Boston – Edmonton 5:2 (kon.) | Philadelphia – Florida 4:1 (kon.) | Ottawa – Minnesota 3:0 (kon.)
Tampa – Calgary 5:2 (kon.) | St. Louis – New Jersey 4:3 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 3:4 (1:2 po s.n.)
Dallas – Nashville 2:3 (kon.) | Colorado – Toronto 4:3 (3:1 po s.n.) | Los Angeles – NY Islanders 1:2 (0:2 po s.n.)
San Jose – Vancouver 2:3 (kon.)
San Jose Sharks
2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Vancouver Canucks
Pátek 07.11.2014, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Děkuji za pozornost. Já se s vámi pro dnešek loučím. (19:35:53)

Vancouver dnes dokázal vstřelit tři branky z devatenácti střel. To San Jose na dvě branky potřebovalo celkem šestatřicet střel. Navíc Sharks v první třetině nastřelili tyč a na konci zápasu jim nebyla uznána branka. V první polovině utkání bylo jasně lepším soupeřem San Jose, jenže hokej se hraje na góly.

59:55
    San Jose se radovalo z gólu! Po vyhraném buly a velkém tlaku se kotouč dostal až za Millera. V té době byl na časomíře čas 00:00. Rozhodčí po poradě u videa branku neuznal, protože padla až po uplynutí základní hrací doby.

59:53
    Střela Marleaua z první. Potom několik dorážek Coutura, úspěšnější byl však Miller.

59:33
    Icing Canucks. Zřejmě poslední šance pro domácí.

59:27
    Nejdříve vyhození Canucks do středního pásma a následný ofsajd brzdí snahu Sharks.

59:10
    Vhazování před Millerem.

59:10
    Oddechový čas pro domácí.

58:55
    Burns si jako poslední hráč dovolil nebezpečnou kličku.

58:45
    Kotouč ve středním pásmu a následný ofsajd domácích.

58:26
    Domácí to zkusí bez brankáře.

57:50
    Kennedy nahrával před bránu, kde bylo ale moc hráčů na to aby přihrávka prošla.

57:30
    Domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu.

56:40
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou.

56:16
    Icing domácích.

56:03
    Sharks se snaží něco vymyslet, ale Vancouver pozorně brání hubený náskok.

55:08

54:46
    Střela Hertla a následné přerušení po zákroku Millera.

54:22
    Wingels nepochopitelně sám před bránou nahrával na obsazeného Hertla.

54:09
    Teď dobrá střela Thortona z pravého kruhu, ale Miller pohotově zasáhl.

53:48
    A znovu.

53:22
    Vancouver se ihned osvobozuje.

53:08
    Vyloučen hostující Hansen za nedovolené bránění.

52:56
    Demers předvedl ukázkový bodyček.

52:16
    Chyba jednoho z domácích obránců za vlastní brankou. Připravený Niemi však odvrátil jakoukoliv hrozbu.

51:25
    Řada nepřesností na obou stranách. Hraje se ve středním pásmu.

50:48
    Sharks zakládá útok zpoza vlastní brány.

50:17
    Dorsett vystihl rozehrávku Sharks a snažil se jít do protiútoku. Byl na to ale sám, a tak jen lehce nahodil na Niemiho, který přerušuje hru.

49:50
    Nahození za bránu Millera. Ten si stejně jako Niemi dovolil vyjet a rozehrát.

49:20

49:01
    Vrbata se snažil přerušit hru v útočném pásmu zašlápnutím kotouče.

48:20
    Bonino je dnes hodně aktivní a opět to zkoušel z levé strany.

48:12

47:50
    Po zákroku Millera je hra přerušena a následuje komerční přestávka.

47:30
    Pavelski se dostával do šance, ale v poslední chvíli upadl.

46:44
    Boj o kotouč v obraném pásmu Sharks. Vancouver teď přebírá iniciativu utkání.

46:16
    Střelu od modré čáry Niemi vyráží do rohu.

45:32
    Velká šance Hansena po chybě domácí obrany. Svoji forhendovou kličku však nedokázal dotáhnout do konce.

44:25
    Icing Vancouveru.

43:49
    Niemi zastavil kotouč za brankou a tentokrát stihl i rozehrát bez vážnějších problémů.

43:16
    Bonino nahodil od levého mantinelu a před bránou se snažil ještě dorážet Burrows. Brankář domácích si však pohlídal kotouč.

42:53
    Na druhé straně pro změnu střela Burrowse.

42:52
    Ihned po buly založil rychlý protiútok Burns, ale kotouč končí jen u připraveného Millera.

42:08
    Demers nahazuje od modré čáry na Millera.

41:12
    První vážnější ohrožení branky Millera. Z bezprostřední blízkosti střílel Marleau.

40:25
    Nahození na Niemiho ze středního pásma. Ten přerušuje hru.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli tři branky. Z toho dvě v přesilovce nejdříve šlo do vedení Sharks po krásné akci, kterou zakončil Couture. Za 6 minut bylo vše jinak, Po brankách Edlera a Bonina vede tým Canucks po druhé třetině 2:3.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:35
    Canucks vyhazují z obranné třetiny jen do středního pásma.

38:40
    Vhazování po pravici Millera.

38:40
    Dobrá střela Hertla na druhé straně.

38:10
    Ale v šanci opět Canucks. Střelu Kassiana zablokoval jeden z domácích obránců.

37:30
    Sharks během šesti minut ztratili vedení 2:1 a budou se muset tlačit do útoku ještě víc.
    BONINO - 2:3

37:20
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Po druhé brance hráči Canucks zvýšili obrátky. NICK BONINO dostal kotouč od Burrowse, obešel bránícího hráče mezi kruhy a střelou pod vyrážečku překonává Niemiho potřetí. Asistence: Alexandre Burrows.

35:15
    Vhazování v útočném pásmu Sharks.

34:28
    Dobrá střela jednoho z obránců hostí.

33:35
    Canucks po vstřelené brance dostali křídla.
    EDLER - 2:2

32:45
    I Vancouver využívá výhodu přesilové hry. ALEXANDER EDLER na nič nečekal a tvrdou střelou příklepem prostřelil brankáře Niemiho. Asistence: Henrik Sedin, Daniel Sedin.

31:20
    Další vyloučení, tentokrát na straně domácích. Kennedy dvě minuty za vysokou hůl.
    COUTURE - 2:1

30:43
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Přesilovou hru Sharks ihned využívají. Marleau od levého mantinelu našel volného Pavelskiho, který ještě vylepšil akci a posunul na LOGANA COUTUREHO do odkryté klece. Asistence: Joe Pavelski, Patrick Marleau.

30:32
    San Jose má k dispozici další přesilovou hru.

30:32
    Vyloučen Dorsett. Dvě minuty hákování.

29:45
    Toho využil Wingels, který se po přistrčení od Thortona tlačil do zakončení.

29:39
    A první útok Sharks už zase motá hlavy hostujícím obráncům.

29:00
    Nahození Vlasice na zadní mantinel.

28:14
    San Jose teď hodně zatápí Cnaucks v jeho obranném pásmu.

27:51
    Vhazování před Niemim a následuje komerční přestávka.

27:20
    Na druhé straně se tlačil do zakončení Horvat.

26:40
    Přečíslení tři na dva v podání Sharks skončilo střelou Marleau z první, který jen těsně minul poloprázdnou klec přesouvajícího se Millera.

26:07
    Marleau se snažil protáhnout kolem levého mantinelu, ale přibrzdil ho Bieksa.

25:00
    Po vhazování se hráči Canucks hnali ihned do protiútoku. Akci zastavil pozorný Burns.

24:39
    San Jose už opět operuje v pásmu Canucks. Nahození Vlasice od modré čáry však tlumí připravený Miller.

23:40
    Jeden z hráčů hostí teď tvrdě atakoval Goodrowa u hrazení.

23:18
    Útočnou akci Sharks brzdí ofsajd, nutno říct, že hodně přísný.

22:54

22:30
    U kotouče Hertl, ale jen na okamžik, ihned byl odzbrojen.

21:57
    Burnsovu střelu od modré čáry zablokoval Hamhuis.

20:01

Viděli jsme po jednom góle na každé straně. Nejdřív se prosadil domácí Sheppard a osm vteřin před koncem srovnal Vrbata. Víc ze hry měli domácí, kteří taky nastřelili břevno a v rovněž v dobré pozici byl Thorton, který v přesilovce sám mezi kruhy nedokázal zamířit přesně. Hosté dokázali být stoprocentní, z jedné šance dokázali dát branku a srovnat stav těsně před koncem třetiny.

Další třetina začne přibližně v 5:38.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    VRBATA - 1:1

19:52
    A z ničeho nic tu máme vyrovnání. RADIM VRBATA se zmocnil puku a zřejmě špatné střídání domácích zapříčinilo, že český útočník unikal po pravé straně sám na Niemiho kterého osm sekund před koncem třetiny dokázal prostřelit. Bez asistence.

19:16
    Sedin H. hledal před brankou Vrbatu.

18:13
    Velký boj u mantinelu za Niemiho klecí, ale rozhodčí nechává hru plynout.

18:03
    Ofsajd hostí.

17:10
    Niemi vyjel za nahozeným kotoučem za branku. Najel však do rýhy a rozehrávka se mu příliš nepodařila. Toho hráči Canucks však nedokázali využít a Niemi nakonec přerušuje hru.

17:01
    U kotouče už jsou opět Sharks a snaží se něco vymyslet.

16:14
    První útok Canucks teď zavřel Sharks v útočném pásmu, ale ne na dlouho.

15:41
    Vancouver v útoku a střela Sedina D. končí v rohu.

15:21
    Střela Thortona od modré čáry, kterou Miller pokryl lapačkou.

14:52
    Vhazování před Niemim.

14:12
    Sharks vyhrálo vhazovaní a opět zakládá útok.

13:38
    H. Sedin odzbrojen na útočné modré a následně icing Sharks.

13:20
    Buly před Millerem.

13:14

12:10
    Thorton sám před Millerem, v dobré pozici však netrefil ani branku.

11:22
    Velká hrubka domácího obránce na modré čáře a Hamhuis unikal sám na Niemiho. Nakonec obránci Sharks stihli situaci dobruslit.

11:14
    D. Sedin vyloučen za držení.

10:55
    Do útoku se teď žene i Canucks a opět je to elitní útok.
    James SHEPPARD - 1:0

10:26
    Kennedy našel před bránou dobře najetého Hertla, ten potáhl kotouč podél Millera a vrátil do prázdné brány JAMESI SHEPPARDOVI. Asistence: Tomáš Hertl, Tyler Kennedy.

10:01
    U kotouče Sharks. Burns nahodil na zadní mantinel.

09:20
    San Jose zakládá útok za vlastní brankou.

09:01
    Hra zatím nepřináší kromě tyčky Burnse žádné velké šance.

09:00
    Icing San Jose.

08:50
    Dorsett a Desjardins se pustili před Niemim do pěstního souboje a oba si jdou odpočinout na trestnou lavici.

07:10
    Marleau ujížděl po levé straně, zvolil střelu, ale Miller byl připravený.

06:30
    Přerušená hra a následuje komerční přestávka.

06:23
    Vancouver nahazuje do útočného pásma, ale ihned se puku zmocnil Couture.

05:48
    U kotouče opět Sharks.

05:14
    Po střele Burnse zazvonila tyč Millerovy klece.

04:57
    Třetí formace domácich teď rozjela slušný kolotoč, který zakončil střelou Hertl.

04:35
    Hra se přesunula před Millera a Sharks jsou v tlaku.

04:06
    Vhazovaní před Niemim.

03:35
    V akci elitní útok Canucks a u kotouče je Sedin H., který zatáhl kotouč do útočné třetiny podél pravého mantinelu.

03:30

02:50
    Hra se nyní odehrává ve střední pásmu.

02:05
    První střela Vancouveru. Kassian vyslal na Niemiho dobrou střelu.

01:16
    Vhazování před brankou Millera.

00:25
    Střela Coutura z bezprostřední blízkosti končí u připraveného Millera.

00:15
    San Jose jde po úvodním buly ihned od útoku.

00:01

Za pár okamžiků nám začne utkání mezi San Jose Sharks – Vancouver Canucks.

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Braun, Vlasic, Burns, Mueller, Demers, Hannan – Nieto, Thornton, Pavelski – Wingels, Couture, Marleau – Kennedy, Sheppard, Hertl – Goodrow, Burish, Desjardins.

Vancouver Canucks: Miller (Lack) – Tanev, Edler, Bieksa , Stanton, Weber, Hamhuis – Vrbata, H. Sedin, D. Sedin – Burrows, Bonino, Higgins – Kassian, Richardson, Matthias – Hansen, Vey, Dorsett – Horvat.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Češi v utkání

San Jose Sharks – TOMÁŠ HERTL: 13Z (3+1)

Vancouver Canucks – RADIM VRBATA: 13Z (5+7)

Vzájemné zápasy

Letos se jedná už o třetí vzájemné utkání.

1. Vancouver Canucks – San Jose Sharks 4:2
    2. San Jose Sharks – Vancouver Canucks 5:2

Vancouver má za sebou sérii dvou vítězství na hřištích hostů. Naposledy si odvezli body z Colorada a Edmontonu a na vítěznou sérii budou chtít navázat určitě i dnes. Spoléhat se budou hlavně na elitní útok ve složení Vrbata, Sedin, Sedin.

Domácí v posledním utkání doma porazili New York Islanders 3:1 a dá se očekávat, že body budou chtít urvat i dnes. Jejich soupeř z pacifické divize Vancouver Canucks má v tabulce o dva body víc, takže můžeme očekávat vyrovnané utkání.

Dobrý den vítám Vás u dnešního zápasu NHL mezi San Jose Sharks – Vancouver Canucks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

David Kruj

Branky a nahrávky: 11. Sheppard (Hertl, Kennedy), 31. Couture (Pavelski, Marleau) – 20. Vrbata, 33. Edler (Sedin H., Sedin D.), 38. Bonino (Burrows)

Rozhodčí: Leggo, Charron – Devorski, Henderson