Omsk – Toljatti 1:0 (kon.) | Barys – Nižněkamsk 6:5 (1:0 po s.n.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 1:0 (kon.)
Ufa – Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Jaroslavl – Riga 4:1 (kon.) | Soči – Jokerit 3:2 (2:1 po s.n.)
Dynamo Moskva – Petrohrad 4:3 (po pr.) | Atlant – Novokuzněck 4:2 (kon.) | Záhřeb – Vladivostok 3:4 (kon.)
HC Slovan – Chabarovsk 1:3 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Pátek 31.10.2014, 15:00 • KrK Uralec • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Přeji příjemné odpoledne všem fanouškům KHL! Avtomobilist Jekatěrinburg dnes na svém ledě přivítá Traktor Čeljabinsk.

Domácí by určitě letos rádi zopakovali loňský postup do bojů o Gagarinův pohár. Po jednadvaceti odehraných duelech jim však patří až dvanáctá příčka, nicméně odstup na osmou pozici je pouze tříbodový. Produktivitu Avtomobilistu táhne Jakub Petružálek. Český forvard, jenž byl i u titulu moskevského Dynama v roce 2013, zatím nasbíral 14 bodů za čtyři branky a deset asistencí.

Posledních pět zápasů
    CSKA – Avtomobilist 2:1
    Toredo – Avtomobilist 3:2
    Severstal – Avtomobilist 3:2sn
    Avtomobilist – Jugra 1:0
    Avtomobilist – Admiral 5:1

Hostující Traktor je jedním z přímých konkurentů Petružálkova týmu. Celek z Čeljabinsku má totiž na svém kontě o pět bodů víc, čímž si vysloužil umístění na sedmém místě. Vedení spoléhá kromě ruských borců i na pár hráčů ze zámoří, v kanadském bodování se neztratí ani Češi Bulis s Růžičkou. Otázkou ovšem zůstává, kdo se v dnešním duelu postaví mezi tři tyče. Trio Garnett, Demčenko, Folin se zatím v brankovišti pravidelně střídá.

Jan Bulis (CLJ) 2 + 2

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Fomin) – Viklund, Lepistö, Megalinskij, Metljuk, Trjamkin, Antonov, Jegin, Lebedev – Simakov, Brule, Lazarev – Petružálek, Rybakov, Bumagin – Michnov, Kozlov, Lewandowski – Komarov, Solomonov, Jemelin.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Fokin) – Katičev, Quint, Piganovič, Borodkin, Vasilčenko, Atjušov, Kondraťjev, Chlystov – Panov, Bulis, Čistov – Kokujov, Zavaruchin, Glinkin – Penkovskij, Pestunov, Růžička – Gubarev, Sajustov, Jerofejev

Rozhodčí: Oskirko, Čerenkov – Ivanov, Nesterov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hráči obou celků jsou již na ledě. Za malý okamžik může utkání začít!

00:01

00:08
    Domácí se ihned natlačili do útoku. Garnett si připisuje první zákrok.

00:51
    Lepší vstup do utkání má Avtomobilist. Jejich další akce ale nebyla nebezpečná.

01:13
    Traktor se při přechodu do útočné třetiny dostal do postavení mimo hru.

02:00
    Hráči Čeljabinsku museli poslat puk až za Kováře. Tam domácí obránci čekají, až oba týmy dostřídají.

02:38
    Po střele Lepistöho, která letěla jen těsně mimo, vyhodili hosté na icing.

03:36
    Bruleho formace kombinuje před Garnettem. Do zajímavější šance se však dostat nemůže.

04:26
    Petružálek hledal spoluhráče před brankou. Ten ale nemohl jeho pas usměrnit do sítě, jelikož ho hlídal obránce Traktoru.

05:26
    První zákrok i pro Kováře v brance domácích. Puk skončil v lapačce a následuje vhazování po jeho pravici.

06:36
    Brule vyslal dlouhý pas přes střední pásmo. Šanci musel zlikvidovat Garnett, který si dobře vyjel z brankoviště.

06:58
    První přesilovku si zahraje Jekatěrinburg. Chlystov podrazil ujíždějícího protihráče a inkasuje dvě minuty.

07:02
    Traktor ale okamžitě vyhazuje až ke Kovářovi.

07:34
    A znovu. Domácí musí další útok založit za vlastní brankou.

08:45
    Petružálkův pokus zastavuje pozorný Garnett. Hra v početní převaze se Avtomobilistu nedaří.

08:58

09:11
    Tečované nahození z modré čáry skončilo až v ochranné síti. Vhazování před brankářem hostů.

10:24
    Čistov puk jen nahodil do útočného pásma. Tam mu ho ale Petružálkovi spoluhráči odebrali.

11:03
    Bulis mířil na bližší tyč, Kovář nemusel zasahovat. Střela českého forvarda nebyla přesná.

11:30
    Icing Jekatěrinburgu.

12:21
    Panov se málem dostal do dobré šance. Metljuk mu ovšem puk v mezikruží bleskově odebral, a zažehnal nebezpečí pro branku Jakuba Kováře.

13:04
    V tomto případě již musel český gólman ve službách Avtomobilistu zasahovat. Puk skončil v jeho výstroji.

13:18
    Jekatěrinburg bleskově založil další útok. Střela vyslaná z hokejky Lewandowského o pár centimetrů přeletěla horní tyčku.

14:19
    Gubarev si udělal v prostoru pravého kruhu dostatek místa a po šikovné otočce ohrozil Kováře. Ten zasáhl vyrážečkou a poslal puk do rohu.

15:38
    Katičevovo nahození bylo před brankovištěm Jekatěrinburgu ještě lehce tečované. I s touto situací si Kovář poradil na výbornou.

16:11
    Hraje se již dlouho bez přerušení. Oba týmy se v útoku střídají.

16:55
    Přichází další vyloučení z řad Trakotoru. Pestunov již pyká na trestné za krosček.

17:22
    Antonov napřáhl na modré. Jeho tečované nahození skončilo po zásahu Garnetta v rohu, odkud ho mohli hostující obránci bez obtíží vyhodit.

18:10
    Obrovský závar byl k vidění v brankovišti hostů. Simakov vypálil z první dělovou ránu, kterou brankář Traktoru vyrazil betonem jen před sebe. Viklund se snažil několikrát dorážet, neuspěl.

18:55

19:00
    V prvním dějství zbývá odehrát poslední minutu.

19:48
    Lewandowski zavezl puk do třetiny a poslal Kozlova do šance. Čeljabinsk se ubránil jen za cenu dalšího dvouminutového vyloučení.

19:48
    Zavaruchin dostává trest za hákování.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Další třetina začne přibližně v 15:50.

V průběhu prvních dvaceti minut se diváci branky nedočkali. Aktivnější jsou zatím hráči Jekatěrinburgu, kteří především v první polovině třetiny soupeře nepustili do šance. Sami si ale Kovářovi spoluhráči vytvořili nadějnější akci, až když jim Traktor nabídl hrát v početní převaze. Garnett však svůj tým podržel a do druhé části se půjde za bezbrankového stavu.

Statistiky první třetiny
    Střely – 15:6
    Trestné minuty – 0:6

20:01

20:23
    Domácí začínají v početní převaze a již operují před Michaelem Garnettem.

20:54
    Kanadský brankář si připisuje první úspěšný zásah této třetiny. Bude se vhazovat v obranném pásmu Čeljabinsku.

21:18
    Petružálek našel svým pasem nad kruhy Megalinského, jehož dělovka skončila v lapačce čeljabinského gólmana.

21:48

22:35
    Kozlovova formace se usadila v útoku. Dlouhé kombinaci však chybí zakončení.

22:57
    To přišlo až teď. Garnett pokus z pravého kruhu vytěsnil ramenem.

23:44
    Čistov nezvládl přechod přes modrou a je mu odpískán ofsajd.

24:17
    Pokus o založení útočné akce Traktoru nebyl úspěšný. Růžičkovi odebrali protihráči puk již ve středním pásmu.

24:39
    Avtomobilist v ofsajdu.

24:51
    Petružálek nabral na pravé straně kluziště rychlost a v jízdě vypálil švihem. Jeho pokus končí ve výstroji brankáře hostů.

25:25
    Simakov si šikovně obhodil obránce a v mezikruží se najednou octl v dobré šanci. Nezakončil ale přesně.

25:54
    Garnett má výrazně více práce než Kovář. Jeho lapačka byla opět v akci.

26:06
    Odpískán icing proti Traktoru.

26:37
    Ve druhé třetině postrádá hra rychlejší tempo. Ani jednomu z týmů se také nedaří vytvořit si větší šanci.

27:16
    Solomonov se sice diví, přesto mu bylo odpískáno postavení mimo hru, jelikož modrou čáru přejel dříve než puk.

27:26
    Ihned po vhazování zamířil Panov puk na branku Jakuba Kováře. Kotouč končí mezi betony českého gólmana.

28:08
    Petružálek z rychlého protiútoku nasměroval puk jen těsně nad horní růžek branky. Škoda, střela českého forvarda měla jinak dobré parametry.

28:48
    Z další rozehrávky Traktoru je jen zakázané uvolnění.

29:53
    Čeljabinsk se poprvé usadil na delší čas v útoku. Kombinaci zakončoval Glinkin, jehož střelu musela zastavit až tyčka!

30:14
    Už ale opět hraje Avtomobilist, který si vybojoval vhazování v útočné třetině.

30:44
    Zakázané uvolnění odpískáno proti Traktoru.

31:02
    Další přesušení hry. Garnett zastavuje nahození z modré čáry.

31:13
    Jan Bulis oslabuje svůj tým, jelikož dostal od rozhodčích trest za nedovolené bránění, a tak je tu další přesilovka domácích.

32:01
    Brule dvakrát po sobě pálil ze stejného místa těsně nad branku. Kanadský gólman tak nemusel zasahovat.

32:48
    Panov ukořistil puk a řítil se na Kováře sám. Rychle se však vrátil domácí obránce a ruskému útočníkovi vzal šanci.

33:13

33:21
    Krátce po vypršení dvouminutové přesilovky musel Kovář opět zasahovat.

34:04
    Lewandowski našel zadovkou Trjamkina, jehož nepříliš svižnou střelu kryje lapačkou brankář čeljabinského Traktoru.

34:38
    Garnett opět v akci. Tentokráte si musel kromě nahozeného puku dát pozor i na hráče před ním, kteří se po odpískání začali lehce postrkovat. Rozhodčí ale rychle zasáhli.

35:32
    Kovář si po Piganovičově střele připisuje zákrok betonem a jeho spoluhráči hrají opět s pukem.

35:45
    Po zakázaném uvolnění následuje vhazování před českým gólmanem.

36:33
    Více s pukem hrají domácí, jejich představení ale stálé chybí větší šance. Garnett zatím všechny puky loví bez větší námahy.

37:29
    Šanci si naopak vytvořili hosté z Čeljabinsku. Bulis z modré našel v prostoru pravého kruhu volného Čistova, který měl dostatek času, aby dobře zamířil. Na Kováře si ale ani tak nepřišel.

38:22
    Traktor očividně přidává na aktivitě. Růžička vyslal další puk na branku domácích, ta už ale nebyla tolik nebezpečná jako ta předchozí.

39:08
    Poslední minutu druhé části zahajuje Avtomobilist ofsajdem.

39:33
    Quintovo svižné nahození Kovářovi mezi betony neprošlo. Nicméně se bude vhazovat v útoku Traktoru.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Další třetina začne přibližně v 16:42.

I po čtyřiceti minutách svítí na kostce v Jekatěrinburgu stále stav 0:0. Oproti první části přidal na aktivitě i hostující Traktor, Petružálek a spol. ale mají stále více ze hry. Nicméně oba týmy ve své hře zatím postrádají vyloženější šanci. Uvidíme, zda se prvního přesného zásahu dočkáme ve třetí periodě.

Statistiky druhé třetiny
    Střely – 14:11
    Trestné minuty – 0:2

40:01

40:54
    V úvodu třetího dějství hrají s pukem hosté. Kovářova lapačka již musela jednou zasahovat.

41:47
    Kozlovova formace bojuje s přechodem do útoku, zatím hraje s pukem jen ve střední třetině.

42:29
    Petružálek na modré vystihl nepřesnou rozehrávku Traktoru. S pukem se moc nerozmýšlel a okamžitě vypálil, Garnet má puk v lapačce.

43:08
    Antonov čeká za brankou Avtomoblistu na dostřídaní spoluhráčů.

43:47
    Aktivnější je zatím Jekatěrinburg. Simakov však z levého kruhu nevypálil přesně.

44:13
    Další zákrok pro Michaela Garnetta. V tomto případě ovšem neměl těžkou práci, nahození z modré čáry dobře viděl.

45:01
    Domácí stále na puku. Opět ale bylo třeba počkat, až oba týmy prostřídají.

45:59
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    První přesný zásah dnešního duelu! Petružálek svižně vypálil z modré čáry, jeho pokus stihl ještě tečovat dobře postavený Bumagin, čímž zkomplikoval Garnettovi zákrok. Ten puk vyrazil jen před sebe a ALEXANDR RYBAKOV ho mohl pohodlně dorazit do sítě. Asistence: Jakub Petružálek a Alexandr Bumagin.
    Alexandr RYBAKOV - 1:0

46:48
    Těžší zákrok i pro Jakuba Kováře, ten ale na rozdíl od jeho kolegy zasahuje. Konečně se probouzejí i domácí fanoušci, které branka domácích hodně potěšila.

48:48
    Jekatěrinburg se již tolik nežene do útoku, nicméně Traktor inkasovaná branka očividně zaskočila a taky se mu nedaří vytvořit si lepší akci.

49:12
    Quint ovšem dobrou střelou prověřil Kováře. Ten si puk pod betony projet nenechal.

49:38
    Na druhé straně si před Garnetta nabruslil Simakov a dokázal i zakončit bekhendem. Jeho pokus hostující gólman zvládl lapačkou zlikvidovat.

50:00
    Po Kovářově zákroku je hra opět přerušena. Následuje vhazování v útoku Čeljabinsku.

51:05
    Hvizd rozhodčího zazněl, jelikož ve středním kruhu zůstal ležet Jakub Petružálek. Český forvard byl atakován hráčem Traktoru. Nyní se ale zvedá z ledu a po svých míří na střídačku.

51:24
    Dvakrát po sobě v akci Kovář. Hosté si uvědomují, že pokud pomýšlejí na bodový zisk, musí se více tlačit do zakončení.

52:19
    Jejich snažení přerušuje Pestunov, který si v souboji pomohl nedovoleným držením a oslabuje tým Traktoru.

53:21
    Zpoza branky rychle vyjel s pukem Bumagin. Garnett se však přitiskl ke své pravé tyči a nedovolil domácímu forvardovi skórovat.

54:19

54:35
    Lewandowski přej do útoku příliš rychle. Ofsajd.

55:03
    Traktor opět v útoku. Střela Katičeva však neprošla přes prvního obránce Jekatěrinburgu.

56:06
    Růžička donutil svého krajana v brance Avtomobilistu k dalšímu zákroku. Nadechne se ještě Traktor k závěrečnému náporu?

56:27
    Zatím s pukem hraje jen ve vlastní třetině. Panovova formace musí projít přes dobře střežené střední pásmo.

56:52
    Po Čistovově nadějné střele musel Petružálek a spol. odeslat puk až na zakázané uvolnění.

57:51
    Piganovič si ze střídačky naskočil k volnému puku, do kterého se pořádně opřel. Kovář pozorný.

58:40
    Garnett sedí na střídačce! Hosté to musejí zkusit se šesti hráči v poli.

58:55
    Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Puk směřoval k prázdné brance. Letěl však mimo tři tyče a je z toho icing.

59:15
    Traktor opět za vlastní brankou. Bulisovi a spol. se nedaří usadit se v útku.

59:39
    Důležitý zákrok pro Avtomobilist. Kovář udržel puk ve své výstroji i po prudké střele Piganoviče.

59:39
    Oddechový čas pro domácí.

59:53
    Traktor je vykázán ze třetiny, bude se vhazovat ve středním pásmu. Zdá se, že je rozhodnuto.

60:00

Je dobojováno! Jakub Kovář udržel čisté konto a jeho Avtomobilist bere všechny tři body. Domácí přestáli i nápor čeljabinského týmu ze závěru zápasu. Utkání rozhodl jediný střelec, ve třetí části se trefil Rybakov. Nicméně domácí byli většinu času aktivnější a jejich výhra je jednoznačně zasloužená.