Atlant – Jokerit 2:3 (kon.) | Petrohrad – Záhřeb 5:2 (kon.) | Riga – HC Slovan 1:4 (kon.)
Atlant Moskevská oblast
2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Jokerit Helsinky
Středa 08.10.2014, 17:30 • Arena Mytišči - Ice Palace Mytišči • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný, dobrý večer. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů KHL, kde se dnes střetne domácí Atlant Moskevská oblast, který přivítá na svém ledě Jokerit Helsinky. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:30. Sledujte dnešní onlajn přenos a buďte s námi ve hře.

Domácí Atlant má odehráno v letošním ročníku KHL již dvanáct utkání s bilancí tří výher, výhry po samostatných nájezdech, jedny prohry v prodloužení a sedmi proher. S celkovým počtem dvanácti bodů se Atlant nachází na třinácté příčce západní konference.

Sergej Šmejlov 7 (2+5)

Jokerit je na třetí pozici v západní konferenci, když dokázal ze čtrnácti odehraných utkání vytěžit dvaatřicet bodů, za devět výher, dvě výhry v prodloužení, jednu prohru po prodloužení a dvě prohry v řádné hrací době.

Petr Vrána (Atlant) – zraněný

Atlant Moskevská oblast: Engren (Šikin) – Novopašin, Velikov, Baldajev, Dyblenko, Rukavišnikov, Němec, Dorofejev, Gilroy – Engqvist, Potapov, Majorov, Voronin, Taraťuchin, Gluchov, Černov, Leščenko, Koltsov, Sošnikov, Jašin, Šmeljov
    Trenér: Alexej Kudašov

Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Korpikari, Todd, Jaakola, Karalahti, Gunderson, Lajunen – Moses, Maki, Rita, Hahl, Kapanen, Koukal, Aaltonen, Huhtala, Omark, McLean, Poysti, Harju
    Trenér: Erkka Westerlund

Rozhodčí: Bondar, Gusev – Otmachov, Palei.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Obě mužstva jsou na modrých čarách a po zaznění obou národních písní a následných ceremonií bude moci rozhodčí vhodit úvodní buly dnešního utkání.

00:01

00:14
    Úvodní buly vyhráli domácí hráči, kteří se hned tlačili do útočného pásma.

00:38
    Po střele Kapanena musel poprvé zasahovat Engren.

01:19
    Hosté nahodili kotouč do pásma, kde se ovšem dlouho nezdrželi.

01:50
    Riku Helenius raději přikryl kotouč v lapačce před dotírajícím Kolcovem.

02:23
    Atlant zatlačil svého soupeře v pásmu. Obránci Helsinek však dostali kotouč ven z pásma.

03:30
    Chybnou rozehrávku domácích zachytil Niko Kapanen, ale hosté z toho nic nevytěžili.

03:58
    Aaltonen to zkusil přes obránce, ale jeho pokus byl zblokován mimo branku Engrena,

04:40
    Před brankou se dostal ke kotouči Taraťuchin, který posílal puk v tísni na levou stranu, kde stál Jašin, který netrefil poloprázdnou branku.

05:48
    Další veliká šance Atlantu. Helenius nevěděl kde má kotouč, který se odrazil od břevna a následně poskakoval v brankovišti. Ani tři hráči Mytišči nedokázali propasírovat kotouč do branky.

06:49
    Hosté se osvobozují a vyhazují kotouč daleko od své branky.

07:09
    Huhtala přihrával před branku, ovšem jeho pas neprošel skrz brankoviště.

07:47
    Atte Engren přerušuje hru a chytá střelu jednoho z hostujících hráčů z levé strany.

08:28
    Sražená rána Linuse Omarka končí pouze v ochranné síti.

08:55
    Jeden z domácích hráčů vyrobil chybu v rozehrávce a ke střele na vrcholu kruhů se dostali hosté. Engren nemusel vůbec chytat, kotouč šel mimo branku.

10:08
    Karalahti si počkal se střelou od modré, které následně mířila mimo tři tyče domácí svatyně.

10:47
    Na druhé straně pálil Aaltonen, ale i jeho pokus míjí pravou tyč Engrena.

12:05
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Hosté tlačili Atlant v jeho obranném pásmu. Z levé strany přihrával Petr Koukal na střed, kotouč si zpracoval STEVE MOSES a trefil se přesně k pravé tyči Engrenovy branky. Asistence: Petr Koukal, Ryan Gunderson.
    MOSES - 0:1

12:42
    Domácí začínají další ze svých útoků od své branky.

13:11
    Riku Helenius musel být v pozoru poté, co se domácí dostali do pásma a tam motali hlavy hostujícím obráncům. Vše vyřešil právě Helenius, který přikryl kotouč lapačkou a přerušil tím tak hru.

13:40
    Kolcov se dostal před branku, kde se ovšem sám zbrzdil a přišel rázem o kotouč.

14:10
    Jašinova rána končí pouze na mantinelu za brankou.

14:48
    Kotouč zalehává Atte Engren a vhazovat se bude následně po jeho pravé ruce.

15:17
    Moses si nezpracoval kotouč v útočném pásmu, ovšem hosté jsou i tak stále na kotouči a snaží si vypracovat nějakou vážnější šanci.

16:07
    Po levé straně zavezl kotouč do pásma Daine Tood, který se snažil dostat do zakončení přes obránce Rukavišnikova. To se mu povedlo, ale nakonec skončil v brance on sám a ještě se nepěkně uhodil o konstrukci branky.

16:37
    Atlant právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Riku Helenius nebude mít příliš čisté svědomí. Střela ANDREJE TARAŤUCHINA se mu otřela o lapačku a skončila za jeho zády. Asistence: Oleg Jašin.
    TARAťUCHIN - 1:1

17:38
    Gunderson zakládá od hostující branky další útok Helsinek.

18:09
    Johan Harju pálil na Engrena, který nakonec nemusel zasahovat.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:19
    Hráči Jokeritu posílají kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravé straně Heleniuse.

19:47
    Kotouč je za brankou Atlantu. Nic nenaznačuje, že by se mělo měnit skóre do koce třetiny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první třetina mezi domácím Atlantem a hostujícím Jokeritem. První branku velmi vyrovnaného utkání vstřelil ve třinácté minutě hostující Moses. Domácím se podařilo v sedmnácté minutě zásluhou Taraťuchina vyrovnat. Jelikož další branka do konce třetiny nepadla, tak odcházejí do kabin oba týmy za vyrovnaného stavu.

20:01

20:42
    Domácí mají kotouč na svých hokejkách, ovšem za svou brankou.

21:14
    Potapovovu ránu z blízka chytá Helenius bez větších problémů.

22:13
    Přes Rukavišnikova se nedostal k přihrávce Steve Moses.

22:34
    Hosté zachytili v útočném pásmu rozehrávku Atlantu. Puku se chopil Moses, který ho předložil před brankou volnému LINUSI OMARKOVI, a ten se trefil pod břevno Engrenovy branky. Asistence: Steve Moses.
    OMARK - 1:2

23:16
    Hráči domácího celku vyhazují ze své obranné třetiny. Na kotouči jsou stále hráči finského celku.

24:26
    Harju našel volného Hahla, ale jeho pokus skončil nad brankou domácích.

25:31
    Majorov byl příliš rychlý a dostal se do postavení mimo hru.

26:22
    Andrej Taraťuchin má kotouč na hokejce a hledá, komu by přihrál.

27:19
    Hráči v bílých dresech se provinili zakázaným uvolněním.

27:40
    Hra poměrně upadla a předchozí rychlý hokej se vytratil.

28:16
    Špatná rozehrávka hostů končí na zakázaném uvolnění.

29:25
    Bude se poprvé vylučovat v dnešním utkání. Za podražení je vyloučen domácí Maxim Velikov. Hosté si tak zahrají v početní výhodě.

30:01
    Atlantu se podařilo vyhodit kotouč ven z pásma.

30:27
    Střela Tommi Huhtali byla tečována Lajunenem a kotouč končí mimo kluziště.

30:46
    Hosté využívají početní výhodu. Od modré čáry vystřelil Gunderson. Engren jeho pokus neudržel a kotouč mu vypadl přesně na hůl volného TOMMI HUHTALI, pro které nebyl problém dokpletnou černý nesmysl do branky. Asistence: Ryan Gunderson, Juhamatti Aaltonen.
    HUHTALA - 1:3

31:23
    Hráči v modrých dresech chtějí rychle odpovědět, ale dobře pracující obrana finského celku, jim to nedovoluje.

32:14
    Sergej Šmeljov vystřelil od modré čáry a nadělal více vzruchu, než se zdálo. Helenius musel zasahovat proti dalším dvou střelám.

33:03
    Moses vlétl do útočného pásma, kde vypálil přes obránce. Tentokrát si Engren poradil bez větších problémů.

33:55
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním.

34:32
    Před brankou Engrena číhal Aaltonen, který se nakonec ke kotouči nedostal.

35:13
    Jokerit drží svého soupeře daleko od své branky a naopak je to právě finský tým, který se dostává do šancí.

36:27
    Střelu z levého kruhu vyslal Engqvist, ale jeho pokus byl nepřesný a minul pravou tyč hostující klece.

37:03
    Gluchovova přihrávka byla nepřesná a domácí přišli o kotouč.

37:06
    Přesilovou hru si zahrají i domácí. Na trestnou lavici si jde odpočinout hostující Oskari Korpiari za podražení.

38:05
    Atlantu se přesilová hra příliš nedaří. Domácí se nemohou dostat ani do útočného pásma.

38:27
    Kotouč je opět za brankou Engrena.

38:46
    Nyní se v útočném pásmu domácí usazují a začínají kombinovat.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:06
    Hosté jsou v plném počtu.

39:28
    Helenius musí být ve střehu. Domácí jsou paradoxně nebezpečnější, až při hře v plném počtu.

39:51
    Kotouč je ve středním pásmu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Skončila nám druhá část dnešního utkání. Hosty poslal do vedení Omark, kterému nahrával Moser po chybné domácí rozehrávce. V jednatřicáté minutě zvyšoval na rozdíl dvou branek hostující Huhtala, který využil vůbec první přesilovou hru v utkání. Do konce třetiny již branka nepadla a tak se půjde do třetí části za stavu 3:1 pro Helsinky.

40:01

40:09
    Ihned z kraje třetí třetiny zasahoval Engren po střele Huhtali.

40:53
    Hráči Mytišči se usadili v pásmu, ale k ohrožení Heleniusovy branky se nedostali.

41:41
    Roman Lukavišnikov se dostal ve středu hřiště k odraženému kotouči a jel jeden na jednoho. Přes hostujícího obránce zvolil střelu, se kterou si Riku Helenius poradil.

41:57
    Z pravé strany vlétl do pásma Moses, který také dostal kotouč přesně na hůl, ale následnou ránu umístil nad branku domácích.

42:33
    Hosté budou mít k dispozici přesilovou hru. Vyloučen je domácí Kolcov na dvě minuty za podražení.

43:03
    Rána Lajunena od modré neprošla před domácího Engrena.

43:33
    Jokerit je stále v pásmu a kombinuje.

43:55
    Střelu Gundersona vyrazil domácí gólman a obrana Atlantu následně vyhazuje za branku Helsinek.

44:32
    Domácí jsou v plném počtu.

45:21
    Na druhé straně uzamkli domácí svého soupeře. Po snažení Sošnikova končí branka hostů mimo své standardní postavení.

45:51
    Z levé strany pálil tahem jeden z domácích forwardů, ale branku minul.

46:40
    Kurtis McLean bojuje za brankou domácích o kotouč. Ten nakonec získává Ondřej Němec.

47:47
    Korpikari uklidňuje hru za brankou Jokeritu.

48:02
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

48:17
    Helenius nevěděl, kde má kotouč a jeden z domácích netrefil prázdnou branku.

48:45
    Hráči Helsinek nahodili kotouč ze středu kluziště a šli vystřídat.

49:42
    Neuvěřitelná šance domácích. Přes obránce se krásně prosmýkl Majorov, Helenius jeho pokus vyrazil a kotouč se otřel o tyč. Následně skákal po brankovišti ale ani jeden z domácích hráčů nebyli schopni dorazit puk do branky.

51:04
    Poysti nahodil kotouč do rohu kluziště a vydal se pro něj. Tam byl ovšem domácí obránce rychleji a kotouč získali hráči Atlantu.

52:06
    Gilroy naznačil střelu, ale udělal ještě dva kroky a poté přihrával na Šmeljova, který v tísni nevypálil.

53:16
    Nyní nechali domácí úplně volného Korpikariho, který z levé strany pálil pouze do hrudi Engrena.

54:11
    Nahození hostů zastavil za brankou Engren a domácí rozjíždějí další z jejich útočných snažení.

54:59
    Za držení si jde na dvě minuty odpočinout hostující Gunderson.

55:11
    Atlant má posledních pět minut na to, aby s výsledkem něco udělal, pokud pomýšlí na bodový zisk.

55:36
    Tak to bude ještě zajímavý závěr utkání. Kotouč se dostal na modrou čáru, kde stál připravený Jaroslav Dyblenko, který vypálil a jeho pokus tečoval ARŤOM ČERNOV. Asistence: Jaroslav Dyblenko, Sergej Šmeljov.
    ČERNOV - 2:3

56:24
    Střela Rukavišnikova byla tečována a Helenius netušil kde je puk. Hostující obrana následně vyhodila kotouč do středního pásma.

57:25
    Voronin se pustil do Harjuho po odpískání. Finský hráč se tomu jen usmál a do roztržky se nepouštěl.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:24
    Domácí rozehrávku vystihl Tomi Maki, který vypálil a Engren vyrazil levým ramenem mimo branku.

58:36
    Trenér Kudašov si vyžádal oddechový čas pro domácí.

58:36
    Domácí to zkoušejí se šesti bruslaři v poli.

58:42
    Engren se vrací do branky, ale je na půli cesty na střídačku.

59:12
    Kotouč je v obranném pásmu Atlantu.

59:25
    Domácí to opět zkouší v šesti.

59:53
    Huhtalův pokus do prázdné branky končí na zakázaném uvolnění.

59:56
    Poslední ránu od modré kryje Helenius a je po naději domácích. Kotouč mají na holi hosté.

60:00

Skončilo nám utkání mezi domácím Atlantem a hostujícím Jokeritem. Ve třetí části se domácí herně zvedli a svého soupeře po čas třetí třetiny přehrávali. Odměnou jim a to bylo snížení čtyři a půl minuty před koncem utkání zásluhou Černova. Domácí to ke konci utkání zkusili bez gólmana v šesti, ale to jim nepomohlo. Další branka nepadla a tak je tedy jasné, že Jokerit tu dne vítězí 3:2.

Petr Koukal (Jokerit) – 0+1, 0 střel, čas na ledě 13:24

Ondřej Němec (Atlant) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:45

Petr Vrána (Atlant) – z důvodu zranění do utkání vůbec nezasáhl. (19:45:12)

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 17. Taraťuchin (Jašin), 56. Černov (Dyblenko, Šmeljov.) – 13. Moses (Koukal, Gunderson), 23. Omark (Moses), 31. Huhtala (Gunderson, Aaltonen)

Atlant Moskevská oblast: Engren (Šikin) – Novopašin, Velikov, Baldajev, Dyblenko, Rukavišnikov, Němec, Dorofejev, Gilroy – Engqvist, Potapov, Majorov, Voronin, Taraťuchin, Gluchov, Černov, Leščenko, Kolcov, Sošnikov, Jašin, Šmeljov

Rozhodčí: Bondar, Gusev – Otmachov, Palei