Oostende – Genk 1:1 (kon.) | Mouscron – Cercle Brugge 4:0 (kon.) | Westerlo – Waregem 2:2 (kon.)
Waasland-Beveren – Lierse 2:0 (kon.)
Royal Excel Mouscron
4:0 (3:0)
Cercle Brugge KSV
Sobota 30.08.2014, 20:00 • Le Canonnier, Mouscron. Kapacita: 11,300 diváků • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Royal Mouscron-Péruwelz
    Domácí celek se po pěti odehraných kolech nachází na pátém místě ligové tabulky. Svěřenci trenéra Rachida Chihaba získali zatím 8 bodů za dvě výhry a stejný počet remíz. Neuspěli pouze v prvním kole na hřišti Anderlechtu. Nejlepším střelcem týmu je se čtyřgólový Abdoulaye Diaby. O zbylých šest branek se podělili ještě Anice Badri (3 góly), dvougolový Benjamin Delacourt a jednu trefu má na svém kontě Kevin Vandendriessche.

Celek z Brugg je na tom o trošku hůře než jeho dnešní sok, neboť má na svém kontě o dva body méně a nachází se tak na desátém místě tabulky. Cercle zatím sbírá především remízy. Ty má na svém kontě už tři. V posledním ligovém kole, ale dokázali svěřenci trenéra Lorenza Staelense, poprvé vyhrát, a to nad Lokerenem. Dva ze tří týmových gólu zaznamenal útočník z Konga Junior Kabananga. Ten třetí vsítil Chorvat Stipe Bacelic-Grgic.

Pěkný sobotní večer u sledování belgického prvoligového fotbalu. Jako komentátor vás dnešním zápasem provede Marcel Holl.

1

1
    Výkop měli hráči Brugg.

2
    Mouscron právě vstřelil branku!
    To je fofr! Už ve druhé minutě je tu otevření skóre. O to se postaral ABDOULAY DIABY, který zužitkoval ostrý balón od Langila.
    DIABY - 1:0

6
    Střelec úvodní trefy zápasu je přistižen v ofsajdu.

8
    Vandendriessche vystřeliůl najednou asi z 25 metrů. Brankář Werner možná míč lízl prsty, ale sudí Smet ukázal na odkop od branky.

11
    Brankář Brugg Oliver Werner inkasuje červenou kartu, jelikož sundal ve vápně domácího záložníka Langila.

12
    Hostující trenér je donucen střídat, ze hry je stažen Van Acker. Místo něho přichází do hry náhradní brankář Miguel Van Damme.

15
    Penaltu bezpečně proměňuje JULIAN MICHEL, který tak nedal náhradnímu brankáři žádnou šanci.
    MICHEL - 2:0

18
    Mouscron vyvíjí na soupeře tlak a chce přidat třetí branku.

22
    Kabananga se pohyboval chvíli i na pravé straně, přihrát na Sukutu-Pasa. Ten vystřelil ale brankář Cros míč snadno lapil.

25
    Domácí Thiabault Peyer dostává žlutou kartu, jelikož atakoval brankáře Van Damma.

27
    Diváci na stadionu La Canonnier vytvářejí kvalitní atmosféru dnešnímu utkání.

29
    Mouscron kontroluje zápas. Cercle nedokázal udržet míč a domácí tým bude i nadále hrát fotbal ve vysoké rychlosti.

32
    Kévin Vandendriessche dostává kartónek žluté barvy, neboť zatáhl za dres Bourdina.

35
    Mbemba z levé strany přenáší míč a před brankou klouže ANICE BADRI a střelou mezi nohy překonává Van Damma.
    BADRI - 3:0

39
    N'Diayeneho rána je zblokována na rohový kop.

39
    Cros vytáhl Dusseneho pokus nad, a tak se bude následovat další roh.

42
    Cercle si říkají o další trest. Valcke vyráží nebezpečnou hlavičku Monteyneho. Pokus nevypadal špatně.

45
    Sudí přidává k první polovině dvě minuty. Z větší části je to ovlivněno vynuceným střídáním po vyloučení brankáře Wernera.

45+2
    Závěr poločasu se už jen dohrává.

45+2

Domácí tým se ujal vedení už po dvou minutách díky Diabymu. Brankář Brugg Werner dostal v 11. minutě červenou a následnou nařízenou penaltu proměnil Michel. Deset minut před koncem poločasu se ve vápně sklouzl Badri a upravil skóre na 3:0.

46

46
    Sam Valcke zůstal v šatně, Van Roose jde do hry místo něj.

48
    Dussene posílal míč před branku. Tam ale jeho akce nepokračovala.

52
    Sukuta-Pasu střílel nepřesně.

54
    De Kegel centrem z pravé strany trefil spoluhráče.

56
    Vandendriessche to zkoušel z větší vzdálenosti, avšak nepřesně.

60
    Povolit chyby v domácí obraně téměř vedou ke gólu. Sukuta ale přihrát na Kabananga nemůže.

62
    Zakončoval Kabananga, tentokráte hlavou.

65
    Křižná přihrávka Langila je příliš vysoká pro Badriho.

65
    Nolan Mbemba pro dnešek dohrál. Na hřiště místo něj vbíhá Tristan Dingomé.

67
    Michelova střela nenadělala Van Dammovi větší problémy.

74
    Fotbalisté Cercle i nadále bojují o každý míč, a to navzdory tříbrankové ztrátě.

76
    Tristan Dingomé přišel do souboje s Sukuta-Pasem pozdě, a tak vidí žlutou kartu.

76
    Faulovaný Sukuta rozehrál volný kop, ale špatně, míč šel úplně mimo.

81
    Steeven Langil opouští za potlesku tribun hrací plochu. Jedná se jiště o taktické střídání, protože odstupující hráč se svým odchodem příliš nepospíchá. Na místo francouzského záložníka přichází Zinho Gano.

83
    Míč putoval po trase Bacelič – Grgič, výsledný pokus ale nenadělal Crosovi větší problémy.

87
    Autorem branky je ABDOULAY DIABY, který se trefuje z přímého kopu. Pro francouzského hráče jde již o druhý gól v dnešním zápase.
    DIABY - 4:0

88
    Pro dnešek má odpracováno Kévin Vandendriessche. Na posledních pár minut jde do hry Birger Verstraete.

90
    Sudí přidává dvě minuty nad rámec hrací doby.

90+1
    Badri opět s dobrou akcí, avšak jeho rána je zblokována.

90+2

Domácí Mouscron si připisuje tříbodové vítězství, po čtyřgólové výhře. Velkou část úspěchu se skrývá v prvním poločase, který skončil 3:0. Ve druhé půlce si domácí fotbalisté hlídali vysoké vedení, které v závěru ještě pojistil svým druhým gólem Abdoulay Diaby.

Toto je ode mne vše, někdy u sledování belgického fotbalu se těším na shledanou. (22:01:28)