Omsk – Toljatti 1:0 (kon.) | Barys – Nižněkamsk 6:5 (1:0 po s.n.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 1:0 (kon.)
Ufa – Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Jaroslavl – Riga 4:1 (kon.) | Soči – Jokerit 3:2 (2:1 po s.n.)
Dynamo Moskva – Petrohrad 4:3 (po pr.) | Atlant – Novokuzněck 4:2 (kon.) | Záhřeb – Vladivostok 3:4 (kon.)

Jan Kolář (VLD) 1+0 (22:02:17)

Hokejisté Medveščaku dělali, co mohli, ale z obrovského tlaku vytěžili ve třetí třetině jediný gól – devět minut před koncem snižoval na 3:4 Bill Thomas. Hosté v závěru bránili všemi dostupnými prostředky, někdy si počínali na hranici pravidel, ale vyloučení paradoxně přišlo v čase 57:48 na druhé straně. Tento moment Záhřebu překazil závěrečný nápor a zanechal v domácích hokejistech pocit křivdy. Cenné tři body do tabulky si tak připisuje Vladivostok.

Střely na branku ve 3. třetině – 13:3, celkem – 39:15

60:00

59:49
    Domácí v plném počtu. Už ale nemají moc času.

59:01
    Poslední minuta. Hosté hrají přesilovku tak, aby soupeři nepůjčili kotouč.

57:48
    Pascal Pelletier, který schytal několik tvrdých zákroků od hostujících hráčů, je vyloučen za držení hole! Velká komplikace pro Medveščak.

57:26
    Nyní Admiralu ušetřil nějaký čas Ilja Zubov.

56:25
    V ojedinělé útočné akci hostí byl Ušenin, z pravé strany minul Dekanichovu branku.

55:39
    Hosté brání všemi dostupnými prostředky, nyní jim prošlo několik hraničních zákroků.

54:54
    Hosté vyhazují na icing, hra se stěhuje zpět před Nalimova.

54:31
    Branku obkroužil Pelletier, ani on však Nalimova nepřekonal.

53:25
    Obrovský tlak domácích! Nalimov likvidoval střelu Carleho, dorážku Segala a při další ráně jednoho z domácích hráčů mu pomohla i tyč!

52:49
    Hraje se pouze v obranném pásmu Admiralu, hosté však k soupeři rychle přistupují a případné střely blokují.

51:54
    Publikum žene záhřebský celek za vyrovnáním, domácí samozřejmě útočí s ještě větší chutí.

50:55
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Domácí jsou za svou neutuchající snahu odměněni! Anderson od zadního mantinelu vyvezl puk až na levý kruh a bekhendem ho poslal do ohně, kde ho pohotově tečoval za Nalimovova záda BILL THOMAS. Medveščak prohrává jen o gól! Asistence: Matt Anderson.

50:05
    Icing domácích.

49:05
    Björkstrand přejel útočnou modrou a vypálil. Hůl do střely mu však vložil Lisov, který puk přizvedl až do ochranné sítě.

48:25
    Ofsajd domácích, Admiral se stále více blíží k cennému bodovému zisku.

46:57
    Obrana Vladivostoku opravdu pracuje velice dobře. Domácí často hrají ve svém útočném pásmu, ale Admirálové velmi dobře uzavírají prostory před svou brankou.

46:03
    Hned po buly zasahoval Dekanich. Následuje reklamní pauza.

46:00
    Po sražené střele Zemčjonoka se bude vhazovat v domácím obranném pásmu.

45:23

44:51
    Lisin dostal puk na pravý kruh, Dekanich se stačil proti jeho střele přesunout a drží kotouč.

43:37
    Pelletier to neudělal špatně. Obhodil si jednoho protihráče, poté si rovnal kotouč na bekhend, ale druhý bek soupeře mu už neumožnil zakončit.

43:21
    Pokus Katiće vykopl Nalimov. Vzápětí právě domácí bek fauloval a oslabuje svůj tým.

42:51
    Popovićovo nahození končí v lapačce Ivana Nalimova.

42:20
    Nahození z rohu kluziště tečoval St. Pierre, Nalimov kotouč zalehl.

41:29
    Domácí začali třetí třetinu náporem, Admiral pokračuje ve své defenzivní taktice, která zatím vychází.

40:34
    Anderson nastřelil puk na branku z vlastní poloviny, Nalimov vyrážel do rohu.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 21:17.

Druhá třetina se nesla ve znamení snahy Medveščaku o korekci nepříznivého stavu. Jako první se však trefili hosté, když Ilja Zubov ve vlastním oslabení zvýšil už na 1:4. Domácí se stačili prosadit ještě v té samé přesilovce, zpět na rozdíl dvou branek snížil Palushaj.

Střely na branku ve 2. třetině – 15:4, celkem – 26:12

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:40
    Domácí se ještě snaží založit nějakou nebezpečnou akci, ale zatím jsou ve středním pásmu.

39:01
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:47
    Také nyní zasahuje úspěšně brankář Nalimov.

37:39
    Nahození Katiće prolétlo kolem hostující klece.

36:20
    Velkou oporou hostí je brankář Nalimov. Ten nyní vyřešil i dorážku Perkoviche.

35:05
    Domácí se snaží, Admiral se prakticky nedostává před Dekaniche, ale přesto je stav pro chorvatské mužstvo stále velmi nepříznivý.

34:08
    Palushaj mohl svůj tým dostat na dostřel, měl před sebou odkrytou branku, ale puk mu v rozhodující chvíli přeskočil hůl!

33:54
    Segal z pravého kruhu nepřekonal pozorného Nalimova. Následuje reklamní přestávka.

31:54
    Domácí přesně s koncem přesilovky snižují! Trotter už mohl zakončovat, ale před Nalimovem ještě nahrál kotouč AARONOVI PALUSHAJOVI, který ho dopravil do hostující branky. Platnost gólu ještě muselo potvrdit video, protože kotouč se dostal za brankovou čáru od brusle domácího útočníka. O úmyslné kopnutí ale nešlo. Asistence: Brock Trotter.

30:35
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    To už s Medveščakem vypadá hodně špatně. Hosté totiž udeřili ve vlastním oslabení poté, co ILJA ZUBOV na obranné modré vypíchl domácím puk a dostal se do samostatného úniku. Přestože byl pod tlakem vracejícího se Thomase, dokázal kotouč prohodit mezi betony Dekaniche – 1:4. Asistence: Fjodor Beljakov.

30:10
    Hráči Admiralu vyhodili a domácí tak musejí začínat od začátku.

29:54
    Nikita Lisov vyloučen za hákování. Po reklamní pauze přijde na řadu další přesilovka Záhřebu.

29:02
    Na Björkstrandovu nabídku si najížděl Wright, netrefil letící puk.

28:11
    Perkovich zavážel kotouč do útočného pásma, ale na modré čáře jej ztratil. Hosté sází na kvalitní defenzivu a tato taktika jim zatím přináší ovoce.

27:27
    Hosté už jsou v plném počtu.

27:01
    Hosté vyhazují.

25:33
    Velký závar před hostující brankou, vše řeší Nalimov, který puk přikryl lapačkou. Medveščak se snaží korigovat nepříznivý stav.

25:25
    Hostující Konstantin Sokolov vyloučen za vysokou hůl.

25:21
    Pelletier dával puk bekhendem před branku. Thomas byl ale v těžké pozici a nedokázal Nalimova ohrozit.

24:51
    Bill Thomas to zkoušel z úhlu. Nalimov svou bližší tyč dokonale utěsnil a máchl pro kotouč lapačkou.

24:33

23:49
    Od modré vypálil Kuzmin, kotouč skončil na nohách jednoho z obránců.

23:19
    Domácím se podařilo vyhodit.

22:32
    Domácí byli potrestání za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Hedberg.

21:26
    Pelletier vyzkoušel Nalimova střelou z levé strany, hostující brankář vyráží.

20:44
    Zubov zavezl kotouč za branku Medveščaku, ale to byl také konec hostující akce. Puk mají domácí.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 20:27.

V první třetině padly hned čtyři góly a spokojenější mohou být hosté, kteří vedou 1:3. Medveščak přitom vstoupil do zápasu tlakem, který už v 7. minutě přetavil ve vedoucí zásah Wright. Poté však přišla série vyloučení na domácí straně a hráči Vladivostoku nedisciplinovanosti soupeře dokonale využili. V 11. minutě srovnal Makarov, poté se dokonce v přesilovce 5 na 3 trefil Kolář a o minutu později se v následné klasické početní výhodě prosadil Kuzmin. Hokejisté ze Záhřebu tak mají v kabině o čem přemýšlet.

Střely na branku v 1. třetině – 11:8

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:58
    V závěru třetiny vypálil z dálky Morrisonn, Nalimov byl pozorný a puk vyrazil.

19:01
    Poslední minuta první třetiny, Medvědi v tlaku.

18:15
    O korekci se snažil Pelletier, bekhendem ovšem netrefil.

16:05
    Hráči Admiralu využívají i klasickou početní výhodu. Dvě sekundy před jejím koncem se od modré trefil DENIS KUZMIN. Dekanichovi puk prošel do sítě pod betonem – 1:3. Asistence: Enver Lisin a Alexej Ugarov.

15:01
    Admiral dvojnásobnou přesilovku využívá a otáčí skore zápasu. JAN KOLÁŘ si s pukem popojel dopředu a z pravé strany golfákem propálil Dekaniche. Asistence: Ilja Zubov a Niclas Bergfors.

14:31
    Ze spojnice kruhů střílel Lisin, Dekanich má puk ve výstroji.

14:07
    Matt Anderson dalším vyloučeným hráčem domácích!

14:00
    Začíná krátká přesilovka hostí 5 na 3.

13:49
    Podobná akce jako při vyrovnávacím gólu hostí. Dekanich se tentokrát stačil přesunout a ránu z levého kruhu vyrazil.

13:22
    Další domácí faul! Aaron Palushaj potrestán za sekání.

12:21
    Dlouho jim to však nevydrželo. Na trestnou už usedá také Bill Thomas. Bude se pokračovat ve hře 4 na 4.

11:59
    Vyloučen je hostující Osipov a početní výhodu si zahrají zase Medvědi.

10:31
    Hosté přesilovku nakonec využívají! Ilja Zubov ze své pozice rozehrávače na modré našel KONSTANTINA MAKAROVOVA, který ranou z voleje z levého kruhu propálil Dekaniche. Asistence: Ilja Zubov a Enver Lisin.

8:53
    Také hosté budou hrát přesilovku, Nathan Perkovich – 2 minuty nedovolené bránění.

06:36
    Domácí v přesilovce roztočili kolotoč a byl to JAMES WRIGHT, kdo svým gólem otevřel skóre utkání. Asistence: Mathieu Carle.

6:04
    Domácí budou hrát přesilovku. Vyloučen je Alexander Kuzněcov za hákování.

4:23
    Hráč Medveščaku jsou většinu času nastěhovaní v útočném pásmu, hosté je však zatím do vyložených šancí nepouštějí.

1:30
    Domácí začali zápas tlakem. Nalimov už musel čelit střelám Thomase a Pelletiera.

00:01

Medveščak Záhřeb: Dekanich (Tomljenović) – Martinović, Flood, Carle, Morrisonn, Popović, Hutchinson, Katić – Thomas, Anderson, Pelletier – Palushaj, Wright, Trotter – Segal, St. Pierre, Björkstrand – Rodman, Perkovich, Hedberg.

Admiral Vladivostok: Nalimov (Proskurjakov) – Osipov, Kuzmin, Kolář, Lisov, Zemčjonok, Volodin, Beljakov – Berfors, Sigarjov, Zubov – Lisin, Makarov, Ugarov – Podšenjalov, Vjačeslav Ušenin, Vladislav Ušenin – Sokolov, Kuzněcov, Gorškov.

Rozhodčí: Bukin, Aljošin – Rogačjov, Bolodis.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy:
    30.10. 13: Medveščak – Vladivostok 3:2 po sn.
    06.12. 13: Vladivostok – Medveščak 0:2

Srdečně zde vítám všechny příznivce dobrého hokeje. Páteční program Kontinentální hokejové ligy zakončí duel mezi Medveščakem Záhřeb a Admiralem Vladivostok. Oba týmy, které se po slabším startu pomalu zvedají, se ve svých konferencích nacházejí těsně za příčkami, jež zajišťují postup do play-off. Půjde tedy o velmi důležité body do tabulky KHL.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 7. Wright (Carle, Pelletier), 32. Palushaj (Trotter), 51. Thomas (Anderson, Pelletier) – 11. Makarov (Zubov, Lisin), 16. Kolář (Zubov, Bergfors), 17. Kuzmin (Lisin, Ugarov), 31. Zubov (Beljakov)

Rozhodčí: Bukin, Aljošin – Rogačjov, Bolodis