Klatovy – Pelhřimov 2:3 (0:1 po s.n.) | Mor. Budějovice – Řisuty 5:4 (po pr.) | Sokolov – Tábor 4:2 (kon.)
Jindř. Hradec – Klášterec nO 6:2 (kon.) | Jablonec n/N – Žďár n/S 3:2 (kon.) | Trutnov – Bílina 3:2 (kon.)
Nymburk – Vrchlabí 4:5 (1:2 po s.n.) | Přerov – Poruba 2011 1:3 (kon.) | SHK Hodonín – Nový Jičín 6:1 (kon.)
Frýdek-M. – Technika Brno 2:4 (kon.) | Břeclav – Vsetín 5:3 (kon.) | Opava – Val. Meziříčí 8:2 (kon.)
Kolín – Děčín 2:1 (kon.)
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
HC Tygři Klášterec nad Ohří
Středa 08.10.2014, 18:002. liga skupina Západ

Dnes zcela zaslouženě zůstávají tři body u Vajgaru. Ve třetí třetině hosté snížili na 2:4, ale trefy Jindry s Procházkou daly výsledku konečnou podobu. Vajgar vítězi 6:2. Hezký večer od Vajgaru přeje Honza Wirkner. (20:09:58)

60:00

58:47
    Zápas se už trochu dohrává, icing Klášterce.

55:33
    Vajgar právě vstřelil branku!
    ROBERTA PROCHÁZKU nelze jen tak oddělit od puku, projel mezi kruhy a pod břevno zakončil. Asistence Marek Dvořák.

55:22
    Hosté jsou kompletní, Brabec v závěru přesilovky pálil z úhlu, brankář hostů puk neudržel, ale sudí přerušili hru.

53:18
    Faul na Josefa Mazance, dvě minuty pro Lukáše Hrdličku za podražení.

53:00
    Mála se dral do brankoviště a trochu to přehnal.

52:08
    I Vajgar využívá přesilovou hru. Dělovkou od modré se trefuje JOSEF JINDRA. Asistence Tomáš Tržil a Ota Lazorišák.

50:52
    Hostující Hierman dvě minuty za vysokou hůl. Pět na pět se toho ve třetí třetině zatím moc neodehrálo.

50:35
    Klášterec právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru. Domácí obrana nedokázala eliminovat dorážejícího hráče a MIROSLAV KOBLITZ přidal druhou branku Klášterce. Asistence Lukáš Hrdlička.

50:01

49:37
    Luboš Voříšek na trestné lavici za vysokou hůl a za 23 vteřin začne Klášterci zkrácená přesilová hra.

48:50
    David Gába si připisuje další zákrok při přesilovce domácího Vajgaru.

48:09
    Hned po buly ujel směrem ke Gábovi Freiberg, ale s jeho střelou neměl Gába problémy.

47:59
    Hosté v šesti, Vajgar si zahraje přesilovou hru. Za hráčskou lavici hostů se za katr nikomu nechce. Ale nakonec tam putuje Jaroslav Průša.

47:24
    Stejným směrem na druhé straně ledu mířil i Libor Řepík.

47:04
    Obranná dvojice Kotaška Zich v útoku. Druhý jmenovaný mířil hodně nad.

45:28
    Napřed to Freiberg zkoušel z otočky, na druhé straně kontroval dělovkou Procházka.

44:23
    Nepřesnosti z obou stran nyní vrcholí icingem Klášterce.

43:12

42:45
    V druhé části přesilovky hosté ukazují, že hokej umí hrát. Hradecká obrana zatím drží.

41:56
    Vajgar hosty k ničemu nepouští, navíc Mazanec donutil Tichého přerušit hru.

41:07
    Zdeněk Šperger dvě minuty za sekání.

41:02
    Luboš Voříšek slušnou střelou trefil Tichého lapačku.

40:01

Vajgar odskočil díky Lazorišákovi a Mazancovi na tříbrankový rozdíl. Klášterecký Libor Řepík využil hostující přesilovou hru a domácí chvilku nevěděli co hrát. Toto tápání však rychle utnul čtvrtým hradeckým gólem Michal Milotinský. Vajgar drží po 40 minutách hry vedení 4:1. Třetí třetina startuje cca v 19:35.

40:00

38:24
    Brejk hostů dva na jednoho, z druhé vlny pálil Hrdlička a David Gába musel vytáhnout parádní zákrok lapačkou.

38:12
    Další střela Vajgaru, tentokrát to zkoušel Martin Brabec. Vhazuje se v obranné třetině hostů.

37:48
    Jan Trummer švihem do tyče. Chyběly milimetry!

37:38
    Šperger z jízdy pálil jen na desítku hostujícího brankáře.

37:24
    Voříškova dělovka končí na masce kláštereckého brankáře.

36:57
    Hosté jsou kompletní. Vajgar si nevytvořil trvalý tlak, jen od modré to zkoušel Jindra s Tržilem.

35:19
    Brabcovi přeskočil puk hůl před prázdnou bránou.

34:55
    Jan Toman napadl protihráče a je na trestné lavici.

34:14
    MICHAL MILOTINSKÝ vrací Vajgaru tříbrankový náskok, když proměnil sólo únik a mířil přesně nad vyrážečku Jiřího Tichého. Asistence Josef Mazanec a Ota Lazorišák.

33:21
    Strejčkova dělovka od modré končí u Gáby.

33:12
    Hosty branka vyloženě nakopla a najednou jsou mnohem více na puku.

30:22
    Hosté rychle zužitkovali přesilovou hru. Puk se dostal na modrou na hůl LIBORA ŘEPÍKA, který ranou od modré trefil přesně k levé tyči. Gába toho přes klubko hráčů před sebou moc neviděl. Asistence František Mála.

29:56
    Útočný faul Marka Dvořáka, dvě minuty za sekání.

28:49
    Vajgar je v plném počtu. Nutno dodat, že Řepík a spol. hodně zlobili před brankou Davida Gáby.

28:04
    Vajgar vyhazuje.

27:40
    Hosté v plném počtu, jejich přesilovka bude trvat ještě 69 vteřin.

27:23
    JOSEF MAZANEC opustil trestnou lavici, hned dostal puk od Petra Zicha a sám v nájezdu uspěl ranou mezi betony Jiřího Tichého. Asistence Petr Zich.

26:49
    Jakub Hierman neuspěl tváří v tvář Gábovi, ale dle sudích se Tomáš Tržil provinil proti pravidlům, dvě minuty za hákování.

25:35
    Na Špergera si vyšlápl Lukáš Hrdlička a síly na ledě se srovnají. Dvě minuty za faul kolenem.

25:14
    Josef Mazanec dvě minuty za podražení.

24:23
    Pokus Jana Trummera z ostrého úhlu končí sražen v ochranné síti.

23:36
    Mazancova tutovka ještě nevyšla, ale hostující obrana se nechala trochu rozhodit, OTA LAZORIŠÁK toho využil a po pasu zpoza branky ranou z první překonal Jiřího Tichého. Asistence Josef Mazanec.

23:11
    Lazorišák nevěděl kde je puk, Jiří Tichý raději přerušil u své pravé tyče hru.

22:28
    Trocha vzruchu na ledové ploše. Tichý přišel při souboji Voříška s jedním obráncem o masku.

22:26

21:30
    Domácím zatím přesilovka dvakrát nevychází.

20:26
    Krosček pro hostujícího Jana Tomana.

20:14
    Druhá třetina začala icingem hostů.

20:01

Vajgar si v první dvacetiminutovce vypracoval několik vyložených šancí, ale ujala se jen jedna. Ve 14. minutě otevřel účet zápasu domácí kapitán Luboš Voříšek. Hosté také několikrát dokázali prověřit brankáře Vajgaru. Druhá třetina startuje cca v 18:43.

20:00

19:54

19:03
    Robert Procházka od modré prověřil Tichého, který přerušil hru.

18:30
    Bečvář dvakrát za sebou prověřil Davida Gábu, ale vítězem tohoto souboje je brankář Vajgaru.

18:00
    Josef Mazanec vyváží puk do středního pásma.

17:52
    Josef Jindra dvě minuty za nedovolené bránění.

15:04
    Marek Jáchym na konci protiútoku trefil Davida Gábu.

14:32
    Jedovatá střela Josefa Mazance.

14:13
    Freiberg vyhazuje.

13:55
    Jakub Loučka dvě minuty za faul kolenem.

13:29
    Dlouhý pas z obranné třetiny Vajgaru našel na modré přesně hůl LUBOŠE VOŘÍŠKA, který pohotovou střelou po ledě otevírá skóre zápasu. Asistence Ivo Kotaška a Petr Zich.

10:53
    Kotrla s Kotaškou v šanci. První jmenovaný dorážel do brankáře, Kotaška pan těsně minul.

10:33
    Rána Josefa Jindry od modré končí sražena vysoko nad.

09:58
    Stejným směrem mířil i Jan Strejček.

09:44
    Na druhé straně Gábu protáhl Miroslav Koblitz, konkrétně jeho lapačku.

09:30
    Marek Dvořák protáhl Tichého.

08:54
    Hosté jsou kompletní.

08:17
    Klášterec vyšťoural puk do středního pásma.

07:39
    Lazorišák zavezl puk do třetiny, jeho sražená rána končí v ochranné síti.

07:13
    Hned první rána v přesilovce končí na tyči, dalším pokusem trefil Milotinský masku hostujícího brankáře.

06:54
    Lukáš Hrdlička na trestné lavici, dvě minuty za faul loktem.

06:42
    Trummer možná chvilku váhal se střelou.

06:06
    Andres na druhé straně v dobré pozici, Gábu nepřelstil.

05:33
    Ivo Kotaška od modré jen do brankáře.

05:01
    Icing Klášterce, hra se stěhuje před Tichého.

03:39
    Freibergova střele po ledě minula branku Vajgaru.

02:05
    Lazorišák nad.

01:44
    Brabcovo nahození kryje do chráničů hostující brankář Jiří Tichý.

01:09
    Voříšek se prezentoval pěknou dorážkou, o pár vteřin později si domácí dle sudích přihráli rukou a celá akce Vajgaru končí.

00:01

Oba týmy jsou již na ledě. Do branky hostů se staví Jiří Tichý, do té domácí pak David Gába.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Gába, Kubeš – Kotaška, Procházka, Jindra, Zich, Kořínek, Šanda, Tržil, Popelka – Mazanec, Lazorišák, Kasalý, Kotrla, Šperger, Voříšek, Tomšík, Brabec, Dvořák, Milotinský, Trummer.

HC Klášterec nad Ohří: Tichý, Kutnar – Loučka, Zicho, Koblitz, Hierman, Strejček, Váňa, Freiberg, Bečvář, Toman, Řepík, Jáchym, Mála, Andres, Nguyen, Hrdlička, Průša, Toman J., Toušek.

Rozhodčí: Vokřál – Svatopluk, Rybáček..

Historická bilance zatím hovoří ve prospěch jindřichohradeckého Vajgaru. Z dvanácti zápasů jich Vajgar pět vyhrál, čtyřikrát se radovali Severočeši a třikrát se oba soupeři o body rozdělili. Skóre je naopak lepší z pohledu Klášterece 40:35.

Domácí Vajgar dokázal v první kole získat z domácího utkání s Vrchlabím bod, v dalším kole přetlačil doma Bílinu. V sobotu Vajgaru nevyšel první výjezd na kluziště soupeře. Ve Žďáru nad Sázavou to sice bylo drama až do posledních okamžiků, ale body zůstaly na Bouchalkách. Vajgar padl 2:4.

Desátý tým tabulky přivítá třináctý tým tabulky z Klášterce nad Ohří. Hosté z Klášterce dokázali bodovat v prvním utkání, kdy vyloupili Klatovy. Další duely s Kolínem, Budějovicemi a Sokolovem Severočechům nevyšly a s třemi body jsou na aktuálním třináctém místě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Wirkner

Branky a nahrávky: 14. Voříšek (Kotaška, Zich), 24. Lazorišák (Mazanec), 28. Mazanec (Zich), 35. Milotinský (Mazanec, Lazorišák), 53. Jindra (Tržil, Lazorišák), 56. Procházka (Dvořák) – 31. Řepík (Mála), 51. Koblitz (Hrdlička)

HC Tygři Klášterec nad Ohří: Tichý, Kutnar – Loučka, Zicho, Koblitz, Hierman, Strejček, Váňa, Freiberg, Bečvář, Toman, Řepík, Jáchym, Mála, Andres, Nguyen, Hrdlička, Průša, Toman J., Toušek.

Rozhodčí: Vokřál – Svatopluk, Rybáček.