Hokejová Liga mistrů – 6. hrací den (kon.) | Hokejová Liga mistrů – 7. hrací den (kon.)
Hokejová Liga mistrů – 7. hrací den

Sobota 06.09.2014, 12:00Hokejová Liga mistrů

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.

Dobrý den, vítám vás u souhrnného přenosu ze 7. hracího dne Hokejové ligy mistrů. Dnes uvidíme v akci 26 týmů, z toho 5 českých zástupců.

12:06
    Úvodní zápas dnešního dne začíná trochu netradičně již ve 14:30, proti sobě se postaví Vålerenga Ishockey a švýcarský tým ZSC Lions. Program poté bude pokračovat třemi zápasy, které začínají ve 14:35.

12:23
    Třinečtí Oceláři dnes nastoupí ke svému čtvrtému duelu ve skupině E, jejich soupeřem bude Stavanger Oilers, ten jako jediný tým dokázal Oceláře porazit. Souboj o první místo skupiny E startuje v 17:30.

12:50
    Dnes ke svým čtvrtým duelům nastoupí také dva týmy, které zatím neztratili ani jeden bod. Jak Vienna Capitals, tak Skellefteå AIK mají na svém kontě 9 bodů a jsou prozatimními lídry svých skupin.

13:30
    Nejproduktivnější hráči soutěže

1. Andreas Johnsson (Frölunda) – 11 bodů (3+8)
    2. Mathis Olimb (Frölunda) – 9 bodů (2+7)
    3. Christian Dahl-Andersen (Stavanger) – 7 bodů (1+6)
    4. Gregory Mauldin (Fribourg) – 6 bodů (6+0)
    5. Jiří Polanský (Třinec) – 6 bodů (3+3)
    KalPa dnes bude chtít v pražské Tisport aréně obrat domácí Spartu o co nejvíce bodů, avšak úkol to bude velice těžký, vždyť Sparta ještě neprohrála.

14:04
    Za necelou půlhodinu začínají úvodní duely dnešního dne. Zde je dosavadní průměrný počet bodů na tým podle zemí účastnících se Ligy mistrů.
    Vålerenga Ishockey – ZSC Lions 14:30

14:30
    Vše je již připraveno, dnešní úvodní duel Vålerenga Ishockey – ZSC Lions začíná !
    Další tři zápasy startují právě teď.

14:40
    Pouze 3 minuty stačily Vídni k vstřelení první branky.
    Färjestads BK – UPC Vienna Capitals 0:1

14:48
    Skóre se mění na více stadionech, všechny branky padly z přesilových her. Švýcarský klub ZSC Lion vede nad Vålerengou 1:0. Stejný náskok má i německý Adler Mannheim, který využil dokonce dvojnásobnou přesilovou hru a švédský klub Skellefteå AIK.

14:51
    2:0 takový je teď stav ve Skelleftee, domácí přidávají druhou branku a mají hned z kraje utkání dvougólový náskok !
    Dvě utkání jejichž úvodní buly bude vhozeno v 15:00.

15:02
    Zatímco na čtyřech stadionech končí 1. třetina na stadionech týmů SaiPa Lappeenranta a IFK Helsinky pomalu začíná.
    Helsinky - SønderjyskE 1:0

15:08
    IFK Helsinky se ujímají brzkého vedení. V čase 0:33 se prosadil Mika Partanen

15:15
    Helsinky vedou již o dvě branky, Joonas Rask navyšuje vedení finské týmu na 2:0.

15:18
    Na domácím stadionu týmu SaiPa Lappeenranta běžela 9. minuta, když se poprvé měnilo skóre. Tomi Leivo dokázal protečovat puk za záda hostujícího brankáře a dostal tak domácí do vedení.

15:21
    SaiPa přesně po vzoru Helsinek zvyšuje na 2:0. Tentokrát se dokázal prosadit Dave Spina.
    Helsinky vedou již 3:0.

15:27
    Další změna skóre, tentokrát v podobě norské Vålerengy, která vyrovnává v zápase proti Curychu na 1:1 !

15:28
    Tohle vypadá na těžký debakl, čtvrtou branku IFK Helsinek přidává v 15. minutě Tomáš Záborský.

15:34
    Skellefteå zvyšuje na 3:0 ! Branku domácího týmu vsítil na začátku druhé třetiny Lindholm.

15:38
    A stav se mění i v Mannheimu, domácí Adler na začátku druhé třetiny inkasuje. Alexander Johansson protečoval puk za záda domácího brankáře Endrase.
    V Helsinkách skončila gólově velice zajímavá 1. třetina, domácí dokázali vsítit 4 branky a SønderjyskE to bude mít dnes hodně těžké.

15:42
    Stav se mezitím změnil na stadionu v Lappeenrantě, kde se těsně před přestávkou prosadil Buck a značně tak stáhl náskok domácího týmu.
    SaiPa – Ingolstadt 2:1

Helsinky mají velice výmluvný náskok, na domácím ledě přehrávájí tým SønderjyskE Isjockey již 5:0.

16:07
    V Helsinkách se mění stav po šesté a opět se o to postarali domácí. Branku si připisuje Robert Leino.

16:09
    Oba dva finské týmy se dokázali znovu prosadit. Helsinky vedou již o 7 branek a SaiPa odskočila Ingolstadtu opět o 2 branky.

16:14
    Jared Ross vrací Ingolstadt do hry.
    KaiPa – Ingolstadt 3:2
    Skellefteå AIK – Krefeld Pinguine 3:0 po druhé třetině.

16:20
    Severin Blindenbacher dokázal překonat brankáře Soeberga a stanovil tak nové skóre.
    Vålerenga Ishockey – ZSC Lions 1:2
    Helsinky se ujímají vedení o osm branek. Nařízené trestné řízení proměnil Thomas Nykopp.

16:25
    Ve stejném čase se prosadil Luca Cunti, který dává Curychu velkou naději na zisk tří bodů. V 50. minutě vede totiž nad Vålerengou 3:1.

16:29
    Vålerenga se tak lehce nevzdává !
    Vålerenga Ishockey – ZSC Lions 2:3
    Smolný gól pro Ingolstadt. Brankáři Pielmeierovi proklouzla ne moc nebezpečná střela z pravé strany, a tak Ville Hamalainen zvyšuje náskok domácích na 4:2.

16:34
    O Čestný úspěch dánského týmu SønderjyskE Isjockey v zápase proti Helsinkám se postaral Nick Dinnen.

IFK Helsinky – SønderjyskE Isjockey 8:1
    Søeberg drží svůj tým ve hře ! Vålerenga Ishockey – ZSC Lions 2:3

16:41
    Växjö se ujímá vedení ! Ve 48. minutě se prosadil Johnson.
    Adler Mannheim – Växjö Lakers 1:2

16:54

Vålerenga nedokázala vytěžit z přesilovky 6 na 3 branku a tím určila příděl bodů, všechny si odváží Curych za svůj dnešní sympatický výkon.

16:56
    Naopak rozhodnut není zápas mezi Färjestadem a Viennou Capitals. Body budou muset přidělit následující prodloužení nebo případné samostatné nájezdy.
    Za pár minut začíná atraktivní duel mezi švýcarským Bernem a finskou Tapparou.

17:02
    Skellefteå v závěru přidává 4:0 a podtrhuje tím své jasné vítězství.

17:03

Švédský celek nakonec zaslouženě poráží Mannheim. Ten sice od 5. minuty vedl zásluhou Tardifa, ale ani to k zisku alespoň jednoho bodu nestačilo.
    Před zápasem Bern - Tappara

17:10
    Zápas Färjestads BK – UPC Vienna Capitals budou muset rozhodnout samostatné nájezdy !
    Skellefteå AIK – Krefeld Pinguine 4:0
    Skellefteå si dokráčela pro poměrně snadné vítězství a stále tedy drží svoji neporazitelnost. Prosadili se Petterström, Forssel, Norman a Sundqvist

17:20
    Färjestads BK – UPC Vienna Capitals 1:2 po samostatných nájezdech

Rozhodující nájezd proměnil Hugh Jessiman a rozhodl tak o dělbě bodů, Vídeň si tak připisuje důležité dva body v boji o první místo v tabulce především s Curychem.

17:25
    IFK Helsinky – SønderjyskE Isjockey 10:1

Helsinky dnes nedaly svému soupeři šanci a porazily ho rozdílem třídy, desátý gól Helsinek zaznamenal v čase 58:56 Arttu Luttinen.

17:27
    Zřejmě rozhodnuto je také v Lappeenrantě, kde domácí navýšili svůj náskok na 3 branky. Dave Spina od modré čáry prostřelil hostujícího brankáře.

SaiPa Lappeenranta – ERC Ingolstadt 5:2

17:36
    Třinečtí Oceláři vstoupili do utkání velmi aktivně a ve 4. minutě dokázali vsítit úvodní branku utkání, jmenovitě se o to postaral Zbyněk Irgl, který dokázal překonat brankáře Smitha.

Stavanger – Třinec 0:1

17:38
    V Norsku se dějí hned na začátku věci, v 5. minutě domácí využívají přesilovku a srovnávají stav duelu na 1:1.

17:44
    Přesilovou hru využívá i Liberec. Tomáš Bulík tvrdou ranou od modré čáry, s pomocí teče Michala Bulíře, který byl označen za autora branky, prostřelil všechno, co mu stálo v cestě.

Košice – Liberec 0:1

17:45

Domácí si dokráčeli pro poklidné vítězství, celý zápas si drželi vedení a nedovolili Ingolstadtu zdramatizovat hru.

17:55
    Stavanger se ujímá vedení, další využitá přesilovka v podobě tohoto norského týmu. Dan Kissel zůstal úplně volný na úrovni brankoviště a posílá svůj tým do vedení.

Stavanger Oilers – HC Oceláři Třinec 2:1

17:57
    Stav se mění i v Bernu, domácí vsítili úvodní branku střetnutí. Byron Ritchie bekhendem překonal hostující brankáře Metsola.

18:05
    Třinečtí dokázali těsně před koncem druhé periody vyrovnat skóre na 2:2 ! Žejd pěkně přihrál Zbyňku Irglovi, který prostřelil domácího brankáře podruhé.
    Po první třetině prohrávají Košice s Libercem 0:1.

18:23
    Bern vede již 2:0 ! Chyby hostujícího brankáře využil Byron Ritchie, který zaznamenal svoji druhou branku v utkání.

18:30
    Košice vyrovnávají. Ve 24. minutě se prosadil Adam Lapšanský, když tvrdou ranou z pravé strany našel přesně mezírku mezi Lašákovou výstrojí.

HC Košice – Bílí Tygři Liberec 1:1

18:39
    Adam Lapšanský využívá další přesilovou hru Košic a obrací tak skóre v prospěch úřadujícího slovenského mistra.

HC Košice – Bílí Tygři Liberec 2:1

18:42
    Třinečtí hokejisté jdou opět do vedení! Bekhendový blafák Vladimíra Draveckého se ukázal být ideálním řešením samostatného úniku.

Stavanger Oilers – HC Oceláři Třinec 2:3

18:50
    Liberečtí Bílí Tygři vyrovnávají, Martin Bartek se zbavil obránce a nenápadnou střelou propálil domácího brankáře.

HC Košice – Bílí Tygři Liberec 2:2

18:56
    Bern navyšuje svůj náskok. Na začátku 3. třetiny vede již 3:0.

18:59
    V Košicích se dějí věci, nejprve se dokázal střelou zápěstím prosadit Bulíř a zvrátil tím skóre na stranu Liberce. O 21 vteřin později však bylo srovnáno. Milan Kolena dokázal poměrně z velkého úhlu prostřelit Lašák a krátce před druhou přestávkou vyrovnává na 3:3.

19:04
    Tampara snižuje náskok Bernu na 2 branky. Elmeri Kaksonen skoro z rohu nahazoval v nelehké pozici puk na branku, ten se odrazil od bruslí bránícího Kreise až za bezmocného gólmana Buhrera.

SC Bern – Tappara 3:1
    V druhé třetině se rozezvučela gólová siréna v Košicích pětkrát. Stav je vyrovnaný 3:3.

19:09
    Tappara dotahuje ! David Kolomatis snižuje na 2:3 z pohledu finského týmu a poslední minuty budou ještě velice zajímavé.

SC Bern – Tappara 3:2

19:14
    Tappara již hrála v šesti bez bránkáře, když se napřáhl Teemu Aalto a vyrovnal na 3:3, minutu a čtrnáct vteřin před koncem základní hrací doby !

19:20
    Zápas Tappary Tampere a Bernu bude muset rozhodnout prodloužení. Bern ještě 10. minut před koncem zápasu vedl 3:0, ale díky dobrému forčekingu, aktivitě i nutné dávce štěstí se podařilo finskému celku vyrovnat.

19:28
    Bern měl výhodu trestného střílení, Kinrade mohl rozhodnout, ale puk mu ujel a tak se bude pokračovat ve hře.

19:37
    Košice se opět ujímají vedení. Peter Bartoš dostal pěknou přihrávku od Gabriela Špilara, Lašák se nestihl včas přesunou a slovenský útočník mířil přesně.

HC Košice – Bílí Tygři Liberec 4:3

19:42
    SC Bern – Tappara 4:3 sn

Pascal Berger přesnou střelou nedal Metsolovi šanci a rozhodl tak v penaltovém rostřelu o tom, že Bern dostane bod navíc.
    Za malý okamžik odstartují další tři duely, v nich budeme mít dva české zástupce a to Vítkovice a Zlín.

19:50
    Zlínu stačilo ke vstřelení úvodní branky duelu pouhých 85 vteřin. Roman Vlach překonal gólmana Fribourgu.

HC Fribourg-Gottéron – PSG Zlín 0:1

19:55

Třinečtí Oceláři si připisují tři body po jednogólové výhře nad norským Stavangerem Oilers. Dvěma góly výrazně pomohl Třinci k vítězství Zbyněk Irgl.
    Za pět minut začně poslední dnešní utkání mezi Spartou a KalPou Kuopio.

19:56
    Zug otevírá skóre zápasu proti Vítkovicím v čase 5:13 se prosadil Pierre-Marc Bouchard.

20:00

Liberečtí Bílí Tygři nedokázali navázat na čtvrteční výsledek proti slovenským Košicím a odjíždějí domů s prázdnou. Rozhodující branku vstřelil Peter Bartoš.

20:05
    Fribourg-Gottéron vyrovnává ! Thibaut Monnet vypálil přesně poté, co obdržel pěknou přihrávku zpoza branky, Kašík neměl sebemenší nárok na střelu reagovat.

HC Fribourg-Gottéron – PSG Zlín 1:1

Mezitím bylo vhozeno úvodní buly v pražské Tipsport aréně, kde domácí Sparta hraje s KalPou Kuopio.

20:08
    Zug vede již o dvě branky. Daniel Sondell rozvlnil síť za Šindelářem poté co mu kotouč v pádu posunul Lino Martschini.

EV Zug – HC Vítkovice Steel 2:0

20:16
    Sparta Praha – KalPa Kuopio 0:1. Hosté se dokázali prosadit, Jaako Rissanen lehkou tečí změnil dráhu puku, který skončil až za překvapeným Novotným.

Mezitím padla první branka také v Briançonu, kde domácí zásluhou Davida Labrecque vedou 1:0.

20:27
    Sparta vyrovnává na 1:1 ! Réway pěkně přihrál Hlinkovi a ten se z první nemýlil.

20:41
    Tým Genéve-Servette předvedl dokonalý obrat. Okamžitě na začátku třetiny skóroval Kevin Romy a o dalších osm sekund později se prosadil i Daniel Rubin.

Diables Rouges de Briançon – Genéve-Servette 1:2

20:53
    Zlín si ve 29. minutě bere své vedení zpět. Petr Leška si narazil při přečíslení 2 na 1 kotouč se Zdeňkem Okálem a pohodlně zakončil do již odkryté domácí klece.

20:56
    Naopak Sparta inkasuje a je opět o krok zpět k zisku bodů. Branku finského týmu zaznamenal Artuu Ilomaki.

Sparta Praha – KalPa Kuopio 1:2

21:00
    Vítkovice dokázali snížit zásluhou Rudolfa Huni, který z prostoru mezi kruhy propálil brankáře Stephana.

EV Zug – Vítkovice Steel 2:1

21:04
    Švýcarská Servette navyšuje skóre proti Briançonu. Kevin Romy dorazil odražený kotouč a zvýšil tím náskok svého týmu. Romy si připsal svojí druhou dnešní branku.

Diables Rouges de Briançon – Genéve-Servette 1:3

21:06
    Martin Réway si ke své asistence připisuje i branku ! Příklepem totiž překonal finského brankáře a vyrovnává na 2:2.

21:10
    V Briançonu jsou diváci svědky nevídané události, za 152 vteřin padli 3 branky, nejdříve dvě týmu Ganéve-Servette, poté se zásluhou Berniera prosadil i domácí celek.

Diables Rouges de Briançon – Genéve-Servette 2:4

21:11
    Artuu Ilomaki vsítil svojí druhou dnešní branku a třetí branku svého týmu. KalPa opět vede nad Spartou.
    Po dvou třetinách v Praze vede KalPa.

21:30
    Vítkovice prohrávají opět o dvě branky, ve 42. minutě se znovu prosadil Bouchard.

A i Zlín ze začátku třetí třetiny obdržel branku, gól vstřelil Marc-Antoine Pouliot.

21:35
    Ženevě dnes vstupy do třetin opravdu vycházejí. Ve 41. minutě se prosadil D´Agostini, který zakončil svůj samostatný únik bravůrní střelou nad beton Madolora.

21:54
    Vítkovice snižují na 2:3! Michael Vandas vykřesal naději na zisk bodů, Vítkovice to budou mít ale težké, do konce zápasu zbývají necelé čtyři minut.

Ve strejném čase přidává Ženeva přidává šestou branku, jejím autorem je Goran Bezina.

22:01
    Zápas Zlína se Fribourgem bude muset rozhodnout prodloužení.

22:06
    Vítkovice dnes na body nedosáhli, podlehli Zugu 2:3.
    Ženeva si poradila s Briançonem vysoko 7:2.

22:11
    Ani třetí dnešní prodloužení nerozhodlo, budeme svědky samostatných nájezdů. Fribourg-Gottéron – Zlín.

22:24
    Rozhodující samostatný proměnil Gregory Mauldin, který prostřelil Libora Kašíka.

HC Fribourg-Gottéron – PSG Zlín 3:2 sn

22:28
    Sparta poprvé prohrála, nestačila na KalPu.

HC Sparta Praha – KalPa Kuopio 2:3

22:29

První dnešní duel odstartoval v 14:30 a proti sobě se postavili norský tým Vålerenga Ishockey a ZSC Lions. Úvod zápasu patřil hostům, již v 9. minutě se prosadil Robert Nilsson po fantastické přihrávce Shannona – 0:1. Domácím se podařilo vyrovnat ve 25. minutě nenápadnou Olsenovu střelu tečoval těsně před brankářem Leimbacherem Sorvik – 1:1. Ve 47. minutě šli hosté znovu do vedení, Severin Blindenbacher si vybruslil do středu hřiště a tvrdou ranou překonal hostujícího brankáře – 1:2. O další dvě minuty později to vypadalo s domácími ještě hůř, Luca Cunti z úhlu překonal domácího brankář, tento gól byl nakonec gólem vítězným – 1:3. V 51. minutě se podařilo Filipu Gunnarsonovi snížit, když zakončoval pěknou akci domácích v přesilové hře, ale na zisk bodů to bylo málo, všechny proto bere Curych.

22:35

Utkání mezi Skellefteåou a Krefeldem bylo o poznání jednoznačnější. Domácí již od začátku převzali iniciativu a díky brankám Petterströma, Forssela, Normana a Sundqvista zvítězili nad německým soupeřem jednoznačně 4:0. Vítězstvím si hráči Skellefteåi prodloužili šnůru neporazitelnosti, ve čtyřech zápasech zatím neztratili ani jeden bod.

22:39

Duel mezi Mannheimem a Växjö dlouho vypadal na vyrovnanou bitvu bez vítěze. Již 5. minutě se prosadil domácí Tardif, který využil přesilovky 5 na 3 – 1:0. Ve 25. minutě však hosté vyrovnali, díky velice povedené teči Laaksa – 1:1. Ve 47. minutě poté rozhodl o vítězství hostů Nick Johnson, dokázal totiž propasírovat kotouč za ležícího Endrase – 1:2.

22:50
    Färjestads BK – UPC Vienna Capitals 1:2 sn

Vídeň předvádí v Lize mistrů skvělé výkony a dnes proti Farjestadu si chtěla upevnit první příčku skupiny B. A začala velice dobře, ve 3. minutě nahození od modré čáry ztečkoval za záda domácího brankáře PETER MACARTHUR – 0:1. Farjestadu se podařilo vyrovnat ve 42. minutě, Rickard Wallin dotlačil puk i s brankářem Kickertem za brankovou čáru, rozhodčí gól uznal – 1:1. Do konce základní hrací doby ani v prodloužení žádná branka již nepadla, a proto museli na řadu přijít nájezdy. Rozhodující proměnil Hugh Jessiman střelou nad Poggeho lapačku a přidělil tak dva body do rakouské metropole – 1:2.

23:00

Saipa se velice rychle dostala do dvoubrankového vedení a to v podstatě celý zápas dokázala udržet. Dvěma góly se blízkl útočník Dave Spina. Finská SaiPa byla po celý zápas lepší a aktivnější, proto zaslouženě vyhrála.

23:07

Jednoznačnější zápas bychom asi těžko hledali, rozhodnuto vlastně bylo již po první třetině, když domácí vedli 4:0. Helsinky nakonec nasypali dánskému SønderjyskE 10 branek a můžou se těšit z velkého vítězství.

23:16

Zápas mezi Bernem a Tapparou vypadal celkem jednoznačně. Domácí si postupně budovali náskok a ve 49. minutě po brance Bergera se zdálo, že je definitivně rozhodnuto. Avšak opak byl pravdou, Tappara dokázala za 7. minut vstřelit 3 góly a dovedla zápas až do prodloužení, v němž gól nepadl. Na řadu musely přijít samostatné nájezdy, v nichž rozhodl Pascal Berger, který vymetl dolní růžek branky. Bern si tak nakonec připsal dva body a velmi zdramatizoval skupinu E.

23:23

V 17:30 odstartovaly dva zápasy českých účastníků. Třinec nastoupil ke svému čtvrtému zápasu na led Stavangeru. Hned do úvodních 5. minut se dvakrát měnil stav, nejdříve na straně třinecké, když se prosadil Zbyněk Irgl pak i na straně norského Stavangeru. Ten se dostal do vedení v 12. minutě, když se prosadil Kissel. Třinec však toto utkání zvládl lépe: V 19. minutě vyrovnal Irgl a o 13. minut později vsítil rozhodující gól zápasu Vladimír Dravecký.

23:31

Druhý zápas hraný v 17:30 byl souboj Košic proti severočeskému Liberci. Liberečtí se dostali v první třetině zásluhou Bulíře do vedení, to jim však vydrželo jen do 24. minuty, když využil přesilovou hru Adam Lapšanský. V Druhé třetině padlo celkem 5 branek a po jejím skončení svítil na světelné tabuli znovu stav nerozhodný, tentokrát 3:3. Nakonec měly poslední slovo Košice, Peter Bartoš propálil ve 49. minutě Lašáka po pěkné přihrávce Gabriela Špilara. Na tento gól již Liberečtí nenašli odpověď a museli tak domů odjet s prázdnou.

23:39
    Diables Rouges de Briançon – Genéve-Servette 2:7

Ženeva potvrdila roli favorita a toto utkání dokázala ovládnout. Po první třetině sice prohrávala po gólu Labrecque, ale do druhé třetiny jako by nastoupil úplně jiný tým. Švýcarský celek dokázal ihned dvakrát skórovat a po zbytek zápasu pomalu navyšovat svůj náskok, který se zastavil na pěti gólech.

23:44
    EV Zug – HC Vítkovice Steel 3:2

Zápas dalšího českého týmu odstartoval v 19:45. Zug již v 6. minutě skóroval zásluhou Boucharda a náskok již do konce zápasu nepustil. Ve 14. minutě navýšil vedení Sondell. Poté sice snížil Huňa, ale ve 41. minutě se znovu prosadil Bouchard a Zug měl jistotu dvougólového náskoku, tu mu sice tři minuty před koncem zápasu sebral Vandas, ale na zisk bodů to nestačilo.

23:51

Zlínští nezačali tento zápas vůbec špatně, hned ve 2. minutě se prosadil Vlach, jenže ještě do půlky první třetiny bylo vyrovnáno. Gregory Mauldin nedal Kašíkovi ranou z první šanci. Zlín se dostal do vedení ve 30. minutě, když Leška si narazil s Okálem, ale ani tato hokejová paráda na zisk 3 bodů nestačila. Ve 44. minutě totiž vyrovnal Pouliot a jelikož již žádná další branka ze hry nepadla, mohli diváci ve švýcarském Fribourgu vidět samostatné nájezdy, ten rozhodující proměnil Mauldin a připsal si tak druhou branku večera.

23:56

Dnešní herní den završilo střetnutí pražské Sparty a KalPy Kuopio. Sparta v podstatě celý zápas dotahovala a tahala za kratší konec. Na třetí gól KalPy už pražský klub odpovědět nedokázal, a tak si KalPa mohla připsat cenný skalp jednoho z nejlepších českých klubů a týmu, který do tohoto zápasu zůstával v Lize mistrů neporažen.