Orange 20 – Banská Bystrica 3:2 (kon.)
HK Orange 20
3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Čtvrtek 09.10.2014, 17:30 • Zimný štadión Vladimíra Dzurillu • Tipos Extraliga (SR)

Ďakujem za pozornosť. Lúči sa s vami Lukáš Zavacký. (19:47:05)

Neuveriteľná dráma prebehla na štadióne v Bratislave. Banskobystričania vyrovnali a už sa len čakalo, kedy po tlaku dajú aj víťazný gól. Mladíci však z minima šancí využili maximum. V závere skórovali a tešia sa z cenného víťazstva. V tejto sezóne vyhrávajú prvýkrát v riadnom hracom čase.

60:00

59:09
    Začína sa to tu vyostrovať. Po akcii Banskobystričanov sa hráči do seba pustili, rozhodcovia však nedovolili, aby to prerástlo do veľkej bitky. Hostia posielajú brankára preč z brány.

58:56
    Barani majú veľké problémy čo i len vystreliť. Podarilo sa to nakoniec Nicastrovi, Godla ale zachraňuje.

58:23
    Banská Bystrica akoby prestala hrať a domáci eliminujú ich stranu. Preto si tréner hostí berie takisto oddychový čas.

57:20
    Domáci si hneď vzali aj oddychový čas.

57:20
    HK Orange 20 dalo gól!
    Tak to je neuveriteľné! Slovenskí mladíci sa v druhej časti tretej tretiny prakticky nedostali do pásma Banskobystričanov. Dostali sa tam napokon teraz v závere a hneď aj skórovali. Pred bránou totiž vznikla skrumáž. Najlepšie sa tam zorientoval MATÚŠ SUKEĽ a dopravil puk do brány. Asistencie: Kristián Horvát, Dominik Briestenský.

56:28
    Kudrna spoza brány hľadal niektorého zo spoluhráčov, žiaden z nich však puk nezachytil a dostal so až do tretiny hostí.

55:51
    Domáci obrannú činnosť zlepšili a momentálne má Banská Bystrica problém dostať sa do pásma.

54:11
    Hudec prihrával spoza bránky voľnému Kudrnovi, ktorý nepochopiteľne túto možnosť nepremenil.

53:49
    Tlak pokračuje. Lamper to skúšal od červeného kruhu, Godla mal s pokusom problémy, pretože mu vo výhľade bránil jeden z hráčov súpera.

52:48
    Banskobystričania ostávajú v pásme súpera. Hudec posielal puk od modrej, jeden z hráčov domácich ho ale tečoval na ochrannú sieť.

51:50
    Banská Bystrica dala gól!
    Tak napokon sa hosťom vyrovnať podarilo. Miroslav Preisinger vystrelil, Godla vyrazil. Tam už stál pripravený LUKÁŠ HANDLOVSKÝ a z bezprostrednej blízkosti túto možnosť premenil. Asistencie: Miroslav Preisinger, Petr Kafka.

50:51
    Skrumáž pred brankárom Orange 20. Opäť pred bránou stál Lamper, snažil sa ako mohol, no gól nedal. Lamper sa dostal taktiež do šarvátky s Jendroľom. Domáci si bránia svojho gólmana. Alebo im možno tento tlak od súpera nevyhovuje.

50:04
    Tlak sa stupňuje. Už to vyzeralo tak, že hostia vyrovnali. Hudec adresoval prihrávku Róthovi, ktorý mal odkrytú svätyňu Godlu. Ten neuveriteľne zachraňuje.

48:51
    Pekná spolupráca Banskobystričanov, presnejšie Lampera s Blockom. Prvý menovaný si obhodil obrancu, prihral pred bránu Blockovi, ktorý z prvej neuspel.

47:51
    Domáci sú naozaj zaskočení. Vychadzujú len za cenu zakázaného uvoľnenia.

47:40
    Hostí tento gól nabudil a strieľajú z každej pozície. Bambúch tvrdo napálil na Godlu, ale len do jeho náručia.

46:23
    Nedáš, dostaneš. Teraz sa to úplne potvrdilo. AUSTIN BLOCK to skúsil individuálne, preštrikoval sa až k brankárovi a nad jeho lapačku poslal puk. Asistencie: Rastislav Gašpar.

44:05
    Pred Košarišťanom sa ocitol osamotene Skalický. Strieľal však veľmi zle, brankár betónom zachránil.

43:34
    Domáci v plnom počte.

43:25
    Hostia ešte stále ani len nevystrelili. Preisinger prihrával teraz Lužovi na modrú, ale ten puk nezachytil. Sami sa tak vyháňajú z tretiny.

42:37
    Dobré bránenie domácich. Najprv Kabáč a následne Petráš vyhodili puk. Banská Bystrica bude musieť založiť ďalší útok.

41:34
    Nedovolene si počínal hráč Orange 20, Galis. Odchádza na trestnú lavicu za držanie hokejky.

41:10
    Preisinger na druhej strane tentokrát na dva razy nedopravil puk do brány. Po jeho snahe vznikla menšia potyčka. Rozhodcovia situáciu dostali pod kontrolu.

40:34
    Prvá útočná formácia domácich sa snažila niečo urobiť pred bránou súpera. Koyš so Skalickým napokon nedokázali ani vystreliť.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:01.

Druhá tretina sa podobala tej úvodnej. Hostia sa snažili a boli hokejovejší, no slovenskí mladíci boli tí, ktorí sa tešili z gólu. Stalo sa tak v závere po prečíslení. Banskobystričania to teraz budú mať ťažké. Zvládnu zápas zdramatizovať? Uvidíme.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

38:54
    Hneď po tejto akcii sa domáci dostali do prečíslenia. PATRIK KOYŠ sa rozhodol strieľať a urobil dobre. Puk skončil až v bráne. Bez asistencie

38:35
    Bambúch poslal nádhernú prihrávku na Blocka a ten sa rútil sám na brankára. Fekiač mu ale v poslednej chvíli vypichol puk. Dobrý zákrok.

36:58
    Banskobystričania to skúšajú často od modrej, puky ale nie sú veľkou hrozbou pre Godlu. Ten však dnes chytá výborne.

35:32
    Hosť Hudec predviedol niečo zo svojho umenia. Prekabátil jedného z obrancov, ale od červeného kruhu trafil len masku ochrancu svätyne. Hostia teraz zapli. Vidieť snahu o vyrovnávajúci gól do šatne.

34:33
    Skrumáž pred gólmanom domácich. Róth sa snažil hokejkou posunúť puk do brány. Godla si dal pozor.

33:21
    Hostia v plnom počte.

33:05
    Banská Bystrica dokázala vo vlastnom oslabení aj vystreliť. Kafka ale len takým nahodeným pukom brankára neprekonal.

31:58
    Domáci takmer prekvapili súpera. Koyš prihrával na druhú stranu Rehákovi. Ten ale tiesnený obrancom nedokázal streliť tak ako chcel.

31:21
    Výhodu presilovej hry budú mať slovenskí mladíci. Previnil sa Handlovský, hákovanie.

30:45
    Dobrú príležitosť mal tentokrát Kudrna, nakurčoval si čo najbližšie k brankárovi a spoza obrancu strieľal. Godla kryje. Hneď po tejto akcii ale hráči do seba skočili. Začína sa nám to tu trošku vyostrovať. Rozhodca však nevylučoval.

30:05
    Rehák s Koyšom sa v útočnom pásme navzájom nepochopili a jednoducho odovzdávajú puk súperovi.

28:23

28:05
    Kudrna prihrával na druhú stranu Bambúchovi. Ten z prvej strieľal a od gólu nemal ďaleko. Zaúradovala lapačka Godlu.

27:34
    Domáci ale bránia výborne. Banskobystričania majú problém sa dostať čo i len do pásma súpera. Bude sa vhadzovať v strednom pásme po ofsajde hostí.

26:23
    Nedovolene si počínal hráč slovenskej dvadsiatky. Briestenský odchádza na trestnú lavicu na dve minúty za podrazenie.

26:10
    Hosť Predajniansky spravil na modrej chybu a Orange 20 sa skoro dostala do prečíslenia. Nebezpečenstvo hasil Bambúch.

25:29
    Individuálne sa pokúšal preštrikovať po pravej strane až k brankárovi Giľák. Jeho strela ale nemala potrebnú razanciu.

25:07

24:22
    Preisinger sa pokúšal prekvapiť Godlu strelou z prvej od červeného kruhu. Brankár však vyráža. Skóre sa tým pádom nemení.

23:07
    Za svoju aktivitu si Banskobystričania dokonca vypýtali faul. Na lavicu hanby putuje Bačik, podrazenie.

22:29

22:05
    Veľmi zlá výhoda o jedného hráča. Hostia držia puk v pásme Orange 20. Mladíci sa zatiaľ nedokázali dostať do ich tretiny.

20:29
    A slovenská dvadsiatka si zahrá presilovku. Biro nepríjemné poslal k zemi Reháka, ktorý sa ťažko staval z ľadu. Hráč si posedí na trestnej lavici za vrazenie.

20:22
    Banská Bystrica hneď so snahou vyrovnať. Pred brankára sa predral Block, zlyhal však v koncovke.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:16.

V prvej tretine sme mohli vidieť zaujímavý hokej. Hostia sa drali dopredu a predviedli niekoľko krásnych akcií, no gól sa podarilo dať iba slovenskej dvadsiatke. Podarí sa Banskej Bystrici v druhej tretine skórovať? Alebo budú úspešnejší mladíci? To sa dozvieme už o chvíľu.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:26
    Teraz domáci predvádzajú dobrú obrannú hru a nepúšťajú súpera do tretiny. Vyzerá to tak, že do konca tohto dejstva sa už nič vážne nestane.

18:00
    Domáci už pravdepodobne očakávajú koniec tretiny. Dopredu sa im nedarí dostať a znova vyhadzujú za cenu zakázaného uvoľnenia.

17:06
    Barani hýria aktivitou. Block tvrdo napálil, Godla si stále drží čisté konto.

16:19
    Dvadsiatkári sa opäť snažili predrať dopredu, zlyhali však na prihrávke do pásma hostí a tí majú opäť puk na svojich hokejkách. Vyrážajú dopredu.

14:57
    Banskobystričania zvierajú súpera v jeho tretine a nepúštajú ho von. Strieľajú z každej pozície, ani Nicastrova príležitosť sa neujala.

12:58
    Pekná súhra dvojice útočníkov hostí. Preisinger sa natlačil pred bránu, prihrával tam stojacému Handlovskému, no ten trafil len pravý betón Godlu.

11:48
    Veľký boj zvádzajú hráči v rohoch klziska. Bendík vo veľkej snahe dokonca zlomil hokejku.

10:02
    Veľká šanca hostí. Rosandič sa objavil sám pred brankárom, posielal puk nad jeho betóny, no Godla zázračne hokejkou zabránil gólu.

09:26
    Teraz to ale prelomili. Jeden z hráčov Banskej Bystrice zakrýval výhľad Godlovi. Nicastro prudko strieľal od modrej, puk ale vletel do náručia gólmana.

09:13
    A opäť zakázané uvoľnenie v podaní Orange 20. Bránia však výborné, nedovoľujú súperovi vystreliť.

08:30
    Hráči slovenskej dvadsiatky sa teraz zväčša bránia. Posielajú puk z vlastného pásma cez všetky čiary, a to je zakázané uvoľnenie.

07:02
    Spomedzi červeného kruhu sa snažil zvýšiť skóre svojho tímu Galis, Košarišťan sa teraz predviedol.

05:48
    Hra sa nám teraz trochu upokojila. Puk prechádza z jedného pásma do druhého alebo oň hráči v rohoch klziska.

04:27
    Hostia sa snažia vyrovnať a zatlačili súpera v jeho tretine. Od modrej strieľal Biro, brankár s ťažkosťou vyráža.

02:22
    Prvá vážnejšia šanca od domácich a už aj prvý gól. Pred bránu prihrával Dominik Briestenský MATÚŠOVI SUKEĽOVI a ten zoči voči brankárovi nemohol nedať. Asistencie: Dominik Briestenský, Lukáš Hrušík.

01:48
    Na druhej strane Horvát sa snažil individuálne predrať cez dvojicu obrancov. Nezvládol to.

00:16
    Banská Bystrica začala zostra, Kudrba posielal nepríjemný puk, brankár ho len vyrazil pred neho, no ani na druhýkrát neuspel.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Orange 20: Godla – Bačik, Hochel, Jendroľ, Pavúk, Mendrej, Varga, Vadovič, Fekiač – Skalický (A), Rehák (A), Koyš (C) – Kabáč, Petráš, Tábi – Galis, Horvát, Giľák – Hrušík, Sukeľ, Briestenský

HC 05 Banská Bystrica: Košarišťan – Biro, Nicastro, Rosandič, Luža, Bambúch (A), Predajniansky, Lunter – Kudrna, Block, Hudec (C) – Handlovský (A), Preisinger, Kafka – Lamper, Zigo, Róth – Matoušek, Gašpar, Bendík.

Zápas HK Orange 20 a HC´05 Banská Bystrica sa v 11. kole nebude hrať na štadióne "baranov", ale v Bratislave. Tí rekonštruujú svoj domovský stánok, preto si tímy vymenia domáce prostredia. V ich vzájomnom súboji v 29. kole bude domáce mužstvo zo stredného Slovenska.

Banskobystričania vstúpili do novej sezóny vcelku dobre. Z ôsmich duelov dokázali vyhrať päťkrát a momentálne sa nachádzajú na šiestej priečke. Na rozdiel od súperov majú ale o dva, resp. tri stretnutia menej.

Slovenským mladíkom ale zatiaľ ročník 2014/2015 nevychádza podľa predstáv. Zvíťaziť sa im podarilo zo siedmich pokusov len raz. Po samostatných nájazdoch pokorili Zvolen.

Favoritom je Banská Bystrica. V minulosti však dokázal celok HK Orange 20 poraziť aj kvalitnejších protivníkov. Nechajme sa prekvapiť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Lukáš Zavacký

Branky a nahrávky: 3. Sukeľ (Briestenský, Hrušík), 39. Koyš, 58. Sukeľ (Horvát, Briestenský) – 47. Block (Gašpar), 52. Handlovský (Preisinger, Kafka)

HC´ 05 Banská Bystrica: Košarišťan – Biro, Nicastro, Rosandič, Luža, Bambúch (A), Predajniansky, Lunter – Kudrna, Block, Hudec (C) – Handlovský (A), Preisinger, Kafka – Lamper, Zigo, Róth – Matoušek, Gašpar, Bendík