NY Rangers – NY Islanders 3:6 (kon.) | Philadelphia – Anaheim 3:4 (1:2 po s.n.) | Washington – San Jose 5:6 (0:1 po s.n.)
Columbus – Dallas 2:4 (kon.) | Carolina – Buffalo 3:4 (1:2 po s.n.) | Toronto – Colorado 3:2 (po pr.)
Tampa – New Jersey 1:2 (kon.) | Nashville – Calgary 2:3 (0:1 po s.n.) | Los Angeles – Edmonton 6:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
Carolina Hurricanes
3:4 (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Buffalo Sabres
Středa 15.10.2014, 01:30 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Dnes nás čeká střetnutí dvou prozatím nejhorších týmů Východní konference, Caroliny a Buffala. Utkání začíná v 01:30.

Carolina Huricanes
    Carolina se podruhé v sezóně představí na domácí půdě a určitě bude chtít udělat domácím fanouškům větší radost než při prvním utkání. V tom totiž podlehli Islanders 3:5, když po dvou třetinách prohrávali hráči Huricanes již 0:3!
    V odvetě, která se hrála předevčírem v New Yorku dokázal Jiří Tlustý vstřelit hattrick, jenže Carolině ani tento příspěvek českého útočníka nestačil a prohrála 4:3.
    Nejproduktivnějším hráčem je díky zmíněnému hattricku pochopitelně Jiří Tlustý (3+1)

Hosté z Buffala mají odehrány tři zápasy a jsou na tom ještě hůř než domácí tým.
    V zápasech s Columbusem, Chicagem a Anaheimem dokázali vstřelit pouhé čtyři branky a na druhou stranu jich již čtrnáct inkasovali! V posledním zápase se předvedli právě v Anaheimu a odvezli si nášup 1:5. Jedinou branku Buffala vstřelil Tyler Ennis.
    Nejproduktivnějším hráčem v hostujících barvách je Drew Stafford (0+3) a nejlepšími střelci Tyler Ennis s Zemgusem Girgensonsem (oba 2+0)

Marodka Carolina Huricanes
    Domácí se dnes budou muset obejít o Jordana Staala (zlomená noha), Jeffa Skinnera (otřes mozku), Erica Staala (nespecifikované zranění v horní části těla) a Patricky Dwyera (nespecifikované zranění ve spodní části těla). Nejistý je starta Roba Heinseye.

Marodka Buffalo Sabres
    Hosté mají rovněž čtyři zraněné. Do hry určitě nezasáhne Patrick Kaleta a Mark Pysyk (oba nespecifikované zranění v horní části těla), Jake McCabe (zranění ve střední části těla) a Matt Hacket (zranění ve spodní části těla). Dnes se na ledě s největší pravděpodobností neobjeví také Andrej Meszároš a Brian Flynn.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Začátek utkání se pravděpodobně o pár minut zdrží.

00:01

00:25
    Oba týmy mají za sebou první pokusy o útok, oba týmy neuspěly.

01:02
    A za sebou máme také první ofsajd zápasu. Provinili se domácí.

01:30
    Brown výborně pracoval za branou a k vidění byla první střela, o kterou se postaral Malone. Ten však nemířil přesně a hosté uklidňují hru.

02:24
    Ofsajd také na druhé straně.

02:48
    Jiří Tlustý v první akci. Dostal se ke kotouči přes Pysyka, ale kotouč mu ujel a Enroth ho radši přikryl.

03:05
    Strachan na chvíli získal puk na svou hokejku, ale Sekera ho za branou Cama Warda dobře odzbrojil.

04:00
    Zach Boychuk měl první zajímavější příležitost, ale střílel jen do připraveného Enrotha.

04:40
    Domácí se na chvíli usadili v písmu, ale kotouč už je ve středním pásmu.

05:08
    V rohu se snažil vybojovat kotouč Strachan, ten sice uspěl, ale obránci hostů poslali puk na zakázané uvolnění.

05:29
    McClement se snažil ihned po vhazování prokličkovat k zakončení, ale jeden z obránců Buffala ho tvrdě zpracoval.

05:58
    Myers přiťuknul Mitchellovi, který prověřil pozornost domácího brankáře.

06:28
    Rask se snažil najít přes šíři hřiště najíždějícího Lindholma, ale trefil pouze hokejku hostujícího obránce.

07:24
    Zach Boychuk byl sám před Enrothem, ale nedokázal zpracovat přistrčení Heinseyho.

08:00
    Hráči Buffala se zatím nedokáží dostat do střeleckých pozic.

08:55
    Faulkovo nahození od modré míjí bránu Buffala.

09:43
    Enroth se snažil pomoct svým spoluhráčům s rozehrávkou, jenže puk se dostal na hokejku McClementa, který se snažil zpoza brány zasunout kus gumy pod Enrothovy betony. Švédský brankář byl připraven.

10:10
    Po zákazaném uvolnění Buffala kombinuje v útočném pásmu domácí pětice.

10:23
    Puk se ocitl mimo hrací plochu a po krátké komerční přestávce se bude vhazovat ve obranném pásmu Buffala.

10:32
    McCormick šel dobře za pukem a zkusil jej nahodit na Warda, který však bez problémů zasahuje.

11:50
    Třetí lajna domácích nyní sevřela hosty.

12:07
    Sabres právě vstřelili branku!
    Stewart s Folignem se, ale rychle dostali do přečíslení 2 na 1, které po Stewartova přihrávce využívá MARCUS FOLIGNO a dostává tak hosty do vedení. Asistence: Chris Stewart, Tyson Strachan
    Marcus FOLIGNO - 0:1

12:43
    Nyní se ukázalo jak je hokej zrádná hra. Domácí jsou v prozatímním průběhu lepším týmem, avšak z rychlého brejku udeřili hosté.

13:00
    Při snaze zabránit gólu si navíc zle natloukl Andrej Sekera. Doufejme, že bude v pořádku.

13:15
    Jiří Tlustý se po vyhraném vhazování Raska a dobrém nahození na bránu od Gleasona snažil dotlačit puk za záda Enrotha, ale ten udržel puk na svém betonu.

14:05
    Nahození domácích úspěšně sebral Strachan a vrátil puk na domácí hokejky.

14:15
    Nyní kotouč nepříjemně poskakoval před bránou Buffala, ale nikdo z domácích ho nedokázal trefit a nasměrovat na Enrotha.

14:34
    Máme tady první vyloučení zápasu. Chris Terry (CAR) zahákoval Deslaurierse a odchází si na dvě minuty odpočinout.

14:40
    Ihned po vhazování pálil od modré Myers, ale jeho střela byla zablokována.

15:05
    Půl minuty nyní trvalo hostům než se dostali znovu do pásma.

15:34
    A hráči Buffala jsou opět ve středním pásmu.

16:04
    Teprve druhá střela v přesilové hře Buffala. Tentokrát ji vyslal Hodgson a Cam Ward s ní neměl problémy.

16:34
    Přesilovka je za námi a domácí hrají v plném počtu.

17:45
    Sjomin s Raskem dobře kombinovali v útočném pásmu, žádnou šanci si však nevypracovali a za malou chvíli se bude opět vylučovat.

17:59
    A vylučuje se opět na domácí straně. Brad Malone (CAR) se provinil podražením.

18:05
    Myers znova hned po vyhraném vhazování nahazoval na bránu, kde dobře clonil Moulson, ale Ward si našel místo a puk pokryl.

18:32
    Krásná akce na druhé straně. Riley Nash měl dobrou rychlost a střelou mezi dvěma obránci prověřil Enrotha, který jeho střelu s problémy vykopl.

19:12
    Tentokrát to už byl pravý únik, avšak Gerbe tváří v tvář Enrothovi také neuspěl.

19:34
    Po Hodgsonově střele byl před Wardovou branou velký provoz, ale domácí obránci pomohli gólmanovi a situaci zvládli.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Máme za sebou první třetinu, po které vedou hostující Sabers. Nutno však říct, že domácí měli více ze hry a hlavně v první polovině třetiny byli rozhodně aktivnější.
    Zatím jediným střelcem je Marcus Foligno.

Další třetina začne přibližně v 2:32 .

20:01

20:30
    Carolina právě vstřelila branku!
    Buffalo se dostalo do tlaku, avšak gól padá na druhé straně. RILEY NASH se dostal k Enrothem vyraženém kotouči a v pohodě ho doklepl do prázdné brány. Asistence: Jay Harrison
    Riley NASH - 1:1

21:26
    Carolině se povedlo velmi rychle na začátku druhé třetiny vyrovnat a uvidíme jak nyní domácí dokáží využít tohoto povzbuzení.

21:53
    Tohle je opravdu skvělý začátek třetiny. Dvě branky za 2 minuty, no co více si přát. TORREY MITCHELL se dostal u mantinelu k puku, napálil ho na Warda a ten ho loví ve své síti. Asistence: Brian Gionta
    Torrey MITCHELL - 1:2

22:26
    Rilay Nash se opět ihned snažil vyrovnat ale nyní Enroth podržel svůj tým.

22:57
    Foligno sice nevyhrál souboj ve středním pásmu, ale kotouč nakonec zůstává na hokejkách hostů.

23:50
    Ennis se snažil zamotat hlavu domácí obraně, avšak následnou střelu Moulsona celkem v pohodě chytá Cam Ward.

24:40
    Weber se teď střetl dvakrát u mantinelu s Malonem a dvakrát ho dokázal připravit o puk.

25:08
    Chybnou rozehrávku domácích se snažil bekhendem využít Gionta, ale Ward tentokrát pozorný.

25:48
    Tlustý přenechal puk u modré čáry Harrisonovi, ale jeho pokus Enroth vyrazil. Z následného brejku vybojoval Gionta aspoň vhazování u Warda.

26:42
    Patrick Brown na chvíli ztratil kontrolu nad pukem a proto byla jeho následná střela hodně nepřesná.

27:01
    Zakázané uvolnění Buffala.

27:08
    A opět.

27:18
    Faulk se snažil navést si puk na střelu, ale ten mu ujel do středního pásma.

27:41
    Potřetí během 40 sekund se hosté provinili icingem.

27:46
    Lindholm se snažil aktivně přihrát Lilesovi na střelu, ale ten s tím nepočítal a domácí o kotouč přišli. Nicméně hosté opět a zas vyhazují.

28:28
    Tentokrát už to zakázané uvolnění nebylo a hráči Buffala tak mohli vystřídat.

29:00
    Harrisonovo nahození od modré jde vedle brány a na druhou stranu spěchá Ennis.

29:33
    Ten se sice nakonec dostal k zakončení, jenže ještě před ním rozhodčí přerušil hru. Do menší rozmíšky se totiž dostal Harrison se Staffordem a právě hostující hráč půjde na trestnou lavici.

29:33
    Drew Stafford (BUF) – 2 minuty za hrubost

29:44
    Domácí nezačali přesilovku vůbec dobře a ihned po vhazování se sami vytlačili do středního pásma

30:11
    Liles hezky sklepl vyhození hostujícího hráče, ale sudí ku překvapení všech píská hru vysokou holí.

30:40
    Hráči Caroliny se konečně usadili v útočném pásmu...

30:52
    ...což však nemělo dlouhého trvání. Hosté se brání opravdu velice dobře.

31:33

32:00
    Z tvrdého souboje za Enrothovou bránou vyšel jako vítěz McClement, jenže obránci Buffala ho o puk ihned obrali.

33:05
    Po delší době strávili v útočném pásmu také pár chvilek hosté, ale zatím bez výsledku.

33:35
    Stále se nedostali domácí pryč z vlastního pásma, ale Giontova formace si pouze přihrává podél mantinelu.

34:03
    Tuto dlouho sekci ukončuje až Cam Ward, který přikryl nahození od modré čáry.

34:16
    Nashova lajna se snažila dostat do pásma Buffala, jenže nakonec je z toho zakázané uvolnění.

34:26
    Riley Nash vyhrál opakované vhazování proti Staffordovi a domácí ihned zaútočili. Právě Nashovi však střela příliš nesedla.

35:22
    Hodně rozhozená byla nyní obrana hostujícího celku a domácí ji jednoduše přečíslili 4 ku 2. Sjomin se dostal do velké šance, ale po bekhendové kličce minul z mezikruží bránu.

35:56
    Elias Lindholm byl zahákován Andrem Benoit (BUF) a získal tak druhou přesilovku pro domácí barvy.

36:00
    I druhá přesilovka Caroliny začala jako ta první a puk letí až k Wardově svatyni.

36:40
    Sjomin měl dostatek prostoru na to, aby zamířila vystřelil, jenže právě ta část, kdy mířil ho hodně zklamala.

37:30
    Domácí několikrát dokázali nepříjemně vystřelit, ale Enroth je dnes opravdu spolehlivý.

38:01
    Benoit už je na ledě a Enroth kryje puk pod svou lapačkou.

Hned v první minutě druhé třetiny se domácím podařilo vyrovnat, což určitě zamýšleli, jenže plány jim narušil Mitchell, který minutu po přesném zásahu Nashe vrátil vedení na stranu Buffala.
    Uvidíme, co nám přinese třetina číslo tři.

38:40
    Jay McClement úplně sám před Enrothem, ale puk se mu zamotal pod nohami a domácí útočník tak nedokázal zakončit.

39:30
    Hosté se již snaží udržet puk na svých hokejkách až do sirény.

39:52
    Přeci jen se ještě bude vhazovat. Domácí se provinili ofsajdem.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 3:26.

40:01

40:07
    Stewartovo posunutí do pásma Ceroliny sbírá Murphy a Carolina rozjíždí první útočnou akci ve třetí třetině.

41:10
    Tlustý byl v dobré pozici před Enrothem, ale Lilesova přihrávka k němu nedoputovala.

41:34
    Foligno zkoušel v velkého úhlu překvapit Warda, ale naštěstí pro domácího brankáře, přestřelil.

42:24
    Hodně dlouho nyní váhal Weber jak rozehrát až rozehrál na zakázané uvolnění.

42:28
    Sjomin vyhrál vhazování pro Murphyho, jehož střelu kryje Enroth.

42:54
    Gerbe ztratil kotouč ve středním pásmu, čehož využil Cody Hodgson, který přistrčil kotouč MARCUSU FOLIGNOVI a ten svou druhou trefou v zápase zvyšuje vedení Buffala. Asistence: Cody Hodgson
    Marcus FOLIGNO - 1:3

43:30
    Carolina se okamžitě snaží zareagovat. Po střele Faulka neměl Enroth puk v držení, ale nikdo z domácích nedokázal včas zareagovat a napálit puk na bránu.

44:48
    Carolina s dalším útokem...

44:51
    ...ten však končí velice záhy a hrají hostující obránci.

45:12
    Po ofsajdu Buffala se vhazuje ve středním pásmu.

45:12
    Opakované vhazování vyhrál domácí Nash a může rozjet další atak Enrothovy brány.

45:57
    McCormick s Girgensosem skvěle zapracovali ve vlastním pásmu a získali kotouč pro Gorgese, který ho vyvezl do neutrálního území.

47:15
    Enroth nyní nerozehrál zrovna nejlépe, ale proti střele od mantinelu byl včas zpátky na svém místě.

48:17
    Postupným útokem se domácím nedaří dostat do pásma a tak to zkouší nahazováním, zatím také bez úspěchu.

48:30
    Je tady komerční přestávka, která určitě přijde oběma týmům vhod. Buffalo musí zkonsolidovat obranu a domácí se pokusí něco nového vymyslet do útočné fáze.

48:45
    Po střele Murphyho dorážel Lindholm mimo.

49:00
    McClement se také zrovna nepotkal s přesností.

49:51
    Zach Boychuk se dostal do dobré šance, ale je pouze dalším na seznamu nepřesně mířících hráčů Caroliny.

50:22
    A nyní přerušuje pobyt Caroliny v útočném pásmu ofsajd Faulka.

50:29
    Na ledě Sjominova formace, která dobře tlačí hosty a nepovoluje jim dostat puk do středního pásma.

51:15
    Střela z úhlu a Enroth opět bez práce.

51:55
    Nepřesnost v rozehrávce domácího mužstva. Kotouč končí na holi Mikea Webera, který ho posílá na zakázané uvolnění. Tohle nebylo příliš taktické.

52:11
    A domácí za to pykají. CHRIS TERRY se dostal osamocen před bránu, kde ho našel Zach Boychuk a pro Terryho bylo jednoduché dostat puk za Enrothova záda. Asistence: Zach Boychuk, Riley Nash
    Chris TERRY - 2:3

52:48
    A další šance! Jaye McClementa v dobré pozici vychytal hostující brankář.

54:10
    Jenže domácí si nesmí dovolit takové chyby jakou teďka předvedli. Naštěstí pro ně ji hosté nedokázali využít.

55:10
    Alexander Sjomin si připisuje již několikátou střelu na bránu, ale tentokrát nemířil mezi tři tyče a Enroth nemusel zasahovat.

55:10
    Následuje další komerční přestávka, po které na nás čeká jistě velice zajímavý závěr. Carolina se totiž dostala díky Terryho brance zpět do hry a k bodovému zisku jí stačí vstřelit jediná branka.

55:23
    Hodgson hledal spoluhráče před Wardem, ale nakonec z toho byla dobrá šance na druhé straně, do které se tlačil McClement.

56:09
    A hosty nyní čekají těžké chvilky. Na trestnou lavici za hákování usedá Torrey Mitchell (BUF).

56:25
    Tyler Myers dobře vložil hůl do křížné přihrávky a kotouč se třepotá v ochranné síti.

56:51
    Puk je nyní daleko od Enrothovy brány díky vyhození Myerse.

57:13
    Murphy pálil, ale Enroth jeho pokus aspoň vyrazil.

58:00
    Dvakrát nyní udrželi obránci Caroliny kotouč před modrou a nakonec zkoušel střelu zápěstím Riley Nash, nicméně Jhonas Enroth je dnes velice jistý.

58:26
    A nyní se hráči Caroliny již radovali z branky, jenže hlavní rozhodčí razantně rozpažil.

58:26
    Jenže to byla chyba! Z opakovaných záběrů jde jasně vidět puk za brankovou čarou, což nyní potvrdí videorozhodčí.

58:26
    Je to tak! Vyrovnávací branku si připisuje ZACH BOYCHUK, který byl podobně jako u předchozí branky zcela sám před Enrothem a nasměřoval puk pod horní tyčku. Asistence: Chris Terry, Justin Faulk
    Zach BOYCHUK - 3:3

59:28
    Domácím však nestačí remíza a snaží se vypracovat další šanci pobytem v útočném pásmu.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ve 43. minutě se po druhé brance Foligna zdálo, že Buffalo dnes dovede zápas do vítězného konce, jenže tento názor přetrvával jen do minuty padesátétřetí, kdy snížil domácí Terry.
    Minutu před koncem třetí třetiny byla Carolina nakonec odměněna za svou snahu a Zach Boychuk poslal tento zápas do prodloužení.

60:01

60:10
    Pětiminutové prodloužení začínají s pukem na hokejkách domácí hráči.

60:37
    První zákrok v této nadstavbě si však připisuje Cam Ward. Tento pokus mu však nenadělal žádné problémy.

61:10
    Ale teď už raději kotouč po střele Gionty přikryl a přerušil hru.

61:19
    Nepříjemné nahození mířilo opět na Warda, ale ten si i s tímto pokusem poradil.

61:34
    Riley Nash ztratil puk v útočném pásmu, ale postup Buffala zastavil ofsajd.

62:15
    Cody Hodgson se nyní hodně naivně snažil prosadit přes tři hráče Caroliny a ti mu puk v pohodě odebrali.

62:32
    Jenže hráči Caroliny jako by kus černé gumy nechtěli a zasahovat musel opět Ward.

63:00
    Reinhart si sjížděl před Wardovu bránu, ale naštěstí pro domácí se k němu přihrávka nedostala.

63:30
    Tlustý si dvakrát vjel do útočného pásma, ale ani jedním pokusem Enrotha nepřekvapil. Následnou Murphyho střelu švédský brankář také kryje.

64:49
    Ani hosté ani domácí neuspěli se svými závěrečnými pokusy a prodloužení tak pomalu končí.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Sjomin volil střelu z mezikruží a Enroth zasahuje.

1. série
    0:1
    Nádhera! Matt Moulson si pohrál s Wardem a zakončil pod břevno.

2. série
    1:1
    Terry volil bekhendovou kličku se zakončením mezi nohy a Enroth puk neudržel před brankovou čárou. Videorozhodčí celou situaci posvětil.

2. série
    1:1
    Hodgson se rozhodl stejně jako Sjomin vystřelit a Ward vyráží.

3. série
    1:1
    Štěstí na Enrothově straně. Nathan Gerbe trefil břevno!

3. série
    1:1
    A situace se obrací. Ward neměl šanci zasáhnout, ale Ennis poslal svůj bekhend rovněž do horní tyče.

4. série
    1:1
    Jay McClement přestřelil.

4. série
    1:1
    Na druhé straně volí Stewart také střelu, s kterou si však Ward poradil.

5. série
    1:1
    Rask se nadvakrát rozjížděl, což ho možná rozhodilo a jeho nevýrazné zakončení Enroth vykopl betonem.

5. série
    1:1
    Ani střelec dvou branek Foligno nevyzrál na Cama Warda a pokračujem tak dále.

6. série
    1:1
    Boychuk se rozjel, vystřelil a trefil plexisklo za branou Enrotha.

6. série
    1:1
    Stafford hledal pravděpodobně mezírku mezi betony Warda, ale střela s emu příliš nepovedla. Ward v pohodě zasáhl.

7. série
    1:1
    Lindholm udělal to, co většina před ním a také namířil svou střelu jen do gólmana.

7. série
    1:1
    Hostující kapitán si krásně položil Warda, ale natáhl svou nohu a betonem zasáhl.

8. série
    1:1
    Jiřímu Tlustému kotouč sjel z čepele.

8. série
    1:2
    Zemgus Girgensons vytasil bekhendový blafák a je úspěšný.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Buffalo Sabres.
    Až lotyšský útočník ZEMGUS GIRGENSONS dokázal rozhodnout tuto dlouhou sérií nájezdů a jeho bekhendový blafák zařizuje druhý bod pro Buffalo.

Michal Neuvirth (BUF) nezasáhl do hry

Viděli jsme velice vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro hosty z Buffala a ti si tak připisují první dva body v letošním ročníku NHL.

Já se s vámi loučím, pracujícím přeji příjemné vstávání a ostatním dobrou noc. (04:38:09)

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 21. Nash (Harrison), 53. Terry (Boychuk, Nash), 59. Boychuk (Terry, Faulk) – 13. Foligno (Stewart, Strachan), 22. Mitchell (Gionta), 43. Foligno (Hodgson), rozh. náj. Girgensons