Klatovy – Pelhřimov 2:3 (0:1 po s.n.) | Mor. Budějovice – Řisuty 5:4 (po pr.) | Sokolov – Tábor 4:2 (kon.)
Jindř. Hradec – Klášterec nO 6:2 (kon.) | Jablonec n/N – Žďár n/S 3:2 (kon.) | Trutnov – Bílina 3:2 (kon.)
Nymburk – Vrchlabí 4:5 (1:2 po s.n.) | Přerov – Poruba 2011 1:3 (kon.) | SHK Hodonín – Nový Jičín 6:1 (kon.)
Frýdek-M. – Technika Brno 2:4 (kon.) | Břeclav – Vsetín 5:3 (kon.) | Opava – Val. Meziříčí 8:2 (kon.)
Kolín – Děčín 2:1 (kon.)
HC ZUBR Přerov
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
HC RT TORAX Poruba 2011
Středa 08.10.2014, 18:00 • Meo aréna • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC ZUBR Přerov: Slovák (Vojtek) – Pala, Osina, Vlček, Zbořil, Polák, Andrýsek, Janota – Goiš, Sedlák, Dostálek – Šebek, Procházka, Sakrajda – Blinka, Kolář, Málek – Školoud, Popelka, Š. Kratochvíl.

HC RT TORAX Poruba: Tihlář (Gleich) – Vajda, Puškar, Šindelář, Ovšák, Javín, Peslar, Prokop, Mihal – Červenka, Buček, Chaloupka – Zachar, Seidler, Vrána – Krayzel, Pavlačka, Vaněk – Kilnar, Sedlář, Slavík.

Rozhodčí: Fiedler – Novotný, Šimčík.

00:01

0:29
    První vážnější šance Zubrů se naskytla hned z kraje utkání. Dostálek vybídl ke střele Goiše, jehož střela zamířila těsně vedle ostravské klece.

0:40
    Nahození jednoho z hostujících obránců bylo sraženo do ochranné sítě a bude se vhazovat v obranné třetině Zubrů.

1:00
    Domácím byl při přechodu do útočného pásma odpískán ofsajd. Hra se vrací zpátky do středního pásma, kde se bude vhazovat.

1:34
    Střelu obránce Prokopa Slovák bez obtíží vyrazil do bezpečí.

2:18
    Aleš Kilnar uháněl zcela sám na brankáře Zubrů, který se štěstím útočníka Poruby vychytal. První vážná šance hostujícího celku končí nevyužita.

2:29
    Podruhé v řadě se vhazuje po levé ruce Jiřího Slováka. Zubři se nemohou dostat z vlastního pásma.

3:19
    Aktivní Dostálek svým pokusem z levého křídla Tihláře nezaměstnal. Poruba se zmofcnila kotouče a míří do útočného pásma.

4:47
    Přerov právě vstřelil branku!
    První branka dnešního utkání je na světě. Šikovné nahození obránce Vlčka elegantně tečoval za Tihlářova záda dobře postavený RADEK PROCHÁZKA. Asistence: Tomáš Vlček, Petr Sakrajda.

5:18
    Poruba se po první inkasované brance drží hodně na kotouči, ale před Slováka se hosté prozatím na delší čas nepropracovali.

5:46
    Obránce Vlček obětavou rybičkou odpálil kotouč do bezpečí. Publikum jeho zákrok ocenilo potleskem.

7:19
    Poruba bude hrát přesilovku pět na čtyři. Vlastimil Dostálek (PŘE) 2 minuty za hákování.

7:44
    Zubrům se zatím daří držet puk ve své moci a Poruba se v přesilovce moc do šancí nedostává.

8:32
    Kolář vyhazuje puk na branku Tihláře, Poruba musí založit další protiútok.

9:27
    Zubři jsou v plném počtu a teď si právě oni zahrají přesilovou hru pět proti čtyřem. Marek Pavlačka (POR) 2 minuty za podražení.

9:50
    Tihlář vyrazil pravým betonem ostrou přizemní střelu z hokejky Radomíra Paly.

10:18
    Osina nabil opět Palovi, který z voleje provětral lapačku Radka Tihláře. Bomba to byla slušná a zákrok ostravského brankáře výborný.

10:45
    Vlčkovo nahození bylo nepřesné a Poruba poprvé v oslabení vyhazuje puk za branku Přerova.

11:28
    Pavlačka opustil trestnou lavici, Poruba je kompletní.

12:23
    Tomáš Vlček (PŘE) 2 minuty za nedovolené bránění.

13:04
    Janota dvakrát úspěšně vyhodil kotouč do útočného pásma. Přerov zatím dobře střeží vlastní pásmo.

14:10
    Třináct vteřin se bude hrát ve čtyřech a poté začne přesilovka Zubrům. Adam Červenka (POR) 2 minuty nedovolené bránění.

15:05
    Jiří Goiš a v rychlém sledu ani Zdeněk Sedlák nedokázali po několika dorážkách dotlačit kotouč za klečícího Tihláře.

15:37
    Ostravští s ledovým klidem vyhazují kotouč do útočné třetiny, kde si ho zpracoval Slovák a založil přesilovkovou akci Zubrů.

16:18
    Hosté jsou v plném počtu a Slovák kryje ostrý pokus Pavlačky do připravené lapačky.

16:47
    Trojlístek přihrávek mohl dokončit střílející Sakrajda, ale rozhodčí při střele odpískal ofsajd domácího celku.

16:52
    Tihlář úspěšně kryje střelu Sedláka a přerušuje na chvíli hru.

17:37
    Zubři se usadili v útočné třetině a několika pokusy ohrozili branku Tihláře.

18:18
    Sedlák nahazuje kotouč do útočného pásma a Zubři posílají na led čerstvou formaci.

19:26
    Je tu poslední minutka první třetiny.

20:00

První třetinu ovládl domácí celek, když se v páté minutě střelecky prosadil útočník Radek Procházka, který šikovně tečoval do sítě nahození Tomáše Vlčka. Poruba měla několik slibných šancí, ale brankáře Slováka zatím překonat nedokázala.

20:01

20:37
    Vlastimil Dostálek (PŘE) 2 minuty za podražení.

21:27
    Poruba se tlačí a tlačí do zakončení, brankář Slovák v čele s obranou zatím odolává.

22:40
    Slovák dobře zasáhl proti rychlé otočce Bučka zpoza branky. Zubři vyhazují kotouč do bezpečí a jsou kompletní.

23:30
    Osinova ostrá rána z levého kruhu jen těsně minula pravou část ostravské klece.

24:18
    Druhá třetina začala v opatrnějším tempu, zatím na vážnější šanci v této periodě čekáme.

26:25
    Miroslav Javín (POR) 2 minuty za hru vysokou holí.

27:18
    Jiří Goiš nedotlačil za Tihlářova záda důraznou dorážku z hranice brankoviště.

27:37
    Tihlář stačil pravým betonem vyrazit Palovu dělovku od modré čáry.

28:08
    Zubři tlačí v početní převaze, Tihlář ale zatím tlaku domácích hokejistů s ledovým klidem odolává.

28:40
    Tihlář vyrazil střelu Procházky pouze před sebe, kde rychle dojížděl Málek, ale brankář Poruby byl u kotouče rychleji.

29:19
    Popelka přichystal střeleckou pozici Málkovi, který ve slibné šanci selhal a kotouč netrefil ideálně.

30:10
    Ve druhé třetině se hraje v hodně rychlém tempu a moc často se nepřerušuje.

30:32
    Puškar se snažil vyvést puk do útočného pásma, ale narazil na napadajícího Goiše, který hned vzápětí zaměstnal brankáře Poruby.

31:17
    Tihlář opět úspěšně zasahuje a bude se vhazovat v blízkosti jeho svatyně.

31:47
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté překvapili obranu Zubrů a srovnávaji stav zápasu. Zachar se obtočil kolem přerovské klece a rychlou přihrávkou našel osamoceného ALEŠE KILNARA, který z první prostřelil ležícího Slováka. Asistence: David Zachar.

32:27
    Poruba oživla po vyrovnávací brance a brankář Slovák se měl co ohánět proti několika střelam hostí.

33:36
    Tihlář se rozplácl na brankovišti a parádními zákroky zneškodnil několik dorážek přerovských útočníků.

34:07
    Kilnar se bleskově obtočil kolem přerovské klece a útočník Poruby se předčasně po střele radoval, že je kotouč v síti. Z omylu ho vyvedl brankář Slovák, který parádním zákrokem lapačkou zabránil kotouči v cestě do sítě.

34:07
    Jiří Goiš (PŘE) 2+2 minuty za hrubost.

34:07
    Marek Slavík (POR) 2 minuty za hrubost.

34:51
    Brankář Zubrů byl pozorný proti několika dorážkám ostravských hokejistů, kteří nebezpečně dotírali na brankovišti.

35:24
    Zubři uháněli na branku Poruby v přečíslení tři na jednoho, když Šimon Kratochvíl mohl vyšperkovat akci na lépe postavené spoluhráče, tak raději vzal akci na sebe a trefil pouze lapačku Tihláře.

36:32
    Tihlář parádně v sedě vychytal dvěma úspěšnými zákroky dvě slibné šance přerovského Dostálka.

38:41
    Jiří Šindelář (POR) 2 minuty za držení protihráče.

39:17
    Je tu poslední minutka druhé dvacetiminutovky.

39:24
    Ještě se bude vhazovat po pravé ruce Radka Tihláře.

40:00

Dvě třetiny již uplynuly a stav je tentokrát nerozhodný 1:1. Poruba dokázala v prostřední části srovnat stav zápasu díky přesné dorážce Aleše Kilnara, který překonal ležícího brankáře Slováka. Zubři měli slušný tlak v početní převaze pět na čtyři, který ale zúžitkovat nedokázali. Několika dobrými zákroky se prezentoval brankář Tihlář. Poslední třetina začne v 19:38.

40:01

40:42
    Šindelář je zpátky na hrací ploše, Poruba je v plném počtu.

41:23
    Poruba se natlačila do útočného pásma a trojice útočníků momentálně kombinuje za brankou Slováka.

41:50
    Poruba bude mít výhodu přesilové hry. Radek Procházka (PŘE) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

42:37
    Zubři se poctivě brání a nepouštějí svého soupeře do kontaktu s brankářem Slovákem.

43:50
    Přerovští zvládli tohle oslabení a jsou kompletní.

44:03
    Marek Pavlačka (POR) 2 minuty za podražení.

44:30
    Popelka vysunul do šance Goiše, který z voleje netrefil ideálně kotouč a z nadějné šance domácího celku sešlo.

45:18
    Vlčkova pumelice od levého mantinelu jen prolétla kolem branky Tihláře, mezi diváky to jenom zahučelo.

46:10
    Pavlačka opustil lavici hříšníků, Poruba je zase kompletní.

47:34
    Kombinaci hostujícího celku překazil výborným manévrem obránce Pala.

49:14
    Porubští dotlačili kotouč do sítě, ale rozhodčí po poradě s kolegou rozpažil, protože branky bylo dosaženo za cenu vysoké hole a kotouč byl do sítě kopnut bruslí.

50:26
    Zubři si vytvořili značný tlak, který ukončila až Kolářova střela do výstroje brankáře Tihláře.

51:10
    Kotouč po Palově nahození mohl tečovat Blinka, ale nedosáhl hokejkou na kus černé gumy.

52:06
    Slovák si v pohodě pohlídal Kilnarovu střelu z větší vzdálenosti.

52:40
    Kotouč po nahození Osiny končí vysoko nad brankou Poruby. Vhazovat se bude před Tihlářem, protože kotouč tečoval jeden z obránců hostí.

53:28
    Zubři mají velikou šanci strhnout vedení na svoji stranu při přesilové hře pěti proti čtyřem. Marek Sedlář (POR) 2 minuty za držení.

54:27
    Zubrům se v této početní přesile moc nedaří, Poruba dobře brání a spíše to vypadá, že přesilovou hru hraje právě ona.

55:10
    Osina přečetl Zacharovu zadovku a Zubři mohou opět do útoku.

55:38
    Slabá přesilovka v podání domácího celku je u konce. Sedlář je zpátky na ledě a Poruba je zase v pěti.

56:48
    Porubští zaskočili třetí formaci domácího celku a v závěru utkání se dostávají do vedení! Hosté se opět prosazují po rychlé akci zpoza branky, když Peslar poslal puk k levé tyči přerovské klece, kde ho z první poslal mezi betony Slováka střílející DAVID ZACHAR. Asistence: Jakub Peslar, Aleš Kilnar.

57:27
    Pořádný rozruch vznikl před brankou Tihláře. Kotouč poskakoval po brankovišti, až ho musel ostravský brankář rybičkou schovat pod výstroj.

58:38
    Poruba definitivně rozhoduje o tom, že tři body nejspíše zůstanou na její straně. Pohotovou kombinaci dokonal přesným zásahem LUDĚK KRAYZEL. Asistence: Aleš Kilnar, Jan Chaloupka.

59:18
    Fanoušci už pomalu opouštějí stadion, vítěz utkání je již znám.

60:00

Vyrovnaný duel mezi Přerovem a Porubou je u konce. Zubři měli dlouho více ze hry, ale nedokázali své vytvořené šance proměnit a v samotném závěru na to doplatili. Poruba se v posledních třech minutách dokázala dvakrát prosadit a z Přerova si odváží plný bodový zisk. (20:16:52)

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 5. Procházka (Vlček, Sakrajda) – 32. Kilnar (Zachar), 57. Zachar (Peslar, Kilnar), 59. Krayzel (Kilnar, Chaloupka)

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Gleich) – Vajda, Puškar, Šindelář, Ovšák, Javín, Peslar, Prokop, Mihal – Červenka, Buček, Chaloupka – Zachar, Seidler, Vrána – Krayzel, Pavlačka, Vaněk – Kilnar, Sedlář, Slavík.

Rozhodčí: Fiedler – Novotný, Šimčík