Vítkovice – SaiPa 1:3 (kon.) | Tappara – Třinec 5:1 (kon.) | Kuopio – Växjö 1:3 (kon.)
IFK Helsinky – Skellefteå 5:3 (kon.) | Rauma – Luleå 2:0 (kon.) | Vienna Capitals – Zürich 5:3 (kon.)
Villach – Frölunda 1:7 (kon.) | Zlín – Eisbären 4:2 (kon.) | Ingolstadt – Zug 3:2 (po pr.)
Salzburg – Kloten 7:1 (kon.) | SønderjyskE – Krefeld 4:5 (kon.) | Hamburg – Nottingham 6:0 (kon.)
Ženeva – Briançon 5:1 (kon.) | Fribourg – Djurgården 3:1 (kon.) | Stavanger – Bern 5:2 (kon.)
Bolzano – Pardubice 4:3 (kon.) | Linköping – TPS 1:2 (kon.) | HV71 – JYP 0:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
SaiPa Lappeenranta
Úterý 07.10.2014, 17:00 • ČEZ ARÉNA Ostrava • Hokejová Liga mistrů

Nedá se nic dělat, odteď se vítkovičtí mohou a musí soustředit jen na nejvyšší domácí soutěž. Mějte příjemný večer a někdy se opět budu těšit napočtenou. (19:52:31)

Poslední vystoupení Vítkovic v prvním ročníku prestižní hokejové Lize mistrů je u konce. Po první bezbrankové třetině to byli právě domácí, kteří otevřeli účet dnešního utkání a i ve třetí části mohli pomýšlet na úspěch. Ahonen jim tuto šanci snížil v 53. minutě, o dvě minuty později zvrátil stav zápasu ve prospěch SaiPy Spina a nakonec, do prázdné klece, zpečetil dnešní finskou výhru znovu Ahonen.

60:00

59:38
    Většina diváků chvatně opouští vítkovickou arénu.

59:38
    SaiPa právě vstřelila branku!
    Hosté pečetí své dnešní vítězství na vítkovickém ledě, prázdnou branku zdálky trefuje RONY AHONEN – 1:3. Asistence: Johan Larsson.

59:30
    Larsson se mohutně napřáhl, ale puk se mu nepodařilo vyhodit.

59:26
    Oddechový čas pro domácí – Dolejš zůstává na střídačce.

59:26
    Za sekání je vyloučen hostující Velenainen.

59:02
    Dolejš odjíždí na střídačku.

59:00
    Čerešňákova střela od modré těsně minula finskou klec.

58:41
    Vítkovice se opravdu snaží, ale finové hrají pozorně.

58:13
    Domácí se musejí urychleně vrátit, SaiPa se stahuje k Dolejšovi.

57:49
    Kolouch tvrdě nastřelil zadní mantinel.

57:23
    Hraje se ve středním pásmu, pro domácí už moc času nezbývá.

56:44
    Hosté se drží v pásmu u vítkovické klece.

55:57
    Dnešní utkání sleduje 3 102 diváků.

55:38
    Finský celek je při chuti, okupuje útočné pásmo.
    SPINA - 1:2

54:59
    Hosté využívají svou přesilovku!! Zprava přihrával Larsson, DAVE SPINA krásně trefil horní růžek vítkovické klece – 1:2. Asistence: Johan Larsson.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 30. Huna (Burger, Roman) – 53. Ahonen (Mankinen, Jarvinen), 55. Spina (Larsson), 60. Ahonen (Larsson)

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Šindelář) – Šenkeřík, Čerešňák, Pastor, Stehlík, Kovář, Bail, Štencel, Klok – Svačina, Huna, Roman – Káňa, Šedivý, Burger – Zdráhal, Húževka, Vandas – Němec, Kucsera, Kolouch
    SaiPa Lappeenranta: Markkanen (Bernard) – Salcido, Riikola, Larsson, Ahonen, Lofquist, Backman, Maalahti, Lappalainen – Mankinen, Tavi, Jarvinen – McIntyre, Spina, Jokinen – Venalainen, Flinck, Kuronen – Hamalainen, Leivo, Pitkanen

Rozhodčí: R. Šír, L. Smetana – R. Tošenovjan, M. Hlavatý

Diváci: 3 102