Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves 3:3 (1:0 po s.n.) | Bardejov – Michalovce 1:4 (kon.) | Prešov – Prievidza 6:3 (kon.)
Topoľčany – Senica 2:10 (kon.) | Detva – Trnava 4:0 (kon.)
po s.n. (1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
3:3 (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0)
HK Spišská Nová Ves
sk Středa 08.10.2014, 17:00 • Enel aréna • 1. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

V Liptovskom Mikuláši si zmerajú sily tabuľkoví susedia – domáci MHK 32 je na šiestej priečke s trinástimi bodmi, HK Spišská Nová Ves a jej jedenásť bodov zatiaľ stačia na siedmu pozíciu.

Domáci zverenci trénerskej dvojice Marián Horváth – Ivan Dropa vyhrali tri zápasy v rade, všetky na domácom ľade. Považskú Bystricu zdolali 6:1, Topoľčany 3:1 a Senicu 2:1 po predĺžení.

V drese Liptovského Mikuláša osud stretnutia pečatil obranca Juraj Kadlubiak. „Som rád, že môj gól rozhodol. Potešil ma, rovnako ako každý presný zásah. Musíme však na sebe ďalej pracovať, so Spišiakmi nás určite nečaká ľahký duel,“ zdôraznil.

Spišská Nová Ves svoj ostatný zápas zvládla tak isto ako Liptovský Mikuláš až po predĺžení. Mimochodom, proti Prešovu Spišiaci na domácom ľade vyhrali rovnako 2:1. Rozhodujúci zásah zaznamenal Ľubomír Vaic.

Príjemný podvečer zo zimného štadióna v Liptovskom Mikuláši.

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – Mezovský, Školiak, Holiga, F. Oravec, Nitriansky, Moravčík, Duriš – Kuric, Legerský, Bartík, Trochta, Poliaček, Marcinko, Piatka, Macík, Uhrík, Divok, Števuliak, M. Oravec.

HK Spišská Nová Ves: Trenčan – Hrubý, Horváth, Gurčík, Cvengroš, Džerenga, Kramár, Ištocy, Žemba – Koky, Leskovjanský, Vartovník, Vaic, Findura, Smotrila, Gonda, Krempaský, Klinga, Chomič, Rosenberg, Ihnaťo.

Rozhodca: Snášel – Ľ. Šoltés, R. Šoltés..

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:25
    Bartík z otočky nemieri presne.

01:05
    Z ľavej strany zamestnal vyrážačku Hollého Vaic.

01:50
    Macík zblízka nezakončil s takou razanciou, ako chcel.

02:32
    Miroslav Oravec bojuje pri mantineli, domáci si držia pásmo,

03:50
    Poliaček si pekne vymenil puk s Bartíkom, Trenčan v bránke hostí vyráža puk betónmi.

04:05
    Z ľavej strany to skúšal Poliaček.

04:38
    Hollý si poradil so zakončením Smotrilu.

05:03
    Smotrila sa natlačil k Hollému, no nezakončil.

05:39
    F. Oravcom nahodený puk pred bránkou takmer tečoval Divok.

05:50
    Koky len zľahka nahodil na gólmana Liptovského Mikuláša.

05:50
    Školiak na domácej strane inkasuje trest za bránenie.

06:48
    Hostia v pásme domácich, strelu spoľahlivo chytá Hollý.

07:01
    F. Oravec tečoval zakončenie Finduru a puk posiela cez všetky čiary.

07:16
    Hostia využívajú presilovku, RICHARD SMOTRILA sa dostal do nájazdu a uspel zoči voči brankárovi MHK 32.

08:28
    Trochtovu strelu z ľavej strany kryje brankár Spišskej Novej Vsi, vhadzovať sa bude v jeho pásme.

09:15
    Poliaček z pravej strany na Marcinka, no ten tiesnený nezakončil.

10:13
    Macík na ľavej strane spravil výbornú prácu a dostal sa až pred Trenčana. Jeho zakončenie v sieti nekončí.

10:54
    Z ľavej strany to strelou skúšal Klinga, domáceho brankára neprekvapil.

11:27
    Školiak po peknej akcii celej päťky pred bránku adresoval puk Bartíkovi, ten ho trafil aj v páde.

12:19
    Poliaček pekne na Trochtu,ten svoj pokus nevyužíva.

13:22
    Dobrá strela Krempaského, Hollý ju vyráža.

13:36
    Števuliak to skúsil sám proti Trenčanovi, ten jeho pokus zblízka chytá.

14:02
    Hostia vedú už dvojgólovým rozdielom. LUKÁŠ VARTOVNÍK dorazil puk do siete po menšej skrumáži.

14:45
    Školiakova strela sa k Trenčanovi nedostala, puk pred ním odrazil Gurčík.

15:29
    Odrazený puk sa dostal k Hollému, ten ho pre istotu prikryl lapačkou.

16:00
    Holigovu strelu chytá gólman Spišiakov do lapačky.

16:00
    V drese hostí za seknutie inkasuje trest Horváth.

16:31
    Bartík nabil Školiakovi, jeho strela končí u brankára hostí.

17:19
    Školiakova pohotová strela a takisto pohotové betóny brankára hostí.

18:02
    Hostia už sú v plnom počte.

19:02
    Moravčíkov nahodený puk.

19:48
    Vaic sa na pravej strane nedostal k zakončeniu.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina je už minulosťou, viac dôvodov na radosť majú po nej hráči Spišskej Novej Vsi, ktorí v Liptovskom Mikuláši vedú dvojgólovým rozdielom.

Skóre počas presilovky v 8. minúte otvoril Smotrila. Druhý úspech hostí pridal po skrumáži pred Hollým v 15. minúte Vartovník.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:36
    Trochtovi pri zakončení z ľavej strany skĺzol puk.

23:03
    Klinga bol na pravej strane sám pred Hollým, no puk si nespracoval tak, ako chcel.

24:23
    Trochta dal z ľavej strany prácu betónom Trenčana.

25:33
    Zakončenie Klingu končí u brankára Hollého.

25:59
    Zakončenie Školiaka a pohotová lapačka brankára hostí.

27:07
    Vaicova strela z ľavej strany, práca pre Hollého betóny.

27:59
    Od Uhríka sa z pravej strany puk nedostal k Macíkovi.

28:18
    Legerský, hoci tiesnený, vystrelil, Trenčan chytá. Vhadzovať sa bude pred jeho bránkou.

28:53
    K puku sa dostal Klinga, rýchlo sa dostal pred Hollého, no ten jeho nájazd likviduje.

29:18
    Trenčam prikrýva puk pred Poliačkom.

29:18
    Priamo pred očami arbitra Žemba fauloval Poliačka, inkasuje trest za krošček. Na trestnú ide aj Poliaček za nešportové správanie.

30:00
    Po strele dorážal do odkrytej bránky Vaic, pohotovo zasiahol Trochta.

31:23
    Oba tímy sú už v plnom počte.

32:22
    Mezovský v drese MHK 32 inkasuje trest za narazenie na mantinel.

32:56
    Vylučuje sa aj na strane hostí. Strelec druhého gólu Vartovník inkasuje dve minúty za napadnutie.

33:19
    Hostia vedú už 0:3. Strelu Gurčíka do siete doráža zblízka ĽUBOMÍR VAIC.

34:26
    Dve minúty na strane hostí inkasuje Koky.

35:43
    Findura zachytil chybnú rozohrávku Nitrianskeho a v oslabení ohrozil Hollého.

36:28
    Oslabenie hostia prežili bez ujmy.

36:58
    Po šanci Horvátha pred bránkou pekne zasahuje Hollý.

37:36
    Smotrila z ľavej strany našiel Vaica, puk mu vypichol domáci kapitán Kuric.

39:05
    Hostia natlačení v pásme Liptovského Mikuláša, tlak zakončuje nepresná strela Leskovjanského.

39:20
    Domáci sa z tlaku dostávajú tým najlepším spôsobom. Števuliak pekne prihral Uhríkovi a ten ešte krajšie zakončil!

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme videli po jednom góle na každej strane, do záverečnej časti hry tak tímy pôjdu za stavu 1:3:

Za hostí v 34. minúte zvyšoval na 0:3 Vaic, gól do šatne zaznamenal 40 sekúnd pred druhým klaksónom Uhrík.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:17
    Povzbudí gól "do šatne" domáci celok?

40:21
    Trest na strane hostí za nebezpečnú hru vysokou hokejkou dostal Koky.

40:26
    Vylučuje sa aj na domácej strane. Bartík je potrestaný za podrazenie.

41:12
    Školiak nabil Mezovskému, Trenčan puk vyráža.

41:51
    Nitrianskeho nahodený puk tečol Piatka, vhadzuje sa v pásme hostí.

42:57
    Koky nahral Gondovi, v dobrej pozícii netrafil odkrytú časť bránky.

43:38
    Nitrianskeho strela išla dosť nad bránku.

44:19
    Puk teraz končí po dlhšej ceste na domácej striedačke...

44:31
    Vylúčenie v tíme Spišskej Novej Vsi. Leskovjanský dostal menší trest za nedovolené bránenie.

44:35
    To bolo bleskové! Po buly sa puk dostáva k PETROVI BARTÍKOVI, ktorý bez váhania vystrelil a znižuje na 2:3.

45:49
    To bola krásna lapačka! Pred Leskovjanským nádherne zasiahol Hollý.

46:24
    Kapitán Kuric inkasuje trest za podrazenie.

48:54
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Je vyrovnané! MARTIN MARCINKO sa dobre zorientoval pred Trenčanom a strelu umiestňuje do siete.

51:19
    Žemba sám pred Hollým, úspešnejší domáci brankár.

52:09
    Na strane hostí vylúčenie, Smotrila nedovolene bránil.

52:35
    Macíkov pokus Trenčan vyráža, neujíma sa ani dorážka Školiaka.

53:30
    Bartíkovu prihrávku pohotovo zakončuje Mezovský, gólman tímu zo Spiša je pozorný.

54:01
    Holigovu strelu pred bránkou tiesnený Polaček netečoval.

54:27
    Pokus Finduru a lapačka Hollého.

55:12
    Krempaský, aj keď v opatere Holigu, sa pokúsil zakončiť pred Hollým.

55:44
    Macík zakončil strelou z pravej strany, puk má v moci brankár Spišskej Novej Vsi.

57:12
    Tlak domácich zakončuje Macík, puk z jeho hokejky ale nemieri do priestorov bránky.

57:15
    F. Oravec veru mohol z dobrej pozície vystreliť aj lepšie.

57:28
    Napríklad tak ako jeho spoluhráč Marcinko. Brankár Trenčan puk kryje.

57:56
    Našťastie pre domáci celok sa teraz k zakončeniu na ľavej strane nedostal Vartovník.

58:25
    Žeby sme aj dnes v Liptovskom Mikuláši boli svedkami predĺženia?

58:33
    Veľká šanca pre domácich, idú hrať presilovku. Na trestnú zamieril Gurčík za nedovolené bránenie.

58:41
    Hostia vyhadzujú puk.

59:27
    Vaic teraz získal spolu s pásmom aj drahocenný čas.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

V riadnom hracom čase sa duel skončil 3:3, keď domáci v poslednej časti hry strelili dva góly. V 45. minúte sa presadil Bartík, o štyri minúty Marcinko.