Benátky n/J – Kadaň 2:3 (kon.) | Ústí n/L – Kladno 1:6 (kon.) | Havířov – Šumperk 6:2 (kon.)
Prostějov – Třebíč 2:4 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 3:0 (kon.) | Most – Chomutov 3:2 (2:1 po s.n.)
AZ Havířov
6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 13.09.2014, 17:00 • K&K PNEU Aréna, Havířov • 1. liga (ČR)

Fanoušci si užívají ještě na ledě s hráči závěrečnou děkovačku. Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších online přenosů opět na počtenou! (19:31:26)

Stejný počet branek padl ve druhé i třetí třetině. Havířovští se dokázali doma předvést v tom nejlepším světle, nastříleli celkem šest branek a určitě se bylo na co dívat. Ve třetí periodě se nejprve prosadil Aleš Staněk, který využil dvojnásobnou přesilovou hru Šumperka. Poté však přidal za domácí branku Tomáš Matějek a tři minuty před závěrečnou sirénou Radim Haas. AZet si tak připisuje tři body do prvoligové tabulky, Šumperk odjíždí z K&K PNEU Arény s prázdnou.

60:00

59:05
    Poslední minuta utkání se spíše dohrává. Kotouč mají na holi hráči ze Šumperka.

58:15
    Celý stadion je na nohou a děkují svým oblíbencům za dnešní předvedený výkon!

58:02
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:21
    Utkání se blíží ke svému konci. O tento náskok by již Havířov přijít neměl.

56:23
    Havířov právě vstřelil branku!
    Ochozy bouří! Po levém křídlem unikl všem hráčům RADIM HAAS, který se rychlou střelou zápěstím trefil přesně pod břevno šumperské branky. Kotouč letěl tak rychle, že branku moc diváků ani nevidělo! Bez asistence.

56:05
    Tomáš Matějek se mohl podruhé zapsat na listinu střelců, jenže branka byla dosažena bruslí! Těžko říct, zda se jednalo o úmysl. Rozhodčí rozpažuje a branku neuznává.

55:29
    Brankář Koutský spravuje své betony, vhazovat se poté bude pod havířovskými fanoušky.

54:55
    Havířov nahazuje kotouč do rohu kluziště, kam se za ním vydává skupinka dalších hokejistů.

54:06
    Fanoušci AZetu jsou po další brance svého týmu opět o něco aktivnější a užívají si posledních pět minut této třetiny.

52:54
    Domácí hokejisté přidávají pátou branku! Jakub Šlahař se dostal k puku před brankou Šumperka, kdy byl otočen zády k hostující svatyni. Zadovkou přihrál TOMÁŠI MATĚJKOVI, který se z vyložené pozice nemýlil a skóroval do poloprázdné branky. Asistence: Jakub Šlahař, Martin Jakúbek.

52:32
    Rozhodčí píská zakázané uvolnění Šumperka. Puk bude vhozen po levici brankáře Koutského.

51:57
    Havířovští hokejisté jsou stále u puku a pokoušejí se projít přes obranu Šumperka.

51:16
    AZet se snažil rozjet brejkovou situaci, jenže kotouč se zastavil o obránce Draků.

50:40
    Matějek ze středu kluziště napřáhl a tvrdou dělovkou protáhl Koutského!

50:21
    Odpočítává se posledních deset minut této třetiny.

Petr Blakala

Branky a nahrávky: 5. Tomi, 10. Šlahař (Tomi, Jakúbek), 32. Rimmel (Repe), 40. Tomi (Rimmel), 53. Matějek (Šlahař, Jakúbek), 57. Haas – 39. Žálčík (Moskal, Staněk), 43. Staněk (Moskal, Sedlák)

AZ Havířov: L. Daneček (Matoušek) – Bezuška, Dresler, Foltýn, Krisl "C", Bahounek, Ostrčil "A", Lenďák, Repe – Jiránek, Pechanec, Klimša – Jakúbek, Šlahař, Matějek – J. Daneček, R. Haas, Říčka "A" – Tomi, Rimmel, Kucsera
    DRACI PARS ŠUMPERK: Koutský (Zelenka) – Sedlák, Gewiese, Drtil, Holík "C", Slavík, Novotný, Starý – Žálčík, Moskal, Staněk "A" – Velecký, Plášek "A", M. Haas – Vávra, Berger, Brunec – Kužílek, Vachutka, Cink

Rozhodčí: Kubičík – Novák, Lukš

Diváci: 2 028