Děčín – Jindř. Hradec 1:2 (po pr.) | SK Karviná – Vsetín 2:5 (kon.) | Klášterec nO – Kobra 2:3 (kon.)
Řisuty – Jablonec n/N 2:1 (kon.) | Technika Brno – Přerov 3:2 (po pr.) | Poruba 2011 – Opava 9:2 (kon.)
SHK Hodonín – Břeclav 3:1 (pře.) | Kolín – Mor. Budějovice 1:2 (kon.) | Bílina – Vrchlabí 5:4 (2:1 po s.n.)
Žďár n/S – Nymburk 5:4 (0:2 po s.n.) | Klatovy – Sokolov 2:7 (kon.) | Tábor – Trutnov 6:1 (kon.)
Nový Jičín – Val. Meziříčí 4:2 (kon.)
HC Technika Brno
3:2 (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 25.10.2014, 17:00 • Hokejové haly dětí a mládeže • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

VSK Technika Brno: Domácí mužstvo se bude pokoušet navázat na úspěšné tažení z předminulých kol. Série výher s Opavou či Břeclaví je již ale minulostí a Brňané budou muset zabrat, aby zápasy nedopadly jako dva poslední. Vysokoškoláci totiž nejprve podlehli doma předposlednímu Valašskému Meziříčí 2:4, načež ve Vsetíně sahali po bodu, ani toho se však nakonec nedočkali. Necelé dvě minuty před koncem totiž strhli Vsetínští vedení na svou stranu a výsledek 3:2 tak znamenal další nulu do kolonky bodů pro Techniku.

HC ZUBR Přerov: Bilance hostů je přesně opačná. Z posledních třech zápasů brali Zubři plný počet bodů, v minulém kole ale na ně vyšel volný los a poslední zápas tak na rozdíl od Techniky sehráli před týdnem. Ve vítězné sérii ukořistili body na ledě Val. Mezu, kde vyhráli 2:1, doma si nechali všechny tři body také za výhru 5:3 nad Hodonínem. Zápas před týdnem ve Vsetíně jednoznačně ovládli a po výhře 5:1 cestovali domů jako vítězové. Nyní se celek trenéra Dočkala nachází na pátém místě, o tři body právě před Technikou.

Dnes večer tedy uvidíme, zda se Technice podaří na svého protivníka v tabulce dotáhnout, či Zubrům naopak o další body odskočit.

Hráči jsou již rozcvičení, poslední úprava ledu rolbami. Podaří se Technice oplatit Přerovu vyřazení z play-off z minulé sezóny? Začínáme za necelou čtvrthodinku.

VSK Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec (C), Vrba, Klimeš, Štindl, Odehnal Lukáš, Havíř – Brzobohatý, Pargáč, Jurča, Crhák, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Odehnal Vlastimil, Bustin, Zábranský, Látal. Trenér: Roman Kaňkovský.

HC ZUBR Přerov: Slovák (Vojtek) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Zbořil, Polák, Andrýsek – Školoud, Goiš, Popelka, Dostálek, Šebek, Procházka, Kratochvíl, Málek, Kolář (C), Kratochvil, Sakrajda, Sedlák. Trenér: Petr Dočkal.

Rozhodčí: Netopil – Chocholouš, Mikšík.

00:01

00:20
    Úvodní buly vyhrál Přerov, který ihned zavezl puk do pásma, ke střele se ale nedostal.

00:32
    První šanci měl na holi Jurča, trefil ale pouze Slováka.

00:50
    Úvodní zákrok si připisuje také Josef Novák v domácí svatyni.

01:30
    Přerov se usadil v pásmu, konkrétně v rohu, odkud ale branky nepadají a Brno vyhazuje, icing se nepíská.

01:43
    Nyní zakázané uvolnění na druhé straně, vhazuje se po Slovákově levici.

02:17
    I nyní se Zubři osvobozují nepovoleným způsobem, rozehrávka se jim moc nedaří.

02:32
    Brno se drží uvnitř pásma, tlak do brány je z jejich pohledu dobrý a Přerov se nemůže osvobodit.

03:08
    Štindl nyní střílel dělovku z pravého kruhu, jeho ránu ještě tečoval Bustin, avšak Slovák puk vyrazil koncem hokejky, ani nevěděl sám jak.

03:57
    V útočném pásmu se nyní usadil Přerov, hráči Zubra ale zatím střílejí poskrovnu.

05:00
    Přerov s rozehrávkou nespěchá, zhruba dvacet sekund zakládal útok, navíc neúspěšně.

05:43
    Žádné velké šance k vidění, hra se přelévá ze strany na stranu.

06:21
    Znovu Štindl u velké šance, nyní sám pálil před bránou, avšak znovu jej Slovák v bráně hostů vychytal.

07:05
    Školoud nyní ve větší šanci, trefil ale pouze konec Novákova betonu.

07:51
    Přerov tlačí, Technika je pod tlakem, ze kterého se jí nedaří osvobodit.

08:50
    První přesilovka zápasu, na trestnou lavici míří za hákování Michal Popelka (PRE).

08:57
    Slovák ihned po buly musel vytáhnout jeden ze svých zákroků, tentokrát úspěšně.

09:24
    Štindl v dobré palebné pozici našel ještě lépe postaveného Havíře, který však střílí projektil těsně nad.

10:00
    Brno pokračuje v náporu, znovu střílel Štindl.

10:15
    Až nyní může Přerov vystřídat, odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

10:50
    Zubři úspěšně odbránili oslabení a hrají v plném počtu.

11:38
    Jurča se snažil střelou těsně nad zemí překvapit Slováka, neúspěšně.

12:30
    Obraz hry je poměrně pořád stejný, Brno útočí a Přerovští hrozí z protiútoků.

13:05
    Nyní se nepovedlo zpracovat brněnskému bekovi na útočné modré puk podle představ a je odpískán ofsajd.

13:20
    Nyní obrovská šance u Nováka. Ten zůstal chvíli po zákroku v rozkleku a jeho zaváhání mohl využit Málek, který však puk do odkryté brány nenasměřoval.

13:47
    Přesilovku si nyní zahrají také hosté, za krosček je vyloučen Filip Vrba (TEC)

14:47
    Polovina přesilovky Zubrů za námi, ti se však ani jednou nedostali ke střele.

15:23
    Vlček nyní od modré pálil na Nováka, ten však i přes hradbu těl puk vyrazil.

15:47
    Domácí v plném počtu, Přerov toho v početní výhodě moc neukázal.

16:10
    Až nyní, trma vrma před brankou Nováka, ten má však puk pevně schovaný mezi svými betony.

16:51
    Školoud nyní rozehrál nádhernou kombinaci, která skončila gólem. Branka však uznána není, naštěstí pro domácí byl puk za čárou až po odpískání sudího.

17:30
    Přerov kontroluje kotouč za bránou, nikam se nežene.

18:00
    Přesně do konce třetiny je vyloučen Michal Popelka (PRE), již podruhé v zápase, nyní za vražení na hrazení.

18:08
    Vrba dělovkou znovu probral Slováka v hostující svatyni.

18:44
    Vrba výborně podržel na modré puk, nahrál Habrovcovi na druhé straně, který křižnou přihrávkou před bránu našel najíždějícího Stehlíka. Ten ale nedokázal puk do brány doklepnout.

19:53
    Odpískán ofsajd na útočné modré Techniky, asi poslední buly v úvodní periodě.

20:00

První dvacetiminutovka je zdárně za námi. Viděli jsme v ní jeden gól z hole hostů, který ale nemohl být uznán a tak k nelibosti přerovských přívrženců je stav zatím bez gólů nerozhodný. Prostřední část začne zhruba v 17:45.

20:01

20:20
    Oba celky do třetiny vstoupili aktivně, nyní se vhazuje ve středním pásmu, odpískán ofsajd.

20:47
    Zakázané uvolnění na straně hostů.

21:19
    Zatím nejsou k vidění žádné větší šance, hra se přelévá ze strany na stranu.

22:03
    Obraz hry je pořád stejný, ani jednomu celku se nedaří usadit v útočné třetině.

22:49
    Látal zavezl puk do pásma, kde z rohu nahrával před bránu na osamoceného Jurču. Ten ale nedokázal projektil umístit do volného místa, ba ani na bránu.

23:57
    Vyloučení na straně hostů. Za sekání je vyloučen Radomír Pala (PRE) a Technika tak bude mít možnost otevřít skóre v početní výhodě.

24:04
    To by se ale Přerov hned nemohl osvobodit, Technika musí zakládat útok.

24:29
    Odpískána nahrávka rukou, vhazuje se ve středním pásmu.

25:10
    Stehlík nahrával na modrou na Habrovce, ten ale bránu vysoko přestřeluje.

25:48
    Domácí kapitán Habrovec zůstal ležet u mantinelu a v hledišti to začíná bouřit.

25:57
    Přesilovka zůstala nevyužita, Přerov v plném počtu.

26:06
    Záhy ale vyhazuje na zakázané uvolnění, vhazuje se po levici Slováka.

26:19
    Tečovaný puk skončil na domácí střídačce, vhazuje se ve středním pásmu.

27:25
    Hra se začíná kouskovat a mnoho šancí k vidění není.

28:27
    Až nyní zkoušel své štěstí Jurča, neúspěšně.

28:52
    Zákrok si připisuje i Novák, Dostálek se jej snažil prostřelit mezi betony, místečko měl ale gólman plně pokryté.

29:09
    Do tlaku se dostal Přerov, nyní domácí motá okolo mantinelů.

29:39
    A tlak vrcholí faulem. Za podražení je vyloučen Karel Benýšek (TEC) a Zubři mají šanci skórovat.

29:46
    Postavení útočícího hráče v brankovišti, hra se přesouvá do středního pásma,

30:27
    Puk končí v bráně, o tom že by byla branka uznána ale nemůže být ani řeč. Útok hostů se nepřiměřeně rozjařil a dorážel do Nováka, jak jen to bylo možné. Pokračoval ale i po zapískání a tak světlo za bránou tentokrát uznanou branku nesignalizovalo.

31:28
    Nepříjemná situace pro domácí, kteří jdou do tři. Vyloučen je Michal Brzobohatý (TEC) a Přerov si tak 11 sekund zahraje dvojnásobnou přesilovku.

31:39
    Domácí vyhazují a jsou ve čtyřech.

32:34
    Na výlet se nyní vydal Benýšek, který vyslal touš po dlouhé době na Slováka. Technika se snaží nabrat čas.

33:20
    Polák se snažil dělovkou od modré překonat Nováka, neúspěšně.

33:28
    A Technika v plném počtu.

34:30
    Přerov právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen se hosté napotřetí dočkali. Po dalším závaru před brankou Nováka se podařilo hostujícímu VLASTIMILU DOSTÁLKOVI dorazit puk po ledě do odkryté branky, otevírá skóre a posílá Zubry do vedení. Asistence: Michal Popelka, Jiří Goiš.

35:24
    Nervy začínají pracovat na obou stranách, za hru vysokou holí je vyloučen na čtyři minuty domácí Ondřej Látal (TEC) a Přerov má možnost svůj náskok navýšit.

36:16
    Pala nyní bombil od modré, do střely se ale statečně vrhl Bustin, který puk tělem tečoval do ochranné sítě.

36:33
    Vyloučení na straně hostů, počty na ledě se vyrovnají. Za sekání je vyloučen Tomáš Vlček (PRE) a jde si tak sednou na trestnou lavici.

37:38
    S blížícím se závěrem prostřední části tempo graduje, i diváci v hledišti se začínají velmi hlasitě projevovat.

38:07
    Přerov má nyní navrch, vhazuje se po Novákově levici.

38:33
    Přerov v plném počtu pokračuje v přesilovce.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:20
    Janota nyní vypálil tak, že Novák puk v lapačce neudržel a následovala strkanice u brankoviště.

39:24
    Technika po dlouhé době v plném počtu.

40:00

Nervydrásající prostřední třetina je za námi, nervy začaly opravdu pracovat na všech frotnách. Přerovský fanklub navíc dodává utkání grády, jsem opravdu zvědaví, co nám ještě závěrečná část nabídne. V té druhé jsme viděli dvě branky, jedna však znovu nebyla uznána, o druhou se postaral přerovský Dostálek. Další třetina začne přibližně v 18:38.

40:01

40:05
    Ihned po buly Habrovec nahazuje puk na Slováka v bráně hostů.

40:51
    Důraz v brankovišti se vyplácí. Nyní se o tom přesvědčil JIŘÍ GOIŠ a chvíli po začátku třetiny tak Zubry posílá do vedení o dvě branky. Asistence: Michal Popelka, Vlastimil Dostálek.

42:10
    Sakrajda nahrával na výborně postaveného Sedláka, který ale puk v dobré příležitosti netrefil.

43:02
    Technika se snaží, ale v útočném pásmu se jí usadit nedaří. Přerovským nevyšla rozehrávka a posílají puk na icing.

43:22
    Znovu se vhazuje před Slovákem, tentokrát po jeho pravici.

43:28
    Ajajaj. Opravdu nepříjemná věc pro domácího Čtvrtníčka. Bomba od modré skončila přímo v jeho obličeji a zůstává ležet na ledě.

44:20
    Hraje se v plném tempu, hráči bruslí a bojují o každý kousek ledu.

45:30
    Přerov se usadil v útočném pásmu, zatím ale nestřílí.

45:52
    Hostující kapitán Jan Kolář (PRE) je nyní vyloučen a dává možnost Technice, aby vstřelila kontaktní gól.

46:15
    Pěknou střelu od Habrovce vyráží Slovák nad sebe.

47:21
    Brňanům se útok příliš nedaří.

47:52

48:00
    Technika právě vstřelila branku!
    Tak se domácí také přeci jenom dočkali. Nádhernou ránou chvíli po skončení přesilovky posílá pozdrav soupeři DAVID HAVÍŘ, který od modré prostřelil všechna těla, která mu stála v cestě, včetně Slováka v bráně Zubrů. Asistence: Ondřej Látal, Petr Jurča.

48:27
    Domácí si nyní zahrají oslabení. Vyloučen je domácí kapitán Jan Habrovec (TEC).

50:05
    Po tlaku Zubrů se síly na ledě vyrovnají. Jurča se vydal na výlet,což se nelíbilo Šimonu Kratochvílovi (PRE), který fauloval a jde tak na dvě minuty za katr.

50:27
    Technika hraje v plném počtu a pokračuje v přesilovce.

50:46
    Ofsajd, vhazování ve středním pásmu, blíže k obranné přerovské třetině.

51:40
    Čtvrtníček již je očividně v pořádku a naplno se věnuje hře. Prvně vybídl ke střele na modré stojícího Štindla, načež střelu sám tečoval, avšak ne do brány.

52:05
    I Přerov se ubránil a už hraje v pěti.

52:24
    Odpískaný icing Techniky, po hlasitém protestování ale rozhodčí uznali svou chybu a vhazuje se ve středovém kruhu.

53:30
    Po nahození za bránu Slováka se puk odrazil od nerovnosti přímo před bránu, kde stál Zábranský. Ani ten však nečekal, že mu puk přistane na holi a jen těsně netrefil odkrytou bránu.

54:39
    Znovu zaváhání ze strany rozhodčích, nyní chtěli odpískat icing hostům. Své rozhodnutí ale změnili a vhazuje se ve středu hřiště.

55:32
    Slovák má nahozený kotouč pevně pod kontrolou a vhazuje se po jeho levici.

55:58
    Vrba si nyní sjel mezi kruhy, kde se dostal k odraženému kotouči. Nenechal ho ale dosednout na led a tak puk končí v ochranné síti.

56:40
    Technika má již málo času na srovnání, její tlak ale začíná gradovat.

57:30
    Havíř se Štindlem si přihrávají kotouč a hledají vhodnou příležitost k rozehrávce.

57:56
    A tlak vygradoval! Po dalším důrazném snažení se v brankovišti to nyní vyšlo JIŘÍMU PARGÁČI a k velkému nadšení domácího publika vyrovnává stav zápasu, dvě minuty před koncem třetí třetiny. Asistence: Jiří Čtvrtníček, Tomáš Klimeš.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny, zápas zřejmě bude pokračovat prodloužením.

59:57
    Přerov ještě vyvíjí neskutečný tlak, na který doplácí vyloučením. Za vysokou hůl je vyloučen Zdeněk Sedlák (PRE), který tak svůj tým oslabí do prodloužení.

60:00

Už to vypadalo, že by si Přerov mohl odvážet tři body, domácí Havíř s Pargáčem však byli silně proti a poslali zápas do prodloužení, které za malou chvíli začne.

60:01

60:01
    Pětiminutové prodloužení začalo, Přerov začíná ve třech.

60:40
    Jurča zavezl puk do třetiny, kde nahrával mezi kruhy na Havíře. Ten měl na holi vítězství, Slovák však pořád drží naděje svého týmu.

61:25
    Přerov vyhazuje přes všechny čáry a nahání drahocenné vteřiny.

61:57
    Přerov oslabení srdnatě ubránil a nyní začíná vyrovnaná část nastaveného času.

62:10
    Ale co naplat, je konec! Hráči okamžitě naskákali na led a utvořili vítězné kolečko kolem PETRA ŠTINDLA, který svému týmu vystřelil bod navíc, znovu díky důrazu v brankovišti. Asistence: Tomáš Klimeš.

Je konec, Technika vyrovnala zápas v posledních dvanácti minutách, načež obrat v prodloužení dokonal bomber Petr Štindl. Tímto se s vámi loučím a budu se těšit u dalších hokejových přenosů. (20:23:50)

Dominik Turan

Branky a nahrávky: 48. Havíř (Látal, Jurča), 58. Pargáč (Čtvrtníček, Klimeš), 63. Štindl (Klimeš) – 35. Dostálek (Popelka, Goiš), 41. Goiš (Popelka, Dostálek)

HC Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec (C), Vrba, Klimeš, Štindl, Odehnal Lukáš, Havíř – Brzobohatý, Pargáč, Jurča, Crhák, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Odehnal Vlastimil, Bustin, Zábranský, Látal. Trenér: Roman Kaňkovský.

Rozhodčí: Netopil – Chocholouš, Mikšík