Kärpät – Liberec 3:1 (kon.) | Košice – Kölner Haie 4:3 (kon.) | Sparta – Mannheim 6:3 (kon.)
Vålerenga – Färjestad 1:2 (2:3 po s.n.)
po s.n. (2:3)
Vålerenga Ishockey
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Färjestad Karlstad
Středa 08.10.2014, 20:05 • Jordal Amfi, Oslo • Hokejová Liga mistrů

Děkuji za sledování tohoto utkání. Já se s vámi loučím a přeji dobrou noc. (22:52:11)

Nejlepší hráči utkání
    Steffen Soberg (VAL)
    Justin Pogge (FAR)

Švédský vicemistr si tedy odveze domů dva body, ale jak již bylo avizováno, na postup to nestačí. Oba týmy končí svou pouť Ligou mistrů v základní skupině.

Milan GULAŠ - 1:2

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Färjestads BK.
    Rozhodující samostatný nájezd proměnil MILAN GULAŠ a Färjestad si tak z Osla odváží vítězství po samostatných nájezdech.

6. série
    2:3
    Milan Gulaš si věřil na druhý nájezd a tentokrát uspěl bekhendovou kličkou. Je rozhodnuto.

6. série
    2:2
    Pogge vyrazil pokus Espelanda.

5. série
    2:2
    Bröms musel dát a Poggeho si opravdu vychutnal krásnou kličkou.

5. série
    1:1
    Tak Röymark to vzal z ostra a ohrozil mantinel za Sobergem.

4. série
    1:1
    Karterud neuspěl střelou a hosté mohou rozhodnout.

4. série
    1:1
    Za hosty jel Joakim Hillding, ale nájezd se mu nepovedl a míjí bránu.

3. série
    1:2
    Espeland prvním úspěšným hráčem domácích.Střelou překonává Poggeho.

3. série
    0:1
    Krátká naznačení, střela a gól pro Gulaše.

0:0
    Ani domácí brankář neuspěl střelou. Pogge zavřel betony včas.

1. série
    0:0
    Per Aslund zkusil střelu, ale minul Sobergovu bránu.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení měli pro změnu šanci v podobě přesilovky domácí, nicméně se neprosadili a k vidění budou nájezdy. V nich bude Färjestadu hodně chybět Martin Klepiš, který je proslulý svou bekhendovou kličkou.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:35
    Vyloučenými jsou: Shawn Lalonde (FAR), Martin Klepiš (FAR) a Morten Ask (VAL). Lalonde s Askem na 2+2 minuty za hrubost a Klepiš zdá se na 2+10 minut. Přesilovka pro Valerengu.

64:35
    A k vidění byla menší šarvátka před branou Färjestadu. Tohle se neobejde bez vyloučení.

64:35
    Další pokus Aska schoval Pogge mezi betony.

64:07
    Lalonde zkusil najít dlouhou přihrávkou Klepiše, ale nakone ztrácí puk.

63:56

63:35
    Několikáté vyhození Färjestadu. Tohle není moc dobré přesilovka.

63:00
    Ask zkusil překvapit Poggeho střelou z úhlu, ale kanadský brankář drží Färjestad.

62:19
    Espeland tak moc kličkoval mezi obránci až přišel o kotouč a Jensen ho odpaluje pryč.

62:00
    Po vhazování letí kotouč až k Sobergovi.

61:56
    Shawn Lalonde se provinil ještě před snahou Steneho vysokou holí a oslabuje Färjestad.

61:56
    Andreas Stene se tlačil tělem před obránce, ale situaci neustál a vjel do brány.

61:24
    Hilt Jorgensen zkusil nahodit puk na Poggeho, který ale pokus tlumí v náruči.

61:16
    Morten Ask si už už rovnal puk na čepeli, ale čárový rozhodčí píská ofsajd.

60:28
    Jako první se do útoku dostali hosté, ale Valerenga posunuje hru zpátky do obranného pásma Färjestadu.

60:01

Färjestad měl ve třetí třetině velkou příležitost jak rozhodnout v podobě dvojnásobné přesilovky, ale domácí skvěle bránili a v dnešním zápase tak uvidíme prodloužení.

60:00

59:50

59:17
    Nyní už Färjestad tlačil příliš a Röymarkovi je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

59:12
    Další dělovka Lalonda od modré. Soberg vyráží do ochranné sítě.

58:58
    Lalonde nepříjemně střílel od modré, Soberg střelu jen vyrazil, ale nakonec ji dokázal včas přikrýt před dotírajícím hráčem.

58:32
    Valerenga podruhé vyhazuje. Skvělá práce této čtveřice.

58:10
    Domácí opravdu obětavě padají do ran a blokují jednu za druhou.

57:50
    Oddechový čas pro hosty.

57:50
    Nakonec je z toho aspoň přesilovka pro Färjestad. Bonsaksen si po hákování odchází odpočinout na trestnou lavici.

57:50
    Dobrá práce Gunnarssona, který si "udělal" jednoho obránce, ale těch kliček bylo nakonec příliš.

57:18
    Färjestad stupňuje tlak a Soberg raději přerušuje.

56:40
    Klepiš zavezl kotouč do útočného pásma vypálil,trefil Soberga a domácí posunují kotouč do středního pásma.

55:30
    Hedman opět zkoušel objet bránu a překvapit Soberga. Ten zažil tuto situaci už po několikáté a opět byl pozorný.

54:50
    Další z mnoha valných hromad u mantinelu. Tentokrát úspěšnější hráči Färjestadu.

53:31
    Pogge nyní rozehrál kotouč přímo na Askovu hokejku, kterému by stačilo trefit prázdnou bránu. Skvěle zapracoval Gulaš, který obral norského útočníka o kotouč.

53:10
    Soberg opět zasahoval proti Gulašovi.

52:59
    To je škoda. Domácí šli nyní tři na dva, ale Bröms se neudržel na modré čáře a je z toho ofsajd.

52:40
    Gulaš zkoušel štěstí ihned po vhazování, ale jeho střela mířila příliš vysoko.

52:00
    Do úniku se opět dostal hostující hráč, ale Soberg znovu úspěšný. Tentokrát to byl Rohdin, která neuspěl ve velké šanci.

51:40
    Hra ve třetí třetině se začíná oživovat. Na druhé straně zasahoval Pogge.

50:42
    Asplund nyní postupoval sám na Soberga, ale nedokázal dobře zpracovat skákající kotouč a zakončit.

50:17
    Obrovská šance hostů! Kylington našel před branou Gulaše, ale Soberg stihl proti pokusu českého útočníka vykopnout beton.

Uvidíme zda se v dnešním utkání potvrdí pravidlo, kdo nepromění přesilovku 5 na 3, prohraje.

49:18
    Dvě zablokované střely Lalonda a přesilovka je u konce.

48:46
    Domácí vyhráli vhazování a následně vyhodili kotouč na střídačku

48:17
    Ofsajd posouzen jako úmyslný a vhazuje se v obranném pásmu Färjestadu.

48:17
    Hloupá chyba Färjestadu. Nejdříve se samí vyhnali nepřesnou přihrávkou z pásma a následně je tady ofsajd.

47:50
    Hosté ihned sevřeli domácí trojici a ostřelují Sobergovu bránu. Po střele Jensena zvonila tyčka!

47:18
    Uvidíme přesilovou hru pro Färjestad. Jonas Knutsen zasáhl Byströma vysokou holí, avšak na trestnou lavici odchází i Gunnarsson, který se provinil stejným prohřeškem. Hrajeme pět na tři!

46:55
    Po střele od modré se snažil dorážet Hillding, který byl však otravován domácím obráncem a ten mu znemožnil ohrozit Soberga.

46:10
    Valerenga se nyní usadila v útočném pásmu...no usadila...byla tam tak 15 sekund, což je však zatím nejvíce, co jsme viděli ve třetí třetině.

45:53
    Další icing. Tentokrát se provinili hosté.

45:25
    Dobré půl minuty se nyní bojovalo o puk u mantinelu za branou Soberga. Vše končí zakázaným uvolněním domácích.

44:41
    Persson nahazoval opět na bránu, ale kotouč prosvištěl kolem všech hokejek až k protějšímu mantinelu.

44:11
    Stále se hraje převážně ve středním pásmu. Uvidíme, kdo se dostane do první větší šance.

43:40
    A ta samé situace se opakuje.

43:11
    Jenže i hosté dojeli jen do útočného pásma, kde o kotouč přišli.

42:53
    Další snaha domácích zastaven. Hosté rozehrávají od vlastní brány.

42:18
    Začátek třetí periody je hodně neurovnaný a plný nepřesností.

41:48
    Persson hledal Rhodina před branou Soberga, ale nenašel nikoho.

40:57
    Jenže hosté s pukem také dlouho nepobyli a ke střele se dostal Ask. Bohužel pro domácí fanoušky minul branku.

40:30
    Domácí ztratili kotouč ve středním pásmu.

40:01

Týmy pomalu nastupují na ledovou plochu...třetí třetina se blíží.

Další třetina začne přibližně v 21:49.

Dá se říct, že domácí bylo celou třetinu lepším týmem. Ve 24. minutě se také ujali vedení, ale třináct vteřin před koncem vyrovnal Jensen. Do kabin se jde za stavu 1:1.

40:00
    Jesper JENSEN - 1:1

39:47
    Färjestad právě vstřelil branku!
    Domácí nedokázali dostat puk do středního pásma a přišel trest. JESPER JENSEN si počkal až před Sobergem projede několik hráčů a střelou zápěstím překonává skvěle chytajícího brankáře domácího mužstva. Soberg viděl opravdu velké kulové. Bez asistence.

39:26
    Po zakázaném uvolnění vhazování u Soberga.

39:18
    Následně měl výtečnou šanci Wallin poté, co obdržel přihrávku od Klepiše. Tváří v tvář Sobergovi přestřelil.

38:55
    Milan Gulaš nabral dobrou rychlost ve středním pásmu , ale zpoza brány nedokázal překvapit Soberga.

37:55
    Nahození na Sobergovu bránu jen tak prosvištělo vedle brány norského gólmana.

37:33
    Martin Röymark dobrusloval k Sobergovi, který raději přerušuje hru.

37:00
    Rasmus Juell vystihl rozehrávku hostů, popojel si blíže na střed, ale jeho střela minula hostující branku. Nicméně dobrá pozice pro domácího obránce.

36:30
    Valerenga skvěle brání obranné pásmo a nepouští hosty přes modrou čáru.

35:48
    Po dlouhé doby zasahuje Soberg. Perssonova střela neznamenala nebezpečí. V předchozí přesilovce jsme však viděli dobrou šanci domácích a jen Pogge uchránil Färjestad před dvoubrankovým mankem.

35:20
    Obránci Färjestadu zablokovali pokus Bonsaksena a přesilovka se blíží ke konci.

34:18
    Stene ve velké šanci. Obdržel krásnou křižnou přihrávku a ihned střílel na odkrytou bránu. Pogge se stihl skvěle přesunout.

34:00
    Karterud dobře vyjížděl před Poggeho, ale nedokázal protlačit kotouč za jeho záda.

33:34
    Anton Hedman (FAR) je dalším vyloučeným. Krosček odpískali rozhodčí nejlepšímu střelci hostů.

33:23
    Slabá střela Bräcka končí v rohu. Hodně neurovnaná hra v posledních sekundách.

32:21
    Soberg má puk znovu u sebe po střele Grundela. Další vhazování.

32:15
    Další Sobergův pohodový zákrok po nahození Erikssona-Ekka.

31:35
    Dvakrát nyní hosté ohrozili Sobergovu bránu, ale ani jednou nenadělali problémy domácímu brankáři.

30:45

30:38
    Ask namířil další pokus na Poggeho. Ten i přes clonícího Juella zasahuje.

30:05
    Ofsajd zastavuje další útok Valerengy.

29:40
    Asi půl minuty si nyní ťukali domácí obránci s pukem na modré, následovala střela Brömse, kterou Pogge vyrazil.

29:00
    Další nahození Bonsaksena. Tentokrát ho zablokovali obránci a Färjestad vyhazuje.

28:53
    Bonsaksen pálil od modré. Pogge s mírnými problémy, ale chytá.

28:45
    ...Jakub Klepiš (FAR) si proti Askovi pomohl hákováním. Dvě minuty pro českého útočníka.

28:45
    Bude se opět vylučovat...

28:31
    Čtvrtá lajna hostů dobře pracovala v útočném pásmu, ale kotouč skončil ve středním pásmu. Nakonec je z toho dokonce ofsajd Färjestadu-

27:48
    Olsen zboku střílel na Poggeho, který si tuto střelu vychutnal a puk má v lapačce.

27:30
    Obdržená branka otřásla švédským týmem a domácí jsou zatím ve druhé třetině jasně lepší.

27:09

27:05
    Domácí opět vyhazují.

26:30
    Hosté se usadili v pásmu, ale už jsou zase u vlastní brány. Přesilovka se jim nedaří.

25:55
    Nahození na svou bránu Soberg raději skryl pod lapačkou. Jednoduchý zákrok pro norského brankáře.

25:09
    Tentokrát přesilová hra pro hostující tým. Knutsen si pomohl hákováním a odchází za katr.
    Alexander BONSAKSEN - 1:0

24:00
    Vålerenga právě vstřelila branku!
    Valerenga využívá přesilovku a dostává se do vedení. ALEXANDER BONSAKSEN potvrdil pověst nejlepšího střelce domácích a dělovkou překonává Poggeho. Asistence: Nicklas Bröms

23:42
    Gunnarsson (FAR) vyloučen na dvě minuty.

22:53
    S koncem přesilové hry střílel Morten Ask. Pogge pozorný.

22:20
    Bröms ještě na modré udržel puk před modrou čarou, ale následně hosté opět vyhazují.

21:40
    Až nyní se hráči Valerengy usazují v pásmu.

21:20
    Färjestad podruhé vyhodil a domácí začínají opět u vlastní branky.

20:53
    Přesilovou hru si tentokrát zahrají domácí. Za příliš mnoho hráčů na ledě potrestána hostující lavička.

20:15
    První akci druhé třetiny rozjeli domácí. Bohužel, pro fanoušky na stadióně, nepochodili

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:55.

Na začátku první třetiny měli sice dvě dobré šance domácí, nicméně hráči Färjestadu postupně přebrali otěže hry a po první třetině vedou na střelecké pokusy 14 ku 4. Bohužel žádná střela se neuchytila a stav utkání je tak bezbrankový.

20:00

19:46
    Opravdu slabounká střela Brömse končí za Poggeho bránou.

19:41
    Nakonec ještě Pogge musel přikrýt kotouč a Valerenga tak bude mít šanci ještě ohrozit branku Färjestadu.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:35
    Gunnarssonovi přenechal kotouč Hedman a právě obránce Färjestadu objel polovinu útočného pásma, vyjel před bránu, vystřelil a bezchybně našel hruď Soberga.

18:08
    Färjestad zatím vede na střely 12:3!

17:51
    Soberg opět schoval kotouč pod lapačkou a dovolil tak domácím prostřídat a urovnat lajny.

17:22
    Kylington byl úplně sám v útočném pásmu, ale nedokázal trefit prudkou přihrávku Jakuba Klepiše.

17:00
    Hodně neurovnané minutka, během které se oba týmy praly o střední pásmo.

16:10
    Dobrým forčekingem získali domácí puk, ale ihned ho vrátili hráčům Färjestadu.

15:49

15:12
    A opět Rohdin. Zpoza branky se otočkou snažil zasunout kotouč za Soberga, ale ten uhájil svou svatyni.

14:45
    Rohdin pálil, ale Soberg se stihl včas přesunout a byl připraven.

14:20
    Skvělá práce Steneho, který pro domácí našetřil dobrých 20 sekund.

13:55
    Domácí ihned vyhazují.

13:49
    Prvním vyloučeným je za krosček domácí Morten Ask (VAL).

13:45
    Dvakrát nyní proletěl puk před brankovištěm Soberga, ale nikdo ho netečoval.

13:17
    Špatná křižná přihrávka Rohdina, avšak domácí vyhazují jen na zakázané uvolnění.

13:00
    Röymark rozjel další útok hostů, vjel do útočného pásma a nakonec i sám vystřelil. Kotouč opět v ochranné síti po zásahu Soberga.

12:07
    Oslo se nemůže dostat pryč z vlastního pásma. Eriksson-Ek byl dalším hráčem, který střílel na Soberga a také byl dalším hráčem, jehož střelu Soberg vyrazil.
    Neúspěšná akce Hedmana

11:46
    Velký tlak do brankoviště Soberga. Hedman se ho nejdříve zkusil překvapit z úhlu a při následné dorážce ho dokonce zalehl. Hra je přerušena.

11:40
    Färjestad je hodně aktivní v útočném pásmu. Nejdříve střílel Kylington, jehož střelu Soberg vyrazil. Další pokus Hedmana končí v ochranné síti.

11:17
    Jesper Jensen nahazoval na teč. Neúspěšně.

10:25
    Klepiš předal Gulašovi, který se mu snažil nabít na střelu. Tento záměr vystihla domácí obrana a přerušuje kombinaci dvou českých útočníků.

09:34
    Pět hráčů nyní bojovalo o kotouč u mantinelu a vyváží ho hráči švédského vicemistra.

08:55
    Ejdsell se vytočil zpoza Sobergovy brány a zkusil ho překvapit. Domácí brankář byl pozorný.

08:22
    Tvrdý hit nyní inkasoval Asplund, ale píská se pouze ofsajd.

08:00
    Dva domácí útočníci spěchali do přečíslení 2 na 1, ale tuto šanci zlikvidoval skvěle se vracející Lalonde.

07:20
    Hedman se prokličkovával do pásma, ale hosté zatím nedokázali vystřelit.

06:35
    Soberg musel znovu na zem. Gunnarssonovo nahození však nebylo tečováno. Jednoduchý zákrok pro norského brankáře.

Z opakovaného záběru bylo vidět, že si Follestad Johansen pomohl v jednom souboji sekáním. Mělo se vylučovat.

06:21
    Nahození Jensena Soberg v pohodě tlumí na hrudníku.

06:00
    Färjestad nyní sevřel domácí a kombinuje v pásmu.

05:26
    Hosté rozjíždí další akci zpoza vlastní brány.

04:55
    Soberg pro jistotu přikryl kotouč a vhazuje se po jeho pravici.

04:34
    Pro změnu zakázané uvolnění švédského týmu.
    Askova šance

03:59
    Jenže po obrovské chybě Jespera Jensena jel sám na brankáře Färjestadu Morten Ask. Ask zvolil střelu na lapačku, kterou Pogge chytá.

03:35
    Milan Gulaš dobře dotíral na domácí obranu a vybojoval kotouč.

03:26
    Po souboji u mantinelu se bude vhazovat ve středním pásmu.

02:58
    První střelecký pokus na straně Färjestadu si připsal Olofsson. Kotouč trefil pouze boční síť Sobergovy brány.

02:39
    První zakázané uvolnění utkání. Provinil se domácí tým.

02:13
    Na chvíli pro změnu útočili domácí, ale snaha nebyla odměněna šancí.

01:25
    Klepiš s Gulašem nyní kombinovali v útočném pásmu Färjestadu, ale první jmenovaný ztratil kotouč, který je ve středním pásmu.

00:43
    První vážnější šance pro domácí. Knutsen střílel z kruhu a Gunnarsson se snažil dorazit kotouč za Pogga, který ovšem odolal.

00:31
    Na obou stranách jsme viděli první útoky.

00:01

Ještě před úvodním vhazováním byl oceněn Martin Röymark (FAR) a Alexander Bonsaksen (VAL) za 50 odehraných utkání v dresu norské reprezentace. Za 75 utkání byl oceněn Morten Ask (VAL).

Vålerenga Ishockey: Soberg (Jensen) – Bonsaksen, Hilt Jorgensen, Follestad Johansen, Bräck, Frettem Csiszar, Espeland, Lyngset – Stene, Gunnarsson, Knutsen – Ask, Karterud,Juell – Lindström, Olsen, Bröms – Salsten, Spaberg Olsen, Hoel

Färjestads BK: Pogge (Pettersson-Wentzel) – Grundel, Byström, Kylington, Jensen, Gunnarsson, Lalonde, Niklasson – Hillding, Röymark, Aslund – Wallin, Gulaš, Klepiš – Rohdin, Hedman, Persson – Ejdsell, Eriksson-Ek, Asplund

Rozhodčí: Nikolic (AUT), Halm – Killan, Aasun (vš. NOR).

Nutno říci, že v dnešním zápase prakticky o nic nepůjde. Včerejší výhra Vídně nad Curychem sice dává šanci Färjestadu na druhé místo, nicméně ostatní výsledky rozhodly o tom, že v tabulce druhých týmů by i v případě tříbodového vítězství Färjestad nebyl mezi pěti postupujícími.
    Mužstvo Färjestadu je připraveno na utkání s Vålerengou, která dosud čeká na první body v Lize mistrů

Vzájemné zápasy
    Oba týmy se v rámci Ligy mistrů potkaly před dvěma týdny na švédské půdě, kde v pohodě zvítězil Färjestad 4:1. Český útočník Jakub Klepiš přispěl k výhře proměněným trestným střílením.

Färjestads BK
    Pro změnu švédský vicemistr Färjestad se dnes určitě bude snažit urvat všechny tři body. V tabulce skupiny B je zatím za Vídní a Curychem na třetím místě, ale právě na druhý Curych ztrácí dva body. Tím pádem by se v případě výhry mohl dostat na druhou pozici, která zajišťuje alespoň místo v tabulce druhých týmů a šanci na postup.
    Hosté mají momentálně sérii dvou proher ve švédské lize a tak si určitě budou chtít spravit chuť na norském soupeři.
    V dresu Färjestadu také nastupují dva Češi. Jakub Klepiš, který si v Lize Mistrů připsal zatím 4 body (1+3) a Michal Gulaš, který má body tři (2+1).

Domácím se v Lize mistrů nedaří. Mají ohromně těžkou skupinu (kromě Färjestadu,Curych a Vídeň) a těmto soupeřům je jen opravdu složité konkurovat. Z pěti zápasů má norský vicemistr pět proher a tím pádem nulu na svém kontě. Domácí mají navíc za sebou těžký víkendový zápas se Stavangerem, kterému v repríze finále minulého ročníku norské ligy, podlehli 3:2 a v norské lize jsou tak až na neuspokojivé šesté pozici.
    Nejproduktivnějším hráčem Vålerengy je s pouhými třemi body Daniel Sorvik (1+2).

Je tady poslední kolo základních skupin hokejové Ligy mistrů a my se podíváme na zápas mezi norskou Vålerengou a švédským Färjestadem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:05.

2:3   Gulaš (FAR)

Färjestad Karlstad: Pogge (Pettersson-Wentzel) – Grundel, Byström, Kylington, Jensen, Gunnarsson, Lalonde, Niklasson – Hillding, Röymark, Aslund – Wallin, Gulaš, Klepiš – Rohdin, Hedman, Persson – Ejdsell, Eriksson-Ek, Asplund

Rozhodčí: Nikolic (AUT), Halm – Killan, Aasun (vš. NOR)