ČZU – UK Kings Prague 1:4 (kon.) | VŠE – ČVUT 0:1 (2:3 po s.n.) | ČZU – VŠE 1:2 (kon.)
ČVUT – UK Kings Prague 2:3 (1:2 po s.n.)
Česká zemědělská univerzita
1:4 (1:3, 0:1)
UK Kings Prague
Čtvrtek 30.10.2014, 17:45 • Tipsport Aréna, Praha-Holešovice • Hokejová bitva

Hokejisté karlovky vítězí první utkání a jde do finále! Nutno podotknout, že hokejisté zemědělky toho v zápase moc nepředvedli. Ve druhém poločase se hokejistům UK podařilo ještě jednu branku vstřelit, o to se postaral Dominik Novák. Já se s vámi loučím a přeji pěkný zbytek večera! Zase někdy na počtenou! (19:01:17)

29:00
    Křepelka si pěkně najel z pravého kruhu, branku gólmana Vokatého však těsně přestřelil!

28:50
    Další přesilovka ČZU opět nevyužita.

28:30
    Karlovce se podařilo vyhodit.

27:46
    Další přesilovka zemědělců! Minutu za hákování si odsedí Lukáš Rovný.

27:44
    Moderátor UK hecuje kotel ČZU, ten mu odpovídá bučením!

26:20
    Fanoušci ČZU vnikli do kotle karlovky, nedošlo však k žádné šarvátce, zemědělci pouze přišli o svou vlajku.

25:26
    Za hákování půjde na lavici hanby opět hráč UK. Minutu si odsedí Libor Bartoš.

24:20
    Hokejisté Ukáčka opět v útoku, jedna střela míjí druhou, Vokatý se má v bráně co ohánět!

24:07
    Karlovka v plném počtu.

23:35
    Karlovka se žene do útoku i ve čtyrech hráčích!

23:01
    ČZU si opět zahraje přesilovku, jednu minutu si odsedí Dominik Novák za nedovolené bránění.

21:30
    Ačkoliv hokejisté ČZU podávají sympatický výkon a stále se snaží se skórem něco udělat, nedaří se jim Matěje Olivu prostřelit. Václav Klindera střílel z levé strany, i s následnou dorážkou si gólman UK bravurně poradil!

20:50
    Tým Univerzity Karlovy právě vstřelil branku!
    Tentokrát smolně nahrál Vokatý do jasné šance DOMINIKU NOVÁKOVI, který se v této situaci snad ani nemohl mýlit.

19:10
    Kapitán karlovky výborně vystřelil z pravého kruhu, i s následnou dorážkou Šramoty si skvěle Vokatý pomocí své hole poradil!

18:00
    Karlovka v obležení před Vojtěchem Vokatým, ten však dnes chytá výborně. Nutno podotknout, že za tři branky ve své síti vůbec nemohl.

16:42
    Ukáčko v plném počtu.

16:39
    Karlovka vyhazuje, ČZU z přesilové hry zatím vůbec nic nevytěžilo.

15:47
    Jednu minutu za nedovolené bránění si na lavici hanby odsedí Petr Hučko (UK).

15:20
    UK vyhazuje na zakázané uvolnění.

15:01

Hráči obou celků nastupují z útrob stadionu na hrací plochu, druhý poločas za malou chvíli začne.

Po prvním poločase vidí slušně zaplněná Tipsport aréna pěkný hokej, více ze hry mají hokejisté UK, když po dvou střelách Lukáše Rovného a jedné Petra Nováka vedou 3:1. Zemědělci se dostali na rozdíl jediné branky po průniku Václava Klindery, karlovka však záhy opět odskočila na dvoubrankový rozdíl.

15:00

14:30
    Tomáš Veselý ještě pořádně prověřil z pravého kruhu Vokatého, ten ránu vyrazil lapačkou!

14:00
    Poslední minuta první třetiny probíhá před brankářem Olivou, vidíme i menší šarvátku, univerzity si nic opravdu nedarují.

13:27
    Zemědělci se snaží se skórem něco udělat, nedaří se jim však přejít přes obranný val karlovky.

12:50
    Dominik Novák zkoušel vypálit tvrdou ránu od modré, tato rána byla však zblokována dobře hrající obranou ČZU.

11:00
    Hra se nyní přelévá z jedné strany kluziště na druhou, oba gólmani jsou již zajisté pořádně zpocení.

10:00
    LUKÁŠ ROVNÝ obdržel krásnou nahrávku a sám před Vokatým opět nezklamal.

09:30
    Tým České zemědělské univerzity právě vstřelil branku!
    Krásná individuální akce VÁCLAVA KLINDERY znamená snížení stavu skóre.

08:00
    Zakázané uvolnění ČZU.

07:04
    Další kotouč v síti gólmana zemědělky! LUKÁŠ ROVNÝ obdržel puk v levém kruhu, s ničím se nepáral, a vystřelil těsně pod víko.

06:10
    Tak přecejenom neustálý tlak hokejistů UK přinesl své ovoce. PETR NOVÁK se výborně prokličkoval středním pásmem a tváří v tvář gólmanovi ČZU zavěsil.

05:38
    Ofsajd UK.

04:00
    Oba kotle mohutně povzbuzují své svěřence, na ledě zatím dominují hokejisté "Karlovky".

03:30
    První větší šanci utkání si připsali hokejisté UK, po nahrávce Rovného se ocitl před Vokatým Šafránek, gólman ČZU si však připsal další parádní zákrok lapačkou.

03:00
    Hraje se v poklidném tempu, ani jeden tým nechce udělat zbytečnou chybu, protože se hraje pouze na dva poločasy po 15 minutách.

02:06
    Hokejisté UK zatím obléhají branku Vokatého, všechny střely zatím však končí mimo.

01:01
    První zákrok si připsal Vojtěch Vokatý.

00:30
    Oba týmy se zatím navzájem oťukávají, hraje se především ve středu hrací plochy.

00:01

Česká zemědělská univerzita: Vokatý (Hochsteiger) – Krňanský, Žáček, Hána, Pokorný, Voráček, Pečenka, Veselý, Havel, Urbančík, Hložek, Valder, Kupec, Nevolný, Navrátil, Šramota, Potocký, Veselý, Kala, Klindera.

UK Praha: Oliva (Srb) – Bartoš, Šteiner, Krátký, Slánský, Polák, Herr, Rod, Hybner, Hučko, Šafránek, Novák P., Novák D., Křepelka, Rovný, Krčma, Bícha, Chvátal, Arnošt, Slavíček, Baláž .

Začátek utkání se o malou chvíli opozdí, moderátoři právě představují hráče obou týmů a promluví i rektoři univerzit.

V Tipsport aréně panuje zatím výborná atmosféra, oba kotle jsou připravené a hráči pomalu vstupují na hrací plochu. Utkání za malou chvíli začne.

HOKEJOVÁ BITVA NA NEJVĚTŠÍM ČESKÉM SERVERU O HOKEJI

Již čtvrtému ročníku hokejové bitvy se věnoval i největší portál o českém hokeji. Na serveru hokej.cz, který je od nové extraligové sezony ve zbrusu novém kabátu, se dočtete mnoho zajímavého z programu "bitvy pražskejch vejšek". Mimo jiné i to, že finálový duel odpíská jako rozhodčí brankářská legenda Sparty Praha a české hokejové reprezentace Petr BŘÍZA. Článek najdete ZDE.

Repríza loňského finále hned na úvod Hokejové bitvy!

Dvojnásobný držitel titulu z Univerzity Karlovy začal v loňském finále lépe a po dvou trefách Tomáše Havla se dostal do vedení, ale Česká zemědělská univerzita Dominika Nováka snížila. Pak sice vrátil na hole UK dvougólový náskok Michal Slanina z pražské Kobry, ale Tomáš Brém s Petrem Hučkem srovnali a dotáhli střetnutí až do nájezdů, které nakonec ovládli "Zemědělci", za něž rozhodl Michal Slanina.

Uvidíme i letos bitvu až do nájezdů? To nám ukáže až zápas, jenž se odehraje ve formátu 2x15 minut.

Hokejová bitva – souboj pražskejch vejšek

O co se jedná?
    Jde o tradiční, hraje se již třetí ročník, souboj čtyř nejvýznamnějších pražských uvinerzit – Česká zemědělská univerzita (ČZU), České vysoké učení technické (ČVUT), Univerzita Karlova (UK) a Vysoká škola ekonomická (VŠE).

O co týmy hrají?
    Celky se utkají o putovní Pohár primátora hlavního města Prahy. Kromě toho dostanou také finanční prémii v hodnotě 10 000 Kč. Vítězná škola bude navíc na poháru vyryta spolu se jmény všech hráčů v týmu.

Kde se hraje?
    Hraje se v hale hokejové Sparty, která leží v pražských Holešovicích. Dostat se sem je jednoduché. Metrem po trase "C" do stanice "Nádraží Holešovice", nebo tramvají do zastávky "Výstaviště".

Jak bych se měl na hokej obléci?
    Fandíte-li UK, vezměte si na sebe červené barvy. Jste-li podporovatelem ČZU, oblečte se do zelenožluté kombinace.

Historie škol

ČZU oslavila v roce 2006 sté výročí svého založení. Již od roku 1776 ale v rámci filosofických fakult na pražské univerzitě probíraly hospodářské nauky. Samotná Česká zemědělská univerzita byla založena roku 1906 na základě dekretů císaře Františka Josefa z 26. října. Škola prokazovala svou důležitost hned od svého vzniku a díky pracovitosti svých žáků a učitelů se zejména po první světové válce a vzniku samostatného státu její vliv rozmohl. V průběhu éry komunismu došlo ke změnám ve struktuře školy, která zde nabyla velkého významu. Na Českou zemědělskou univerzitu byla zpět transformována v roce 1995.

Univerzita Karlova byla založena roku 1348 jako vůbec první v českých zemích. Patří zíroveň i k nejstarším univerzitám nejen v Evropě, ale i na světě. V průběhu staletí se z ní vydělovaly některé obory, které se postupem času rozvinuly natolik, že bylo potřeba specializovaných škol. Klasickým případem jsou třeba ČZU či ČVUT. V současnosti se historicky nejhodnotnější česká vysoká škola skládá se ze sedmnácti fakult a dalších pracovišť, což ji řadí na první místo ve velikosti v ČR. Nabízí studium ve více než šesti stech studijních oborech pokrývajících široké spektrum disciplín – od lékařských a přírodních věd přes společenské a humanitní vědy až po teologická studia, včetně studia učitelství.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Adam Karas

Branky a nahrávky: 10. Klindera – 7. P. Novák, 8. Rovný, 10. Rovný, 21. D. Novák

UK Kings Prague: Oliva (Srb) – Bartoš, Šteiner, Krátký, Slánský, Polák, Herr, Rod, Hybner, Hučko, Šafránek, Novák P., Novák D., Křepelka, Rovný, Krčma, Bícha, Chvátal, Arnošt, Slavíček, Baláž.

Rozhodčí: Šťovíček