Olomouc – Mladá Boleslav 2:5 (kon.)
HC Olomouc
2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
BK Mladá Boleslav
Středa 01.10.2014, 16:45 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů

60:00
    Konec zápasu. (18:55:09)

59:12
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A tak ještě přichází jedna branka Kohoutů, protože Ostřanský svou přihrávkou našel před bránou stojícího ALEŠE JERGLA, jenž vstřelil svou druhou branku v utkání. Asistence: Milan Ostřanský.

58:46
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A tak přece se hosté dočkali a nadělují Olomouci nepopulárního bura. PATRIK PODSEDNÍČEK se dokázal protlačit přes dva obránce a následně poslal puk do olomoucké brány. Bez asistence.

57:28
    Podsedníček vletěl do útočného pásma a následně i vystřelil, ale Slezák si proti jeho střele připisuje další úspěšný zákrok.

55:31
    Pätoprstý dostal přesnou přihrávku na útočnou modrou, odkud se pokusil vystřelit zpoza obránce, ale jeho nepřesná střela se odrazila od mantinelu mimo kluziště.

54:50
    Hosté drží kotouč ve své útočné třetině a domácí už ani příliš velký odpor nekladou.

53:37
    Naopak se musí mít na pozoru Slezák, na kterého mířila další rána tentokrát z hole Volfa.

53:08
    Mora se ještě snaží něco vymyslet, ale Bruslaři hrají ve velké pohodě a Olomouc do ničeho nepouštějí.

51:32
    Bernard vystřelil pumelici ze středního pásma a Slezákova lapačka se musela při zákroku hodně zaprášit. Ikdyž s dnešním vytížením je už lapačka náhradního brankáře vyprášená až až.

50:37
    Hra se také přesunula na do obranného pásma Mladé Boleslavi, kde se domácí protlačili do zakončení, ale Růžička dnes předvádí hodně jistý výkon.

49:18
    Tak to byla snad tisíci procentní šance Volfa, kterému před zcela prázdnou bránu předložil puk Kotala, ale hostující útočník trefil pouze tyč olomoucké brány!!! Vzhledem k vývoji utkání ho však tato zahozená šance příliš mrzet nemusí.

48:46
    Konečný držel kotouč v útočné třetině, a odkrojil tak pár vteřin z oslabení Olomouce.

48:14
    Po vyhození domácích se Bruslařům nevydařila útočná rozehrávka, a hostům je odpískáno zakázané uvolnění.

47:12
    Šimon Beták (OLO) míří na trestnou lavici, protože vyhodil puk z obranné třetiny do hlediště, a dostává tak dvě minuty za zdržování hry.

47:01
    Rašner vystřelil od modré čáry a jeho střelu ještě tečoval Jergl, ale puk se naštěstí pro hostující celek odrazil od brankové konstrukce.

46:36
    Hra se však velice rychle přesunula na druhou stranu, kde opět zasahuje Slezák.

46:17
    Po delší odmlce musel opět předvést zákrok Růžička, na kterého mířila střela Brandýse.

45:48
    Žalud vystřelil od modré čáry, ale jeho střela byla hodně nevýrazná a s takovým pokusem neměl Slezák problém.

44:50
    Jeden z obránců Mladé Boleslavi byl natlačen do své brány, která tedy byla vychýlena ze své základní pozice a rozhodčí nařizuje vhazování ve středním pásmu.

43:51
    Kotala zavezl puk do útočné třetiny, kde jej z otočky poslal směrem na Slezáka, jenž raději ukryl kotouč pod svou lapačkou.

42:51
    Jergl se svou střelou z pravé strany trefil Růžičku do masky, a hlavní rozhodčí raději přerušil hru.

42:09
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

41:47
    Kotouč se po nahození nebezpečně pohyboval před hostující kleci, ale hlavní rozhodčí nakonec raději přerušil hru, protože se mu kotouč ztratil z dohledu.

41:39
    Konečný vyslal další střelu směrem na Růžičku, ale tento minisouboj zatím dnes jasně vyznívá pro brankáře Mladé Boleslavi.

40:41
    Bruslaři využívají přesilovou hru! Sonnek si vybruslil zpoza olomoucké brány a následně se svou střelou trefil boční síť, ale k puku se ještě dostal JAKUB KOTALA, kterému se z velkého úhlu trochu překvapivě podařilo propasírovat kotouč do olomoucké brány. Asistence: Jan Sonnek.

40:13
    I na začátku třetí třetiny bude ještě Mladá Boleslav dohrávat přesilovou hru.

40:01

Dnešní utkání sleduje 78 diváků.

Třetí třetina vypukne zhruba v 18:23.

I ve druhé třetině mohli přítomní diváci vidět dvě branky, protože se už do tříbrankového vedení dostali Bruslaři po dorážce Motlocha. Mora se však v posledních minutách druhé periody dočkala alespoň snížení, jelikož si přihrávku od Jergla srazil do vlastní brány Bernard.

40:00

39:47
    Krátoškovi se podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.

39:33
    Zcela zbytečným faulem v útočné třetině se nyní provinil Šimon Beták (OLO), který dostává dvě minuty za sekání.

39:17
    Hosté však i s pomocí mantinelu poslali puk na střídačku, a tak se bude vhazovat v jejich obranné třetině.

39:00
    Domácí hokejisté se ještě v poslední minutě usazují ve své útočné třetině.

38:31
    Borovec vedl po levé straně rychlý protiútok Bruslařů a hostující útočník nakonec celou akci vyřešil svou střelou, a donutil tak Slezáka k dalšímu zákroku.

37:58
    Nyní tu však vznikla trochu komická scénka, protože domácí brankář vůbec nevěděl, kde v jeho výstroji puk je, a tak chvíli trvalo než odněkud vypadl.

37:58
    Žalud nejdříve skvěle přečetl útočnou akci Olomouce, a získal tak puk, se kterým se nakonec dostal až do útočného pásma, kde z pravé strany vystřelil, ale Slezák jeho zakončení zachytil.

37:05
    Jergl se ihned po vyhraném vhazování dostal ke střele, ale jeho střelu dokázal Růžička vyrazit.

37:02
    Domácí nahodili puk na Růžičku, který jej raději před dojíždějícím Jerglem ukryl pod svou lapačkou.

36:37
    Chvátal přejel s pukem útočnou modrou a následně ihned vystřelil, ale Slezák byl pozorný a má kotouč ve své moci.

35:51
    Volf vyslal další střelu směrem na Slezáka, který sice puk vyrazil před sebe, ale následně skočil rybičku a ukryl kotouč pod svou lapačkou.

35:09
    Tak to musí hostující Bernarda hodně mrzet, protože před malou chvílí dvakrát ve středním pásmu skvěle zastavil akci domácích, ale nyní se kotouč dostal za Růžičkovu bránu, odkud jej chtěl ALEŠ JERGL přihrát na volného Ostřanského, jenž Bernard si srazil kotouč do vlastní sítě. Bez asistence.

34:18
    Další střela hostů a další zákrok Slezáka. Z levého kruhu se nyní do zakončení dostal Motloch a domácí brankář jeho pokus vyrazil do ochranné sítě za svou klecí.

33:44
    Vyhození olomouckého obránce se od mantinelu odrazilo do hlediště, a tak se bude vhazovat před domácí bránou.

33:18
    Žalud se pokusil překvapit Slezáka z hodně velkého úhlu, ale domácí brankář byl pozorný a nenechal se zahanbit.

32:41
    Bruslaři nyní ve své útočné třetině uzamkli domácí tým a na Slezáka letí jedna střela za druhou. Naposledy to zkusil z pravé strany Pätoprstý, ale Slezák zasáhl svou lapačkou.

32:01
    Podsedníček se ihned po svém návratu dostal k nebezpečné teči, se kterou si však Slezák dokázal poradit.

31:35
    Jenže Mora toho nedokázal využít, protože hosté vzápětí vyhodili puk přes celé kluziště.

31:08
    Šťáva zlomil svou hůl v obranné třetině!

30:40
    Mora krásně zakombinovala ve své útočné třetině, kde však konečná přihrávka od Rašnera nepřišla na hůl Bauera, od kterého se pouze puk odrazil pod lapačku Růžičky.

30:29
    Beták dostal velmi pěknou přihrávku na střed útočného pásma, ale Růžička byl pozorný a puk je v jeho výstroji.

30:17
    Bruslařům se nakonec podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.

30:00
    Domácí se dostal k pár ranám od modré, ale ani jedna z nich zatím nemířila na hostující bránu.

29:38
    Další faul v útočné třetině v podání hostů. Na trestnou lavici putuje dnes podruhé Patrik Podsedníček (MBL), jenž tentokrát dostává dvě minuty za držení protihráče.

29:05
    A tak na druhé straně nebezpečně zahrozil Volf, který se dostal ke střele z pravé strany a i k následné dorážce, ale Slezák hostujícího útočníka v obou případech vychytal.

28:51
    Konečný se nádherně prodral od modré až do velmi nadějné pozice, ze které však už nedokázal trefit hostující bránu.

28:14
    Pořízek chtěl přihrát puk před olomouckou bránu, kam si najížděl Pätoprstý, jenže kotouč byl nakonec sražen do ochranné sítě.

27:39
    Rašner udělal před obranou modrou další hrubici, protože jeho přihrávku zachytil Motloch, který nahrál puk Ďuračovi, kterého však dokázal vychytat Slezák.

27:16
    Konečný vystřelil od modré čáry a Růžička svou holí pouze prodloužil puk do ochranné sítě za svou bránou.

26:30
    Chvátal se prodral do velmi nebezpečného zakončení, které jen těsně minulo pravou tyč olomoucké brány.

25:37
    Ostřanský se dostal do bekhendového zakončení z pravé strany, ale Růžička byl na svou tyč přilepený, a tak nezbyl prostor, kudy by puk prošel do brány.

25:21
    Rašner vystřelil od modré, ale jeho rána mířila hodně nad Růžičkovu bránu.

25:05

24:48
    Konečný se v krátkém časovém sledu dostal hned do dvou zakončení, ale ani jedno z nich neprošlo za Růžičkova záda.

24:07
    Bernardovi při přejezdu modré čáry zůstal puk za holí a dostal se do pásma dříve než kotouč,a tak je hostům opět odpískán ofsajd.

23:24
    Akce Mladé Boleslavi je zastavena na útočné modré, kde se hosté dopustili postavení mimo hru.

23:08
    Nyní se musel mít na pozoru Růžička, na kterého vyslal svou střelu z levé strany Kočířík.

22:32
    Olomouc střídá své brankáře, protože Jakuba Urbische střídá Martin Slezák.

22:32
    Bruslaří odskakují už na rozdíl tří branek! Čermák vystřelil od modré čáry a Urbisch jeho střelu vyrazil před sebe, kde se k dorážce protlačil LUKÁŠ MOTLOCH, který propasíroval puk mezi betony olomouckého brankáře. Asistence: Roman Čermák.

22:19
    Brzák se dostal do zakončení z velkého úhlu a Urbisch jeho střelu vyrazil mimo svou bránu.

21:40
    Olomouc ihned podnikla i svou první útočnou akci ve druhé třetině, ale obrana Mladé Boleslavi domácí celek k ničemu nepustila.

21:10
    Bauer se vrací na ledovou plochu a domácí opět hrají v pěti.

20:55
    Mora však dokázala hned dvakrát za sebou vyhodit puk.

20:28
    Hosté ještě na začátku druhé třetiny dohrávají svou přesilovou hru a jsou usazení ve své útočném pásmu.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:36.

Je za námi první třetina utkání, ve které rozhodovali především přesilové hry, protože obě branky padly při nerovnovážném počtu hráčů na ledě. Mladá Boleslav totiž otevřela skóre dnešního zápasu svou bleskově využitou přesilovkou, ve které se od modré trefil Šťáva. Hosté se však dokázali prosadit i ve čtyřech, protože v početní výhodě Olomouce ujel do úniku Volf, který už si poté poradil s Urbische, a zajistil tak Bruslařům dvoubrankové vedení.

20:00

19:24
    Čermák neudržel puk před útočnou modrou, a tak se hosté musejí ze svého útočného pásma vystěhovat.

19:10
    V závěru první části ještě putuje na trestnou lavici Dominik Bauer (OLO), který si odsedí dvě minuty za sekání.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny a kotouč je za olomouckou bránou.

18:35
    Hosté dostali puk do svého útočného pásma, ale zde se Bruslaři nakonec neprotlačili do zakončení.

17:44
    Kohouti se odhodlali ke střele až po skončení přesilové hry, ale nahození Brandýse tečoval Konečný do ochranné sítě.

17:20
    Hosté zatím své oslabení brání na jedničku.

16:14
    Bruslaři vstřelují branku v oslabení! Obrovskou hrubici udělal na modré Rašner, jenž přihrál puk přímo na hůl Kotaly, který následně vyslal do úniku LUKÁŠE VOLFA, jenž Urbische překonal bekhendovou kličkou. Asistence: Jakub Kotala.

15:40
    Mora bude hrát přesilovou hru, protože Patrik Podsedníček (MBL) zasáhl jednoho z domácích obránců vysokou holí do obličeje, a odsedí si tak dvě minuty na trestné.

15:28
    Brzák si vybruslil zpoza olomoucké brány a hostující útočník následně se svou střelou trefil boční síť.

15:13
    Pavlovský chtěl po mantinelu vyslat Krátošku, ale na toho byla přihrávka příliš dlouhá, a tak je domácím odpískán icing.

15:00
    Matěj Hes nahodil puk ze střední třetiny na Urbische, jenž jej raději udržel ve své výstroji a vhazovat se bude po jeho pravici.

14:24
    Kotala zavezl puk do útočného pásma, kde jej nakonec perfektně přichystal Volfovi, který se řítil z levé strany sám na Urbische, ale hostující útočník nakonec poslal kotouč přesně do středu olomoucké klece, kde byl připravený Urbisch.

13:33
    Markl přihrával puk před bránu, kam si najížděl Krátoška, ale zakončení olomouckého útočníka bylo zblokováno.

12:58
    Puk je za hostující klecí, kde jej drží jeden z obránců Mladé Boleslavi.

12:28
    Konečný zavezl puk do útočného pásma, ale zde o něj domácí po krátkém okamžiku přicházejí.

12:01

11:38
    Navíc je akce Olomouce zastavena na útočné modré, kde se Kohouti dopustili ofsajdu.

11:29
    Kotouč je opět za Urbischovou bránou a z přesilovky domácích už mnoho času nezbývá.

11:13
    Bruslaři se nyní dvakrát po sobě osvobodili ze svého obranného pásma.

10:31
    Nesvadba vypálil od modré a Růžička jeho střelu vyrazil na pravou stranu, kde byl Pavlovský, jenže ani tomu se hostujícího brankáře nepodařilo překonat.

10:01
    Volf získal puk u modré čáry a následně jej v klidu poslal přes celé kluziště.

09:51
    Přesilovou hru si nyní zahrají Kohouti, protože na dvě minuty za zdržování hry putuje na trestnou lavici Jan Mašek (MBL).

09:39
    Ihned po buly vyslal další ráznou střelu Šťáva a Urbisch jeho zakončení vyrazil na pravou stranu, kde se k vyraženému kotouči dostal Ďurač, jenž z velkého úhlu trefil vzdálenější tyč olomoucké klece.

09:33
    Zakázané uvolnění Olomouce.

09:19
    Hosté se nyní dostali hned do dvou zakončení, ale Urbisch obě střely Bruslařů kryje.

08:56
    Mora pouze nahodila puk do útočného pásma a domácí hokejisté následně odcházejí střídat.

08:15
    Domácí hokejisté se už radovali ze vstřelené branky, ale hlavní rozhodčí tento gól neuznává, protože byl jeden z útočících hráčů v brankovišti.

07:07
    Tak to byla obrovská tutovka Betáka!!! Jergl vybojoval kotouč za mladoboleslavkou bránou, odkud jej ihned přihrál mezi kruhy Betákovi, který zde byl zcela sám a mohl se zeptat Růžičky, kam to chce, ale hostující brankář předvedl přímo famózní zákrok a zastavil tak zakončení olomouckého útočníka.

06:51
    Rašner nabral ve středním pásmu velkou rychlost a následně se mu podařilo i obkroužit hostující klec, ale Růžička se skvěle přemístil a vychytal olomouckého obránce.

06:42
    Hosté pouze nahodili kotouč na Urbische, který jej raději přikryl svou lapačkou, a zastavil tak hru.

06:16
    Bruslaři bleskově využívají přesilovou hru! Volf vyhrál následné vhazování přímo na Bernarda, jenž poté nabil svému spoluhráči na modré ONDŘEJI ŠŤÁVOVI, jehož rána proletěla až do olomoucké sítě. Asistence: David Bernard, Lukáš Volf.

06:03
    Tak to je hodně laciná chyba od Tomáše Markla (OLO), jenž šel na led ze střídačky, ale hráč za kterého střídal ještě nebyl na olomoucké střídačce, a tak dostává Mora dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

05:24
    Pätoprstý si nádherně obešel Síkoru a následně z levé strany vystřelil, ale Urbisch jeho zakončení dokázal vyrazit.

05:10
    Bruslařům se nevydařila jejich rozehrávka a kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.

04:42
    Oba týmy se zřejmě chtějí střídat v nahazování puku na brankáře, protože je kotouč opět pod lapačkou jednoho z golmanů. Tentokrát to je domácí Urbisch.

04:27
    Podobná situace se nyní opakovala na druhé straně, kde Beták z levé strany spíše jen nahodil puk na Růžičku.

04:18
    Brzák získal puk ve střední třetině, odkud si to ihned mašíroval do útoku, ale po přejezdu útočné modré pouze nahodil kotouč na olomouckého brankáře.

03:45
    Čermák vystřelil od modré a jeho střela byla na své cestě opět několikrát tečována, ale Urbisch měl své betony na správném místě.

03:38
    A tak se hra přesunula na druhou stranu, kde nakonec celá akce hostů končí pod lapačkou Urbische.

03:14
    Ministr se dostal do zakončení z pravého kruhu a Růžička jeho pokus vyrazil na levou stranu, kde se málem dostal k dorážce Kočířík, ale kotouč mu v nejdůležitější okamžik přeskočil přes hokejku.

02:38
    Tak i Růžička má za sebou první zákrok, nutno však dodat, že nijak nebezpečná střela to nebyla, protože na něj z pravé strany spíše nahodil puk bekhendem Nesvadba.

01:53
    Brandýs vystřelil od modré a jeho pokus se ještě snažil tečovat Ostřanský, který jej však poslal za hostující bránu.

01:10
    Markl chtěl přihrát puk před bránu, kde si najížděl Kropáč, ale jeho pas zastavila obrana Boleslavi.

00:48
    Mora dostala puk alespoň do středního pásma, ale zde se k němu opět dostávají hosté.

00:14
    Střelu Sonneka od modré ještě před Urbischem tečoval Kotala, ale domácí brankář si s celou situací poradil, a připisuje si tak první zákrok.

00:06
    Úvodní buly vyhráli domácí, ale Rašner následně poslal puk na zakázané uvolnění.

00:01

Obě úvodní pětky už jsou pomalu přichystané na úvodní vhazování, a tak utkání za malou chvíli vypukne.

Až nyní přicházejí ze šatny i domácí, jenž budou hrát v bílo červené kombinaci.

Do startu zápasu sice ještě zbývá několik minut, ale hosté z Boleslavi se již prohánějí po ledové ploše. Bruslaři nastoupí ve svých klasických černo zelených dresech.

HC Olomouc: Urbisch (Slezák) – Nesvadba, Rašner, Brandýs, Mar. Hes, Síkora, Jeklič – Ostřanský (C), Kočířík, Jergl, Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Krátoška, Beták, Kropáč, Konečný, Melichárek.

BK Mladá Boleslav: Růžička (Pechek) – Mašek, Tůma, Čermák, Mat. Hes, Žalud, Bernad (C), Šťáva, Červinský – Průšek, Kotala, Pätoprstý, Chvátal, Podsedníček, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Ďurač, Sonnek, Motloch.

Rozhodčí: Hradil – Bryška, Gebauer.

Vítám vás u předehrávky čtrnáctého kola juniorské extraligy, ve kterém nás čeká souboj mezi domácí HC Olomouc a hostující BK Mladou Boleslaví. Za malou chvíli vám zde přinesu soupisky jednotlivých mužstev.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 36. Jergl, 60. Jergl (Ostřanský) – 7. Šťáva (Bernard, Volf), 17. Volf (Kotala), 23. Motloch (Čermák), 41. Kotala (Sonnek), 59. Podsedníček

HC Olomouc: Urbisch (23. Slezák) – Nesvadba, Rašner, Brandýs, Mar. Hes, Síkora, Jeklič – Ostřanský (C), Kočířík, Jergl, Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Krátoška, Beták, Kropáč, Konečný, Melichárek.

Rozhodčí: Hradil – Bryška, Gebauer