Benátky n/J – Kadaň 2:3 (kon.) | Ústí n/L – Kladno 1:6 (kon.) | Havířov – Šumperk 6:2 (kon.)
Prostějov – Třebíč 2:4 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 3:0 (kon.) | Most – Chomutov 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Slovan Ústí nad Labem
1:6 (0:2, 1:3, 0:1)
Rytíři Kladno
Sobota 13.09.2014, 17:00 • Zlatopramen Arena • 1. liga (ČR)

Kladno uspělo na ledě ústeckého Slovanu, když vyhrálo zcela zaslouženě 6:1. Středočeši působili na ledě zkušenějším a hokejovějším dojmem. V útočné třetině si uměli poradit a byli lepší v koncovce. Ústí bojovalo, ale doplatilo na velké chyby v defenzivě. (22:12:18)

60:00

59:16
    Ústí už nemá sil v závěru na nějakou větší dramatizaci, zápas se dohrává.

58:15
    Kladno hraje v plném počtu.

58:00
    Kladno se už zatauje a nikam nespěchá, Ústí zakládá útok.

57:37
    Ústí kombinuje v přesilovce, ale Chábera není příliš pod tlakem.

56:20
    Kolařík (KLA) vyloučen za nedovolené bránění.

56:06
    Tomáš Redlih se zasekávačkou zbavil obránce a pak tvrdě pálil do betonu Petráska.

54:57
    Další akci Kladna zbrzdil ofsajd.

54:15
    Kladno je zkátka hokejovější a zkušenější. Rozdíl mezi oběma soupeři v koncovce je dnes markantní.

52:53
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kadno přidalo šestou branku po velmi pohledné a vydařené akci. Hosté doslova obranu Ústí vyšachovali až po třech rychlých přihrávkách posílal kotouč do prázdné klece JAN EBERLE. Asistence: Jan Rudovský, Michl Dragoun.

51:52
    Střelu Budínského Chábera zastavil, bude se vhazovat.

51:09
    Zápas ve třetí třetině za rozhodnutého stavu poměrně ztrácí tempo. Těžk očekávatnějaké překvapení ve výsledku. Kladno má zápas pod kontrolou.

50:26
    Ještě závar před Petráskem, střelu od modré ztečoval Pitule vedle tyčky. Ústí už je nyní v plném počtu.

50:11
    Ebere treil přesně lapačku Petráska, bude se vhazovat.

49:30
    Slovan nyní dobře forčekuje a napadá na útočné polovině, Kladnu se nedaří založit útok.

49:08
    Petrásek v oslabení pod palbou, střela Pituleho byla ztečována do ochranné sítě.

48:27
    Holomek (UNL) vyloučen za sekání.

47:29
    Roubík vyjel z rohu hřiště, ale jeho střela byla zablokována.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 34. Roubík (Černý) – 9. Růžička (Hořava, Melka), 18. Pitule (Tenkrát, Melka), 28. Pitule (Hořava, Tenkrát), 29. Havlíček (Lukáč, Chalupa), 40. Tenkrát (Lukáč, Hořava), 53. Eberle (Rudovský, Dragoun)

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – K. Černý, Vágner, Kolafa, Smetana, Vl. Brož, Holomek, M. Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – Kuchynka, J. Kloz, Gengel – Pořický, Vávra, P. Přeučil – Markulinec, Suchan. Trenér: Milan Skrbek.
    Rytíři Kladno: Chábera (Vladař) – Kania, David Růžička, Kehar, J. Látal, Chalupa, Kolařík – Eberle, Dragoun, Rudovský – Tenkrát, Melka, M. Hořava – Redlich, Pitule, Dalecký – Havlíček, Lukáč. Trenér: Jiří Čelanský.

Rozhodčí: Horinek – D. Štětina, J. Štětina.

Diváci: 1 479