Atlant – Jokerit 2:3 (kon.) | Petrohrad – Záhřeb 5:2 (kon.) | Riga – HC Slovan 1:4 (kon.)

Ondřej Němec (Atlant) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:45

Petr Vrána (Atlant) – z důvodu zranění do utkání vůbec nezasáhl. (19:45:12)

Skončilo nám utkání mezi domácím Atlantem a hostujícím Jokeritem. Ve třetí části se domácí herně zvedli a svého soupeře po čas třetí třetiny přehrávali. Odměnou jim a to bylo snížení čtyři a půl minuty před koncem utkání zásluhou Černova. Domácí to ke konci utkání zkusili bez gólmana v šesti, ale to jim nepomohlo. Další branka nepadla a tak je tedy jasné, že Jokerit tu dne vítězí 3:2.

60:00

59:56
    Poslední ránu od modré kryje Helenius a je po naději domácích. Kotouč mají na holi hosté.

59:53
    Huhtalův pokus do prázdné branky končí na zakázaném uvolnění.

59:25
    Domácí to opět zkouší v šesti.

59:12
    Kotouč je v obranném pásmu Atlantu.

58:42
    Engren se vrací do branky, ale je na půli cesty na střídačku.

58:36
    Domácí to zkoušejí se šesti bruslaři v poli.

58:36
    Trenér Kudašov si vyžádal oddechový čas pro domácí.

58:24
    Domácí rozehrávku vystihl Tomi Maki, který vypálil a Engren vyrazil levým ramenem mimo branku.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:25
    Voronin se pustil do Harjuho po odpískání. Finský hráč se tomu jen usmál a do roztržky se nepouštěl.

56:24
    Střela Rukavišnikova byla tečována a Helenius netušil kde je puk. Hostující obrana následně vyhodila kotouč do středního pásma.
    ČERNOV - 2:3

55:36
    Atlant právě vstřelil branku!
    Tak to bude ještě zajímavý závěr utkání. Kotouč se dostal na modrou čáru, kde stál připravený Jaroslav Dyblenko, který vypálil a jeho pokus tečoval ARŤOM ČERNOV. Asistence: Jaroslav Dyblenko, Sergej Šmeljov.

55:11
    Atlant má posledních pět minut na to, aby s výsledkem něco udělal, pokud pomýšlí na bodový zisk.

54:59
    Za držení si jde na dvě minuty odpočinout hostující Gunderson.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 17. Taraťuchin (Jašin), 56. Černov (Dyblenko, Šmeljov.) – 13. Moses (Koukal, Gunderson), 23. Omark (Moses), 31. Huhtala (Gunderson, Aaltonen)

Atlant Moskevská oblast: Engren (Šikin) – Novopašin, Velikov, Baldajev, Dyblenko, Rukavišnikov, Němec, Dorofejev, Gilroy – Engqvist, Potapov, Majorov, Voronin, Taraťuchin, Gluchov, Černov, Leščenko, Kolcov, Sošnikov, Jašin, Šmeljov
    Trenér: Alexej Kudašov

Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Korpikari, Todd, Jaakola, Karalahti, Gunderson, Lajunen – Moses, Maki, Rita, Hahl, Kapanen, Koukal, Aaltonen, Huhtala, Omark, McLean, Poysti, Harju
    Trenér: Erkka Westerlund

Rozhodčí: Bondar, Gusev – Otmachov, Palei