Liberec – Kölner Haie 2:1 (kon.) | Kärpät – Košice 3:2 (po pr.) | TPS – Linköping 3:4 (0:2 po s.n.)
Krefeld – SønderjyskE 3:4 (kon.) | Frölunda – Briançon 6:2 (kon.) | Växjö – Kuopio 2:1 (kon.)
Skellefteå – IFK Helsinky 3:0 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Kölner Haie
Středa 24.09.2014, 17:30 • Tipsport aréna, Liberec • Hokejová Liga mistrů

Bílí Tygři vítězí, dokázali ustát závěrečný tlak od Kolína a nechávají si tak tři důležité body! Hosté předvedli sympatický výkon a ve třetí třetině zatlačili, ovšem ke srovnání to nevedlo a ve skupině jsou tak podruhé od Liberce poraženi. (19:37:13)

60:00

59:44
    Kolín byl vytlačen do středního pásma.

59:25
    Gogullova střela od modré těsně minula branku domácích.

59:05
    Žraloci zkouší hru v šesti!

58:37
    Čas se krátí a hosté se nemohou dostat přes střed hřiště.

57:51
    Kolín je v plném počtu, Liberečtí pouze kombinovali, ale nevyslali žádnou další nebezpečnou střelu.

56:40
    Gřegořek vypálil od modré a trefil boční síťku, dorážet pak chtěl ještě Valský, ale byl odstaven od kotouče.

56:09
    Kolínu se oslabení ke konci utkání moc nehodí, ale brání se zatím dobře.

55:51
    Vyloučen je Andreas Falk (KOH) za podražení.

55:32
    Liberec získal pásmo, Bulík byl trochu přistrčen zezadu a bude se vylučovat.

54:48
    Schwarz podklouzl na brankovišti, ale Kolín nebyl u puku a nedokázal tak využít šanci ke skórování.

54:08
    Bartek se napřáhl z mezikruží a těsně minul branku Žraloků!

52:44
    V úniku se ocitnul Ohmann, u tyčky však nedokázal zakončit.

52:15
    Sledujeme teď úsek poměrně nezáživné hry, kdy se Kolín snaží rozehrát, ale nedostává se přes střední pásmo.

51:03
    Libereckým se nedaří získat kotouč a jsou staženi na své půlce.

50:04
    Kolín je ve třetí třetině zatím lepším týmem a drží útočné pásmo velmi často.

49:32
    Liberečtí jsou v plném počtu.

49:09
    Na druhé straně unikl Jelínek, nezakončil však ideálně a minul klec hostů.

48:45
    Kolín už se radoval z gólu, ale rozhodčí rozpažuje!

48:18
    Gogulla přebruslil až do brankoviště, nedokázal však propálit skrumáž před brankou.

47:52
    Domácím se podařilo puk posunout alespoň do středního pásma.

47:32
    Josef Mikyska (LIB) půjde na trestnou za držení protihráče.

47:30
    Hosté uzamkli na chvíli své soupeře v pásmu, ale nepřichází žádná střela.

46:49
    Stephensův pokus se odráží od Schwarze.

46:34
    Další postavení mimo hru hráčů Kolína. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:57
    Filippi vybídl Jasse na levém křídle, ten minul klec hostů.

45:16
    Bartek se snažil aktivně forčekovat, dvojice kolínských beků však kotouč podržela.

45:00
    Hosté rozehrávají zpoza své branky, při přechodu modré však byli v ofsajdu.

44:19
    Luedemann vyzkoušel pozornost Schwarze ze středního pásma.

44:00
    Kolín je v plném počtu.

43:43
    Hosté vyhodili přes všechny čáry.

43:20
    Bulíř zavezl kotouč a oslovil Škoulu na modré, ten minul branku.

42:30
    Bartek bojuje o puk v rohu, nedaří se mu však najít své spoluhráče a Liberec po chvíli přišel o pásmo.

42:00
    Vyloučení na straně hostů, Mirko Luedemann (KOH) jde sedět za hákování.

Dnešní utkání sleduje 2 203 diváků.

41:45
    Útočné výpady domácích se daří Žralokům likvidovat.

41:19
    Kolmann chtěl zakončovat, ale mezi kruhy byl čistě zbaven puku.

40:43
    Liberec měl problémy dostat se ze svého obranného pásma, nakonec však jde dopředu.

40:01

Liberec ve druhé části dokázal zvýšit svůj náskok využitím přesilovky, hosté však v závěru zatlačili a dokázali pár sekund před závěrečným hvizdem prostřední periody alespoň snížit. Ve třetí třetině tak uvidíme, kdo se stane vítězem, nebo zda-li se bude třeba prodlužovat.

40:00
    Alexander SULZER - 2:1

39:53
    Kolín právě vstřelil branku!
    Sedm sekund před koncem druhé třetiny Kolín snižuje! V závěru periody vytvořili hosté tlak, Johnson obkroužil branku a vybídl Ohmanna, který však minul. Puk se pak odrazil až k ALEXANDROVI SULZEROVI, jenž dokázal dnes poprvé překonat Schwarze. Asistence: Marcel Ohmann, Jamie Johnson.

39:44
    A opět se hraje u Tygrů, Ohmann však minul.

39:20
    Na druhé straně Gřegořek minul od modré.

39:03
    Hned po vhazování vystřelil Rankin, Schwarz pokrývá puk.

38:45
    Liberec je v plném počtu.

38:41
    Falk se Stephensem kombinovali v útočné třetině, ale ke střele se nedostali.

37:55
    Domácí se osvobozují.

37:44
    A opět Gogulla pálil, tentokrát se domácí gólman natáhl a lapil kotouč ve své rukavici.

37:16
    Gogullova tvrdá střela přistála Schwarzovi ve výstroji.

36:45
    Daniel Skalický (LIB) dostává dvě minuty za sekání.

36:41
    Hosté už jsou v plném počtu.

36:24
    Pfohl se dostal do úniku, a možná chtěl zakončovat, nebo si vyměnit kotouč s Ohmannem, druhý jmenovaný však celou akci pokazil a k puku se dostávají Tygři.

35:53
    Kolín vyhazuje až ke Schwarzovi.

35:31
    Hra se posunula do středního pásma, kde se Tygři snaží dále držet kotouč.

35:11
    Liberec kombinuje v útočném pásmu, ale zatím se nikdo neodhodlal ke střele.

34:41
    A další vyloučení na straně hostů, Daniel Schmolz (KOH) půjde sedět za držení protihráče.

33:58
    Hra se na chvíli uklidnila, u puku jsou hosté a vymýšlejí nějakou akci.

33:11
    Gogulla dostal puk do pásma, ale nevyřešil přihrávku ideálně a jeho spoluhráči tak nemohou zakončovat.
    Tomáš BULÍK - 2:0

31:52
    Liberec právě vstřelil branku!
    Druhá využitá přesilovka a domácí vedou o dva góly! Z pravé strany nahrával Jelínek přímo na brankoviště TOMÁŠÍ BULÍKOVI, který dokázal protečovat kotouč za záda Stefaniszina. Asistence: Petr Jelínek.

31:19
    Zakázané uvolnění Liberce, hra se stěhuje do jeho obranného pásma.

31:00
    Stephens se dostal do úniku v oslabení, ale orazítkoval pouze mantinel za Schwarzovou klecí.

30:42
    Vyloučení na straně hostů, sedět půjde na dvě minuty Evan Rankin (KOH) za zdržování hry – vyhození puku mimo hrací plochu.

30:30
    Na druhé straně se ke střele dostal Ohmann, ale minul svatyni domácích.

29:58
    Bartek operoval s kotoučem za brankou, nenašel však žádného ze svých spoluhráčů a nakonec se musejí domácí vracet do středního pásma.

29:34
    Skalický po pokusu o dorážku před gólmanem schytal i pár šťouchanců od Sulzera. Vylučovat se však nebude.

28:39
    Vitásek chtěl oslovit své spoluhráče na brankovišti, jeho nahrávka však nebyla přesná.

28:12
    Žraloci jsou v plném počtu, oslabení zvládli bez problémů.

27:45
    A další vyhození. Liberec zatím v přesilovce nedokázal vymyslet dobrou akci.

27:01
    Kolín opět vyhazuje, dnes vskutku přesilové hry týmům nesvědčí.

26:30
    Tygři přicházejí o pásmo a budou muset znovu rozehrávat až z obrany.

26:12
    Vyloučen je opět John Tripp (KOH) za hákování.

26:09
    Škoulův pokus od modré jde do rohu kluziště.

25:36
    Domácí jsou nyní v útočné fázi, ale nepřichází žádní střela. Nakonec se Liberec dopustil zakázaného uvolnění.

24:52

24:28
    Poslední byl u puku Tjernqvist, gólman Tygrů však po černé pryži skočil a schoval ji pod rukavicí.

23:50
    Dnes se přesilové hry nedaří na obou stranách, nyní Žraloci v té své zatím nevymysleli nebezpečnou akci.

23:31
    Kolín se usadil v útočné třetině, ale nedaří se mu kombinace.

22:52
    Josef Mikyska (LIB) dostal dvě minuty za vysokou hůl.
    Mykiska nedokázal proměnit svůj průnik!

22:39
    Dlouhý vyslal Mikysku do úniku, ale mladý liberecký útočník nedokázal ideálně zakončit.

22:17
    Jelínek vyzkoušel střelu, ta je však na své cestě zblokována.

21:38
    Hraje se na středu hřiště, u puku je více Kolín.

20:40
    Ohmannův pokus míří mimo branku domácích a Žraloci přicházejí i o pásmo.

20:26
    Krupp se napřáhl v pravém kruhu, ale Schwarz dokázal puk pokrýt.

20:01

V první třetině byl lepším týmem Liberec, ačkoliv hlavně přesilové hry se mu moc nedařily. Ovšem jednu využít dokázal a vede 1:0. Hosté z Kolína se k nijak zvlášť nebezpečné akci nedostali a uvidíme tedy, zda ve druhé periodě srovnají.

20:00

19:45
    Poslední libereckou akci zakončuje Šimek střelou od modré, ale kotouč jde mimo.

19:20
    Na konci třetiny se bude pokoušet Kolín o srovnání, zatím drží puk na svých holích.

18:50
    Filippi v úniku minul branku hostujícího celku!

18:30
    Bulíř střelou od mantinelu nezasáhl cíl.

18:04
    Zerressen vybojoval puk v rohu, ale ten kolínskému týmu ujíždí až na střed hřiště.

17:31
    Opět zakázané uvolnění domácího celku.

17:03
    Valský dokázal vyvézt puk až za modrou čáru, ovšem vzápětí o něj přichází a Liberec se tak musí vracet.

16:24
    Ankertův pokus od modré jde mimo libereckou branku.

16:17
    Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude před Schwarzem.

15:53
    Filippi z levé strany vypálil, ale minul svatyni Stefaniszina.

15:24
    Kolínu se v útoku moc nedaří, nyní je vcelku snadno o pásmo připravuje Jonák.

14:48
    Hosté se snažili něco vymyslet v útočném pásmu, Mikyska se však ujmul kotouče a drží ho dál od domácí branky.

13:54
    Žraloci jsou opět v plném počtu.

13:33
    Jelínek dostal puk před brankou, ale stál zády ke kleci hostů a nemohl tak ideálně vypálit.

13:10
    A další vyhození, Libeečtí mají dnes s přesilovkami problém.

12:50
    Kolínu se daří vyhodit přes celé hřiště.

12:20
    Bartek se ocitnul mezi kruhy a odrazil se k němu puk, v dobré pozici si však na Stefaniszina nepřišel.

11:54
    Vyloučení na straně hostů, sekáním se provinil John Tripp (KOH) a jde pykat na dvě minuty.

10:50
    Na druhé sraně unikli Jonák s Bartekem, první jmenovaný však prudkou přihrávkou nenašel svého slovenského spoluhráče.

10:35
    Ohmann operoval za libereckou klecí, ale nedokázal najít vhodný prostor pro finální přihrávku.

10:14
    Další útočnou akci Tygrů zastavuje postavení v ofsajdu.
    Petr JELÍNEK - 1:0

08:59
    Nakonec je přesilovka využita a Liberec jde do vedení! Po kombinaci Tygrů se puk dostal před branku, kde se ho chopil PETR JELÍNEK a otevřel tak stav dnešního utkání. Asistence: Petr Gřegořek, Tomáš Bulík.

08:43
    Na modrou dostal přihrávku Šimek, ale jeho pokus je zblokovaný.

08:26
    Tentokrát přerušil libereckou akci ofsajd.

08:12
    Opět u puku Kolín, tentokrát bránící hráči pošetřili cenné sekundy ve středním pásmu.

07:43
    A další vyhození Žraloků. Tygři se zatím v přesilovce hledají.

07:20
    Liberec hodně rychle přišel o pásmo, hosté vyhodili přes všechny čáry.

07:09
    Domácí si zahrají přesilovku, za nedovolené bránění míří na trestnou lavici John Tripp (KOH).

06:10
    Vampola poslal dobrou nahrávku na Barteka, který si najížděl zleva k brance hostů, ale byl v těžkém úhlu a napálil pouze hruď gólmana Kolína.

05:25
    Filippi oslovil Šimka mezi kruhy, ten sice vypálil, ale puk za Stefaniszina nedostal.

04:42
    Liberec je v plném počtu, oslabení ubránil bez větších problémů.

04:40
    Sulzerova střela od modré nepropadla před branku, kotouč jde mimo klec domácích.

04:17
    A další vyhození Tygrů, zatím se ve třech brání velmi dobře.

04:02
    Domácí vyhazují až do pásma Žraloků.

03:35
    Ofsajd hostů a liberecká trojice může vystřídat.

03:10
    Johnson s Gogullou měli několik slibných šancí z dorážek a také u tyčky, ani jeden však nedokázal prostřelit Schwarze.

02:42
    Dvojité vyloučení na straně Bílých Tygů, David Kajínek (LIB) jde sedět za nedovolené bránění a Josef Mikyska (LIB) dostal trest za sekání.

02:05
    Jelínek se snažil potlačit kotouč u tyčky kolínské branky, po chvíli strkání a neúspěchu však rozhodčí hru přerušuje.

01:37
    Zatím se hraje hodně nahoru-dolů, oba týmy však moc dlouho kotouč v útočné fázi nepodržely.

01:14
    Tygři o pásmo přicházejí a musejí se vracet na svou polovinu.

00:50
    Domácí získali opět pásmo a snaží se kombinovat, nejaktivnější je na puku Jass.

00:12
    Libeec vyhrál buly a ke střele se o chvíli později odhodlal Vampola, gólman hostů bez problémů vyráží.

00:01

Hráči nastupují na led, utkání za tři minuty začíná.
    Liberecká hala před utkáním.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Lašák) – Škoula, Šimek, Kolmann, Gřegořek, Voráček, Vitásek, Kajínek – Vampola, Bartek, Jonák – Filippi, Bulíř, Jass – Jelínek, Valský, Bulík – Dlouhý, Mikyska, Skalický

Kölner Haie: Stefaniszin (Aus den Birken) – Tjernqvist, Krupp, Zerressen, Sulzer, Luedemann, Ankert – Ohmann, Falk, Rankin – Johnson, Iggulden, Gogulla – Stephens, Tripp, Pfohl – Schmolz

Rozhodčí: Romasko (RUS), Šír (CZE) – Pešek (CZE), Jelínek (CZE).

Vzájemné utkání:
    Kolín – Liberec 1:4

Poslední zápasy týmů:
    Kolín – Kärpät 3:2
    Košice – Liberec 4:3

Kolínští Žraloci se zatím drží na druhé, možná postupové příčce. Nad Tygry však mají pouze jednobodový náskok, proto dnešní vítěz bude mít menší výhodu v boji o postup dále. Nikdo však zatím nemá nic ve svých rukách. Na Kärpät pak Kolín ztrácí jediný bod a není vyloučeno, že po předposledním kole může vystoupat až na příčku první, stejně jako Liberec.
    Dres Top Scorera dnes bude mít na sobě v domácím týmu Michal Bulíř, který ve 4 zápasech LM zaznamenal celkem 7 bodů (4+3), v Extralize se mladému útočníkovi Liberce tolik nedaří, za 5 zápasů ma na svém kontě pouze 2 asistence.

Bílí Tygři jsou v tabulce skupiny A, kam spolu s Kolínem patří, na třetím místě. Nasbírali šest bodů za dvě výhry, ovšem na kontě mají i stejný počet proher. Je jasné, že Liberečtí chtějí zabojovat o postup, který však ani druhá příčka zatím nemusí zaručit. Nereálný však není ani postup z první pozice, pokud chtějí Severočeši proplout do další fáze, dnes budou potřebovat všechny body.

Dobré odpoledne z Liberce. Dnes budeme svěkdy utkání Ligy mistrů mezi Libercem a německým Kolínem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Dolejš

Branky a nahrávky: 9. Jelínek (Gřegořek, Bulík), 32. Bulík (Jelínek) – 40. Sulzer (Ohmann, Johnson)

Rozhodčí: Romasko (RUS), Šír (CZE) – Pešek (CZE), Jelínek (CZE)

Diváci: 2 203