Třinec – Poruba 2011 11:2 (kon.) | Olomouc – Vsetín 5:2 (kon.) | Opava – Přerov 4:7 (kon.)
Pardubice – Č. Budějovice 3:2 (kon.) | Warriors Brno – Vítkovice 2:3 (kon.) | Kladno – Slavia 1:5 (kon.)
Liberec – Letňany 2:3 (po pr.) | Jihlava – Žďár n/S 4:5 (0:1 po s.n.) | Chomutov – Písek 8:1 (kon.)
Piráti Chomutov
8:1 (3:0, 3:0, 2:1)
IHC Králové Písek
Pondělí 01.09.2014, 17:30 • SD ARÉNA • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den, tímto utkáním vstoupí do nového ročníku ELIOD extraligy mladšího dorostu domácí Piráti Chomutov a hostující IHC Písek.

Ohlédnutí za minulou sezónou
    Piráti v uplynulé sezóně skončili na druhém místě západní skupiny za první Sparta. To jejich dnešní sok skončil až na osmém místě. Písek také obdržel v celé skupině nejvíce branek konkrétně pak 226. Chomutovští hokejisté se mohli pochlubit nejvyšším průměrem střel na soupeřovu branku na utkání (43) a také nejlepším průměrem co se týká průměrem počtu střel proti nim (27). I přesto nízké číslo obdrželi celkem 107 branek.

Avšak nová sezóna přináší nové výzvy a nové možnosti. Kdo z aktérů dnešního utkání si připíše první tři body sezóny? Piráti nebo Písek?

Jednou jednou dobrý den, tentokrát přímo z chomutovské SD ARÉNY. Za několik málo minut bude vhozena úvodní bule. Oba týmy již absolvují předzápasové rozbruslení.

Omlouváme se Vám, ale z technických důvodů bude známa soupiska obou mužstev těsně před začátkem utkání.

Piráti dnes nastoupí v bíločervených dresech zatímco jejich soupeř z Písku v modrožlutých.

00:01

00:04
    Úvodní buly nové sezóny vyhrály domáci.

00:27
    Piráti právě vstřelili branku!
    Piráti se dostávají do vedení díky rychle vstřelené brance. První střela na branku a hned gól. Po přehrávce od Jana Svobody se prosazuje JAKUB LAUKO. Asistence: Jan Svoboda, Daniel Bukač.

01:00
    Hostující Schwamberger prověřil připravenost Pavláta, ten chytá.

01:40
    Písek je u puku a snaží se rozjet útočnou akci...

01:57
    ... avšak dostali se na modrou čáru a domácí vybojovali puk zpět, ale po nepřesné přihrávce míří kotouč na zakázané uvolnění.

03:17
    Domácí opět operují v útočném pásu. Střelu Buchteli chytá hostující brankář.

03:42
    Ofsajd domácího celku.

04:00
    Pejšek v samostatném úniku nevyzrál na Pavláta.

04:40
    Novák Jaroslav (PIS) vyloučen na dvě minuty za napadení.

06:50
    Písek zakládá útočné tažení směr chomutovská brána.

07:37
    Zakázané uvolnění domácího celku.

08:00
    Domácí opět zatlačili Písek do jejich obraného pásma, kde kombinují.

08:36
    Písek jde opět do čtyřech. Dvouminutový trest za podražení si odpyká Pejša.

08:44
    Písek vyhrál buly a vyhazuje.

09:55
    Domácí se nedaří udržet útočné pásmo.

10:25
    Domácí obrana opět zaspala a tak mohl jít do samostatného úniku Šebesta, který byl však pomalý a jeden z domácích obránců jej dojel a puk mu sebral.

10:36

11:38
    Hostující tým si vytváří nápor.

12:13
    Zrovna, když se hostující celek pomalu dostával zpátky do hry, přišla pro ně další rána v podobě druhé obdržené branky. Autorem druhé branky domácích je STÍNIL MICHAL. Asistence Chlán Petr.

12:39
    Druhá vstřelená branka dostala domácí celek opět na koně.

13:03
    Písek byl zatlačen u své branky, avšak vyhazuje a hráči odjíždějí střídat.

13:23
    Další úspěšný zákrok si připisuje Kříž. Vhazovat se bude po jeho levici.

13:38
    Ofsajd hostů.

13:48
    Jan Svoboda pálil z bezprostřední blízkosti Křížovi branky, ale druhý přesný zásah v utkání si nepřipsal.

14:04
    Schwamberger pálil na Pavláte, ten jeho střelu sráží do rohu kluziště.

14:49
    Úmyslný ofsajd Písku.

15:10
    Řehoř prověřil připravenost domácího brankáře, ten vyráží.

15:33
    Piráti rozjíždějí další útok.

15:46
    Útok domácích se zbrzdila dobře postavená obrana Písku. Piráti, tak musejí rozehrát nový útok zpoza své branky.

16:31
    Následný útok zakončil střelou jeden z domácích útočníků. Vhazovat se bude po pravici Kříže.

16:59
    Piráti odskakují na rozdíl tří branek, když si ONDŘEJ BUCHTELA vyjel z bodu pro vhazování na střed hřiště a přesnou střelou zavěsil za záda bezmocného Kříže. Asistence: Chlán Petr, Stínil Michal.

17:51
    Hra vysokou holí. Vhazovat se bude před brankou Pavláta.

18:55
    Hra se nyní odehrává v obranném pásmu Chomutova, ale doprovází ji řada nepřesností.

19:40
    Jakub Lauko si už položil hostujícího brankáře na zem, ale ku smůle domácích mu puk na poslední chvíli sjel z hole.

20:00

První perioda dnešního zápasu nám nabídla zajímavý hokej. Domácí Chomutov vede po trefách Lauka, Stínila a Buchtely 3:0. První branky utkání padla hned v první minuta a z první střely. Tato branka dost opařila hostující celek, a když už se dostávali zpátky do hry přišla druhá branka domácích. Piráty zatím trápí nepřesnosti v obraně, po kterých se Písek často dostává do přečíslení nebo samostatných úniků, ale stejně jako v minulém roce je prozatím trápí koncovka. Podaří se Písku zdramatizovat utkání nebo si Piráti dokráčí za první výhrou sezóny? Druhá třetina začne přibližně v 18:12.

Oba týmy přicházejí na ledovou plochu za několik málo okamžiků začne druhá perioda.

20:01

20:03
    Po vyhraném buly, jenž vyhráli Piráti, se hra stěhuje před branku Písku.

20:08
    Domácí celek zahrozil opět hned z první střely druhé části. Tentokrát byl Kříž lépe připravený.

21:35
    Písku se pouze podařilo puk vyvést do třetiny domácích. Piráti si kotouč vybojovali rychle zpět a vyráží směr útočné pásmo.

22:00
    Zakázané uvolnění Písku.

22:12
    Hejduk se snažil zavést puk do útočného pásma, ale ve středovém bodu hřiště o něj přišel.

23:00
    Piráti byli vytlačeni do svého obraného pásma, a tak aspoň mohou vystřídat hráče.

23:30
    DANIEL BUKAČ navyšuje na rozdíl čtyř branek, když jeho střela propadla za záda bezmocného Kříže. Asistence: Svoboda Jan.

24:30
    Domácí jdou opět do početní výhody. Dvou minutový trest si odpyká Novák Adam za hákování. Podaří se Chomutovu konečně využít přesilovou hru?

25:10
    Jakoby hra v početní nevýhodě Písku vyhovovala více. Piráti se nemohou probojovat do útočného pásma přes blok dobře bránících hráčů Písku.

26:15
    Chomutovu se stále nedaří najít klíč na blok Písku a přesilovka se chýlí ke konci.

26:30

26:51
    Schwamberger opět ujížděl na Pavláta s obránci v patách, ale ani tentokrát na něj nevyzrál.

28:11
    Přesilovou hru si nyní bude moc taky vyzkoušet hostující Písek. Na dvě minuty za sekání si půjde sednou na lavici hanby Hajduk.

28:39
    Písek operuje v útočném pásmu a hledá si pozici pro střelu.

28:57
    Střelu Řehoře sráží Koblížek.

29:27
    Lauko zaváží černý nesmysl do útočného pásma.

30:11
    Domácí v plném počtu. Ani hosté tak nevyužívají početní výhodu.

30:39
    Střelu Jaroslava Starého vyrazil Kříž pouze před sebe odkud jej uklidil do sítě JAKUB VESELÝ. Asistence: Hnídek, Starý.

32:24
    Záruba (CHM) si odpyká dvou minutový trest za hákování.

32:38
    Ačkoliv Písek vyhrál buly, tak byl vytlačen mimo své útočné pásmo.

33:06
    Jan Svoboda prověřil v oslabení hostujícího Kříže, ten však obstál a střelu stráží do rohu kluziště.

33:53
    Písek kombinoval v útočném pásmu a bylo z toho ohrožení pro branku domácích. Dobře chytající Pavlát puk za svá záda nepustil.

34:24

35:00
    Kříž si připisuje úspěšný zákrok. Vhazovat se bude po jeho levici.

35:05
    Baier to zkoušel vystřelit hned po vhazovaní, jeho střela neprošla blokem obránců.

35:41
    Domácí v této třetině trápí disciplína. Další dvou minutový trest si připisuje Baier Jakub za vražení na hrazení.

35:55
    Piráti vyhrávají buly za ženou se ke Křížově brance.

36:22
    Písek se vlastní chybou připravil o útočné pásmo.

36:59
    Pavlát si připisuje další úspěšný zákrok. Vhazuje se v útočném pásmu Písku.

37:28
    Písek se nemůžu dostat do útočného pásma a přesilovka pomalu, ale jistě končí.

37:41

37:43
    Po samostatném úniku se prosazuje SVOBODA JAN. Bez asistence.

38:13
    Zakázané uvolnění domácích.

38:38
    Piráti se drží v útočném pásmu.

38:55
    Po přihrávce od Studeného se před brankou objevil zcela osamocený Jaroš, ten nechal Kříže vyniknout. Stav se tak nemění.

39:01
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:40
    Písek se konečně osvobozuje ze zajetí ve vlastní třetině.

40:00

Stejně jako první část, tak i ta druhá přinesla tři branky. Všechny tři opět do sítě bezmocného Písku, jenž se v průběhu utkání stává čím dál více spíš sparring partnerem domácího celku. Třetí část začne přibližně v 19:00.

Obě mužstva přicházejí na ledovou plochu. Zdá se, že v brance hostí došlo ke změně brankářů.

Tak je tomu zkutečně tak. Po šesti obdržených brankách přenechává se své místo Richard Kříž svému kolegovi Kristiánovi Kolářovi.

40:01

40:10
    Začala nám poslední třetina dnešního zápasu, kterému zatím jasně dominují domácí.

41:06
    Piráti jsou u puku a snaží se založit útok.

41:24
    Útočnou snahu Chomutova zastavil dobře postavený blok hostující obrany.

41:48
    Stínil zavezl puk do útočného pásma a přenechal jej Chlánovi, jenž nechal vyznamenat hostujícího Koláře.

42:06
    Kolář si připisuje další úspěšný zákrok. Vhazovat se bude po jeho pravici.

42:26
    Útočné snažení domácích zastavuje ofsajd.

42:43
    Po trvajících nepřesnostech je pískán ofsajd hostů.

43:07
    Písek právě vstřelil branku!
    Písek se přeci jenom dokázal gólově prosadit. První branku hostí si připisuje ADAM NOVÁK. Asistence Matiášek.

43:13
    Bukač (CHM) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

43:16
    Domácí snaha o výhoz končí na holi Řehoře.

43:56
    Pavlát si připisuje úspěšný zákrok. Vhazuje se v útočném pásmu hostů.

44:20
    Písek je vytlačen za svou branku.

44:46
    Po krásném obehrání soupeře se do samostatného úniku hnal Chlán, tomu na poslední chvíli vyrazil puk z hole dojíždějící obránce Písku.

45:13

45:41
    Piráti operují v útočném pásmu a vyčkávají na pravou chvíli k udeření.

46:00
    Tak nepřichází a Chomutov přichází o puk. Řehoř zaváží puk do útočného pásma.

46:39
    Pavlát kryje střelu Přibyla a snaží se rychle rozehrát.

46:48
    Ofsajd Pirátů.

46:55
    Koblížkova střela míří mimo. Piráti nadále drží útočné pásmo.

47:22
    Kapitán domácích Bukač zkoušel střelu z první, ta mu vůbec nesedla a míří vysoko nad Kolářovu branku.

48:01
    Had (PIS) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

48:23
    Na ledě zůstal po souboji ležet jeden z hráčů Písku. Hra je přerušena.

Šebesta se zvedá z ledu a za pomoci spoluhráčů je odveden na střídačku.

48:29
    Hra se už opět rozběhla.

49:09
    Ofsajd domácích.

50:01

50:22
    Kolář zůstává nadále nepřekonán. Vhazuje se v útočném pásmu Pirátů.

51:48
    Parádní sólo zakončené brankou nyní předvedl JAN SVOBODA , který si položil Koláře a následně uklidil kotouč bekhendem k tyči. Asistence Koblížek.

52:29
    Útočnou snahu domácích zastavuje ofsajd.

53:56
    Buchtela (CHM) si posedí na lavici hanby dvě minuty za sekání.

54:02
    Písku se tak naskytla další možnost na snížení skóre.

54:19
    Tvrdou střelu Řehoře vyráží Pavlát. Písek zůstává v útočném pásmu.

54:50
    Až nyní se výhozem osvobozují Piráti.

55:03
    Ve vlastním oslabení přečíslili Písek, když hned dvojce Pirátů ujížděla na Koláře. Po přesné přihrávce od Jana Svobody se prosazuje JAKUB LAUKO. Asistence Jan Svoboda.

55:56

56:15
    Domácí celek ani v posledních minutách nepolevuje, ale po jejich nepřesné přihrávce míří puk na zakázané uvolnění.

56:37
    Řehoř (PIS) si odpyká dvou minutový trest za podražení.

56:55
    Písek vyhazuje kotouč až na Pavláta, ten rychle rozehrává směr dopředu.

57:36
    Chomutov tlačí hosty v jejich obranném pásu.

58:18
    Zvoní tyč! Po střele jednoho z domácích hráčů musela Kolářovi vypomoct tyč.

58:29
    Síly na ledě se na osm vteřin vyrovnají. Veselý je vyloučen na dvě minuty za držení hole.

58:37

58:52
    V početní nevýhodě se mohl prosadit Studený, jeho střela míří nad Kolářovu branku.

59:20
    Chomutov bojuje v koutu útočného pásma o puk.

59:48
    Střela Buchteli jde nad.

60:00

Domácí si bez problémů dokráčeli za prvními třemi body v letošní sezóně, když svého soupeře přehráli jasně 8:1. V utkání se pěti body blýskl hlavně Jan Svoboda.

To je ode mě z dnešního utkání tady z SD ARÉNY vše. U dalších onlajnů brzy na počtenou. (19:31:40)

Jan Thöma

Branky a nahrávky: 1. Lauko (Svoboda J., Bukač), 13. Stínil (Chlán), 17. Buchtela (Chlán, Stínil), 24. Bukač (Svoboda J.), 31. Veselý (Hnídek, Starý), 38. Svoboda J., 52. Svoboda J. (Koblížek.), 56. Lauko (Svoboda J.) – 44. Novák (Matiášek)

Piráti Chomutov: Pavlát – Buchtela, Jírovec, Studený, Zeman, Jarý, Starý, Záruba – Bukač (C), Černý, Hejduk, Baier, Svoboda J., Lauko, Chlán, Jaroš, Veselý, Hnídek, Breczko, Koblížek.
    IHC Králové Písek: Kříž (40. Kolář)– Kopenec, Kukla, Rákosník, Lang, Srb, Hora, Had, Škola, Řehoř, Měchura – Schwamberger (C), Pála, Kolda, Pejša, Novák, Přibyl, Šebesta, Matiášek.

Rozhodčí: Vlasák – Kokrment, Kopáč