Utrecht – Arnhem 3:1 (kon.) | GA Eagles – Heracles 1:3 (kon.) | Willem II – Cambuur 1:1 (kon.)
Alkmaar – Excelsior 3:3 (kon.) | Groningen – Breda 1:0 (kon.)
FC Utrecht
3:1 (1:1)
SBV Vitesse Arnhem
Neděle 02.11.2014, 12:30 • Stadion Galgenwaard (Utrecht) • Nizozemská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky! FC Utrecht má po deseti odehraných zápasech na svém kontě 13 bodů a v tabulce nizozemské Eredivisie mu momentálně patří třináctá pozice. V minulém kole schytal Utrecht na vlastním stadionu debakl od Eindhovenu, kterému podlehl výsledkem 1:5 a nyní si bude chtít před vlastními fanoušky spravit reputaci v zápase s SBV Vitesse Arnhem. Pro Utrecht to ovšem nebude zrovna lehký úkol, jelikož Arnhem se po bídném úvodu sezony dostal do formy a postupně se dere tabulkou nahoru. Hosté mají na svém kontě šest zápasů v řadě bez porážky a momentálně jim s 15 body patří osmé místo v ligové tabulce. Jak nakonec tento zápas dopadne můžete sledovat od 12:30 prostřednictvím našeho textového online přenosu.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Utrecht: Verhoeven – Kum, Leeuwin, Markiet, Letschert – Janssen, Rubin, Ayoub – Peterson, Boymans, Oar
    Náhradníci: Heerings, Diemers, Klaiber, van Velzen, Kerk, Amrabat, Heus

SBV Vitesse Arnhem: Velthuizen – Diks, Kruiswijk, van der Heijden, Achenteh – Pröpper, Vejinovic, Leerdam – Traoré, Dauda, Olijnik
    Náhradníci: Room, Mori, Kazaishvili, Đurđević, Bosz, Ibarra, Kashia

Rozhodčí: K. Blom – J. de Vries, F. Vandeursen.

1

2
    Domácí nastoupili v červenobílých dresech, zatímco hosté hrají ve světle modré.

4
    Zatím se hraje výhradně v prostoru mezi oběma šestnáctkami, kde se hodně bojuje o míč. Po nedovoleném zákroku jednoho z hráčů Arnhemu bude nyní na vlastní polovině rozehrávat Utrecht.

5
    Leerdam (ARN) vybojoval u levého rohového praporku první rohový kop pro Arnhem.

6
    Centrovaný míč však skončil pouze v náručí brankáře Verhoevena.

7
    Hosté zkoušeli zahrozit pomocí dlouhé přihrávky za obranu, ale míč doletěl až k Verhoevenovi, který ho v klidu rozehrál.

9
    Janssen (UTR) hledal přihrávkou do vápna Boymanse, ale míč dobře vystihl Kruiswijk, který ho skluzem zastavil.

11
    Arnhem právě vstřelil branku!
    Obrovská chyba domácího brankáře! Po malé domů nebyl Verhoeven pod tlakem, jenže přesto poslal míč přímo na kopačky DAVYHO PRÖPPERA, který využil nabídnuté tutovky a balón bez potíží dopravil do odkryté brány.
    Davy PRÖPPER - 0:1

12
    Utrecht právě vstřelil branku!
    Utrechtu stačila na vyrovnání pouhá minuta! Ayoub si vzal na starosti rozehrávku přímého kopu a na jeho centr na zadní tyč si naběhl CHRIS KUM, který se zblízka hlavou nemýlil a rozvlnil síť hostující brány.
    Chris KUM - 1:1

15
    Verhoeven tentokrát nezazmatkoval a připsal si úspěšný zákrok proti střele z více než dvaceti metrů.

18
    Rubin se snažil technickým obloučkem trefit vzdálenější horní růžek Velthuizenovy brány, ale hostující gólman na míč dosáhl.

20
    Hosté se v domácí šestnáctce provinili faulem a odkopávat bude Verhoeven.

23
    Rohový kop pro Arnhem.

24
    Jenže ani tentokrát se roh hostům vůbec nepovedl, jelikož Vejinovicův centr byl až moc dlouhý a skončil v zámezí.

25
    Ke střele se dostal hostující Vejinovic, ale jeho pokus nebyl příliš nebezpečný a Verhoeven měl snadnou práci.

26
    Na druhé straně teď v šestnáctce Arnhemu hodně hrozili domácí, ale po zblokované střele se jednomu z obránců povedlo alespoň odkopnout míč dál od vápna.

28
    Po faulu na Olijnika bude ze středu hřiště rozehrávat hostující Vitesse.

30
    Hostující obránci teď hned dvakrát po sobě špatně trefili míč a vyslali tím do šance Petersona, kterému však Velthuizen hodně zmenšil střelecký úhel a vyrazil jeho zakončení na roh.
    Peterson nevyužil šanci, kterou mu nabídla hostující obrana

33
    Nejprve přišel do hostující šestnáctky centrovaný míč z levé strany, po němž se Boymans marně natahoval, ale vzápětí přišel podobný balón z druhé strany, přičemž tentokrát už se Boymans po teči jednoho z obránců k míči dostal, ale v krkolomné pozici nebyl schopen přesně zakončit.

35
    Zdá se, že si domácí brankář vzal ze své chyby při úvodní brance ponaučení, jelikož od té doby volí po každé malé domů okamžitý dlouhý odkop míče.

37
    Arnhem zahrával rohový kop, ale i tentokrát z toho po nepříliš povedeném centru nic nebylo.

38
    Z pravé strany přišel do domácí šestnáctky centr na bližší tyč, kde se do zakončení dostal Olijnik, který zblízka trefil tyč domácí brány! Od tyče se poté, naštěstí pro Utrecht, odrazil míč přímo k Verhoevenovi.

41
    V obou pokutových územích jsme teď měli možnost vidět velmi nebezpečné situace, ale pokaždé včas zapracovala obrana a ani v jednom případě se útočící tým nakonec ani nedostal do zakončení.

43
    Rohový kop pro Vitesse.

43
    Hosté teď volili rozehrávku nakrátko, ale následný centr do šestnáctky skončil hned u prvního bránícího hráče Utrechtu.

45
    Dauda (ARN) teď zbytečně fauloval na útočné polovině Kuma a míč připadá Utrechtu.

45

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Máme za sebou vcelku vyrovnaný první poločas, v němž se hosté dostali do vedení po velké chybě domácího brankáře, ale Utrecht dokázal rychle odpovědět, když hned o minutu později vyrovnal po standardní situaci. Po první poločase je tedy stav 1:1 a druhá půle začne přibližně ve 13:31.

46

46
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Pröpper, přichází Kazaishvili.

47
    První střela druhého poločasu nebyla v podání hostů příliš nebezpečná a Verhoeven si připisuje snadný zákrok.

48
    Po rohovém kopu domácí reklamovali, že se hosté dopustili v šestnáctce nedovoleného zákroku na Chrise Kuma, ale rozhodčí žádný faul neviděl.

51
    Ve druhém poločas je hra zatím opět hodně vyrovnaná a na nějakou zajímavější akci se zatím čeká.

52
    Achenteh (ARN) posílal z pravé strany prudkou přihrávku do vápna, ale trefil jen jednoho z obránců Utrechtu.

53
    Traoré podrazil nohy domácímu Ayoubovi, který zůstává ležet na trávníku a je ošetřován. Domácí fanoušci se hodně zlobí, jelikož rozhodčí celý incident vůbec neposoudil jako faul.

55
    Utrecht vrací v duchu fair play míč hostům a Ayoub se hlásí o návrat do hry.

57
    Domácí teď měli v rychlém sledu dva rychlé protiútoky, jenže Boymans ani Rubin to nevyřešili ideálně a oba byli o míč připraveni.

58
    Na trávníku teď po střetu s Rubinem zůstává ležet hostující Diks, k němuž bude přivoláno ošetření.

59
    Hra pokračuje a Diks se po krátkém ošetření vrátil zpátky do zápasu.

59
    Kum teď na polovině hřiště ošklivě fauloval Kazaishviliho a může být rád, že za to vidí jen žlutou kartu.

63
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Traoré, přichází Ibarra.

63
    Hra se teď trochu uklidnila a míč se pohybuje ve středu hřiště.

64
    Kruiswijk (ARN) teď zbytečně ostře fauloval ve středu hřiště a dostává žlutou kartu.

66
    Na obou stranách jsou nyní k vidění časté ztráty míče, zatímco vážnější šance v posledních minutách neregistrujeme.

68
    Hosté se teď dostali s míčem až do šestnáctky, ale domácí obrana byla hodně pozorná a Achenteh nakonec o balón přišel.

69
    Rychlý protiútok Utrechtu končí vedoucím gólem! Rubin potáhl míč po pravé straně do vápna, kde přihrál na střed RUUDU BOYMANSOVI, který přízemní střelou k tyči překonává Velthuizena.
    Ruud BOYMANS - 2:1

71
    Žlutou kartu dostává Janssen (FC Utrecht).

72
    Standardku hostů si vzal na starosti Vejinovic, který volil přímou přízemní střelu k tyči, ale Verhoeven dobře zasáhl.

73
    Na druhé straně zahrozili opět domácí, ale Velthuizen si pohídal bližší tyč.

74
    Hosté zahrávali rohový kop a míč se nakonec zatočil do tyče domácí brány.

75
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Oar, přichází van Velzen.

75
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Kruiswijk (ARN) a hosté budou tedy dohrávat zápas v oslabení.

76
    Jelikož Kruiswijk fauloval v pokutovém území, bude navíc Utrecht zahrávat penaltu!

76
    Míč si na penaltový puntík postavil RUUD BOYMANS, který přízemní střelou k tyči zvyšuje na 3:1 pro Utrecht!
    Ruud BOYMANS - 3:1

77
    Žlutou kartu dostává Leerdam (SBV Vitesse Arnhem).

77
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Dauda, přichází Kashia.

79
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Kum, přichází Heerings.

79
    Letschert (UTR) zahrával přímák z přibližně pětadvaceti metrů a pokusil se o přímou střelu, ale jeho pokus skončil nad.

81
    Domácí jsou teď hodně při chuti a dobrá nálada panuje i na tribunách, kde teď domácí fanoušci hodně hlasitě povzbuzují své oblíbence.

82
    Centrovaný míč propadl až k Verhoevenovi a končí v jeho náručí.

83
    Žlutou kartu dostává Diks (SBV Vitesse Arnhem).

83
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Peterson, přichází Amrabat.

86
    Hosté se ještě sympaticky snaží útočit, ale v deseti už jim to jde hodně těžko a Utrecht si dvougólový náskok zatím v poklidu hlídá.

88
    Vejinovic (ARN) zahrával standardku těsně před domácí šestnáctkou, ale jeho střela prolétla jen nad Verhoevenovou bránou.

90
    Ibarra (ARN) se dostal s míčem do vápna, kde nakonec dobře vystřelil z úhlu a Verhoeven musel jeho střelu vyrazit na roh.

90+2
    Domácí šetří čas držením míče u rohového praporku.

90+3
    Centrovaný míč do domácí šestnáctky přizvedl Markiet hlavou k Verhoevenovi.

90+4

Utrecht nakonec poráží na svém stadionu Vitesse Arnhem 3:1. Ve druhém poločase se dvakrát gólově prosadil Ruud Boymans, který nejdříve pohotově zakončil rychlý protiútok domácího týmu a posléze se nemýlil ani ze značky pokutového kopu. Hosté se navíc v poslední čtvrthodině museli obejít bez vyloučeného Kruiswijka, který musel po druhé žluté kartě předčasně opustit hřiště.

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (14:24:00)