Kometa Brno – HC Slovan 2:2 (kon.) | Olomouc – Nitra 1:3 (kon.) | Trenčín – Žilina 1:2 (kon.)
Brno – HC Slovan 2:2 (kon.) | Prešov – Debrecín 5:6 (kon.) | Skalica – K. Vary 1:5 (kon.)
Chomutov – Kladno 3:1 (kon.) | Plzeň – Slavia 1:0 (kon.) | Poruba 2011 – Polsko U20 5:0 (kon.)
Mor. Budějovice – Břeclav 2:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Frýdek-M. 2:5 (kon.) | Havířov – Prostějov 3:1 (kon.)
Ústí n/L – Benátky n/J 4:5 (0:1 po s.n.) | Klášterec nO – Sokolov 0:3 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 2:3 (kon.)
Žďár n/S – Pelhřimov 6:5 (2:1 po s.n.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 4:3 (2:0 po s.n.) | Zlín – Zvolen 1:5 (kon.)
Znojmo – Mladá Boleslav 5:7 (kon.) | Opava – Vsetín 3:4 (1:2 po s.n.) | Senica – Trnava 4:2 (kon.)
Nové Zámky – SHK Hodonín 8:3 (kon.) | Piešťany – Moser Medical Graz 99ers 5:6 (po pr.)
ŠHK 37 Piešťany
5:6 (2:2, 3:2, 0:1)
Moser Medical Graz 99ers
sk Úterý 26.08.2014, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Přípravné zápasy

V Piešťanoch 11 gólov a napokon aj potlesk tribún. Divákom sa proste páčia zápasy, v ktorých to padá a snáď to tak bude aj cez sezónu. Hlavne, nech ten hokej baví.
    Najlepším hráčom z Piešťan asi Kutálek a Haring, z hostí Latendresse a Coetzee.

Ďakujem za pozornosť, z Piešťan zase nabudúce. (20:16:53)

60:19
    Graz dal gól!
    Hrať sa už asi nechcelo OLIVIEROVI LATENDRESSOVI, ktorý si to namieril medzi troch hráčov v žltých dresoch a pomedzi Šúrekove nohy rozhodol zápas.
    Asistencia: Unterweger, Bastiansen.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Remíza, po trojminútovej pauze budeme predlžovať.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:54
    Mišura od modrej, puk pohodlne skrotil Sabourin na dvakrát do lapačky. Už to vyzerá na ixko.

59:33
    Hostia sa snažia rozhodnúť, sú v tlaku. Ten teraz prerušil hvizd hlavného za postavenie v bránkovisku. Buly v strednom pásme.

59:02
    Holovič vyviezol puk, ale nedal dobrú zadovku na Kutálka, nasledoval brejk, pri ktorom dostal zásah do tváre Šedivý. Vyzerá síce otrasený, ale kým skončí kariéru, tak nato zabudne. Posledná minúta zápasu.

58:33
    Time out Piešťan, tréner Sýkora asi chcel prerušiť narastajúci tlak Grazu.

58:25
    Hostia v miernom tlaku, Havrani sa dopúšťajú icingu.

56:33
    Walker sa ocitol medzi kruhmi sám v dobrej pozícii, triafa len Šúreka a následne si uľavil nejakým tým sprostým slovkom.

55:39
    Tak diváci sa gólu dočkali aj v tejto časti, avšak v Šúrekovej sieti. Ten vyrazil pred seba strelu Latendressa z pravej strany, doraziť sa však podarilo ANDERSOVI BASTIANSENOVI a je z toho desiaty zásah dnešného zápasu.
    Asistencia: Latendresse, Coetzee.

54:40
    Holovič mohol dosiahnuť hattrick, ale jeho dorážka bola zblokovaná.

53:02
    Bastiansen obkrúžil bránku a skúsil prekvapiť Šúreka, ten s pomocou obrany zažehnal nebezpečenstvo. Puk je ďaleko od jeho bránky.

52:32
    Havrani prepadli vpredu a hostia sa ocitli v brejku 3 na 2. Nezahrali ho však nijako geniálne a tak si Šúrek pripísal ďalší zákrok.

52:04
    Piešťany dobre kombinujú, ale chýba tomu streľba. Dobré znamenie je, že nekombinujú za bránkou, ako bolo zvykom.

51:06
    Presilovku režíruje Kutálek, Škadrov nahodený puk, tečoval Holovič, Sabourin zasiahol.

50:30
    Graz so 4 korčuliarmi, puk za Šúrekom.

50:10
    2 min. Scholz (GRA), seknutie.

15 sekúnd 5 na 3.

49:45
    Pekná akcia po trase Valjent – Holovič a Kutálek, zakončená príklepom posledne menovaného z ľavého kruhu do Sabourina.

49:22
    Srnec trafil nepríjemne do nohy Lichanca, ten si bude musieť dať na stehno veľa ľadu.

48:25
    2 min. Coetzee (GRA), krosček.

Tento hráč určite nie je neviditeľný a patrí k najlepším. Teraz si však odpočinie.

48:08
    Škadrov nahodený puk nepríjemne doplachtil tečovaný až k Sabourinovi.

47:20
    Piešťany v plnom počte, strela Kellyho do betónov Šúreka.

46:37
    Martin Šúrek je v tretej tretine oporou svojich. Aj teraz, perfektným rozštepom vyrazil pokus Latendressa, ktorého nechal zakončiť Valjent.

45:19
    2 min. Škadra (PIE), nedovolené bránenie.

45:11
    Výborný forčeking Tomáša Klempu donútil k chybe obrancu Scholza, následne sa k puku dostal Haring a jeho príklep z medzikruhov mieri vedľa.

44:11
    Coetzee bol v dobrej šanci pri pravej tyčke, na hokejke mal trochu smoly. Hostia sú aktívnejší.

43:52
    V závere presilovky ešte jeden závar na bránkovisku, aj ten vyriešil Šúrek, ktorý si tak zdvihol dnešné sebavedomie.

42:25
    Ganahl sa pokúšal prepasírovať puk do bránky na bránkovisku, Šúrek mu to nedovolil.

41:51
    2 min. Kutálek (PIE), hákovanie.

Chvíľu predtým výborný zákrok Šúreka, ktorý sa včas presunul k opačnej tyčke a napravil chybu piešťanskej defenzívy.

41:12
    Hra je zatiaľ taká poprestávková, hostia sa teraz dostali do ofsajdu.

40:40
    Puk na hokejke má Marto a krúži s ním za vlastnou bránkou.

40:11
    Icingu sa dopustili hráči Grazu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Nuž, v Piešťanoch sa ľudia nenudia, gólov je požehnane, na čo miestni diváci nie sú až tak zvyknutí. Zápas si nedá do vitrínky asi ani jeden gólman, ale aj také sú stretnutia. Lepšie v príprave ako v súťaži.
    Tretia tretina začne asi o 19:36.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

38:51
    Piešťany dali gól!
    Kto si skočil pred chvíľou pre pivo, nevidel obrat skóre. Dobre zabojoval Šedivý v rohu ihriska, zakombinoval s Románkom, ktorý našiel pred bránkou MATEJA MIŠURU, ktorý prestrelil neistého Sabourina pri tyčke.
    Asistencia: Románek, Šedivý.

38:00
    Predpoveď sa naplnila. Síce už nie v presilovke, ale v pokračujúcom tlaku Sabourin len vyrazil tvrdú strelu na hokejku nekrytého JOZEFA HARINGA, ktorý stojac na bránkovisku poholdnúčko vyrovnal.
    Asistencia: Hamrák, Valjent.

37:02
    Už sa zdalo, že nič, keď Brňák pri strele zlomil hokejku, zabojoval však Kutálek, puk sa dostal krížom cez pásmo na ľavú stranu, kde sa z podobnej pozície ako pri svojom prvom góle trafil MARCEL HOLOVIČ.
    Asistencia: Kutálek, Brňák.

36:29
    Šedivý napálil rovno do brániaceho hráča pred nim, hostia sa oslobodili.

35:54
    2 min. Kelly (GRA), vysoká hokejka.

1:38 o dvoch hráčov, príležitosť azda aj vyrovanať.

35:32
    2 min. Strohmeier (GRA), podrazenie.

Pekná kombinačná akcia Lichanca, Románka a Mišuru, ktorý sa dostal až pred Sabourina, kde bol faulovaný.

34:07
    Hostia na jeden dotyk so zakončením Walkera spred bránky, dobrý Šúrekov zákrok lapačkou. Piešťany sa do šancí nedostávajú.

33:05
    Hudec s Brzobohatým sa celkom odvážne pozrážali v rohu útočného pásma. Na druhej strane pochválim Šúreka, ktorý zaľahol včas puk na bránkovisku.

32:19
    Jedne z mála icingov. Dopustili sa ho hostia. Buly pred Sabourinom.

31:01
    Piešťancom sa podarilo prepadnúť a zrejme aj podceniť útočný výlet Rakušanov, kde zrazu vznikol brejk 2 na 1, prihrávka z pravej strany na ľavú a bekendový blafák obrancu MATTA KELLYHO znamená ďalší gól v Šúrekovej sieti.
    Asistencia: Coetzee.

30:01
    Hráči s mesta Schwarzeneggerovho sú dôrazní v osobných súbojoch a nedávajú Havranom moc priestoru na kombináciu.

29:23
    2 min. Wiedergut (GRA), nedovolené bránenie.

28:00
    Pekná kombinačná akcia hostí, ale obaja zakončujúci mali smolu v tom, že držia hokejky opačna ako by si situácia vyžadovala. Následne skočil z lavice hanby Klempa a v brejku zvolil strelu príklepom, žiaľ vedľa.

27:28
    Ofsajd Grazu.

27:15
    Hráč v bránkovisku, buly v strednom pásme.

26:45
    Pinter spoza pravého kruhu nahadzoval puk na bránku, ale triafa len do Šúrekovho plastrónu. A vyzeral, že je rád, že si ide oddýchnuť na striedačku.

26:05
    2 min. Klempa (PIE), vysoká hokejka.

26:00
    Latendresse dobre prečítal rozohrávku Holoviča, a získal nejaké sekundy.

24:28
    2 min. Coetzee (GRA), vyhodenie puku.

24:22
    Hneď po buly strela Rapáča, Sabourin, niekdajší brankár napr. Pittsburghu si poradil.

23:32
    Mišura zaváhal s rozohrávkou na modrej, situáciu akoby podcenil aj Šedivý a tak sa po lobe dostal k brejku Petruška, našťastie pre domácich však Petruška nemá nohy ala Pavel Bure a tak Šúrek vykorčuľoval a hoci je vidieť, že mu dnes chýba istota, túto príležitosť zmaril.

23:32
    Piešťanom sa presilovka do týchto chvíľ vôbec nedarí.

21:33
    2 min. Moderer (GRA), hákovanie.

21:23
    Slabší deň má dnes Martin Šúrek. Po závare na bránkovisku sa k puku dostal TOMÁŠ PETRUŠKA a prekonal Šúreka medzi nohy.

21:10
    Zato Piešťanci hej, a hneď 2x. Najskôr Mišura v brejku 2 na 1 dal žabkou na Rapáča, ale trochu nepresne a ani následne Brňákova strela nenašla cestu do siete. Pretože sa moc nepodarila.

20:40
    Havranov už je 5, hráči Grazu sa k zakončeniu nedostali.

20:10
    Graz pokračuje v presilovke, už je v útočnom pásme.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine gólové hody, vyrovnaný stav, dá sa povedať, že zaslúžene.
    Druhá tretina začne asi o 18:46.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

18:47
    Hostia si to výborne rozohrali, už zbiehal obranca Kelly do nádejného zakončenia, v poslednom momente mu radosť skazil Kutálek, keď skvele prečítal hru a do prihrávky vložil hokejku.

18:38
    2 min. Škadra (PIE), napadnutie.

18:14
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, ale teraz bez výraznejších príležitostí.

16:47
    Peknú kľučku si na útočnom výlete dovolil obranca Bučka, následná strela išla nad.

16:35
    Potlesk si vyslúžil Hamrák, ktorý stredom pekne zatiahol puk do pásma, zadovkou našiel Klempu, jeho švih spoza pravého kruhu si zase našiel Sabourin v lapačke.

15:37
    Hrá sa 5 na 5, v závere presilovky sa mohol trafiť Latendresse, dobre ho pri pravej tyčke bránil Cuník.

14:43
    Výborná práca Tibora Kutálka, spoza brány dostal puk pred Sabourina, kde si ho takmer zrazil do bránky Latendresse.

13:32
    2 min. Valjent (PIE), držanie.

Hostia trochu pritlačili, v dobrej šanci bol najmä Latendresse, Havrani si napokon pomohli faulom.

12:25
    Brejk Grazu 3 na 2, a pokus hoci bol z pravej strany nemastný neslaný, narobil nerozchytanému Šúrekovi značné problémy, ktoré mu musela pomôcť riešiť až obrana.

11:18
    Skoro využitá presilovka. Ideálny puk medzi kruhy dostal Brňák, ktorý ale ne prekvapenie všetkých nevystrelil, ale prihral doľava voľnému MARCELOVI HOLOVIČOVI, ktorý z ťažkého uhla trafil presne.
    Asistencia: Brňák, Kutálek.

11:04
    2 min. Woger (GRA), faul lakťom.

Wogerovi sa trest nepáči, doplatil asi na fakt, že Šedivý, ktorého fauloval, je o hlavu menší.

10:14
    Domáci v snahe o vyrovnanie, Románek sa ocitol pred bránkoviskom, Sabourin si dal pozor.

07:55
    A ďalší nejako lacnejší gól. Nie prudký puk Šúrek len vyrazil do strany, kde si preň dokorčuľoval MARIO PETROVITZ nekrytý a strelil jeden z najľahších gólov svojej kariéry.
    Asistencia: Ganzak.

06:39
    Slabá chvíľa došla na gólmana Grazu, keď ani nikto nevedel ako sa nahodený puk z uhla dostal do siete. Pripísaný MICHALOVI TOMANOVI.
    Asistencia: Hudec, Brzobohatý.

05:08
    Hamrák zatiahol puk do pásma a Havrani sa snažia v ňom pevnejšie usadiť. Podarilo sa im to, a presne po minúte presilovky vystrelil Cuník. Ale nie nebezpečne, z uhla, Sabourin sa moc nezapotil.

04:30
    2 min. Reinthaler (GRA), nedovolené bránenie.

03:57
    Holovičov útok s Kutálkom a Rapáčom teraz pritlačil hostí, ale prevažne sa puk nachádzal za bránkou.

03:13
    Puk častejšie na hokejkách Rakušanov.

01:44
    Nuž, zhurta to aj pokračuje. Jednoduchá akcia po ľavej strane, puk do pásma zatiahol Marto, prihral krížom cez bránkovisko k pravej tyčke presne na hokejku LUKA WALKERA, ktorý aj s trochou šťastia prekonal domáceho gólmana. Ten teda nemá najlepší začiatok.
    Asistencia: Marto, Scholz.

01:14
    Woger bol prvý, kto opáčil strelecký pokus. Z hranice pravého kruhu však švihom mieril pomerne vysoko nad.

00:20
    2 min. Lichanec (PIE), nedovolené bránenie.

Aký zhurta začiatok.

00:17
    2 min. Reinthaler (GRA), vyhodenie puku.

00:01
    Úvodné buly sa vydarilo až na druhý krát, úspešnejší bol Mišura. Na krídlach s Románkom a Lichancom, vzadu Šedivý so Škadrom.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

V domácej bránke Martin Šúrek, v hosťujúcej Dany Sabourin. Zvyšné zostavy doplníme akonáhle to bude možné.

Dobrý deň z Piešťan.

Príprava je už v pokročilej fáze a jednotlivé kluby doľadujú kádre aj formu.

V Piešťanoch sa zostava už viacmenej dotvára, najväčší rez sa už asi spravil a diváci sa tak dnes okrem takmer nového kádra Havranov môžu tešiť aj na atraktívneho súpera, účastníka EBEL ligy, tím Graz 99ers. Nie je totiž tajomstvom, že piešťanskí funkcionári nedávno o Ebel lige viac ako premýšľali a tak dnes môžeme vidieť konfrontáciu s jej účastníkom.

Podľa videného v príprave sa zdá, že Piešťany spravili dobrý nákup v Kutálkovi, príjemne prekvapil brankár Rybár, obrancovia Šedivý či Valjent, v útoku mal dobré momenty Rapáč, Lichanec či Brzobohatý. Ešte ale aspoň jeden viac ostrieľaný útočník by sa trénerovi Sýkorovi isto hodil ak by sa dalo.

Pred týždňom ľahko zdolali Havrani českého druholigistu z Hodonína 6:1, keď zápas pripomínal miestami exhibíciu. Osobne sa na duel Piešťany – Graz teším a kto môže, nech si nájde cestu na zimák. Kto nemôže, nech si otvorí tento prenos, začo vopred ďakujem. Bavme sa hokejom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 7. Toman (Hudec, Brzobohatý), 12. Holovič (Brňák, Kutálek), 38. Holovič (Kutálek, Brňák), 38. Haring (Hamrák, Valjent), 39. Mišura (Románek, Šedivý) – 2. Walker (Marto, Scholz), 8. Petrovitz (Ganzak), 22. Petruška (Latendresse), 32. Kelly (Coetzee), 56. Bastiansen (Latendresse, Coetzee), 61. Latendresse (Unterweger, Bastiansen)

ŠHK 37 Piešťany: Šúrek – Šedivý, Škadra, Bučka, Brňák, Valjent, Cuník, Hluch, Srnec – Románek, Mišura, Lichanec, Kutálek, Holovič, Rapáč, Haring, Hamrák, Klempa, Hudec, Toman, Brzobohatý
    Moser Medical Graz 99ers: Sabourin – Wiedergut, Kelly, Lassen, Ganzak, Reinthaler, Marto, Scholz, Unterweger – Zusevics, Bastiansen, Walker, Ganahl, Petruska, Coetzee, Latendresse, Woger, Pinter, Verlic, Konecny, Petrovitz

Rozhodčí: Novák – Brath, Valo