Kometa Brno – HC Slovan 2:2 (kon.) | Olomouc – Nitra 1:3 (kon.) | Trenčín – Žilina 1:2 (kon.)
Brno – HC Slovan 2:2 (kon.) | Prešov – Debrecín 5:6 (kon.) | Skalica – K. Vary 1:5 (kon.)
Chomutov – Kladno 3:1 (kon.) | Plzeň – Slavia 1:0 (kon.) | Poruba 2011 – Polsko U20 5:0 (kon.)
Mor. Budějovice – Břeclav 2:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Frýdek-M. 2:5 (kon.) | Havířov – Prostějov 3:1 (kon.)
Ústí n/L – Benátky n/J 4:5 (0:1 po s.n.) | Klášterec nO – Sokolov 0:3 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 2:3 (kon.)
Žďár n/S – Pelhřimov 6:5 (2:1 po s.n.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 4:3 (2:0 po s.n.) | Zlín – Zvolen 1:5 (kon.)
Znojmo – Mladá Boleslav 5:7 (kon.) | Opava – Vsetín 3:4 (1:2 po s.n.) | Senica – Trnava 4:2 (kon.)
Nové Zámky – SHK Hodonín 8:3 (kon.) | Piešťany – Moser Medical Graz 99ers 5:6 (po pr.)
Mission Roller Brno
2:2 (0:1, 1:1, 1:0)
HC Slovan Bratislava
sk Úterý 26.08.2014, 17:00 • Hala Rondo Brno • Přípravné zápasy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

HC Slovan Bratislava si v príprave na novú sezónu v KHL naplánoval desať zápasov, osem už odohral, do cieľa chýbajú dva. Ten predposledný uvidí hala Rondo v Brne, dovolím si tvrdiť, s najlepšími fanúšikmi v Českej republike a na Morave.

HC Slovan doposiaľ v príprave zdolal v Liberci Metallurg Novokuzneck 3:2 po predĺžení. Nasledovala prehra s Dynamom Minsk v pomere 0:6, aby si belasí vzápätí napravili chuť víťazstvom 3:1 v Košiciach. Prvý zápas na domácom ľade, výborná atmosféra s viac ako 7.000 divákmi a po nepremenených šanciach prehra 1:2 s Amurom Chabarovsk. Potom Slovan odcestoval pod Alpy na krátke sústredenie, kde odohral tri zápasy. Všetky tri sa v riadnom hracom čase skončili remízou, všetky tri zhodne 2:2 – v tom prvom Slovan podľahol tímu z KHL Víťaz Podolsk po samostatných nájazdoch. V druhom zápase s účastníkom NLA ligy HC Lugano Slovan zvíťazil, rovnako po samostatných nájazdoch. Na záver sústredenia prišiel na rad silný CSKA Moskva, ktorý viedol v zápase o dva góly, belasí však dokázali vyrovnať a gólom v predĺžení rozhodol o víťazstve belasých Libor Hudáček. V ostatnom zápase nastúpil Slovan v Brezne proti extraligovej Banskej Bystrici, tím z Bratislavy nič nenechal na náhodu a zvíťazil jasne 4:1.

HC Kometa Brno odštartovala prípravu prehrou 1:2 v Třebíči, no to bolo všetko. Nasledovala krásna séria siedmych víťazných zápasov v rade, keď si na hokejkách moravského celku postupne vylámali zuby Amur Chabarovsk, účastník KHL, ktorého Kometa zdolala 2:1. Na turnaji RONA Cup v Trenčíne Kometa nadeľovala, domáca Dukla skončila s výsledkom 1:4, extraligová Skalica si odniesla náklad v podobe 2:6 a ďalší extraligový klub, HK Nitra 1:5. Potom si Kometa dohodla dvojzápas, derby s hráčmi HC Olomouc. V oboch zvíťazili „jihomoraváci“, v Olomouci po výsledku 3:1, v domácej odvete gól pridali a konečný rezultát mal podobu 4:1.

Zápas v hale Rondo bude mať svoju príchuť nielen v podobe malého „derby“, predovšetkým však tréner belasých Rostislav Čada bude „koučovať“ hostí na lavičke vo svojom rodnom meste, kde kedysi nielen hrával, ale aj trénoval.

Vzájomné zápasy súperov, ktoré sa uskutočnili počas konania ZOH, vo februári tohto roku, skončili zhodne výsledkami 2:2. V tom prvom v Bratislave zvíťazili hráči z Brna po samostatných nájazdoch, aby im to tím z Bratislavy o šesť dní neskôr oplatil na moravskej pôde, keď triumfoval rovnako po samostatných nájazdoch.

Hala Rondo v Brne sa má na čo tešiť a ja Vás srdečne pozývam k sledovaniu ďalšieho prípravného zápasu belasých, aj z Brna Vám krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.

Úvodné zostavy:

HC Kometa Brno:

HC Slovan Bratislava:

Rozhodca:

Jeřábek, Čech – Reich, Skopal.

Príjemné popoludnie pri sledovaní nášho prenosu, v Brne končí rozkorčuľovanie a po úprave ľadu začne predposledný prípravný zápas HC Slovan pred nadchádzajúcou sezónou KHL. Do bránky sa postaví Jaroslav Janus, v Brne si nezahrajú ale Martin Štajnoch a Kurtis Foster, absentovať pre zranenie bude Peter Ölvecký.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:26
    Sersen vystrelil tvrdo od modrej, Falter však jeho puk schoval vo svojom výstroji a Vondrka sa už k dorážke nedostal.

01:26
    Aj Kometa pohrozila útokom, no nikto z hráčov domácich sa k zakončeniu nedostal, Janus tak zasahovať nemusel.

02:46
    Stretnutie sa začalo v rýchlom tempe na oboch stranách, no vážnejšie ohrozenie tej ktorej bránky sme zatiaľ nezaznamenali.

03:18
    Krásna šanca domácich, z medzikružia tvrdo vystrelil Ostřížek, Janus jeho puk vyrazil a k dorážke sa dostal Ton, ktorý z rovnakého priestoru z prvej pálil, Janus aj jeho puk zlikvidoval.

03:27
    Kometa operovala s pukom v pásme Slovana, Nagy však puk aspoň na chvíľku vyhadzuje von z obranného pásma.

04:05
    Za hákovanie si na testnú lavicu sadá Vágner, prvá presilová hra v zápase a pre hosťujúci HC Slovan.

04:52
    Slovan sa dostal rýchlo s pukom do útočného pásma, no akciu prekombinoval, Burian s Koreisom na chvíľku puk poslali do stredného pásma.

05:12
    Ladislav Nagy sa dostal do obrovskej šance, z medzikružia sa snažil prekonať bekhendom domáceho gólmana, ten ale vytiahol z rukáva krásny zákrok a ľavým betónom Nagya vychytal.

06:05
    Domáci v plnom počte, HC Slovan početnú výhodu nevyužil.

06:16
    Slovan dohrával akciu v pásme, Mojžíšova strela od modrej ale bola zrazená na ochrannú sieť, Slovan má pásmo.

06:31
    Domáci sa oslobodzujú za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa tak vráti späť pred Faltera.

06:50
    Čermák preveril pozornosť Janusa, gólman hostí však pozorný a Čermákov pokus kryje.

07:09
    Puk končí na tribúne, rozhodcovia hru museli prerušiť, vhadzovať budeme v strednom pásme.

07:38
    Netík sa na pravej strane zbavil obrancu domácich, vytvoril si priestor na streľbu, pekne vystrelil, no Falter v bránke domácich bol jednoznačne proti.

08:28
    Akcia teraz strieda akciu, chlapci nasadili od úvodu svižné tempo, diváci v Brne sa rozhodne majú na čo tešiť.

08:58
    Václav Nedorost mal v rukách úvodný gól stretnutia, nakorčuľoval s pukom na Faltera, vystrelil peknú strelu a gólman Falter prítomným ukázal svoje brankárske umenie, puk kryje.

09:53
    Posunutá Falterova bránka zásluhou Whiteho po súboji s Dlapom, rozhodcovia hru vykazujú do stredného pásma.

10:37
    Bližňák sa snažil dostať s pukom do pásma, Hanzlík však dobre čítal hru a Máriov pokus zmaril.

11:28
    Vondráček sa dostával do prečíslenia, vystrelil a Janus v akrobatickom prevedení puk vyráža.

12:26
    Jeglič sa s pukom predieral pred Faltera, no v rozhodujúej chvíli bol pri streľbe atakovaný, Falter jeho pokus vyrazil a následne zlikvidoval aj strelu v podaní Mojžíša, keď puk ukryl vo svojej lapačke.

13:13
    Slovan predvádza divákom v hale Rondo útočný hokej, vpred ho ženie kĺbko fanúšikov z Bratislavy, Kometa ale drží s účastníkom KHL krok.

14:39
    Najskôr sa do šance dostal mladý Raška, ktorý ale netrafil odkrytú časť bránky, aby vzápätí hostia brejkovali, Bližňák si položil na ľad Faltera, vystrelil, no domáci gólman zdvihol lapačku a pokazil radosť hráčom hostí.

15:58
    Diváci sa bavia hokejom, vidíme súboj brankárov, ktorý vyťahujú z rukávov jeden krajší zákrok za druhým.

16:52
    Zakázané uvoľnenie HC Slovan, hra sa vráti pred Janusa.

17:53
    Slovan Bratislava dal gól!
    Slovan sa napokon dočkal, z množstva streleckých príležitostí využíva prihrávku Surového na zadnú tyč dobre postavený LIBOR HUDÁČEK, ktorý si položil Faltera na ľad a popod jeho telo poslal puk do siete. Asistencia: Tomáš Surový.

18:54
    Za sekanie si pôjde na trestnú sadnúť Mihálik, presilová hra pre domáci tím.

19:11
    Opäť sa do listiny streleckých pokusov zapísal Ostřížek, Janus však jeho puk cez betóny vyrazil.

19:18
    Ostřížek to s aktivitou teraz prehnal a za nedovolené bránenie ide von na dve minúty, sily na ľade sa vyrovnajú.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Skončila nám prvá tretina duelu, v ktorom hostia ukázali viac z hokejového umenia a zaslúžene sa v závere tretiny ujali vedenia. Videli sme aj vylúčenia, presilovú hru v úvode Slovan nevyužil. Dve vylúčenia v závere tretiny zatiaľ bez využitia, no pokračovať budeme v úvode druhej tretiny štyria proti štyrom, aby si potom Slovan zahral krátku presilovú hru.

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:45.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:17
    Barankov strelecký pokus Falter zlikvidoval, keď puk vyrazil mimo hraciu plochu.

20:22
    Po buly dostal puk na hokejku opäť Baranka, vystrelil, teraz však jeho pokus zblokoval Vincour do rohu klziska.

20:54
    Hostia v plnom počte a nasleduje ich 24 sekundová presilová hra.

21:10
    Už to pravdou nie je, pretože Mojžíž za držanie odchádza von na dve minúty.

21:18
    Domáci v plnom počte a Slovan sa bude musieť brániť, domáci pokračujú v hre svojou presilovkou.

22:11
    Hanzlík nahadzoval puk pred bránku, kde stal dobre postavený Holec, ktorý puk tečoval, Janus však dobre čítal hru a včas zasiahol, radosť domácim zmaril.

22:16
    Hostia sa oslobodzujú vyhodením puku cez všetky čiary.

22:39
    Hostia výborne bránia svoju modrú čiaru a domáci majú problém usadiť sa na dlhší čas v útočnom pásme.

23:10
    Slovan v plnom počte, Kometa svoju presilovú hru nedokázala využiť.

24:52
    Tičar nahodil puk pred bránku, kde našiel svojho krajana ŽIGU JEGLIČA, ktorý sa na malom priestore najlepšie zorientoval a nedal Falterovi najmenšiu šancu. Bez asistencií.

25:21
    Slovan odskakuje Komete na dva góly a môže hrať teraz uvoľnene, domáci tím bude musieť na prechod cez útočnú modrú nájsť iný recept, belasí v defenzíve na výbornú.

26:57
    V malom derby sa na tribúnach striedajú pokriky domácich a hosťujúcich fans.....

28:28
    Nahadzovaný puk na bránku Falter radšej prikryl svojou rukavicou, Slovan vybojoval vhadzovanie v útočnom pásme.

28:52
    White opäť aktívny, tento raz mu arbitri odpískali previnenie proti pravidlám – postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

29:29
    Domáci borci si v druhej časti hry zatiaľ nevypracovali vážnejšiu streleckú pozíciu a Janusa v bránke hostí v podstate neohrozili.

30:03
    Slovan výborne bráni svoju modrú čiaru, moc priestoru domácim nedáva a naopak, vyráža do nebezpečných brejkov.

31:06
    Hostia zle striedali, trest za hráčsku lavičku odsedí White, my všetci veríme, že domáci hráči mu pobyt na trestnej lavici neskrátia.

31:28
    Slovan na modrej kraľuje a Kometa sa nie a nie usadiť na čas v pásme hostí.

32:19
    Brno dalo gól!
    Kometa využíva presilovú hru, Ptáček vystrelil od modrej a jeho projektil pred Janusom umne tečoval DAVID OSTŘÍŽEK do jeho siete. Asistencie: František Ptáček a Peter König.

33:16
    Dočekal si vypracoval šancu, keď nakorčuľoval pred bránku, puk z jeho hokejky však nekončí v sieti, ale po teči Sigaleta na bránke Janusa.

34:05
    Hákovanie a odmena v podobe dvoch trestných minút pre Hrušku, presilovka pre hostí je tu.

35:40
    Kometa na kolotoči pred Falterom, zatiaľ sa úspešne bráni a napokon aj vyhadzuje puk von zo svojho obranného pásma.

36:05
    Domáci v plnom počte, prežili tlak hostí a Slovan nevyužil ani teraz svoju početnú výhodu.

37:02
    Baranka poslal puk na zakázané uvoľnenie, hra sa tak vráti pred Janusa, domáci sa pokúsia o gól do šatne.

37:16
    Po buly smeroval puk na Hrušku, ktorý vystrelil, Janus však jeho puk bezpečne schoval vo svojom výstroji.

38:07
    Kometa chce stoj čo stoj vyrovnať, Ostřížek posunul puk Holecovi, ktorý pekne vystrelil, Sersen sa však hodil do jeho strely a puk, ktorý smeroval do odkrytej časti bránky, zblokoval.

38:27
    Vyhodenie puku = zdržiavanie hry, dve minúty pre Mojžíša.

39:00
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny, domáci sa snažia natlačiť pred Janusa, Slovan opäť umne bráni.

39:20
    Ptáček krásne tvrdo vystrelil, Janusova maska však bola proti a Jaroslav veru nedovolil radovať sa domácim gólom do šatne.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme videli po jednom góle v každej sieti. Slovan najskôr odskočil domácim na dva góly, výborne bránil svoju modrú čiaru a držal domácich na dištanc od Janusa. No potom prišlo chybné striedanie, presilová hra domácich a kontaktný gól Ostřížka. Kometa razom ožila a v závere tretiny sa mohla dočkať vyrovnania, výborný Janus bol však proti.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:40.

Pomaly bude začínať tretia tretina, bez ohľadu na výsledok sa tímy dohodli, že na konci zápasu pôjdu samostatné nájazdy.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:27
    Slovan oslebenie prežil bez ujmy a môžeme sa tak venovať hre s plným počtom hráčov na oboch stranách.

40:49
    Hruška sa dostal do šance, nakorčuľoval do pásma, pekne zakončil, no tesne minul Janusovu bránku.

41:48
    Krásna akcia hostí, Netík posunul puk na Surového, ktorý krásne vystrelil, Falter však Tomášov pokus efektne zlikvidoval.

42:39
    Jeglič nahadzoval puk na bránku, efektne ho tečoval Tičar, no nateraz spolupráca dvoch Slovincov nevyšla, Falter sa v bránke roztiahol a puk zastavil.

43:37
    Hostia držia taktovku hry vo svojich rukách, podarí sa im opäť odskočiť domácim na dva góly?

44:38
    Ton vystrelil, po zásahu Janusa puk skončil pred bránkoviskom, kde sa z ničoho nič ocitol Hruška, ktorému sa ale nepodarilo poslať puk do siete a ten tak skončil tesne vedľa bránky. Už mohlo byť vyrovnané.

45:40
    Diváci si užívajú hokej a dnes skutočne vidia súboje brankárov, ktorí likvidujú krásne strely hráčov súpera.

46:35
    Za sekanie na dve minúty vylúčený Vincour – presilová hra pre hostí.

46:51
    Nedorost sa prezentoval krásnou strelou, ešte krajším zákrokom Falter, ktorý puk schoval vo svojej roztancovanej lapačke.

47:26
    Za podrazenie dve minúty vyfasoval Ton, Slovan si zahrá presilovú hru piatich proti trom.

47:26
    Oddychový čas hostí, tréner Čada ordinuje svojim zverencom recept na využitie presilovej hry.

47:57
    Domáci na chvíľku vyhadzujú puk von zo svojho pásma.

48:35
    Kometa so štyrmi hráčmi, zatiaľ stále odoláva tlaku hosťujúcich hráčov, čo nevyrieši defenzíva, to vyrieši výborný Falter.

49:26
    Domáci v plnom počte, Slovan napriek tlaku v presilovej hre, ani tej o dvoch hráčov, gól nedal.

50:38
    Kometa dosiahla gól, rozhodcovia však všetko dobre videli a keďže Dočekal hral s vysokou hokejkou, gól pochopiteľne platiť nebude.

51:35
    Zbytočne burácajú tribúny v hale Rondo, gól jednoducho platiť nemôže a ide sa ďalej.

52:39
    Kometa sa snaží dostať Slovan pod tlak, hostia hrajú veľmi pozorne v defenzíve.

53:37
    Surového brejk pukom v sieti Faltera neskončil, fúúú, škoda.

54:40
    Tribúnami sa už valí mexická vlna, dnes je takmer vpyredané, na Slovan bolo zvedavých 6.744 divákov, veľmi krásna návšteva.

55:37
    Najskôr sa do šance dostal Ostřížek, ktorého Janus vychytal. Na druhej strane sa blysol Falter, ktorý zlikvidoval puk z hokejky Surového. Skóre sa ani teraz meniť nebude.

57:08
    Bartovič mohol rozhodnúť, ani jeho puk však v bránke nekončí, diváci v stoji sledujú záver tohto pekného zápasu.

57:39
    Za hákovanie odchádza na trestnú lavicu Surový, Kometa má príležitosť poslať zápas do predĺženia.

57:55
    König vystrelil, no minul bránku Janusa, a bude sa opäť vylučovať.

58:06
    Sersen vylúčený za zdržiavanie hry, presilová hra domácich piatich proti trom.

58:06
    Oddychový čas domácich, aj tréner Kýhos ordinuje svojim recept na úspech.

58:22
    Rondo hala ide prasknúť, je vyrovnané, v presilovej hre o dvoch hráčov to domácim vyšlo. Ton vystrelil krásnu tvrdú strelu, Janus puk vyrazil pred seba a TOMÁŠ VINCOUR puk doklepol do bránky. Asistencie: Petr Ton a František Ptáček.

59:03
    Presilová hra Komety ešte pokračuje, na trestnej stále sedí Sersen, domáci sa snažia rozhodnúť...

59:40
    Janus zostáva ležať v bránkovisku po strete s Vágnerom, hra prerušená, Janus však bude pokračovať v hre, nič vážne to nebolo.

59:47
    Netík na dvakrát nedokázal v závere tretej tretiny prekonať Faltera, je po zápase.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Zápas HC Slovan sa skončil opäť nerozhodne, a opäť 2:2. Dnes však nebudeme svedkami prdĺženia, po krátkej úprave ľadu budú nasledovať samostatné nájazdy.

Samostatné nájazdy začínajú.

Tomáš Vincour sa snažil zakončiť bekhednom, neúspešne, 0:0.

Ani Tomáš Surový tvrdou strelou v nájazde neuspel, stav 0:0.

Martin Dočekal Janusa neprekonal, 0:0.

Tomáš Netík to na nájazdoch vie, prekonal Faltera v bránke domácich, 0:1.

Petr Ton v nájazde posiela puk do Janusovej lapačky, je dobojované. 0:1.

Slovan napokon víťazí v Brne po samostatných nájazdoch, no tie boli ako bonus pre divákov, bez ohľadu na výsledok. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení František Ptáček a Libor Hudáček.

Slovan remizoval vo svojom predposlednom prípravnom zápase, tentokrát na ľade Komety Brno pred fantastickou diváckou kulisou. To je na dnes odo mňa všetko a ja Vás pozývam k sledovaniu zápasu HC Slovan vo štvrtok, od 18:00 bude Slovnaft Aréna hostiť ďalší moravský celok, zo severu pricestujú silné HC Vítkovice. Dobrý večer všetkým želá Vladimír Korduliak. (19:25:21)

Vladimír Korduliak

Branky a nahrávky: 33. Ostřížek (Ptáček, König), 59. Vincour (Ton, Ptáček) – 18. Hudáček (Surový), 25. Jeglič

Mission Roller Brno: Falter (Čiliak) – Ptáček, Dlapa, Hanzlík, Kuboš, Malec, König, Vágner – Mrázek, Vincour, Ostřížek, Ton, Hruška, Čermák (C), Holec, Burian, Koreis, Dočekal, Vondráček, Raška
    HC Slovan Bratislava: Janus (Backlund) – Baranka, Sersen, Sigalet, Mojžíš, Mihalik, Brejčák, Luža, Bakoš – Vondrka, Nedorost, Nagy – Bartovič (C), Bližňák, Murley – Hudáček, Surový, Netík – White, Tičar, Jeglič – Lunter, Šťastný

Rozhodčí: Jeřábek, Čech – Reich, Skopal

Diváci: 6.744