Vsetín – SHK Hodonín 1:2 (po pr.) | Břeclav – Přerov 5:0 (kon.) | Opava – Frýdek-M. 3:1 (kon.)
Technika Brno – Poruba 2011 2:3 (kon.) | SK Karviná – Nový Jičín 3:9 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
SHK Drtiči Hodonín
Středa 24.09.2014, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • 2. liga skupina Východ

Prvním přemožitelem vsetínských hokejistů se v nové sezoně stává celek SHK Hodonín. Utkání nenabídlo příliš hokejové krásy, Drtiči však mohou být spokojeni, na Lapači efektivně bránili a hrozili z brejkových situacích. Jedna taková před chvíli rozhodla i tento zápas. Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji příjemný zbytek večera. (19:56:37)

62:23
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Hodonín si dnes připíše bonusový bod navíc. Rozhodnutí přišlo na řadu po vhazování v útočném pásmu, kde se kotouč od hole Juráska dostal na MATĚJE CHARVÁTA, jenž nadvakrát překonal Hromadu. Asistence: Zdeněk Jurásek.

61:57
    Rána Tichého vyražena, a jelikož v předbrankovém prostoru nebyl nikdo v zelenožlutém, ujímají se kotouče oranjes z Hodonína.

60:59
    Báchorova přízemní pumelice byla tečována Vítkem, Kotvan si nebyl jistý, kde puk skončil, ale nalezl jej mezi svými bruslemi, když včas sklepl své betony k sobě.

60:30
    Icing Hodonína.

60:01

Šedesát minut hry nestačilo, abychom nalezli vítěze dnešního duelu. O vítězi tak rozhodne prodloužení, pokud ani zde nepoznáme vítěze dnešního utkání, budou následovat trestné střílení.

60:00

59:02
    Hodonín v závěru třetiny drží útočné pásmo.

58:28
    Oddechový čas pro hosty.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:19
    Martin Špok se nyní velmi lehce dostal skrz vsetínskou obranu do zakončení, zastavit jej musel až Hromada.

57:16
    Dnešní utkání nejspíš zamíří do prodloužení, v závěru třetí třetiny nejsou k vidění žádné nápory, Vsetín je sice aktivnější, ale v útočném pásmu se jedná pouze o náznaky rozhodující branky.

56:08
    Tichý nahazoval kotouč na bránu, tam ale byli první hráči hostů.

55:51
    Halodovi teď střela vůbec nesedla a Vsetín vyklízí útočné pásmo.

55:31
    Nedvěd dlouze váhal s rozehrávkou, nakonec je puk na střídačce jeho týmu, protože adresát jeho přihrávky tam tečoval kotouč.

54:27
    Vedoucí branku měl teď na holi vsetínský Mikšovský, zcela osamocen před Kotvanem přestřelil!

54:04
    Piskoř opět na hranici levého kruhu v krátké době za sebou, ale ani do třetice se neraduje.

53:51
    Halodova střela pouze do mantinelu, znovu útočí Hodonín.

52:52
    Hruška byl ve svém útočném počínání zcela sám, na druhé straně útočí znovu Piskoř, ale ani tentokrát nezamířil přesně.

52:09
    Zakázané uvolnění Vsetína.

51:49
    Piskoř se nyní octl zcela osamocen před Hromadou, vsetínský brankář jeho pokus vyrazil, aby čelil dalšímu pokusu z hole Kuby, i tento pokus Hromada zneškodnil a drží svůj tým v naději na bodové zisky.

51:21
    Hodonínu se nedaří dostat do útočného pásma.

50:49
    Zakázané uvolnění Drtičů.

50:24
    Hodonín těžké chvíle přečkal bez úhony.

49:43
    Báchorovo nahození Kotvan málem neudržel, někteří hráči už se dokonce chtěli radovat, ale stále platí remízový stav.

49:08
    Vítek dobře cloní před Kotvanem, ten nyní znovu vyrazil střelu Kubo, ale na dorážku to měl vsetínský hráč moc daleko, Hodonín vyhazuje.

48:46
    Podešva vypálil, před Kotvanem clonil Vítek, ale kotouč se nakonec zabydlel v moci hodonínského brankáře.

48:27
    Ihned po buly se kotouč dostal na hodonínskou střídačku, hra se stěhuje do středního pásma.

48:24
    Přesilová hra pro Vsetín, dvě minuty dostává Grman za krosček.

47:20
    Útočná akce Vsetína teď končí bolestivou grimasou hodonínského Zezuly, ten se totiž obětavě vrhl do rány Štědrého, na ledové ploše jsou dokonce kapky krve, hodonínský obránce putuje za doprovodu lékaře a potlesku celého stadionu na ošetřovnu.

46:41
    Vsetínští nemají problém dopravit kotouč do předbrankového prostoru, zde však chybí lepší orientace a také potřebný důraz.

45:56
    Halodová dělovka vyražena Kotvanem do předbranového prostoru, Štrbík měl ovšem na práci strkanici se soupeřovým obráncem, a tak jej nemohl za brankovou čáru dorazit.

45:46
    Tatáž situace se opaku, ale tentokrát na straně hostů.

45:36
    Vsetín v ofsajdu, dokonce úmyslném, vhazuje se před Hromadou.

44:42
    Slováček nyní nahazoval kotouč na branku, kde si jej stopl Podešva, přihrál jej před odkrytou bránu, ale tam nebyl žádný adresát, na druhé straně hrozí Hodonín, Piskoř se Sajdlem mohli kotouč propasírovat za Hromadu, ale netrefili prostor mezi červenými tyčemi.

43:58
    Nahození Grmana končí v ochranné síti, vhazuje se před Hromadou.

42:56
    Zelenožlutí dlouze rozehrávali za vlastní branku, z pokus o nahození na najíždějícího Hrušku se kotouč dostal mimo kluziště, vhazuje se ve středním pásmu.

41:26
    Domácí aktivnějším týmem ve třetí třetině, Podešva se prosmýkl mezi dvěma obránci a zakončoval, Kotvan však zasahovat nemusel, střela šla těsně mimo.

40:14
    Vsetín se v úvodu závěrečné periody ihned postil do útočení a k zakončení se dostal Zúbek, Kotva své betony použil správně.

40:01

Prostřední dějství nám taktéž moc hokejové krásy nepřineslo. Rapidně však ubylo vyloučení, a tak se hra mohla přelévat ze strany na stranu. Dá se říci, že to se opravdu dělo, ale domácí Vsetín v honbě za vyrovnáním těžce obsazoval soupeřovo území, naopak Hodonín zkoušel z protiútoku navýšit své vedení. Domácí se však vyrovnání dočkali, to přišlo v přesilové hře, když se do prázdné klece trefil Kubo. Závěrečná pasáž dnešního utkání tak započne remízou a stane se tak v 19:13, dnes zvítězí ten, kdo to chce víc.

40:00

39:13
    Hruška teď vyslal schovanou střelu od mantinelu, Kotvan však prokázal skvělý postřeh a ukryl kotouč v lapačce.

39:08
    Zakázané uvolnění Hodonína.

38:38
    Individuální akce Mikšovského odpískána jako ofsajd, což publikum nese velmi těžce.

38:07
    Hostující Polesný doslova zpackal rozehrávku, Podešva okamžitě přihrával Vítkovi, ale jeho rána skončila na Kotvanovu betonu.

37:29

36:35
    Hodonín dlouze kombinoval v útočném pásmu, pak se však do přihrávky vložil Hruška a s kotoučem vyjel do bezpečí, kde domácím ušetřil cenné vteřinky.

35:29
    Vsetín se však nyní bude muset bránit, dvě minuty pro Štrbíka.

34:43
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Nyní už se Valaši prosazují! Početní výhodu využívá MARTIN KUBO, když obdržel přihrávku od Podešvy a uklidil kotouč do prázdné branky. Asistence: Jan Podešva, David Vítek.

34:27
    Nádherná akce domácích! Báchor zachytil kotouč na modré, kde jej poslal na Vítka, ten servíroval Podešvovi, v tutové šance však domácí borec selhal!

33:30
    Tentokrát to však hosté v bránění přehnali, konkrétně Charvát, dvě minuty sekání. Vsetín má možnost srovnat.

33:01
    Vsetínu se nedaří založit protiútok, Hodonín hraje to, co potřebuje, jeho hra není nikterak líbivá, ale efektivní, Vsetínští jsou zatím neškodní.

32:18
    Piskoř si nyní dělal v útočném pásmu co chtěl, bez většího odporu se dostal i do zakončení, ale skulinu mezi Hromadou a tyčkou netrefil.

31:55
    Hodonín znovu úspěšný v odzbrojování Vsetínských, navíc po nahození ze středního pásma získává i vhazování v útočném území.

31:42
    Icing Vsetína.

31:26
    Navíc tentokrát byl ve slibné pozici hodonínský Kuba, jeho rána však byla sražena do ochranné sítě, vhazuje se před Hromadou.

30:55
    Hodonín se v obranné pásmu nijak nepáře s rozehrávkou, což je velmi efektivní, neboť vsetínské stojí spoustu sil udržet útočné pásmo.

30:28
    Podešva s kotoučem, vypálil z pravého křídla, ovšem Kotvan znovu pozorný, Vsetín tak alespoň získal vhazování v útočném pásmu.

29:29
    Hosté urputně brání vsetínské útoky, mnohdy až na hranici pravidel, ale rozhodčí to zatím toleruje.

28:50
    Hodonín nyní přitlačil, v mezikruží zakončoval Mika, jeho střela je sražena do ochranné sítě, vhazuje se před Hromadou.

28:04
    Vaněk nastřelil hostujícího obránce, z čehož pramenila situace, kdy se do samostatného úniku dostal Jurásek, Hromada však proti hodonínskému matadorovi uspěl, a Vsetín tak stále ztrácí jednu branku.

27:35
    Rozhodčí nyní nechal bez povšimnutí zákrok na střílejícího Hrušku, ten už byl bez kotouče a nevole vsetínských fanoušků je k pochopení.

27:15
    Štrbík se ihned po vhazování uvolnil, ale jeho střele byl Kotvan připraven čelit.

27:12
    Souboj v rohu kluziště končí přerušením hry, vhazuje se před Kotvanem.

26:35
    Kolařík s kotoučem projel útočné pásmo, ale jeho koncovka končí na vyrážečce Kotvana, Hodonín jde do protiútoku.

26:01
    Špok zkoušel zaskočit Hromadu z ostrého úhlu a povedlo se mu to, dezorientovaný Hromada však stihl kotouč vyrazit.

25:29

25:10
    Ostřelovaná vsetínské branky, nejprve pálil Polesný, po něm také Sajdl, ale oba Drtiči postrádali přesnou mušku, nikoliv však tvrdost v ráně.

24:51
    Hodonín kompletní.

24:25
    Vsetín stále bez úspěchu, nahození Nedbálka ani Hurtíka k vyrovnání nevedou.

23:54
    Drtiči vyhazují.

23:38
    Tichý zachytil kotouč na modré čáře a odhodlal se vypálit, před Kotvanem clonil ještě Daněk, ale hodonínský brankář vzešel z této situace jako vítěz.

23:02
    Skákavý kotouč mohl nyní Hruška poslat do odkryté brány, ale promáchl jej.

22:51
    Vsetín půjde do početní výhody, Hodonín hrát totiž v šesti a trest odpyká Jan Prčík.

22:32
    Úvod druhé třetiny je podobný jako v prvním dějství, nezáživný a bez střeleckých příležitostí.

21:37
    Vsetín oslabení ustojí, znovu vyhozeno přes všechny čáry.

20:59
    Ale Vsetín je proti a osvobozuje se.

20:53
    Nahození Juráska a následný zákrok Hromady zajistí hostům vhazování v útočném pásmu.

20:37
    Vsetínští ihned vyhazují kotouč do bezpečí.

20:01

Vše je připraveno v vypuknutí druhé třetiny, Hodonín si do ní navíc přenese početní výhodu, která bude trvat jednu minutu a jednačtyřicet vteřin.

Skončila úvodní třetina dnešního utkání. Začátek byl z obou stran zakřiknutý, oba celky se nedokázaly prosadit ve svých ofenzivních snahách a pomoci musely přesilové hry. Těch se více urodilo ve prospěch Vsetína, jenže domácí nedokázali Drtiče za jejich bídnou disciplínu potrestat a to ani ve dvojnásobné početní výhodě. Hodonín oslabení ustál a dostal se do vedení, když se kotouč odrazil na hůl Špoka a ten propálil Hromadu. První třetinu mohl Vsetínu zachránit Zúbek, ale v penaltě neuspěl, spokojenější je tedy prozatím jihomoravský celek. Uvidíme, jak se vše vyvine ve druhé části, ta vypukne přibližně v 18:23.

20:00

19:41
    Zúbek to zkoušel zakončit nad lapačku brankáře Kotvana, ale právě ta zafungovala jako spolehlivý semafor, skóre se nemění!

19:41
    Bylo nařízeno trestné střílení. František Zúbek se vydal na pouť skrz vsetínské kluziště, dokázal ujet obráncům soupeře a dostat se i do zakončení, v poslední chvíli byl však faulován a svůj nájezd si zopakuje.

19:02
    Obrovská chyba v rozehrávce Hodonína, Mikšovský okamžitě servíroval před branku na zcela volného Kolaříka, ten ve svém počínání trefil břevno!

18:47
    Na ledě zůstává ležet otřesený Prčík, ještě než se tak stalo, dokázal zavést kotouč do útočného pásma, nejspíš však utrpěl zranění v jednom ze soubojů s domácím obráncem.

17:43
    Nyní se bude vylučovat na obou stranách, za Vsetín Petr Hruška, dvě minuty sekání. Za hosty Ondřej Nedvěd, dvě minuty filmování.

17:18
    Hosté se ujímají vedení! Báchor nedokázal zastavit unikajícího Sajdla, navíc si pomohl faulem a ve signalizované výhodě nejprve vypálil Piskoř, jeho pokus Hromada vyrazil, ale pouze na hůl MARTINA ŠPOKA, jenž dostává Drtiče do vedení. Asistence: Dominik Piskoř, Jakub Sajdl.

16:46

16:31
    Drtiči ustáli další oslabení a hrají v plném počtu.

16:14
    Kolařík nyní našel dálnici v útočném pásmu a ihned exportoval černou placku, Hrazdirovo zakončení Kotvan zneškodňuje.

15:49
    Domácí při návratu do útočného pásma chybují, postavení mimo hru.

15:28
    Vsetín svého soupeře svírá v útočném pásmu, ale postrádá střelbu, Hodonín se navíc osvobozuje.

14:31
    Další přesilová hra pro Vsetín, Macharáček promáchl střelu na modré čáře a aby nevznikl vzadu požár, musel si pomoci faulem na Štrbíka. Dvě minuty za držení jsou na místě.

13:57
    Vsetín v postavení mimo hru.

13:01
    Nahození Bachora nemohlo Kotvana nijak vzrušit, hosté jdou do protiútoku.

12:42
    Na ledě jsou k vidění dozvuky vsetínské přesilovky, domácí hráči drží útočné pásmo.

11:59
    Hodonín přečkal krušné chvíle v oslabení a je kompletní.

11:51
    Hodonín v brejkové situaci, Špok obkroužil bránu a nacházel před ní Sajdla, proti jeho tutovce Hromada včas zasáhl.

11:32
    Kotvan nyní přikryl kotouč a jeho spoluhráči mohou vydechnout, Vsetín měl několik slibných pokusů, ale proti byl buď Kotvan a nebo nepřesná muška vsetínský střelců.

11:20
    Hodonín vyhazuje.

10:54
    Vsacané pálí o sto šest, hodonínská hráz zatím drží.

10:24
    Startuje dvojnásobná početní výhoda Vsetína.

09:59
    Vsetín bude hrát v početní výhodě, dvě minuty za nedovolené bránění dostává Piskoř.

09:46
    Hodonínu se nyní povedl přechod do útočného pásma, k dokonalosti chyběla pouze přesnější střela Špoka.

09:00
    Poměr sil na ledě se srovná, dvě minuty + desetiminutový osobní trest fasuje Charvát za úder do oblasti hlavy a krku.

08:47
    Přihrávku od Charváta přijal Nedvěd, měl spoustu času zamířit a nakonec i vypálil, Hromada úspěšně vyráží.

08:24
    Máme zde první vyloučení zápasu a pykat se bude na vsetínské straně. Dvě minuty pro Juraje Tichého.

07:38
    Nyní se pokouší o branku Hodonín, přihrávku Špoka se snažil v úvodní branku přetavit Sajdl, Hromada byl však u své tyče připraven zasahovat.

07:19
    Vsetín přeci jen zabral, do zakončení v mezikruží se dostal Nedbálek, slibný bekhendový pokus však Kotvan pohotově chytá.

06:54
    Haloda nahazoval kotouč na branku, kde jej tečoval Hruška, naštěstí pro hosty, kotouč letí nad bránu.

06:17
    Nyní už se zdálo, že se Vsetín v útočném pásmu přeci jen chvíli zdrží, ale ne, Hodonín se znovu ujímá kotouče a bude se snažit dostat s ním na druhou stranu.

05:40
    Puku se chopili hosté, aby si jej zase vzali v obranném pásmu domácí a na druhé straně se celá situace opakuje.

04:40
    Haloda zavezl kotouč do útočného pásma, dostal se s ním do mezikruží, kde na druhý pokus vystřelil, leč mimo tři červené tyče.

04:08
    Hodonín chybuje v rozehrávce, ale Vsetínští jsou zatím velmi tolerantní.

03:48
    Ofsajd Hodonína.

03:18
    Úvod utkání zatím přináší hru ve středním pásmu, ani jednomu z mužstev se nedaří na delší dobu usadit v útoku.

02:17
    Hruška mohl teď ztrestat hostujícího obránce Grmana , jenže jeho přihrávka nenašla adresáta v zeleném a Hodonín odvrací hru směrem k Hromadovi.

01:43
    Vsetínští se marně snaží dostat do útočného pásma, nahozené kotouče sbírají Drtiči, až nyní se to domácím možná povede, neboť střelu Podešvy Kotvan ukryl ve své moci a hra je přerušená.

00:48
    Hodonínský Charvát si přispal první střelu v utkání, tu Hromada bez větších problému zneškodnil.

00:05
    Úvodní bully vyhrál kapitán Vaněk a domácí ihned nahazují kotouč do útočného pásma.

00:01

A jak je již na Lapači tradicí, za doprovodu vsetínské hymny nastupuje domácí mužstvo.

Na ledovou plochu vsetínského stadionu nastupují hokejisté Hodonína.

Rolba již zajela do své garáže a zanedlouho očekáváme nástup obou celků.

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Hurtík, Nedbálek, Haloda, Tichý, Báchor, Hryciow, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Ambruz – Mikšovský, Hrazdira, Kolařík – Kubo, Podešva, Vítek – Štrbík, Daněk, Hruška – Slováček.

SHK Hodonín: Kotvan (Rozum) – Pokorný, Polesný, Macharáček, Nedvěd, Fejt, Grman, Prčík – Špok, Sajdl, Piskoř – Mika, Jurásek, Kuba – R. Smetana, Charvát, Zezula – T. Smetana, Tomi.

Rozhodčí: Šutara (Havířov) – Jureček (Ostrava), Rychlý (Opava).

VHK Vsetín: Domácí prožívají skvělý vstup do soutěže. Po domácí premiéře proti Novému Jičínu přišel na řadu první výjezd a to rovnou na led jednoho z největších favoritů letošního ročníků Poruby. Ostravané se ovšem v úvodu sezony trápí, proti Vsetínu šli sice do vedení, ale Valaši letos umí přesilové hry na výbornou, když využili dvojnásobnou početní výhodu na sto procent, přišel zlomový obrat v utkání. Poruba sice dokázala srovnat v závěrečné části, Vsetín však strhl utkání na svou stranu zásluhou Davida Vítka. Valaši potvrzují výkony z letní přípravy, ale také se jim daří navazovat na závěr loňské sezony, jen vzpomeňte na řádění Valachů v podobě deseti výher za sebou, právě ta katapultovala tým na 5. místo a Vsetín to dotáhl až do semifinále, kde prohrál s pozdějším postupujícím Prostějovem. Dnes se Vsetín představí proti tradičnímu soupeři z Hodonína, toto utkání se těší větší pozornosti diváků, neboť právě Hodonín se Vsetínem se můžou chlubit jednou z největších diváckých základen v soutěži. Podaří se Vsacanům udržet si stoprocentní bilanci i po dnešním utkání?

SHK Hodonín: Slovácký reprezentant třetí nejvyšší soutěže se zatím může pochlubit padesátiprocentní bilancí. Nový ročník startoval pro Prčíkovy svěřence ve Slezsku, kde Hodonín vyzval tamní HC Slezan Opava. Drtičům se ovšem nepovedl vstup do utkání, první třetinu prohráli 3:0. Tříbrankové manko už se dotáhnout nepodařilo, a Hodonín si tak připsal první porážku. Reparát se Hodonínským povedl v domácím prostředí. Na Slovácko zavítal loňský Bobr z Valašského Meziříčí a tentokrát to byl soupeř Drtičů, komu se nepovedl úvod utkání, vodní hlodavci ji totiž prohráli 0:3. To Hodonín nasměrovalo za prvními body v nové sezoně. Co však trenéra Prčíka určitě tíží, je marodka již v úvodu sezony. To však nemění nic na tom, že Hodonín touží porazit i druhý valašský celek v soutěži. Povede se Drtičům vydrancovat Lapač?

Druhá liga nabírá na obrátkách a středeční podvečer nabídne její třetí pokračování. My se v našem přenosu budeme věnovat utkání mezi Vsetínem a Hodonínem. Tradiční soupeři se utkají na vsetínském Lapači o další cenné body do rozjezdu soutěže, slováckému klubu se zde povedlo vloni jednou zvítězit, když celý Vsetín zůstal opařen po domácí porážce 1:5. Valaši však vše vyrovnali v další odvetě, kterou zvládli 3:1 a právě proti Hodonínu tehdy začal progres vsetínské formy, jenž vyústil až v postup do semifinále. Jak to dopadne dnes, sledujte souboj hokejového Valašská se sokem ze Slovácka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 35. Kubo (Podešva, Vítek) – 18. Špok (Piskoř, Sajdl), 63. Charvát (Jurásek)

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Hurtík, Nedbálek, Haloda, Tichý, Báchor, Hryciow, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Ambruz – Mikšovský, Hrazdira, Kolařík – Kubo, Podešva, Vítek – Štrbík, Daněk, Hruška – Slováček.
    SHK Drtiči Hodonín: Kotvan (Rozum) – Pokorný, Polesný, Macharáček, Nedvěd, Fejt, Grman, Prčík – Špok, Sajdl, Piskoř – Mika, Jurásek, Kuba – R. Smetana, Charvát, Zezula – T. Smetana, Tomi.

Rozhodčí: Šutara (Havířov) – Jureček (Ostrava), Rychlý (Opava)