Kladno – Letňany 4:3 (3:1 po s.n.) | Vítkovice – Havířov 4:3 (po pr.) | Zlín – Vsetín 2:4 (kon.)
Jihlava – Pardubice 3:4 (kon.) | Poruba 2011 – Třinec 2:9 (kon.) | Mladá Boleslav – Písek 0:1 (0:1 po s.n.)
Liberec – Hr. Králové 6:3 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 3:2 (kon.) | Slavia – PZ Kladno 8:1 (kon.)
K. Vary – Chomutov 2:3 (0:1 po s.n.)
Berani Zlín
2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
VHK ROBE Vsetín
Pátek 24.10.2014, 15:00 • PSG Aréna, Zlín • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dobrý den, 15. kolo RAKO extraligy staršího dorostu nám nabídne valašské derby, a to mezi Zlínem a Vsetínem. Oba celky se v této sezóně zatím utkaly dvakrát, v prvním duelu ševci rozstříleli Vsetín 10:0, v tom druhém 6:1.

PSG Zlín: Berani jsou po 14 zápasech na druhém místě s 29 body. Vyhráli devět střetnutí a pět prohráli, z toho dva po samostatných nájezdech. Poslední duel odehráli žlutomodří na domácím ledě s vedoucím Třincem, který porazili fotbalovým výsledkem 1:0.

VHK Vsetín: Hráči Vsetína mají na svém kontě ze 13 zápasů pouhých šest bodů, i tak jsou ale na předposledním místě. Jedenáct zápasů prohráli, z toho jeden po nájezdech. Vítězstvím skončily jen dva duely. Poslední utkání v Olomouci bylo pro marodku VHK odloženo, a tak dnes má tento klub znova možnost přetrhnout svou šňůru šesti porážek v řadě.

PSG Zlín: Ling (Šimonů) – Padrnos, Váňa, Gába, Kosorin, Procházka, Budil, Gazda – Václavek, Strmiska, Peška – Miko, Mikulec, Krejčiřík – Stiksa, Rezek, Karafiát – Kotek, Dlabaja, Werbik.

VHK Vsetín: Bechný (Barvík) – Richter, Bártek, J.Weintritt, Augustin, Vítek, Vodák – Abazaj, Toman, Lainka – Humplík, Gharibyar, M.Weintritt – Kostka, Jochymek, Kovář – Janošek.

Rozhodčí: Humpolíček – Měkýš, Otáhal.

Začátek utkání se asi o 20 minut zdrží, důvodem je pozdní příjezd rozhodčích.

00:01

0:30
    V dobré pozici se ocitl Miko, ale v koncovce nedokázal trefit puk.

0:50
    Ofsajd zlínských.

1:20
    Po střele Krejčiříka si Bechný připsal první zákrok.

2:10
    Pohlednou kombinaci domácích další ofsajd.

3:20
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vsetín se rychle dostal do útočného pásma s dobrou střelou prostřelil Linga PATRIK AUGUSTIN. Bez asistence.

4:15
    Kotek a Dlabaja ujížděli sami na brankáře hostí, druhý jmenovaný ale puk do poloprázdné brány nevsítil.

5:24
    Zlín právě vstřelil branku!
    V ponechané výhodě se mezi kruhy ocitl nikým nehlídaný PETR MIKO a střelou k levé tyči vyrovnal. Asistence: Martin Padrnos, David Peška.

6:30
    Ling dnes poprvé zasáhl. Poklidnou střelu Gharibyara schoval do lapačky.

7:50
    Humplík (VHK) odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění.

8:30
    Zakázané uvolnění domácích.

9:15
    Přesilová hra se zatím Zlínu vůbec nedaří.

9:45
    Karafiát vypálil z pravého kruhu jen do betonů Bechného.

9:50

10:50
    Velký závar v brankovišti hostů neskončil gólem. Následně se zblízka neprosadil ani Strmiska.

12:00
    Zatím sledujeme hokej, který se přelévá z jedné strany na druhou. Více ze hry však mají domácí.

13:00
    Několika dobrým pokusům čelil Bechný, ale zatím drží bezbrankový stav.

13:41
    Na trestnou lavici odchází Procházka (ZLN) za hákování.

14:30
    Karafiát zblokoval střelu soupeře a následně vyhodil, na střídačku však odjíždí s očividnými velkými bolestmi.

15:20
    Další zblokovaná střela a následné vyhození ševců.

15:41

16:30
    Berani si vybojovali vhazování v útočném pásmu.

17:20
    Po špatné rozehrávce domácích se musejí bránit nebezpečným pokusům.

18:24
    Domácího útočníka podrazil vsetínský brankář. Za něj odpykává trest Humplík (VHK).

19:00
    VHK se osvobozuje.

20:00

Po první třetině je stav nerozhodný 1:1. Ve čtvrté minuty se prosadil šikovnou střelou Augustin, za Zlín vyrovnal o dvě minuty později Miko.
    Druhá třetina začne přibližně v 16:00.

20:01

20:24

21:00
    Na ledě zůstává ležet po tvrdém souboji Lainka.

22:00
    Špatná nahrávka domácích způsobila, že musejí zakládat další protiútok až zpoza vlastní brány.

22:35
    Za napadení dostává menší trest Kotek (ZLN).

23:30
    Zlín se potřetí osvobozuje a následuje zakázané uvolnění Vsetína.

24:35
    Vsetín se v přesilovce k ničemu nedostal, domácí jsou už v plném počtu.

25:15
    Karafiát tečoval šikovně puk, ale vysokou holí.

26:00
    Budil měl na hokejce gól! Sám před zcela prázdnou bránou mohl dostat Berany do vedení, ale zakončit nedokázal.

26:30
    Podobnou možnost jako Budil měl teď Strmiska, ale trefil vyrážečku Bechného.

26:33
    Po střele Peška se v brankovišti strhla mela, ze které si sudí vybral právě kapitána domácích Pešku a vyloučil ho za hrubost.

27:20
    Přesilovou hru využil MIROSLAV JANOŠEK, který dorazil střelu Weintritta. Asistence: Jiří Weintritt, Michal Richter.

28:40
    Zlínští se snaží o vyrovnání, ale nyní je spíše dominantní tvrdá hra. Další pošťuchování v brankovišti Bechného.

29:42
    Ševci mají možnost k vyrovnání, za podražení je vyloučen Lainka.

30:20
    Hosté se osvobozují.

30:45
    Zlín si vybojoval bully v útočném pásmu.

31:42

32:25
    Puk letící vzduchem si Bechný vyčíhl. Následně se ale do sebe opět pustili hráči v jeho brankovišti.

33:15
    Kovář skryl svou střelu za beka, Ling ji ale stejně chytil.

33:17
    Za podražení sedí na trestné lavici Karafiát (ZLN).

34:00
    Gazda v oslabení zkusil pozornost Bechného.

34:45
    Puk vyvezl Krejčiřík a poslal ho na Bechného.

35:17

36:30
    Poslední dobou puk přetrvává stále ve středním pásmu.

38:00
    Karafiát poslal puk na Krejčiříka, který nejdřív netrefil prázdnou bránu a následné dorážky už pokryl Bechný.

39:00
    Pokus Werbika vyrazil brankář VHK ramenem.

39:16
    Za zdržování hry je potrestána hráčská lavice (VHK), hráči se totiž zdržovali se střídáním. Trest odpykává Humplík.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli jen jednu branku, tu vsítil ve 28. minutě hostující Jiří Weintritt.
    Další třetina začne přibližně v 16:45.

40:01

40:30
    Vsetín se v oslabení, které trvá z druhé části, osvobozuje.

41:16

42:00
    Bechnému vypadl kotouč z lapačky a nebezpečně dorážel Miko.

43:01
    Lainka (VHK) vyloučen za podražení.

43:40
    Gharibyar (VHK) vyloučen za nedovolené bránění. Zlín bude hrát 76 sekund 5 na 3.

44:28
    Dvojnásobnou přesilovku využívá PETR STRMISKA. Asistence: Daniel Gazda, Petr Miko.

45:40

47:15
    Oba brankáři nyní zasahovali proti nahození ze středního pásma.

48:15
    Zakázané uvolnění Vsetína.

Dnešní utkání sleduje 60 diváků.

49:00
    Po tvrdém souboji zůstává na ledě ležet Toman, který má zřejmě zranění v oblasti hlavy.

50:00
    Rezek vyprášil Bechnému betony.

51:10
    Z nepřehledné skrumáže vyletěl puk směrem na Bechného, který jen se štěstím puk vyráží. Čím více se přibližuje konec, tím více se přitvrzuje.

52:02
    Vodák (VHK) je vyloučen za hákování.

52:50
    Puk po střele Gazdy končí v ochranné síti.

53:20
    Vsetín se stále nemůže osvobodit.

54:02

54:50
    Tečovaná střela Peškem orazítkovala horní tyč.

55:35
    Za vyhození puku se jde posadit Bártek (VHK).

56:15
    Berani udělali v útočném pásmu obrovskou chybu a v oslabení ujela vsetínská dvojice Janošek, Lainka. Druhý jmenovaný sice Linga nepřekonal, ale z dorážky se prosadil MIROSLAV JANOŠEK. Asistence: Petr Lainka.

57:04
    Druhý gól ve stejném oslabení vstřelili hosté. PETR LAINKA zvyšuje na 4:2. Asistence: Jiří Weintritt.

58:07
    Hosté si berou time – out.

58:07
    Zlín bez brankáře v šesti!

59:00
    Ševci se nemohou dostat do útočného pásma.

59:30
    Zlín si dal málem vlastní gól.

59:51
    Buly ve středním pásmu.

60:00

V nervy drásajícím zápase nakonec Vsetín zvítězil 4:2. Po první třetině byl stav nerozhodný 1:1, ve druhé části Vsetín přidal jednu branku a v poslední třetině Zlín vyrovnal. Ale poté hosté vsítili dva góly v jednom oslabení a rozhodli tak o své překvapivé výhře ve Zlíně 4:2. Děkuji za pozornost a přeji vám hezký zbytek dne. (17:19:58)

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 6. Miko (Padrnos, Peška), 45. Strmiska (Gazda, Miko) – 4. Augustin, 28. Janošek (Weintritt, Richter), 57. Janošek (Lainka), 58. Lainka (Weintritt)

Berani Zlín: Ling (Šimonů) – Padrnos, Váňa, Gába, Kosorin, Procházka, Budil, Gazda – Václavek, Strmiska, Peška – Miko, Mikulec, Krejčiřík – Stiksa, Rezek, Karafiát – Kotek, Dlabaja, Werbik.
    VHK ROBE Vsetín: Bechný (Barvík) – Richter, Bártek, J.Weintritt, Augustin, Vítek, Vodák – Abazaj, Toman, Lainka – Humplík, Gharibyar, M.Weintritt – Kostka, Jochymek, Kovář – Janošek.

Rozhodčí: Humpolíček – Měkýš, Otáhal