Litvínov – Plzeň 1:0 (kon.) | Olomouc – Třinec 5:4 (po pr.) | Pardubice – Mladá Boleslav 3:8 (kon.)
Zlín – Kometa Brno 3:6 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 4:3 (kon.)
HC Olomouc
5:4 (2:0, 0:2, 2:2 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 24.10.2014, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga
    Erik HRŇA - 5:4

61:17
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Tak a prodloužení je u konce, protože na okraji kruhu sebral puk ERIK HRŇA a poslal ho do horních pater branky – mimo dosah Hrubce.
    Asistence: Roman Rác.
    Vladimír ROTH - 4:4

59:15
    Třinec právě vstřelil branku!
    Nedáš, dostaneš. Hosté dnes podruhé vyrovnávají dvoubrankové manko a nejspíš tak uvidíme prodloužení. Ránou od modré se blýskl VLADIMÍR ROTH, který slaví čistý průstřel.
    Asistence: Marek Trončinský, Daniel Rákos.
    Marek TRONČINSKÝ - 4:3

54:34
    Na Hané bude ještě drama. Zadělal na něj MAREK TRONČINSKÝ, který z nějakých dvou metrů trefil přesně odkrytou bránu. Domácí předtím propadli před modrou.
    Asistence: Lukáš Žejdl, Daniel Rákos.
    Erik HRŇA - 4:2

47:23
    No tak tohle byla paráda! Jakub Herman si teď vynahradil svou nedávnou smůlu a parádním pasem napříč obranným pásmem posunul puk na úplně volného ERIKA HRŇU, který do uvolněné klece zamířil přesně.
    Asistence: Jakub Herman, Marek Laš.
    Martin CIBÁK - 3:2

40:34
    Moc času neuteklo a Kohouti se opět dostávají do vedení! Pohlednou akci, do které se zapojila celá pětka zakončil neomylně MARTIN CIBÁK. Olomouci hodně pomohlo to, že se hned po vhazování dostali do přesilovkového zámku.
    Asistence: Rostislav Marosz, Roman Rác.
    Tomáš PLÍHAL - 2:2

38:42
    Hosté využívají druhou přesilovou hru. Přesnou trefou do horního růžku se z prostoru těsně před brankovištěm prosadil TOMÁŠ PLÍHAL.
    Asistence: Jiří Polanský, Zbyněk Irgl.
    Lukáš ŽEJDL - 2:1

31:48
    To ale neplatí o pokusu LUKÁŠ ŽEJDL, který taktéž od modré mířil přesně. A to z úplně stejného místa, jako v první třetině Houdek.
    Asistence: Vladimír Roth, Marek Trončinský.
    Marek LAŠ - 2:0

15:10
    Výborná kombinace od domácích po níž se z takřka nultého úhlu prosazuje MAREK LAŠ. Hosté trestuhodně nechali před bránou volného Hermana, který právě Lašovi posunul puk do ještě lepší pozice.
    Asistence: Jakub Herman, Tomáš Houdek.
    Tomáš HOUDEK - 1:0

11:12
    Stadion propukl v jásot, domácí jdou do vedení! Na modrou dostal z rohu puk TOMÁŠ HOUDEK, nepáral se s tím, a střelou z první posílá puk k tyči.
    Asistence: Dávid Buc, Pavel Patera.

Michal Sobecký

Branky a nahrávky: 12. Houdek (Buc, Patera), 16. Laš (Herman, Houdek), 41. Cibák (Marosz, Rác), 48. Hrňa (Herman, Laš), 62. Hrňa (Rác) – 32. Žejdl (Roth, Trončinský), 39. Plíhal (Polanský, Irgl), 55. Trončinský (Žejdl, Rákos), 60. Roth (Trončinský, Rákos)

HC Olomouc: Trvaj (Vošvrda) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera (C), Jergl – Laš, Herman, Hrňa – Dlouhý, Knotek, Kucharczyk.
    HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Klesla, Roth, Galvas, Doudera, Linhart, Nosek, Trončinský – Kreps, Plíhal, Dravecký – Irgl, Polanský, Chmielewski – Rákos, Žejdl, Orsava – Cienciala, Růžička, Kindl.

Rozhodčí: Hribik, Polák – Jelínek, Pešek