Perm – FK Krasnodar 1:2 (kon.) | Torpedo Moskva – Dynamo 1:3 (kon.)
FK Amkar Perm
1:2 (1:1)
FK Krasnodar
Pondělí 22.09.2014, 15:00 • Stadion Zvezda, Perm. Kapacita: 19,500 diváků. • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezký den všem sportovním fanouškům. Dnes Vám přiblížíme v naší online reportáži zápas 8. kola ruské fotbalové ligy, ve kterém se utkají hráči FK Amkar Perm a FC Krasnodar.

Fotbalisté Permu se aktuálně nacházejí na poslední příčce ligové tabulky. Na svém kontě mají zatím sedm bodů za dvě vítězství a jednu remízu. Dokázali zatím vstřelit 5 gólů a 10 jich inkasovali.

Fotbalisté Krasnodar se aktuálně nacházejí sedmé příčce ligové tabulky. Na svém kontě mají zatím jedenáct bodů za tři vítězství a dvě remízy. Dokázali zatím vstřelit 10 gólů a 5 jich inkasovali.

Krasnodar Din. Moskva 0:2

FK Amkar Perm: Gerus – Balanovič, Takazov, Čerenčikov (C) (84. Picușceac), Wawrzyniak (79. Zanev) – Phibel – Kirejev, Dzachov, Gol (58. Solomatin), Jovičić – Ogude.
    Náhradníci: Narubin – Zanev, Idowu, Peev, Kolomejcev, Šavajev, Picușceac, Jakubko, Solomatin.

FC Krasnodar: Dikan – Jędrzejczyk, Granqvist (C), Sigurðsson, Kalešin – Gazinskij – Joãozinho, Pereyra (61. Ari), Ahmedov, Burmistrov (68. Adžindžal) – Wánderson (74. Laborde).
    Náhradníci: Sinicyn – Martynovič, Adžindžal, Laborde, Petrov, Ari.

Rozhodčí: A. Matjunin – V. Drozdov, A. Lunev.

1

2
    Perm kombinoval celou úvodní minutu s míčem na svých kopačkách. Po nepřesné útočné přihrávce však balón doletěl až k brankáři Dikanovi, kterému se ale nepovedl odkop a bude z toho roh pro domácí.

3
    Z rohového kopu se domácím nepovedlo zahrozit. O chvíli později však vybojoval Kirejev další roh.

4
    Ani tentokrát z toho nic nebylo. Hostující obrana nepustila k centrovanému míči nikoho z hráčů Permu a nyní se již hraje na polovině hřiště.

5
    Ogude (AMP) zkusil vypálit z halfvoleje, ale rána mu příliš nesedla a míč minul hostující bránu.

6
    Svůj první rohový kop budou nyní zahrávat hosté.

7
    Joãozinhovi se rohový kop vůbec nepovedl, když jeho centr skončil v boční síti Gerusovy brány.

9
    Hosté začali vysoko napadat domácí rozehrávku, což dělá Permu velké potíže a v posledních minutách se hraje pouze na jeho polovině.

11
    Wawrzyniak (AMP) se rozeběhl s míčem podél levé krajnice a odcentroval na zadní tyč, kde hostující obránce Kalešin raději odhlavičkoval míč na roh.

12
    Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Ogude, který přestřelil hostující bránu.
    Ogude hlavičkoval nepřesně.

13
    Wánderson (KRS) dostal dobrou přihrávku za obranu a mohl jít do nebezpečného útoku, ale celou akci zastavil odpískaný ofsajd.

14
    Opět mohl zahrozit hostující Wánderson, který si ve vápně zpracoval přízemní přihrávku, ale než se stačil otočit do střelecké pozice, byl o míč připraven.

15
    Na druhé straně založili domácí rychlý útok, na jehož konci byl Ogude, který si zpracovával míč v gólové pozici, ale i tato akce byla podle rozhodčích ofsajdová.

17
    Kirejev (AMP) vymýšlel na levé straně, co s míčem, ale nakonec jen podklouzl a balón mu utekl do autu.

19
    Hosté se teď s míčem snažili něco vymyslet na útočné polovině, ale k ničemu to zatím nevedlo a zpětnými přihrávkami se zahnali až k vlastnímu brankáři.

20
    Na levé straně se narážečkou pěkně uvolnil hostující Kalešin, který však poté celou akci opět zbrzdil. Krasnodar o chvíli později vybojoval alespoň rohový kop.

21
    Jeden z domácích odvrátil centrovaný míč do zámezí a vzápětí přichází další roh.

22
    Sigurðsson se provinil útočným faulem a míč pro tuto chvíli připadá domácímu Amkaru.

24
    Phibel (AMP) fauloval na polovině hřiště Wándersona a rozehrávat budou hosté.

25
    Krasnodar je častěji u míče, ale zatím mu dělá potíže dostat se až k bráně a vymyslet něco nebezpečného.

25
    Teď mohli domácí zahrozit z rychlého protiútoku, ale Golova kolmá přihrávka byla příliš rychlá a skončila v zámezí.

26
    Krasnodar právě vstřelil branku!
    Pěkný oblouček za obranu se dostal k Joãozinhovi, který ho jen přiklepl na FRANCISCA WÁNDERSONA, a ten přesnou střelou na zadní tyč posílá hosty do vedení. Nutno říct, že tady domácí stopeři opravdu nemohou mít čisté svědomí.
    Francisco WÁNDERSON - 0:1

28
    První žlutou kartu zápasu vidí hostující Kalešin.

30
    Uvidíme, zda bude mít úvodní branka nějaký vliv na obraz hry. Zatím se zdá, že hosté se trochu zatáhli a domácí se snaží více držet míč, ale k ničemu zajímavému se zatím nedostali.

32
    Hostující brankář Dikan si neporadil s malou domů a míč mu utekl do zámezí na rohový kop.

33
    Z něho se domácí do zakončení nedostali.

34
    Za faul na polovině hřiště vidí žlutou kartu domácí Dzachov.
    Moc diváků si na fotbal cestu nenašlo, takhle to vypadalo 15 minut před výkopem.

36
    Perm už se opět začíná dostávat pod tlak a nyní budou hosté zahrávat rohový kop.

37
    Žádné nebezpečí z toho nevzešlo a míč drží nyní domácí Amkar.

38
    Domácí Balanovič si na vlastní polovině dlouze zpracovával míč, o který byl následně připraven a ve snaze zabránit rychlému protiútoku přidržel soupeře za dres, za což vidí žlutou kartu.

40
    Perm se teď snažil o kombinaci na útočné polovině, ale skončilo to nakonec pouze útočným faulem.

42
    Wánderson se málem středem hřiště dostal do šance, ale domácí obránci si s ním nakonec poradili a o míč ho připravili.

44
    Amkar Perm právě vstřelil branku!
    Centrovaný míč si ve vápně zpracoval Gol, který vypálil z otočky, ale trefil pouze brankáře Dikana, od něhož se však balón odrazil přímo k IGORU KIREJEVOVI, který dorážkou pod břevno srovnává stav utkání.
    Igor KIREJEV - 1:1

45
    Rozhodčí Matjunin nastavuje v prvním poločase jednu minutu.

45+1

První poločas je za námi. Hosté byli o něco aktivnější a ve 26. minutě se dostali zásluhou Wándersona do vedení, ale Perm dokázal minutu před koncem prvního poločas vyrovnat, když se z dorážky trefil Igor Kirejev. O poločasové přestávce tedy platí nerozhodný stav 1:1. Druhý poločas začne přibližně v 16:01.

46

47
    Centrovaný míč do domácího vápna byl příliš dlouhý a skončil v zámezí. Odkopávat bude brankář Gerus.

48
    Domácí Balanovič schytal v souboji úder do hlavy a nyní je přímo na trávníku ošetřován.

49
    Hra již pokračuje a momentálně jsou s míčem na útočné polovině domácí.

50
    Burmistrov fauloval domácího Kirejeva a bude z toho standardní situace pro Perm.

51
    Centrovaný míč odvrátil z vápna jeden z hostujících obránců. U míče je však nadále Perm.

52
    Do nebezpečné akce se teď dostali hosté, když Jędrzejczyk poslal míč pod sebe do vápna na Wándersona, jehož střela však byla zblokovaná a domácí se nakonec ubránili.

54
    Na druhé straně zkusil z hranice vápna vypálit Wawrzyniak, ale střela mu hodně nesedla.

56
    Pereyra (KRS) si zasekl míč na hranici vápna a vypálil pravačkou na zadní tyč, ale jeho rána nakonec minula domácí bránu.
    Mauricio Pereyra neuspěl.

58
    Střídání v týmu FK Amkar Perm: ze hřiště odchází Janusz Gol, přichází Pavel Solomatin.

59
    Domácí teď kombinovali na útočné polovině, ale veškerou snahu ukončil Jovicič nepřesným přenesením hry, když jeho přihrávka skončila až v zámezí.

61
    Střídání v týmu FC Krasnodar: ze hřiště odchází Mauricio Pereyra, přichází Ari.

62
    Jovicič (AMP) vybojoval míč na levé straně a jeho přihrávku do vápna tečoval Gazinskij, díky čemuž se míč dostal až k Solomatinovi, který z dobré pozice nevyzrál na Dikana. Následovat bude rohový kop domácího týmu.
    Dikan Solomatina vychytal.

63
    Z následného rohové kopu Perm nedokázal ohrozit Dikana.

65
    Do rychlého brejku se na pravé straně dostal Solomatin, který si zaběhl za obranu pro míč, ale hodně se mu nepovedl první dotyk, kterým celou akci zbrzdil a hostující obrana už stihl vrátit v dostatečné počtu.

67
    Balanovič (AMP) dostal před vápnem hodně prostoru a nakonec zvládl i vystřelit, ale jeho pokus šel přímo na Dikana.

68
    Střídání v týmu FC Krasnodar: ze hřiště odchází Nikita Burmistrov, přichází Ruslan Adžindžal.

69
    Domácí Solomatin se hnal podél pravé krajnice do protiútoku a u vápna ho nakonec srazil Ahmedov, který za svůj zákrok vidí žlutou kartu. Nebezpečná standardka pro Perm.

70
    Přímý kop si vzal na starosti Kirejev, který centrem na zadní tyč hledal Phibela, ten ale na míč nedosáhl.

72
    Hosté dlouho kombinovali s míčem ve středu hřiště a o dlouhý centr před bránu se nakonec pokusil Jędrzejczyk, ale míč se snesl pouze na hlavu domácího obránce.

73
    Čerenčikov (AMP) fauloval ve vápně Ariho a bude z toho penalta pro Krasnodar!
    Penaltový zákrok na Ariho.

73
    Žlutou kartu dostává Ivan Čerenčikov (FK Amkar Perm).

74
    Penaltu si vzal na starost FRANCISCO WÁNDERSON, který poslal míč na opačnou stranu brány než kam skákal Gerus a Krasnodar jde v 74. minutě do vedení.
    Francisco WÁNDERSON - 1:2

74
    Střídání v týmu FC Krasnodar: ze hřiště odchází Francisco Wánderson, přichází Ricardo Laborde.

76
    Na řadě jsou opět domácí, kteří musí během poslední čtvrthodiny něco s nepříznivým stavem udělat, pokud chtějí dnes získat nějaké body.

78
    Adžindžal (KRS) fauloval u postranní čáry Balanoviče a rozehrávat budou domácí.

79
    Balanovič dostal před vápnem hodně prostoru a nebezpečně vypálil na vzdálenější tyč. Jeho rána nakonec Dikanovu bránu minula.

79
    Střídání v týmu FK Amkar Perm: ze hřiště odchází Jakub Wawrzyniak, přichází Petar Zanev.

82
    Hostující Adžindžal nakonec vybojoval na pravé straně pro svůj tým rohový kop.

83
    Hosté ho rozehráli nakrátko a zdá se, že už začínají šetřit čas.

84
    Střídání v týmu FK Amkar Perm: ze hřiště odchází Ivan Čerenčikov, přichází Igor Picușceac.

84
    Střídající Picușceac si nabíhal pro dlouhý odkop brankáře Geruse, ale u míče byl dříve soupeř.

85
    Solomatin vybojoval rohový kop pro domácí.

86
    Ten byl obranou odvrácen do autu, z něhož domácí rovněž nedokázali zahrozit.

88
    Kirejev (AMP) přišel o míč a do kombinace se dostali hosté, kteří dostali balón až k rohovému praporku, kde si vymodlili faul domácího týmu.

89
    Po standardní situaci nemusel Gerus zasahovat, ale u míče jsou nyní opět hosté a Permu se povážlivě krátí čas na vyrovnání.

90
    Nastavují se tři minuty.

90+1
    Do protiútoku se dostal hostující Ari, který měl před sebou jen jednoho obránce, přes něhož se však nakonec nedostal.

90+2
    Solomatin (AMP) se na útočné polovině provinil proti pravidlům a odkopávat bude brankář Dikan.

90+3
    Dikan nakonec dostává žlutou kartu za zdržování.

90+3
    Žlutou kartu vidí rovněž hostující Jędrzejczyk, který fauloval na polovině hřiště. Rozehrávat budou domácí.

90+3

Zápas je u konce a tři body dnes nakonec získává Krasnodar. Ve druhém poločase se prosadil pouze Wánderson, který v 74. minutě překonal z pokutového kopu Geruse a jeho gól se nakonec ukázal jako vítězný. Amkar Perm tedy i po tomto zápase zůstane na dně tabulky, zatímco Krasnodar si tímto vítězstvím polepší a posune se na sedmou příčku.

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Přeji vám příjemný zbytek dne. (16:58:24)