5:2 (3:2)
Clearex Chorzów
Sobota 30.08.2014, 17:00 • Sportovní hala, Chrudim • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Srpnová utkání proti soupeřům zvučných jmen ze zahraničí dospějí ke svému konci, v sobotu 30.8.2014 dorazí do chrudimské sportovní haly polský tým Clearex Chorzów.

Chorzów zatím nesbírá v přípravě bůh ví jak kvalitní výsledky. Ze třech zápasů proti polským soupeřům si připsal zatím pouze jedno vítězství. Nejprve totiž nestačil v poměru 4:2 na Gwiazdu ze Šlasku, následně odešel zklamán i z utkání proti Wisle Krakow, kde hosté zvítězili těsně 3:2. O jediné vítězství 3:1 nad Katowicemi se 22. srpna postarali svými brankami noví muži v Clearexu – Mateusz Omylak, Tomasz Golly a také Mariusz Seget. Nyní se Clearex postaví v Chrudimi favoritovi z České republiky a pokusí se zpět do své země odvést co možná nejlepší výsledek.

V základní části hrané na dvaadvacet zápasů si Clearex připsal deset vítězství, devět porážek a hned třikrát odešel z utkání s jednobodovým ziskem za nerozhodný výsledek. Tato bilance mu v tabulce přinesla páté místo, což bylo pro současný tým z Chorzowa kvalitní umístění. Na mistra z Rekordu Bielsko-Biala při tom ztratili celých devatenáct bodů. Nejlepším střelcem byl s jedenácti góly Daniel Wojtyna, na paty mu číhal Piotr Łopuch, který zaznamenal pouze o jednu branku méně. V brance Clearexu předváděl skvělé výkony Paweł Pstrusiński, který se objevil v jednadvaceti střetnutích.

FK ERA-PACK Chrudim: Olinha (Žďánský) – Koudelka, Slováček, Chmelík, Mareš M., Max, Mareš M. II, Kilmer, Alvarito, Felipe, Paulinho, Rešetár

Clearex Chorzów: Purolczak (Pstrusinski, Heilman) – Miozga, Salisz, Golly, Segest, Omylak, Grecz, Wojtyna, Sopuch, Podobiňski, Rabczak, Mitkocoski.

1

00:08
    Chrudimští se ujali rozehry v první půli, Max ale následně balon na hrací ploše udržet nedokázal.

00:29
    Max zkusil štěstí z ostrého úhlu, jeho střela ale byla sražena na rohový kop. ERA-PACK zůstane s balonem na polovině soupeře.

00:59
    Daniel Wojtyna na druhé straně donutil Olinhu k prvnímu zákroku, brazilský brankář ve službách Chrudimi ale zabránil nejhoršímu.

01:26
    Vzápětí vyslal na chrudimskou svatyni pokus také Solisz, Olinha mezi tyčemi znovu úspěšný.

01:33
    Chrudimští futsalisté mají po zákroku Matěje Slováčka na kontě úvodní akumulovaný faul.

01:58
    Pohledná akce Chrudimi přinesla první větší příležitost! Max si elegantně ve vzduchu narazil s Felipem, následné zakončení ale těsně přeletělo Purolczakovu svatyni!

02:26
    Matěj Slováček chytrou přihrávkou po lajně vysunul do šance Lukáše Rešetára, chrudimský kapitán lehkým obhozem brankáře minul také branku Clearexu!

03:02
    Chrudimští mají v úvodních okamžicích výrazně navrch, obrana Chorzówa neví, kam dříve skočit.

03:36
    Matěj Slováček měl v krátkém sledu po sobě dvě stoprocentní příležitosti, pokaždé ale netrefil míč ideálně a ten tak za brankovou čarou neskončil!

04:17
    Na akumulované fauly již vede hostující mužstvo, Alvarito byl totiž nedovoleně na půlící čáře odstrčen Wojtynou.

04:45
    Alvarito vyzkouše štěstí z dálky ranou z první, jeho pokus byl o záda tečován na rohový kop.

05:15
    Alvarito si efektivní patičkou povodil napadajícího soka, nakonec ale z jeho parádičky šance Chrudimi nevyplynula.

06:14
    Sopuchova střela nadělala Olinhovi výrazné potíže, ten nakonec dokázal zkrotit balon ve svých rukavicích.

06:17
    Chorzów právě vstřelil branku!
    Máme zde vedoucí branku, k velkému překvapení se do vedení dostávají hosté! DANIEL WOJTYNA tvrdou ranou téměř od půlící čáry umístil míč přímo do šibenice a nechal Olinhu plachtit na prázdno – 0:1!

06:32
    Koudelka namazal z rohového kopu na nohu Michala Mareše, jeho tvrdá rána však postrádala přesnost.

06:57
    Utkání má poměrně nervózní nádech, celek z Polska si v tuto chvíli připsal již čtvrtý akumulovaný faul. To je třináct minut před koncem poločasu opravdu hodně.

07:56
    Čtveřice Chrudimi uzamkla svého soupeře před jeho brankou a snaží se o vstřelení vyrovnávací branky. Clearex má ale v dosavadním průběhu velkou porci štěstí.

08:25
    Alvarito další estetickou vložkou našel nabíhajícího Felipeho, jehož rána si znovu s přesností nepotykala.

09:13
    Trenér Daniel si vyžádal oddechový čas a pokusí se svým svěřencům dát správné rady na překonání defenzívy polského týmu.

09:28
    Vybíhající Purolczak nyní ukradl obětavým zákrokem balon před Paulinhem, čímž ukončil útočnou akci chrudimského týmu.

09:51
    Miozgova rána skončila na hrudi brankáře Olinhy.

10:45
    Od postranní čáry vypálil Matěj Slováček, tvrdá rána mířila mezi nohy polského brankáře. Purolczak je však stihl k sobě sklapnout včas.

11:33
    Clearex zatím působí v Chrudimi velmi kompaktním dojmem, v posledních minutách toho domácímu týmu příliš nepovolil. Zaslouženě tak drží nejtěsnější možné vedení.

12:01
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Po dvanácti minutách hry to chrudimskému týmu vyšlo! Přímočará a hlavně rychlá akce skončila přesnou přihrávkou Matěje Slováčka na naběhnutého ALVARITA, který z bezprostřední blízkosti dostal míč do sítě – 1:1!

12:24
    Max nyní v pokutovém území zasáhl brankáře Purolczaka nohou do hlavy, gólman Clearexu je však v pořádku a může pokračovat v zápase.

13:22
    Max ranou ze vzduchu tečoval balon o Slováčkovu hlavu, čímž poslal míč do zámezí. Chorzów dostane čas na svoji rozehrávku.

14:34
    Chorzów si nyní aktivní hrou vysloužil nebezpečnou standardní situaci, dočkáme se další změny stavu?

14:35
    Solisz přihrál míč na Sopucha, který tvrdou ranou o jednoho z chrudimských hráčů poslal balon mimo tři tyče!

14:43
    Střelec zatím jediné branky hostí Wojtyna tvrdě zastavil Koudelku a uviděl od sudího žlutou kartu. Zároveň polský tým dosáhl hranice pěti akumulovaných faulů.

15:18
    Brankář Purolczak si pro centrovaný balon došel a hlavou ho odklidil daleko od polské klece.

16:06
    Domácí ještě v první poločase otáčejí skóre ve svůj prospěch! Nutno však podotknout, že velmi šťastnou! TOMÁŠ KOUDELKA totiž centroval z pravé strany, míč se po několika odrazech dokutálel až za brankovou čáru – 2:1!

16:50
    Po inkasované brance polský tým směrem dopředu ožil, Olinha si tak po delší době znovu sáhl na balon.

17:25
    Grecz byl zastaven Koudelkou, ERA-PACK si na konto připsal třetí akumulovaný faul. Hosté z Chorzówa jich mají již pět.

18:02
    V Chrudimi se dvě minuty před koncem poločasu začíná od nuly! MIROSLAV MIOZGA dostal milimetrovou křižnou přihrávku na levou stranu a nekompromisní ranou k tyči nedal Olinhovi žádnou šanci zasáhnout – 2:2!

18:41
    Na druhé straně mohl vrátit náskok na stranu Chrudimi Michal Mareš, mladší z obou bratrů působících v ERA-PACKu, ale zamířil těsně nad branku!

19:00
    Další posila chrudimského týmu si připisuje do statistik vstřelenou branku! Felipe našel přesným pasem nabíhajícího PAULINHA, který umístil míč ideálně k pravé tyči Purolczakovy svatyně – 3:2!

19:40
    Protiútok hostí v závěru poločasu zmařila nepřesná finální přihrávka, na druhé straně neuspěl se zakončením přímo do gólmana Kilmer.

Úvodní dvacetiminutovka přinesla poměrně zajímavý futsal, diváci v chrudimské sportovní hale byli svědky pěti branek. Chrudim má po většinu času herní převahu, Clearex ale směrem dopředu nezaostává a své více méně ojedinělé příležitosti dokáže proměňovat. O vítězi tak rozhodne až druhý poločas, vstupuje se do něj za stavu 3:2.

21

20:26
    Clearex začal druhou půli stejně tvrdě, po dvaceti vteřinách mají na kontě již první nedovolený zákrok.

21:47
    Chrudimští soustavně kombinují na polovině soupeře a hledají ideální střelecké pozice. Slováček na pravé tyči však promáchl.

22:24
    Olinha si kličkou zkomplikoval situaci, nakonec se mu ale skluzem podařilo odkopnout míč alespoň do diváků.

22:56
    Slováčkova rána z pravé strany zablokována, domácí to musí zkoušet znovu a znovu.

23:17
    Miozgova rána byla sražena vysoko nad, skákající míč trefil visící hodiny nad chrudimskou tribunou. Naštěstí pod nimi nikdo neseděl, diváci vzali tuto skutečnost s humorem.

23:40
    Pokračuje souvislý tlak chrudimského týmu, Chorzów spoléhá zejména na rychlé protiútoky.

24:16
    Alvarito perfektní přihrávkou pod sebe našel Kilmera, jehož rána z první trefila pouze dobře postaveného Purolczaka!

25:03
    Další pokus si do svých statistik připsal Michal Mareš, skrytá rána od pravé postranní čáry se ale otřela pouze o boční síť branky Clearexu.

26:11
    ERA-PACK se dostal do vedení také v akumulovaných faulech, na pokutový kop to zatím ani náhodou nevypadá.

26:33
    Chorzów si užívá držení míče a snaží se směrem dopředu něco vymyslet. Obrana ERA-PACKu jim toho však mnoho nepovoluje.

27:58
    Drobná chybka v obraně polského týmu přináší čtvrtou branku ERA-PACKu! Kilmer zůstal naprosto osamocený s balonem před brankářem Purolczakem, rozhodl se ještě o posunutí míče na volného MICHALA MAREŠE, jenž neměl sebemenší potíž poslat balon do sítě – 4:2!

29:14
    Solisz předvedl dlouhou, samostatnou akci, kterou ale nakonec nedokázal dotáhnout do velkolepého finále. Olinha mu nadvakrát sebral míč z nohy.

31:13
    Po Rešetárově pasu se ve velké šanci ocitl Alvarito, jeho lehké zakončení však pozorný brankář Purolczak vykopl na rohový kop!

31:25
    Z něho již chrudimský tým nic zázračného nevytěžil.

31:37
    Paulinho si přidržel jednoho z polských hráčů a přidal na konto Chrudimi čtvrtý akumulovaný faul.

32:40
    Tempo hry již není tak velké, jako na začátku. ERA-PACK si v klidu hlídá vypracované vedení.

34:02
    A znovu v hlavní roli Alvarito! Nyní šel španělských hráč v chrudimských službách sám na brankáře, štěstí zkusil mezi nohy, ale neuspěl! Purolczak balon do sítě nepropustil!

34:21
    Vzápětí byl v dobré pozici Lukáš Rešetár, míč se mu ale zamotal mezi nohy, a tak se mu nepovedlo ani zakončit.

36:32
    Utkání se postupně blíží ke svému konci, Clearex však ještě neskládá zbraně.

37:52
    Rychlá útočná akce Clearexu skončila na nepřesné finální přihrávce, u míče jsou znovu hráči z Chrudimi.

38:00
    Domácí dávají definitivní pojistku za dnešním zápase, dva chrudimští hráči šli sami na brankáře, čehož využil Max a přesnou přihrávkou našel nohu MATĚJE SLOVÁČKA, který vstřelil pátou branku Chrudimi! Hráči z Polska se ještě shrnuli o rozhodčího a žádají si neuznání branky, ta ale platí – 5:2!

38:20
    Solisz v samotném závěru napálil břevno domácí branky!

38:56
    Hosté ještě budou zahrávat rohový kop, snaží se ještě o kosmetickou úpravu skóre.

39:20
    Zakončení Wojtyny skončilo nad brankou, Olinha může v klidu rozehrát.

Chrudimští futsalisté poráží dalšího polského soupeře, na domácí půdě si s ním poradili výsledkem 5:2. To je pro dnešek z východu Čech vše, přeji příjemný zbytek sobotního večera. (18:34:04)

Petr Dejnožka

Branky: 12. Alvarito (Slováček), 16. Koudelka, 19. Paulinho (Felipe), 27. M. Mareš (Kilmer), 38. Slováček (Max) – 6. Wojtyna, 18. Miozga

Karty:   14. Wojtyna (CHZ)

FK Chrudim: Olinha (Žďánský) – Koudelka, Slováček, Chmelík, Mareš M., Max, Mareš M. II, Kilmer, Alvarito, Felipe, Paulinho, Rešetár