Žilina – Nitra 3:5 (kon.) | Trenčín – Skalica 4:3 (2:1 po s.n.) | Martin – Banská Bystrica 2:3 (kon.)
Zvolen – Poprad 5:3 (kon.) | Piešťany – Košice 1:2 (kon.)
MsHK Žilina
3:5 (1:3, 2:1, 0:1)
HK Nitra
sk Úterý 16.09.2014, 17:30 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)
    RUČKAY - 3:5

52:27
    Nitra dala gól!
    Opäť sa opakuje situácia zo všetkých dnešných gólov hostí. Tománek strieľal, Stümpel dorážal, no neuspel, ale HENRICH RUČKAY už v ďalšej dorážke bol úspešný. Asistencie: Jozef Stümpel, Roman Tománek.

51:48
    Petr Kanko sa fantasticky predral popri pravom mantineli, obehol obrancu Nitry doslova ako rýchlik a natlačil sa pred Lakosila. Skúsil puk poslať do ľavého horného roku, no tesne minul bránku hostí.

48:39
    Obrovská šanca Žiliny, Jakub Kubiš ani na dvakrát pred Lakosilom neuspel!

45:22
    Adrián Lipovský sa sťahovačkou zbavil protihráča, ostal sám pred Lakosilom, no napokon ho trafil len do pravého ramena.

41:26
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jaroslav Kristek za krošček.

38:59
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty za podrazenie inkasuje Roman Tománek a následne dostáva osobný trest za nešportové správanie Tomáš Nádašdi.

37:03
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jakub Kubiš za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

35:30
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Jakub Ručkay za hákovanie.

31:43
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva hráčska lavica za 6 hráčov na ľade. Trest si odpyká Adrián Lipovský.

26:47
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Michal Novák.
    MORAVEC - 3:4

22:40
    Žilina dala gól!
    V Žiline sa nám dnes črtá poriadna prestrelka. Milan Procházka našiel v skrumáži pred Lakosilom JIŘÍHO MORAVCA a ten pretlačil puk do bránky Nitry. Asistencia: Jiří Moravec.

21:05
    Striedanie v bránke MsHK Žilina. Z tej odchádza Poliak Kosowski a nahrádza ho Čech Filip Landsman.
    STüMPEL - 2:4

21:05
    Nuž, a znovu sa opakuje situácia z prvej tretiny. Peter Ordzovenský pálil na bránku Žiliny, Kosowski vyrážal len pred seba a JOZEF STÜMPEL dorážkou zvyšuje na 4:2 pre Nitru. Asistencia: Peter Ordzovenský.
    KRISTEK - 2:3

20:49
    A Žilinčania znižuju na 2:3! Milan Procházka našiel spoza bránky JAROSLAVA KRISTEKA a ten prestrelil Lakosila v bránke Nitry. Asistencia: Milan Procházka.

19:24
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Tomáš Nádašdi za podrazenie.

17:54
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty inkasuje Milan Procházka a obecenstvo sa búri.
    STüMPEL - 1:3

16:01
    Hostia využívajú hneď prvú presilovú hru. Henrich Ručkay vystrelil, Kosowski puk vyrazil len pred seba a JOZEF STÜMPEL na dvakrát zvýšil vedenie hostí na 3:1. Asistencie: Henrich Ručkay, Tomáš Nádašdi.

15:28
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jakub Kubiš za podrazenie.
    ŠIMKO - 1:2

10:00
    Žilinčania znižujú na 1:2. Petr Kanko našiel v ľavom kruhu ideálne JÁNA ŠIMKA, ktorý parádnou strelou nedal Lakosilovi šancu. Asistencie: Petr Kanko, Jakub Drábek.
    LELKEŠ - 0:2
    OPTIONAL: Type in a title here... Save Title Delete Title

05:35
    Nuž a hostia vedú už 2:0. Filip Bajtek strieľal, k dorážke sa dostal nekrytý RICHARD LELKEŠ a prekonal Kamila Kosowského. Asistencie: Filip Bajtek, Edmund Piačka,

02:21
    Veľká šanca pre Žilinu, po strele Milana Procházku musel opäť ukázať svoj pohotový reflex Lakosil.
    TOMÁNEK - 0:1

00:14
    Nuž, horší začiatok si Kamil Kosowski v bránke Žiliny asi ani nemohol predstaviť. Michal Novák strieľal, ROMAN TOMÁNEK sa dostal k dorážke a Nitra vedie v Žiline 1:0. Asistencia: Michal Novák.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 10. Šimko (Kanko, Drábek), 21. Kristek (Procházka), 23. Moravec (Procházka) – 1. Tománek (Novák), 6. Lelkeš (Bajtek, Piačka), 17. Stümpel (Ručkay, Nádašdi), 22. Stümpel (Ordzovenský), 53. Ručkay (Stümpel, Tománek)

MsHK Žilina: Kosowski (Landsman) – Bobček, Moravec – Jelínek, Kadela – Ďurkech, Dlouhý (A) – Krčula, Niník – Procházka, Kristek, Kubiš – Šimko, Drábek (A), Kanko – Drevenák (C), Valášek, Lipovský – Schroner, Paleček, Jarab. Tréner: J.Zavadil
    HK Nitra: Lakosil (Cibuľa) – Ordzovenský, Novák – Guoth, Nádašdi – Jeremenko, Milo – Kloz – Ručkay H., Stümpel, Tománek – Pupák, Kováčik, Mráz – Slovák, Štefanka, Ručkay J. – Bajtek, Lelkeš, Piačka. Tréner: A. Stavjaňa

Rozhodčí: Orolín – Bednár, Gavalier