Žilina – Nitra 3:5 (kon.) | Trenčín – Skalica 4:3 (2:1 po s.n.) | Martin – Banská Bystrica 2:3 (kon.)
Zvolen – Poprad 5:3 (kon.) | Piešťany – Košice 1:2 (kon.)
MsHK Žilina
3:5 (1:3, 2:1, 0:1)
HK Nitra
sk Úterý 16.09.2014, 17:30 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Príjemný dobrý deň, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 3.kola hokejovej Tipsport extraligy, v ktorom proti sebe nastúpia hokejisti MsHK DOXXbet Žilina a HK Nitra. Zápas sa začína o 17:30 a my si ešte predtým zhrnieme o oboch tímoch niekoľko základných faktov.

Žilinčanom patrí v aktuálnej ligovej tabuľke 7.miesto, keď získali 3 body za víťazstvo nad HK Orange 20 (3:1 – pozn.red.). V ostatných dvoch zápasoch už nebodovali, pretože v piatok podľahli na domácom ľade Skalici 1:2 (gól Horna) a v nedeľu prehrali v Poprade pomerom 1:5 (gól Horna). Vlci sa boria i so zraneniami, Milan Procházka má natrhnuté triesla a Štěpán Novotný pravdepodobne otravu jedlom.

Nitrania začali sezónu vcelku dobre. Najskôr síce prehrali v Poprade 0:1 po predĺžení, ale v nedeľu už doma porazili v derby Piešťany 5:4 po samostatných nájazdoch. V aktuálnej tabuľke im patrí piate miesto so ziskom troch bodov.

Zápas sa v DOXXbet aréne začína teda o 17:30, k jeho sledovaniu vás pozýva Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Kosowski (Landsman) – Bobček, Moravec – Jelínek, Kadela – Ďurkech, Dlouhý (A) – Krčula, Niník – Procházka, Kristek, Kubiš – Šimko, Drábek (A), Kanko – Drevenák (C), Valášek, Lipovský – Schroner, Paleček, Jarab. Tréner: J.Zavadil

HK Nitra: Lakosil (Cibuľa) – Ordzovenský, Novák – Guoth, Nádašdi – Jeremenko, Milo – Kloz – Ručkay H., Stümpel, Tománek – Pupák, Kováčik, Mráz – Slovák, Štefanka, Ručkay J. – Bajtek, Lelkeš, Piačka. Tréner: A. Stavjaňa

Rozhodca: Orolín – Bednár, Gavalier.

Ešte pred začiatkom samotného stretnutia si minútou ticha uctíme pamiatku bývalého hokejisti MsHK Žilina Miroslava Hlinku, reprezentačného lekára hokejistov Vladimíra Luptáka a hokejistu MHK Dubnica Miroslava Kováčika. Všetci títo nás navždy opustili v nedeľu, 14.septembra 2014. Česť ich pamiatke!

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:14
    Nitra dala gól!
    Nuž, horší začiatok si Kamil Kosowski v bránke Žiliny asi ani nemohol predstaviť. Michal Novák strieľal, ROMAN TOMÁNEK sa dostal k dorážke a Nitra vedie v Žiline 1:0. Asistencia: Michal Novák.
    TOMÁNEK - 0:1

00:51
    V prvom náznaku šance i domáci Drevenák, v poslednom momente však bola jeho strela tečovaná.

01:25
    Vhadzuje sa po pravej ruke Vlastimila Lakosila.

01:59
    Aktivita Patrika Schronera priniesla možnosť pre Patrika Jaraba, no Lakosil bol pozorný.

02:21
    Veľká šanca pre Žilinu, po strele Milana Procházku musel opäť ukázať svoj pohotový reflex Lakosil.

03:05
    Hrá sa v tretine Žiliny, no Nitrania sa nedokážu usadiť pred Kosowskim.

03:46
    Petr Kanko spoza bránky nabíjal Jánovi Šimkovi, ten z prvej prestrelil bránku hostí.

05:35
    Nuž a hostia vedú už 2:0. Filip Bajtek strieľal, k dorážke sa dostal nekrytý RICHARD LELKEŠ a prekonal Kamila Kosowského. Asistencie: Filip Bajtek, Edmund Piačka,
    LELKEŠ - 0:2
    OPTIONAL: Type in a title here... Save Title Delete Title

06:10
    Ospravedlňte prosím drobný výpadok internetového pripojenia. V Žiline sa dlhšie nehralo, dôvodom boli technické problémy s bránku Nitry (ukotvenie na ľade).

07:08
    Vhadzuje sa po pravej ruke brankára Kosowského.

07:15
    Martin Guoth v drese Nitry puk od modrej čiary jemne nahodil na bránku Žiliny, Kosowski reagoval v poslednom možnom momente.

08:18
    Šikovná strela Kristeka z pravého kruhu, puk prešiel tesne okolo bránkovej čiary, no zároveň aj bránku tesne minul

09:11
    Domáci hokejisti sa konečne trošku preberajú z letargie, tentoraz Drábek príklepom poriadne prevetral betóny gólmana hostí.

10:00
    Žilina dala gól!
    Žilinčania znižujú na 1:2. Petr Kanko našiel v ľavom kruhu ideálne JÁNA ŠIMKA, ktorý parádnou strelou nedal Lakosilovi šancu. Asistencie: Petr Kanko, Jakub Drábek.
    ŠIMKO - 1:2

10:48
    Jakub Ručkay príklepom od modrej čiary otestoval pozornosť poľskej reprezentačnej jednotky v bránke Žiliny.

11:18
    Vhadzuje sa pred Kosowskim.

12:15
    Obrovská chyba obrancov Žiliny na vlastnej modrej, Lelkeš sa dostal k puku a skúsil príklep na bránku Žiliny, Kosowski bol na svojom mieste.

12:37
    Vlci teraz dostali Nitranov pod tlak, no Lakosil podržal svoj tím i v sérii viacerých striel.

13:01
    Šikovná strela Henricha Ručkaya spoza obrancu, Kosowski puk vyrazil na ochrannú sieť.

14:02
    Tempo hry nám trochu opadlo, ale treba povedať, že v posledných minútach sme videli veľmi solídny hokej.

15:00
    Máme za sebou 3/4 úvodnej tretiny, Žilina na domácom ľade prehráva s Nitrou 1:2.

15:28
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jakub Kubiš za podrazenie.

15:35
    Nitrania okamžite nasťahovaní pred bránkou Žiliny.

16:01
    Hostia využívajú hneď prvú presilovú hru. Henrich Ručkay vystrelil, Kosowski puk vyrazil len pred seba a JOZEF STÜMPEL na dvakrát zvýšil vedenie hostí na 3:1. Asistencie: Henrich Ručkay, Tomáš Nádašdi.
    STüMPEL - 1:3

16:58
    Nuž, hlavný rozhodca Tomáš Orolín si aktuálne musí vypočuť na svoju adresu niekoľko menej lichotivých prívlastkov od divákov.

17:54
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty inkasuje Milan Procházka a obecenstvo sa búri.

18:02
    Hostia vyhrali buly a okamžite sú v pásme Žiliny.

18:38
    Tomáš Nádašdi pálil od modrej, puk po odraze od zadného mantinelu smeruje von z pásma domácich.

19:00
    Nitrania znovu v pásme Žiliny.

19:20
    Dvojica Žilinčanov v úniku, ale toto bol priamy príklad toho, ako sa dá nájazd 2 na 1 absolútne pokaziť.

19:24
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Tomáš Nádašdi za podrazenie.

19:46
    Tománek pálil spoza obrancu, Kosowski puk vyrazil ľavým betónom.

19:54
    Domáci v plnom počte.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine Žilina prehráva s Nitrou 1:3. Za hostí skórovali Tománek, Lelkeš a Stümpel, za domácich na 1:2 znižoval Ján Šimko. Druhá tretina sa začne približne o 18:15.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:49
    A Žilinčania znižuju na 2:3! Milan Procházka našiel spoza bránky JAROSLAVA KRISTEKA a ten prestrelil Lakosila v bránke Nitry. Asistencia: Milan Procházka.
    KRISTEK - 2:3

21:05
    Nuž, a znovu sa opakuje situácia z prvej tretiny. Peter Ordzovenský pálil na bránku Žiliny, Kosowski vyrážal len pred seba a JOZEF STÜMPEL dorážkou zvyšuje na 4:2 pre Nitru. Asistencia: Peter Ordzovenský.
    STüMPEL - 2:4

21:05
    Striedanie v bránke MsHK Žilina. Z tej odchádza Poliak Kosowski a nahrádza ho Čech Filip Landsman.

22:40
    V Žiline sa nám dnes črtá poriadna prestrelka. Milan Procházka našiel v skrumáži pred Lakosilom JIŘÍHO MORAVCA a ten pretlačil puk do bránky Nitry. Asistencia: Jiří Moravec.
    MORAVEC - 3:4

23:11
    Hra sa nám konečne trochu upokojila, no vidíme naozaj dobrý hokej.

24:16
    Domáci veľmi túžia po vyrovnaní, no hostia majú skutočne smrteľné protiútoky.

25:01
    Máme za sebou päť minút druhej tretiny, Žilina prehráva s Nitrou 3:4.

26:47
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Michal Novák.

27:21
    Roman Tománek v oslabení urobil zo žilinských obrancov štatistov, dostal sa sám pred Landsmana a len vďaka jeho slabému zakončeniu Žilina neinkasovala.

28:01
    Presilová hra však vlkom aktuálne nejde, nedokážu sa usadiť v pásme Nitry a strelecky ohroziť brankára hostí.

28:47
    Hostia v plnom počte.

29:10
    Ján Šimko sa v drese Žiliny predral cez dvoch obrancov Nitry až pred Lakosila, ten puk vyrazil pred seba. K dorážke príklepom sa dostal Roman Kadela, no netrafil bránu hostí.

30:00
    Máme za sebou polovicu zápasu, stav je stále 3:4.

30:55
    O puk zúria boje v strednom pásme, hostia budú zrejme hrať v početnej výhode.

31:43
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva hráčska lavica za 6 hráčov na ľade. Trest si odpyká Adrián Lipovský.

32:05
    Hostia nasťahovaní pred bránkou Landsmana.

32:45
    Hostia si v presilovej hre urobili z Landsmanovej brány strelnicu, no základom je trafiť sa a to sa im zatiaľ nedarí.

33:30
    Puk po dlhom čase smeruje von z pásma Žiliny.

33:43

34:11
    Vlci začínajú postupný útok od vlastnej bránky.

35:00
    Do konca druhej časti hry ostáva necelých 5 minút a domáci vlci sa nadychujú k mohutnému tlaku.

35:30
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Jakub Ručkay za hákovanie.

36:01
    Žilinčania pred Lakosilom, o puk sa však bojuje v rohu klziska.

37:03
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jakub Kubiš za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

37:30

38:01
    Nitrania okamžite v tlaku pred brankárom Filipom Landsmanom.

38:35
    Puk smeruje po dobrom zákroku Kadelu von z obranného pásma Žiliny.

38:59
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty za podrazenie inkasuje Roman Tománek a následne dostáva osobný trest za nešportové správanie Tomáš Nádašdi.

39:03

39:15
    Žilinčania sú pred Lakosilom, no puk smeruje von z obranného pásma hostí.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine máme v Žiline stav 3:4. Za domácich skórovali Jaroslav Kristek a Jiří Moravec. Za hostí skóroval Jozef Stümpel. Tretia tretina sa začne približne o 19:09.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.

40:29
    Jaroslav Kristek pálil v presilovej hre z pravého kruhu, no trafil len hruď brankára Nitry.

40:56
    Puk smeruje za bránku Žiliny.

40:59

41:20
    Dnešné stretnutie sleduje 533 divákov.

41:26
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jaroslav Kristek za krošček.

42:00
    Vhadzuje sa pred Landsmanom.

42:31
    Nitrania v týchto momentoch výborne kombinujú, no zatiaľ sa nedokáže presadiť strelecky.

43:26

44:19
    Krásna kombinácia hostí, na jej konci bol Miroslav Pupák, no Ladsman vytiahol výborný zákrok betónom.

45:22
    Adrián Lipovský sa sťahovačkou zbavil protihráča, ostal sám pred Lakosilom, no napokon ho trafil len do pravého ramena.

45:44
    Vhadzuje sa pred Filipom Landsmanom.

46:19
    Vhadzovanie pred Lakosilom, no domáci Vlci sa nedokázali v pásme hostí udržať.

47:11
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, no chýbajú vyložené šance.

48:02
    O puk sa vedú tvrdé boje pri mantineloch, ani jeden z tímov nechce chybovať.

48:39
    Obrovská šanca Žiliny, Jakub Kubiš ani na dvakrát pred Lakosilom neuspel!

49:01
    Vzápätí rýchly útok hostí v pomere 3 na 1, no skvelý obranný zákrok predviedol Jakub Drábek.

50:00
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina stále prehráva s Nitrou 3:4.

50:29
    Vhadzuje sa pred Lakosilom, na ľade je už aj Tomáš Nádašdi, ktorému sa skončil osobný trest.

51:14
    Vlci rozvíjajú ďalší útok od bránky Filipa Landsmana,

51:48
    Petr Kanko sa fantasticky predral popri pravom mantineli, obehol obrancu Nitry doslova ako rýchlik a natlačil sa pred Lakosila. Skúsil puk poslať do ľavého horného roku, no tesne minul bránku hostí.

52:27
    Opäť sa opakuje situácia zo všetkých dnešných gólov hostí. Tománek strieľal, Stümpel dorážal, no neuspel, ale HENRICH RUČKAY už v ďalšej dorážke bol úspešný. Asistencie: Jozef Stümpel, Roman Tománek.
    RUČKAY - 3:5

53:25
    Domáci sú po inkasovanom góle zjavne otrasení, no ešte sa snažia čo to so zápasom vymyslieť.

54:11
    Ján Šimko dnes patrí rozhodne k najlepším hráčom Žiliny na ľade, no tentoraz v súboji proti dvom obrancom Nitry neuspel.

55:21
    Bekhendová strela Milana Drevenáka si cestu do siete Nitry nenašla.

56:32
    Hra stratila tempo, oba tímy sú už viacmenej zmierené s výsledkom zápasu.

57:03
    Hrá sa prevažne v strede klziska, no domáci sa zjavne ešte nadychujú k poslednému náporu.

57:53
    Hráči Nitry čakajú na útoky Žiliny zoradení v strednom pásme, domáci to už budú mať veľmi ťažké.