Kometa Brno – Zlín 4:3 (kon.) | Pardubice – K. Vary 6:3 (kon.) | Vítkovice – Třinec 0:2 (kon.)
Slavia – Litvínov 6:3 (kon.)
HC Kometa Brno
4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
Berani Zlín
Úterý 28.10.2014, 15:30 • Hala Rondo, Brno • Tipsport extraliga

60:00
    Kempný ještě se sirénou dostal trest na 2 + 10 minut za vražení na hrazení.

48:22
    Snažení hostí končí dvěma minutami pro Kempného za sekání. Dostávají tak ideální možnost na vstřelení kontaktní branky.

36:53
    Jenže Kometa se znovu dostala do přečíslení. Tentokrát dva na jednoho. Ton hledal Jana Hrušku, který však byl dojíždějícími hráči nedovoleně bráněn a Tomáš Žižka dostává dvě minuty. Týmy budou hrát ve stejném počtu.

35:01
    Následně dostává dvě minuty za faul loktem Leoš Čermák. Další příležitost pro hosty na srovnání.

30:45
    Ke slovu na delší dobu se dostali hostí. Ke střelám se sice nedostali, ale dlouho zůstávali na puku. To přerušil až za cenu faulu střelec druhé branky Komety. Vojtěch Němec dostává dvě minuty za držení.

21:43
    Ty rozhodčí řeší dvěma minutami za hrubost pro Jaroslava Balaštíka. Kometa si tedy zahraje první přesilovku v zápase.

18:13
    Na konci první třetiny uvidíme první přesilovku. Zdálo se, že Kometa půjde do přečíslení dva na jednoho, ale místo toho sudí vylučuje za podražení Petra Tona, který získával puk do přečíslení.

Adam Havel

Branky a nahrávky: 13. Hanzlík (Vondráček, Burian), 28. Němec (Ton, Hruška), 45. Káňa (Hanzlík, Čermák), 58. Němec (Ton, Kempný) – 13. Köhler (Okál, Leška), 50. Vlach (Urbanec, Holík), 53. Leška (Köhler)

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Malec – Hruška, Němec, Ton – Dočekal, Čermák (C), J. Svoboda – Burian, Koreis, Vondráček – Káňa, Kusko, Mrázek.
    Trenér: Vladimír Kýhos

Berani Zlín: Kašík (Haloda) – Horák, Marušák, Urbanec, Řezníček, Kotvan, Žižka – Köhler, Leška, Okál – Říčka, Vlach, Balaštík – Čech, Holík, Ondráček – Veselý, Čajánek (C), Sedláček.
    Trenér: Rostislav Vlach

Rozhodčí: Roman Svoboda, Vladimír Šindler – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek