují puk za branku Chábery a musí jít vystřídat.

07:01
    Od levého mantinelu pálil Kolařík. Chomutovský brankář kotouč ukryl ve své výstroji.

07:34
    Hovorka z hranice levého kruhu vyslal svou střelu, Chabera puk vyrazil.

07:48
    Střela Moora byla sražena do ochranné sítě.

08:24
    Rutta nahodil puk na kladenského brankáře, který ho na dvakrát chytil. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

08:35
    O kotouč se bojuje v rohu kluziště.

09:01
    Rytíři mají problém s napadáním Pirátů a posouvají puk jen do střední třetiny.

09:46
    Havel odpálil kotouč z útočné třetiny jen do hlediště. Hra se přesouvá do středního pásma.

10:12
    Rytíře zklamala opět rozehrávka, puku se ujímají domácí hokejisté.

10:37
    Stach vyslal slabou střelu na Kopřivu, který kotouč radši přikryl.

11:01
    Rýgl udělal chybu ve střední třetině, ale dokázal ji napravit.

11:24

11:33
    Piráti se dostali za červenou čáru, odkud poslali kotouč do útočného pásma a jdou střídat.

12:24
    V dobré pozici se objevil Ondřej Kaše. Puk mu v poslední chvíli odskočil.

13:12
    Bartejs se vydal na výlet až za kladenskou branku, kde kotouč předal spoluhráčům.

13:46
    Ofsajd hostů.

14:03
    Hovorka dostal kotouč zpoza branky mezi kruhy, ale nedokázal zakončit.

14:13
    Ružička si jde sednout na trestnou lavici, když zahákoval protihráče.

14:38
    Moore dostal kotouč do pravého kruhu, kde nikým nehlídán vystřelil. Trefil pouze rameno Chábery.

15:19
    Od modré vyslal tvrdou ránu Rýgl, ale kladenský brankář puk vyrazil nad branku.

15:56
    Moore tečoval ránu Rygla, ale Chábera stihl zasáhnout.

16:56
    Pirátům se nepodařilo rozehrát a puk mají na hokejkách Rytíři.

17:03
    Ti ho však neudrželi dlouho a poslali jej na zakázané uvolnění.

17:29
    Chábera neudržel střelu Havla a vyrazil ji jen na hůl Račuka. Ten okamžitě dorážel, ale kladenský gólman byl na správném místě.

18:41
    Chomutovští hráči dobře napadají a Kladno má problém rozehrát.

19:09
    Rutta si najel z modré čáry mezi kruhy, ale puk nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

19:58
    Do slibné šance se dostal ještě Tenkrát, který trefil jen před sebou stojícího obránce.

20:00

Aktivnějším týmem jsou domácí Piráti, kteří si vytvořili několik šancí, ale nedokázali je využít. Rytíři mají problém s rozehrávkou a zatím se v utkání hledají. Další třetina začne za několik minut.

Týmy se vracejí na ledovou plochu utkání bude brzy pokračovat.

20:01

20:11
    Sinisalo tečoval střelu od modré, Chábera puk vyrazil.

20:36
    První zákrok ve druhé periodě si připsal i domácí gólman.

20:57
    Kladno si zahraje první přesilovou hru v dnešním utkání. Za držení jde na dvě minuty Dušek.

21:11
    Rytíři se usadili v útočném pásmu.

21:20
    Střela Tenkráty je sražena nad branku Pirátů.

Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno využívá přesilovou hru! Stach poslal křižnou přihrávku na volného PETRA TENKRÁTA, který střelou do horní části překonal Kopřivu. Asistence: David Stach, Petr Mainer.

23:15
    Piráti právě vstřelili branku!
    Z následného protiútoku Piráti vyrovnávají! DAVID KAŠE tečoval těsně před Cháberou puk, který od modré vypálil Drtina. Asistence: Jiří Drtina.

24:23
    Piráti posouvají kotouč do střední třetiny.

24:58
    Kladnu se nepodařilo rozehrát a puku se ujímají domácí.

25:10
    Ružička z mezikruží poslal svou ránu těsně nad branku.

26:18
    Hřebejk se z rohu kluziště dostal až před Cháberu, ale na třikrát nedokázal vsítit branku.

26:33
    Střelu od modré chytá kladenský brankář. Vhazovat se bude po jeho levici.

26:50
    Zaváhání chomutovských obránců nedokázal využít Dalecký.

27:42
    Další útok rozjíždějí Rytíři.

28:02
    Stach se dostával do dobré příležitosti, ale v poslední chvíli ho obral o puk jeden z bránících hráčů.

28:27
    Ofsajd Kladna.

28:55
    Od modré střílel Chalupa, jehož střela byla před Kopřivou tečována, ale chomutovský gólman zareagoval.

29:05
    Moore z mezikruží mířil do pravého horního rohu branky, kde našel pouze lapačku Chábery.

29:29
    Na dvě minuty usedne na trestnou lavici Dalecký, který za svou brankou podrazil jednoho z protihráčů. Vhazovat se bude po pravé ruce kladenského gólmana.

30:00
    Chábera vytáhl další dobrý zákrok. Střela Komy mu mířila mezi tělo a ruku.

30:10
    Rutta vyslal tvrdou ránu od modré čáry. Chábera ji vyrazil před sebe.

30:38
    Kopřiva chytá střelu jednoho z kladenských Rytířů.

31:12
    Šulák přihrál spoluhráči rukou a rozhodčí vykázal chomutovský tým do středního pásma.

31:29

31:35
    Ofsajd domácích Pirátů.

31:50
    Dragoun dostal puk proti hokejce. Vyslal slabou střelu, kterou Kopřiva jen vyrazil.

32:53
    Na trestnou lavici míří domácí Koma, který si jde odpočinout na dvě minuty za hákování.

33:04
    Z ostrého úhlu střílel Dalecký. Chomutovský brankář s jistotou chytá.

33:41
    Piráti ve čtyřech zavezli kotouč až do kladenské ho obraného pásma, kde o něj bojují.

34:05
    Bude se hrát ve čtyřech. Na trestnou lavici usedne hostující bek Růžička, který se provinil nedovoleným bráněním.

34:21

34:45
    Sinisalo se dostal z levého kruhu ke střele. Chábera ji chtěl chytiti do lapačky, ale puk nezachytil a minul jen těsně horní tyč branky.

35:36
    Kladenský brankář pokryl střelu od modré čáry.

36:05

36:33
    Piráti posílají kotouč ze svého obraného pásma až do útočného a potřebují vystřídat.

37:14
    Kladenský hráč vyslal nepříjemnou střelu na Kopřivu, který puk vyrazil a proti následné dorážce se chomutovský brankář roztáhl na brankové čáře a předvedl své kvality.

38:04
    Eberle dostal puk na hranici brankoviště, ale byl chomutovskému brankáři moc blízko.

38:23
    Dalecký minul z dorážky odkrytou klec Chomutova.

39:13
    Kolařík netrefil branku domácích.

39:36
    A ještě tu máme přerušení! Z ostrého úhlu pálil Stach, jenže Kopřivu nenachytal. Vhazovat se bude po jeho levici.

40:00

Ve druhé periodě se hra vyrovnala. Jako první šli do vedení hostě, když se prosadil Petr Tenkrát. Domácí ale blesku rychle vyrovnali. Prosadil se nejmladší možný Pirát David Kaše. Jak duel dopadne nám možná odtajní třetí třetina, jenž začne za několik minut.

Vše se chystá ke třetí třetině, která nám možná dá odpověď na otázku, který tým dnes zvítězí.

Vše už je přichystáno, třetí část utkání může začít.

40:01

40:22
    První střelu třetí třetiny vyslal Chalupa, ale Kopřiva chytá.

40:30
    Střela Kehara byla sražena do ochranné sítě.

40:41
    Moore se pokusil vystřelit od pravého mantinelu, jenže jeho střela trefila pouze hůl bránícího hráče.

41:31
    Rýgl si nerozuměl s Moorem, jenž šel střídat.

42:50
    Pirátům se nepodařil přechod přes modrou čáru a puku se ujímají hosté.

43:04
    Rytíři si kotouč neužili dlouho a raději ho vyhodili na zakázané uvolnění.

43:11
    David Kaše vyslal nepříjemnou střelu, kterou vyrazil Chabera jen před sebe. Ke kotouči pelášil Moore, ale puk netrefil.

43:53
    Dnešní utkání sleduje v SD ARÉNĚ 2078 diváků.

44:18
    Piráti ujížděli dva na jednoho obránce, Moore nedokázal trefit těžkou přihrávku.

45:18
    Eberle se probíjel do útočného pásma, kde ho zastavil Kämpf.

45:50
    Pirátům se nepodařilo rozehrát a poslali kotouč na zakázané uvolnění.

46:11
    Chábera vyrazil střelu od modré. K následné dorážce se dostal Hřebejk, ale nepodařilo se mu puk uklidit mezi tři tyče.

46:41
    Koma dostal kotouč zpoza branky, ovšem trefil hůl bránícího hráče.

47:16
    Z mezikruží vystřelil Eberle, jehož pokus Kopřiva poslal do rohu kluziště.

48:02
    Nádhernou individuální akci nám předvedl Hřebejk, který pěknou kličkou přešel přes obránce a naservíroval puk na hůl ONDŘEJE KAŠEHO, ten ho poslal mezi betony bezmocného Chábery. Asistence: Štěpán Hřebejk.

49:40
    Sinisalo vyslal střelu z levého kruhu, ale kladenský brankář byl připraven.

50:31
    O puk se bojuje v pásmu Kladna.

50:48
    Kotouč vyšťoural jeden z obránců a poslal jej do střední třetiny.

51:35
    Redlich poslal svoji přihrávku před odkrytou klec, kde nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů.

52:02
    Rytíři to zkoušejí od modré. Chalupa vyslal nepříjemnou střelu, se kterou si chomutovský brankář poradil.

52:26
    Na druhé straně pálil Koma, jenže Chábera byl připraven. Vhazovat se bude po jeho levici.

53:09
    Střela z hole Gutwalda mířila jen těsně mimo.

53:43
    Piráti se nyní ocitli pod tlakem a poslali kotouč do útočného pásma.

54:29
    Puk se odrazil z rohu kluziště až do brankoviště Pirátů. Kopřiva jej radši ukryl pod lapačku.

55:15
    Piráti jeli dva na jednoho obránce, ale celou situaci překombinovali.

56:32
    Nepříjemnou střelu od modré vyslal Koma. Chábera kotouč jen vyrazil do místa, kde stál Ondřej Kaše, který jej trefil pouze do ramene.

57:33
    Střelu Rutty vyrazil kladenský brankář pouze před sebe. Odkud ho dostal jeden z obránců do rohu kluziště.

58:04
    O utkání je asi už rozhodnuto! ANTONÍN DUŠEK obkroužil branku a poslal puk mezi betony brankáře. Asistence: Greg Moore, Mario Scalzo.

58:50
    Chábera zamířil na střídačku.

59:13
    Piráti zašlápli puk u mantinelu. Vhazovat se bude po pravici Kopřivy.

59:59
    Křižnou přihrávku dostal Dalecký, ale Kopřiva ukázal, jak má mrštnou lapačku.

60:00

V dnešním utkání vyhráli domácí hokejisté. Rytíři se za svůj výkon nemusejí stydět. Zejména ve druhé třetině podali dobrý výkon, ovšem na domácí piráty to nestačilo. Z chomutovské SD ARÉNY se s vámy loučím, zase někdy napočtenou. (19:33:14)

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 24. D. Kaše (Drtina), 49. O. Kaše (Hřebejk), 59. Dušek (Moore, Scalzo) – 23. Tenkrát (Stach, Mainer)

Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Hynek