Genk – Club Bruggy 1:1 (kon.) | Gent – Mouscron 1:0 (kon.) | Kortrijk – Lokeren 2:3 (kon.)
KV Kortrijk
2:3 (2:2)
Sporting Lokeren
Neděle 14.09.2014, 20:00Belgická Jupiler Pro League

Zápas je u konce a hosté z Lokerenu nakonec vítězí na hřišti v Kortrijku 3:2. Po velmi atraktivním prvním poločasu, jenž skončil 2:2 nastupovali týmy do druhé půle, která se rozehrála v podobném tempu. V 51. minutě poslal do vedení 3:2 hosty De Pauw a hosté byli rázem na koni. Hráli sebejistě a bez chyb. Domácí se jen těžko dostávali do zakončování. Hra ale postupně ztrácela na rychlosti. Lokerenští začali více jistit výsledek, domácí tým se dostal do tlaku, ale žádnou z šancí nedokázal využít. Domácí tak podlehli Lokerenu 2:3. Jsme u konce, pro dnešek se s vámi loučím, na shledanou. (21:59:36)

90+4

90+3
    Santini se dostal ještě do šance, ale neproměnil.

90+2
    Poslední změna Lokerenu, odešel De Pauw, kterého nahradil Mertens.

90
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Hosté podruhé střídají, dolů jde Vanaken a na ávěrečné minuty nastupuje Ngolok.

89
    Další velká šance domácích, dvě povedené střely byly ale vždy vyraženy gólmanem nebo obránci.

88
    Pavlovič obdržel žlutou kartu.

88
    Kaya posílal střílený centr před Keeta, ten míč ale lapil.

86
    Matton vracel Ulensovi, který bez váhání pálil pouze do hráče před sebou.

84
    Dierckx se dostal ke střele.

83
    Domácí šli do útoku v převaze, centr z levé strany nedokázalo trefit několik hráčů, ke střele se tak dostal až Chevalier, tomu byla rána zablokována.

82
    Galitsios chvíli ležel na zemi a po ošetření lékaři odešel za postranní čáru.

80
    Chevalier poslal před Barryho vysoký míč, pro který si běžel Matton. Před ním byl ale Galitsios, kterého ošklivě srazil.

79
    Domácí tým kopal roh, Klaasenův míč však proletěl velkým vápnem bez teče a po chvíli zpětný centr směřoval pouze do ofsajdu.

77
    Chevalier kopl protivníka do hlavy, ten je však v pořádku a hosté rozehrávají.

76
    Domácí teď zavřeli Lokeren v jejich šestnáctce, několik centrů letělo dovnitř, ale hosté se vždy dokázali ubránit, jednou v šestnáctce zahrál Scholz rukou, penalta ale odpískána nebyla.

74
    Nebezpečný centr poslali domácí před Barryho, balón chtěl nejprve odkopnout pryč Marič, tomu se to nepovedlo, a tak nakonec musel zasahovat Barry.

71
    Direckxe fauloval a dlouze držel Overmeire, který za to taky dostává žlutou kartu.

70
    Domácí střídají hned nadvakrát, dolů jdou Chanot s Marušičem a do hry se zapojí Matton s Klaasenem.

69
    Hosté si připravili také své první střídání, dolů jde Remacle a hru přichází podpořit Kaya.

67
    Odoi přehodil na Remacla, ten v běhu na bránu pokračoval, seběhli se k němu dva obránci, kteří ho od balónu vytlačili.

65
    Vanaken byl v útoku faulovaný a hosté pomalu rozehrávají.

61
    Domácí připravili první střídání, hřiště opustil Van Eenoo, který na své místo pustil Dierckxe.

61
    Chevalier našel Ulense, který střílel šajtlí mimo.

60
    Je za námi hodina hry a hosté vedou 3:2. Jejich hra je sebejistá a útočná, domácí tým se snaží vyrovnat, ale do útoku je hosté moc nepouštějí.

58
    Santini našel na levé straně Chevaliera, který s míčem musel mimo střelný úhel a následný pokus dostat balón zpět do šestnáctky zneškodnil Barry.

58
    Rohový kop rozehrál Remacle na zadní tyč, což nebezpečí domácím nepřineslo.

57
    Vanakenovo rozehrání bylo zdí vyraženo na roh.

56
    Odoie těsně před šestnáctkou zastavil nedovoleně També a hosté tak budou rozehrávat přímý kop z velmi nebezpečného místa.

54
    De Pauw běžel za balónem skluzem a zajel do gólmana Keeta, za což byl bez váhání hlavního sudího potrestaný žlutou kartou.
    De PAUW - 2:3

51
    Lokeren právě vstřelil branku!
    NILL DE PAUW dostal balón na polovině soupeře, nikdo ho nehlídal a on měl tak hodně času i prostoru, dostal se s balónem k šestnáctce, odkud se napřáhl a krásnou střelou zavěsil! 2 – 3.

49
    Galitsios chtěl uchytit svůj centr v šestnáctce, ale došel si pro něj pouze Keet.

46
    Domácí tým změnil v druhém poločase dresy, už nehrají v červených, ale ve světle modrých.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 21:04.

První poločas je za námi a po velmi atraktivní hře je skóre vyrovnané 2:2. Skóre otevřel už v 19. minutě De Pauw, ale hosté se neradovali příliš dlouho. Ve 21. minutě vyrovnal Chevalier a ve 28. minutě poslal domácí do vedení Santini. V 29. minutě mohli vést domácí již 3:1, ale Santini svou druhou možnost nevyužil, a tak ve 35. minutě vyrovnal Vanaken. Před koncem první půle měl obrovskou šanci Chevalier, ale také neproměnil. Stav je tak 2:2 a rozhodne se ve druhé půli. Bude druhý poločas také takhle bohatý na góly, jako ten první?

45+1

45
    De Mets také zkusil své štěstí a vystřelil, jeho nepřipravená rána se do brány nevešla.
    Chevalier přestřelil v obrovské šanci.

43
    Svými přihrávkami domácí rozhodili lokerenskou obranu, balón se pak v šestnáctce rozkutoulel proti Chevalierovi, který svou ránu nepoklopil a bránu tak přestřelil.

41
    Scholz si všiml úplně volného Remacla na druhé staně, poslal na něj míč, ale druhý jmenovaný ho nezpracoval.

38
    Hosté z Lokerenu jsou najednou opět plný síly, domácí tým přehrává a drží ho na jeho vlastní polovině.
    VANAKEN - 2:2

35
    Remacle se dobře podíval a všiml siHANSE VANAKENA, kterého následně svým centrem našel a zmiňovaný hráč hlavičkoval tak, že na jeho zakončení gólman Keet nedosáhl! 2 – 2.

34
    Remacle dostal křižnou přihrávku, jeho bráníci hráč stál v jeho blízkosti, a tak měl zakončení značně ztížené.

32
    Persoons zajel do Santiniho a to, že se jednalo o faul se mu vůbec nelíbí.
    Šance domácího Santiniho.

29
    Santini se objevil hned v další nebezpečné šanci. Zpoza vápna tvrdě napřáhl a jeho střelu likvidoval Barry.
    SANTINI - 2:1

28
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    Chevalier poslal vzduchem balón do šestnáctky, kde se do zakončení dostal IVAN SANTINI a hlavou poslal míč do sítě!

25
    Ven Eenoo sprintoval za míčem po levé straně, ale uklouzl a spadl. Z velmi nadějné šance tak nakonec nebylo nic.

24
    Po rychle vstřelených dvou brankách se hra trošičku zpomalila.
    CHEVALIER - 1:1

21
    Dlouhý pas dopředu vyslali domácí, vysoký a skákavý balón nedokázali obránci Lokerenu zpracovat, a tak se k němu dostal TEDDY CHEVALIER, který vyrovnal na 1 – 1.
    De PAUW - 0:1

19
    Vanaken vybojoval míč, udělal s ním pár kroků a našel rozběhnutého NILLA DE PAUWA, který míč dostal za Keetova záda.

17
    Centr z levé strany směřoval na Leye, ten se taky k zakončení dostal a svou hlavičkou pořádně vyděsil gólmana.

16
    Marušič na pravé straně obehrál hráče Lokerenu, zatáhl balón a naslepo dával do šestnáctky, bohužel pro domácí pouze do míst, kde se nacházeli hráči hostí.

13
    Chevalierův pokus z úhlu se nevydařil, i když to nebyl úplně špatný pokus.

11
    Rohovém kopu se hráči KSC ubránili na výbornou a mohou podniknout ofensivní výpravu.

10
    Marušič si sbíhal pro centr před Barryho, jeho zakončení bylo tečované, a tak budou domácí pokračovatrohovým kopem.

8
    Standartka se Lokerenu příliš nevyvedla, zakončení hostů Keeta nemuselo vůbec vylekat.

7
    Marušič strčil tělem do Remacleho, který odlétl jako papír. Hosty čeká přímý kop z levé strany.

6
    Chevalier dobře přihrál na střed Santinimu, ten nezpracoval a následný odraz na Chevaliera byl do ofsajdu.

3
    De Pauw sprintoval na pravé straně s balónem, zastavil ho bránící bek domácích.

2
    Jako první se do soupeřova vápna probojoval domácí Kortrijk, hlavička jednoho z útočníků skončila hodně mimo.

1

KV Kortrijk: Keet – Tomaševič, Chanot, Ulens, També – Pavlovič, De Mets – Van Eenoo – Marušič, Chevalier, Santini
    Náhradníci: Klaasen, Mulemo, Ragolle, Matton, Henkinet, Van Loo

KSC Lokeren: Barry – Marič, Galitsios, Odoi, Scholz – Persoons, Overmeire – Vanaken – Remacle, Leye, De Pauw
    Náhradníci: Mertens, Henrique, Kaya, Lazič, Dessers, Abdurahimi, Ngolok

Rozhodčí: Van De Velde – Dens, Walschap.

Dobrý den všem fanouškům belgické ligy. Vítám vás u online přenosu ze zápasu jejího sedmého kola mezi týmy KV Kortrijk a KSC Lokeren. Domácí tým doposud nasbíral pouze sedm bodů, což ho řadí na 13. pozici. Hosté z Lokerenu jsou na tom o trochu lépe, na svém kontě mají bodů osm a jsou desátí. Můžeme tedy očekávat velmi vyrovnaný duel, ve kterém bude favoritem nejspíše domácí klub, díky svému domácímu prostředí. Zápas začíná ve 20:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.