Buffalo – Edmonton 2:3 (kon.) | Carolina – Columbus 3:2 (po pr.) | Detroit – New Jersey 4:2 (kon.)
Chicago – Washington 2:3 (kon.) | Anaheim – Arizona 2:3 (1:2 po s.n.) | Florida – Calgary 4:6 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Columbus Blue Jackets
Sobota 08.11.2014, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

S konstatováním, že Carolina Hurricanes porazila Columbus Blue Jackets 3:2 v prodloužení a připsala si tak čtvrtou výhru v řadě, se s Vámi loučí a dobrou noc přeje Tomáš Lysý. (04:02:13)

Československá stopa v utkání:
    Andrej Sekera (CAR): 0+0, 1 střela, čas na ledě: 22:48.
    Jiří Tlustý (CAR): 0+0, 2 střely, čas na ledě: 11:24.

1. Elias Lindholm (CAR) 1+0
    2. Jeff Skinner (CAR) 1+0
    3. Cam Ward (CAR) 29 zák., 2 góly, 93,5%

Vyrovnaný zápas končí výhrou Caroliny Hurricanes v prodloužení. V první třetině nebyl domácím uznán gól, takže branky začaly padat až ve druhé části. V ní se Hurikáni ujali vedení, ale Columbus stihl dvěma trefami Scotta Hartnella otočit stav zápasu. Ve třetí třetině se však hosté dostali pod obrovský tlak a Carolina srovnala zásluhou Victora Raska sedm minut před koncem. Zprvu vyrovnané prodloužení poté patřilo domácím, kteří se prosadili v přesilovce po pěkné akci Eliase Lindholma.

LINDHOLM - 3:2

64:22
    Carolina právě vstřelila branku!
    Dvakrát Columbus propadl ve středním pásmu. Poprvé se předvedl McElhinney, podruhé získali domácí přesilovku, kterou právě využívají. Staal získal ve středním pásmu kotouč, posunul jej na ELIASE LINDHOLMA, a ten v situaci dva na jednoho uklízí puk k levé tyči McElhinneyho pod lapačku gólmana Columbusu. Asistence: Eric Staal, Viktor Rask.

64:20
    Tentokrát posílá puk ven z pásma Calvert.

63:50
    Znovu to vypadalo, že hosté vyhodí, ale povedlo se jim to až napodruhé.

63:27
    Obrovský tlak Caroliny! Staal nepřekonal McElhinneyho ani z pravé strany, ani od modré a Columbus se osvobozuje.

63:10
    Hainsey brilantním pasem našel od své branky ve středním pásmu najíždějícího Erica Staala, který se z levé strany prodíral před branku McElhinneyho. Byl však držen Savardem, což mu znemožnilo lepší zakončení.

Na vyloučení: 5-8.

62:57
    Columbus v další šanci, Atkinson vypálil bez přípravy z levé strany, ale Ward byl opět úspěšnější.

62:21
    Na druhé straně se neprosadil střelou zápěstím Matt Calvert.

62:01
    Faulk se řítil sám na McElhinneyho, který jeho pokus o blafák přečetl.

61:14
    Jenž ani Hurricanes se při rozehrávce příliš nepotkali s přesností – zakázané uvolnění.

60:56
    Hosté mají puk za svým gólmanem, přihrávka Erixona na Jennera je příliš dlouhá a Carolina má puk ve své moci.

60:26
    V prodloužení se zatím nic zajímavého neděje, ani jeden z gólmanů nemusel zasahovat.

Prodloužení začne přibližně v 3:43.

Třetí třetina byla v režii Caroliny, která přestřílela sévho soka poměrem 18:9. Jedna z osmnácti střel nakonec skončila za zády McElhinneyho, sedm minut před koncem se prosadil při hře čtyři na čtyři Viktor Rask.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:54
    Lindholmova rána hned po buly z vrcholu levého kruhu nenadělala McElhinneymu problémy.

59:53
    Nahození Caroliny po mantinelech získávají hráči Columbusu, jenže Savard teď trošku zbytečně zahrál kotouč na zakázané uvolnění.

59:14
    Columbus ztratil ve středním pásmu puk a Riley Nash mohl rozhodnout, leč zblízka si na výborného McElhinneyho nepřišel.

58:50
    Savardovo nahození neprošlo k Wardovi.

58:45
    Scott Hartnell zkusil štěstí nahozením ihned po přejetí modré čáry. Ward raději pozdržel puk a má jej ve výstroji.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:51
    Carolina kritický moment přestála bez úhony a již je v pěti.

57:38
    Jenner se dostal mezi kruhy k zakončení, ale příliš otálel a obrana Caroliny jej zablokovala.

57:25
    Stejně tak jako nyní po tom, co byla střela Wennberga zblokována.

57:05
    Ač Wennberg vyhrál buly, Carolina se vzápětí osvobodila.

57:00
    Opět to byl Ryan Johansen, který v sobě prostě instiknt střelce nezapře. Jeho pokus zleva končí znovu u gólmana Caroliny.

56:44
    Johansen napřáhl z levého kruhu, Ward vyráží kotouč.

56:17
    Sekera vyhazuje kotouč až k McElhinneymu.

55:51
    Šance pro Columbus. Brett Bellemore dostává dvě minuty za nedovolené bránění a hosté si v závěru tetí třetiny zahrají přesilovou hru.

Na vyloučení: 5-7.

55:17
    V posledních sekundách se hraje nahoru dolu, což dokresluje i situace po střele Staala. Do rychlého kontru se dsotal Gibbons, který bekhendem vyzkoušel Warda, ale mnohem nebezpečnější již byla rána Prouta z první od modré, po které Ward schoval kotouč do výstroje.

54:29
    Hned z protiútoku vyslal na McElhinneyho ránu plnou síly Staal, který se tedy opřel do puku, jen co je pravda. Gólman hostí vyráží puk.

54:14
    Se střelou Savarda od modré měl Ward co dělat a může být rád, že se kotouč odrazil k Gerbemu, který jej posílá do středního pásma.

54:00
    Columbus se ubránil útoku Caroliny a míří před Warda.

53:35
    Zakázané uvolnění Blue Jackets.

53:32
    Nyní se bude vzahovat po levici gólmana Columbusu.

53:02
    Carolina je po vyrovnání aktivnější a tlačí se před McElhinneyho.
    RASK - 2:2

52:08
    Domácí rozpoutali před brankou McElhinneyho pořádný kolotoč a zaslouženě srovnávají. Gerbe si vyměnil puk s VIKTOREM RASKEM, který si vybruslil z pravé strany přímo k pravému kruhu, vystřelil zápěstím a propálil gólmana Columbusu, který toho zřejmě příliš neviděl. Asistence: Nathan Gerbe, Alexander Sjomin.

51:07
    Ihned po vyhraném buly vypálil Elias Lindholm, jehož střelu vyráží McElhinney a připisuje si třiadvacátý úspěšný zákrok.

51:06
    Po reklamní pauze se bude vzahovat před brankou Columbusu.

50:51
    Columbus v pěti.

50:27
    Současně jsou vyloučeni Dalton Prout (COL) za hrubost a Eric Staal za stejný prohřešek, a to po strkanici před brankou po střele právě Staala.

Na vyloučení: 4-7.

50:22
    Obrovský tlak domácích. Nejprve z pravého kruhu vystřelil zápěstím Gerbe, jehož střelu chytý McElhinney, a poté se dorážkou neprosadil ani Eric Staal, po jehož střele vznikla před brankou Columbusu obrovská tlačenice.

50:00
    Domácí jsou již před brankou McElhinneyho a připravují se ke střele.

49:30
    Hosté se osvobozují, Carolina bude muset založit nový útok.

49:05
    Hned po Dwyerově vyhraném buly pálil z pravé strany Faulk, který dnes znovu McElhinneyho nepřekonal.

48:51
    Šestá přesilovka Caroliny v zápase. Fjodor Tjutin se provinil proti Eliasu Lindholmovi vysokou holí a už míří na trestnou lavici.

Na vyloučení: 3-6.

48:45
    Komerční přestávka, Carolině se čas na vyrovnání povážlivě krátí.

48:35
    Domácí znovu zavezli kotouč před McElhinneyho, který má ve třetí třetině práce více jak za předchozí dvě dvacetiminutovky dohromady. Gerbův pokus je však znovu nepřesný.

47:47
    Staal získal ve středním pásmu puk pro Sjomina, který si po pravé straně sjel do útočného pásma a vystřelil. Vedle.

47:13
    Michael Chaput z levé strany míří vedle tří tyčí Warda.

47:12
    Lilesova přihrávka na najíždějící spoluhráče je nepřesná a končí zakázaným uvolněním.

46:57
    Teď už Columbus kotouč ztrácí a Carolina vyčkává s postupným útokem.

46:34
    Columbus sice buď drží puk nebo o něj v útočném pásmu bouje, ale ke střele se nedostává.

45:57
    Zakázané uvolnění Caroliny.

45:31
    Foligno ve spolupráci se svými hráči neudržel puk před Wardem, ale Carolina se pouze osvobozuje vyhozením, které má v moci Tjutin.

44:57
    Boychukovu střelu zblízka zlikvidoval Erixon, který jí zblokoval a Columbus míří hned dopředu.

44:34
    Blue Jackets hrají v pěti, ubránili i páté oslabení dnes.

44:05
    Columbus se osvobozuje a z přesilovky Caroliny již zbývá pouze pár vteřin.

43:24
    Nehlídán se na pravém kruhu ocitl Faulk. Měl moře prostoru a počkal si na vhodný okamžik ke střele. Po velkém nápřahu však tvrdou ranou McElhinneyho znovu nepřekonal.

43:18
    Stejně řeší gólman hostí i další nahozenou střelu Caroliny.

43:03
    Po střele Skinnera, která šla vedle, raději zastavuje puk Curtis McElhinney.

42:54
    Columbus se osvobozuje a posílá puk k Wardovi.

42:34
    Nejenže Modrokabátníci ani nevystřelili, ale ještě se budou bránit. Poměrně přísné vyloučení Davida Savarda za nedovolené bránění na Nathana Gerbeho se vůbec nelíbí Toddu Richardsovi, který na střídačce Columbusu divoce gestikuluje.

Na vyloučení: 3-5.

42:10
    Sekera na útočné modré ztratil puk, což je voda na mlýn pro Columbus, který míří dopředu.

41:46
    Jack Skille zblízka dorážel puk, Ward byl opět na svém místě a připisuje si dvacátý úspěšný zákrok.

41:29
    Po velké tlačenici přec McElhinneym se nakonec ke kotouči dostali hráči Modrokabátníků a už vyvážejí kotouč dopředu.

41:14
    O stejnou věc se pokoušel na druhé straně na útočné modré James Wisniewski, který dnes také ostřeluje Warda ze všech pozic. Střela byla zblokována Skinnerem.

40:51
    Andrej Sekera nic nevymýšlel a od modré vystřelil, ale tedy hodně nepřesně.

Další třetina začne přibližně v 2:57.

Ač tempo hry nebylo ze začátku druhé třetiny nijak úchvatné, i když Jeff Skinner otevřel skóre utkání, postupně nabíral hokej na obrátkách a nakonec se hrála parádní partie, opět s několika slibnými šancemi. Carolina po vedoucím gólu nevyužila dvě přesilové hry, což se jí stalo osudným. Po skončení druhého trestu se totiž na čtvrtý pokus trefil Scott Hartnell. Domácí poté nevyužili další početní výhodu, stejně tak hosté, ale při hře v pěti už udeřilo, když se znovu prosadil Scott Hartnell. Carolina mohla v posledních třiceti sekundách srovnat, ale gól Tlustého nebyl uznán.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:29
    Jiří Tlustý zatím svůj sedmý gól v této sezoně nepřidá, vylámal si totiž zuby na McElhinneym. Faulkova tvrdá střela z pravého kruhu vypadla gólmanovi hostí před branku, kde jí dorazil za brankovou čáru Tlustý. Rozhodčí ale gól neuznává, neboť český útočník stál v brankovišti.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
    HARTNELL - 1:2

38:44
    Columbus právě vstřelil branku!
    Nedáš dostaneš, dalo by se říct. Skinner svojí šanci nevyužil, zahrozilo tak na druhé straně. Jenner se výborně protáhl po pravé straně před branku, kde jeho střelu ještě zlikvidoval Ward, ale na dorážku SCOTTA HARTNELLA již nedosáhl. Asistence: Boone Jenner, Cam Atkinson.

38:12
    Carolina znovu zahrozila! Po několika odrazech puku se před brankou dostal ke kotouči Jeff Skinner, jehož pohotovou střelu výborně vyrazil McElhinney!

37:37
    Hra v pěti, to je dnes něco jiného než početní výhody. Hezkou akci předvedl první útok Caroliny. Tlustý přihrál do jízdy Sjominovi, jehož pokus likviduje McElhinney.

36:48
    Carolina je také v pěti. Přesilovky se zatím dnes oběma týmům nedaří.

36:22
    Erixon udělal na modré chybu a Carolina měla k dispozici situaci dva na jednoho. Riley Nash byl ale před brankou McElhinneyho zastaven na hranici nedovoleného zákroku Davidem Savardem a ztrácí kotouč.

36:11
    Pokud se nemýlím, opět to byl Wisniewski, který posílal od modré puk před branku na Hartnella. Ten se k zakončení těsně nedostal.

36:03
    Columbus je opět před Wardem a pokouší se ohrozit branku domácích.

35:49
    Až nyní se podařilo Carolině osvobodit se, navíc ještě s notnou dávkou štěstí.

35:38
    Wisniewski znovu vystřelil od modré, ale Ward opět likviduje jeho ránu.

35:10
    Columbus je hned po buly nastěhován před brankou Warda

34:48
    Třetí přesilovka pro Columbus v zápase a první ve druhé třetině. Patrick Dwyer držel Michaela Chaputa, což neuniklo pozornosti sudích.

Na vyloučení: 3-4.

34:33
    Calvert se snažil vybojovat kotouč, což se mu také na levém kruhu podařilo. Poslal kotouč na modrou na Wisniewského, jež pálil do připraveného Warda.

34:10
    Vzahování po pravici McElhinneyho vyhrál Jennera a Columbus už směřuje na druhou stranu kluziště.

33:42
    Jeff Skinner si vybruslil zpoza branky k levé tyči McElhinneyho, kde přestřelil branku!

33:38
    Columbus se i potřetí ve druhé třetině ubránil oslabení.

33:30
    A hned je to znát, Skinnerův pokus zápěstím nadělal McElhinneymu velké problémy. Gólman Columbusu vyráží kotouč, který ale mají znovu na hokejkách domácích.

33:21
    Až nyní jsou domácí pořádně před brankou Columbusu.

32:41
    Výbornou práci odvedl ve středním pásmu Tjutin, který zablokoval Staala. Puk nakonec končí na střídačce.

32:30
    Hosté se opět osvobozují.

32:18
    Eric Staal se pokouší závézt kotouč před branku McElhinneyho.

32:00
    Columbusu se po sérii odrazů puku podařilo vyhodit kotouč až k Wardovi.

31:38
    Columbus se bude dnes počtvrté bránit, potřetí v druhé třetině. Nick Foligno dostává dvě minuty za sekání Jiřího Tlustého.

Na vyloučení: 2-4.

31:15
    HARTNELL - 1:1

31:15
    SCOTT HARTNELL měl v dnešním dni spoustu příležitostí ke skórování, ale prosazuje se až nyní, a to po své snad páté střele na branku. St-Denis poslal kotouč na Jennera, který si vybruslil zpoza klece, poté přihrál puk před branku na volného Hartnella a pro něj již nebyl problém trefit volnou část klece. Asistence: Boone Jenner, Fréderic St-Denis

31:05
    Pěkný hokej pokračuje, po reklamní pauze je k vidění mnohem lepší dění. Jenner se dostal v útočném pásmu k zakončení, které opět skončilo na Wardovi.

30:20
    Tlak hostí pokračuje i v pěti. Patrick Dwyer ale opět nemířil přesně a posílá puk nad.

29:50
    Carolina měla ve své třetí přesilové hře šance, ale nevyužila je. Columbus je v pěti.

29:14
    A hned po něm míří nad branku Justin Faulk.

29:04
    Do rychlého kontru se po vyražené Folignově střele dostala také Carolina. Jiří Tlustý byl před brankou McElhinneyho v dobré pozici, ale zblízka gólmana Columbusu bekhendovou střelou nepřekonal.

28:45
    No pozor, Columbus nebyl v oslabení blízko k vyrovnání! Gibbons posunul ve středním pásu puk k Folignovi, který si – ač byl tísněn – sjel před branku Warda a gólman Caroliny musel proti jeho střele vytáhnout povedený zákrok betonem.

28:05
    Columbus se osvobozuje, Calvert s Johansenem zatím předvádí v oslabení výbornou práci.

27:50
    Jenže to již neplatí. Alexander Wennberg dostává dvě minuty za podražení Erica Staala v předbrankovém prostoru a Columbus se bude potřetí bránit.

Na vyloučení: 2-3.

27:33
    Boj o puk v pravém rohu za brankou McElhinneyho vyhrávají domácí a zůstávají u kotouče.

27:25
    Tentokrát se již Nashovi podařilo dostat se do útočného pásma. Však také z vrcholu pravého kruhu ihned vystřelil. McElhinney byl pozorný.

27:15
    Wisniewski zastavil na obranné modré rodící se kombinaci Nashe s Gerbem.

26:56
    Útok Columbusu nebyl přesný, díky Sekerovi posílají Hurikáni kotouč do středního pásma.

26:39
    Pokračovat se bude po reklamní přestávce. Ač sice ve druhé třetině padl zatím jediný gól zápasu, první dvacetiminutovka byla o něco pohlednější.

26:13
    Hosté přestáli i druhé oslabení a hrají v plném počtu.

25:30
    Domácí jsou znovu před McElhinneym, ale přímá střela v této přesilové hře zatím nemířila na gólmana Columbusu ani jedna.

25:11
    Kombinace Caroliny zatím postrádá moment překvapení, takže možná i proto se Columbus poměrně snadno osvobozuje.

24:30
    Carolina sice vyhrála buly, ale Columbus se rychle osvobozuje.

24:13
    Hosté se budou bránit, protože Boone Jenner dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 2-2.

24:06
    A na druhé straně vyzkoušel dnes již poněkolikáté pozornost Warda Scott Hartnell, jenže opět gólmana Caroliny nepřekonal.

23:35
    Jenže Modrokabátníci ztratili puk a s rychlým kontrem je tu rázem Nathan Gerbe, který vystřelil z pravé strany zápěstím. McElhinney má kotouč ve své moci.

23:00
    Hosté se hned tlačí za vyrovnáním a kombinují před Wardem.
    SKINNER - 1:0

22:43
    Nyní už ale gól domácích platí. JEFF SKINNER se dostal před McElhinneym k puku, nezazmatkoval, popotáhl si jej k pravé straně a poté bezpečně překonal gólmana Columbusu.

21:52
    Na druhé straně se neprosadil zápěstím Jay Harrison.

20:15
    Střelu Scotta Hartnella zblízka likviduje Cam Ward, to je rychlý střelecký začátek Columbusu.

20:01
    První buly ve druhé třetině vyhrál Eric Staal.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:01.

Statistiky první třetiny:
    Góly: 0-0.
    Střely: 4-11.
    Zásahy gólmanů: 11-4.

První třetina je u konce. Oba týmy měly poměrně solidní šance, hraje se vyrovnaný hokej, ale bez gólu. Domácí se sice v přesilovce radovali, ale gól po důrazu Gerbeho nebyl uznán. Columbus naopak nevyužil dvě početní výhody.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:56
    Čtyři vteřiny před koncem úvodní dvacetiminutovky je tu ještě buly před Wardem.

19:04
    Carolina je v plném počtu.

19:00
    V probíhající poslední minutě se vydal neohroženě útočným pásmem Matt Calvert, který se dostal až k pravé tyči Warda, kam také postal své zakončení. Ward si s jeho střelou poradil dobrým zákrokem pravým betonem.

18:35
    Domácí se opět osvobozují a Columbus bude muset začít od McElhinneyho.

18:07
    Atkinson poslal z velkého úhlu z levé strany puk na branku. K dorážce se už už sápal Scott Hartnell, ale Cam Ward stačil na poslední chvíli zalehnout puk.

17:52
    Nyní už jsou Blue Jackets rozestaveni před Wardem.

17:20
    Columbus neudržel puk v pásmu a Carolina se osvobozuje.

17:04
    Přesilová hra ale čeká Modrokabátníky až po reklamní přestávce.

17:04
    Další přesilová hra pro Columbus. Chris Terry hákoval Scotta Hartnella a už míří na trestnou lavici. Terry se nemůže divit, háček na Hartnella vybruslujícího zpoza klece byl naprosto jasný.

Na vyloučení: 2-1.

15:40
    A při hře pět na pět musel Ward dvakrát během deseti vteřin zasahovat. Nejprve proti ráně Chaputa, poté vytěsnil střelu Savarda od modré.

15:23

15:15
    Zřejmě poslední přesilovkový útok Columbusu vede Boone Jenner.

15:06
    Alexander Wennberg se prodíral před brankou Warda k dorážce, ale proti třem hráčům domácích neměl šanci.

14:50
    Nyní už ale Carolina vyhazuje přes všechny čáry.

14:32
    Zblokovaná střela Wisniewského, po které ale hosté zůstávají u puku.

13:50
    Johansen kombinoval na modré se svými spoluhráči. Kdo se nakonec odvážil vystřelit byl James Wisniewski. Ward si připsal úspěšný zákrok a obrana Caroliny vyhazuje puk.

13:30
    Hned po buly se Carolina osvobozuje.

13:23
    A z celé situaci nakonec vybojoval Columbus maximum možného – přesilovou hru po hákování Bretta Bellemora na Boone Jennera.

Na vyloučení: 1-1.

13:19
    Hosté bojují u pravého mantinelu v útočném pásmu o kotouč.

12:58
    Ofsajd Columbusu.

11:33
    Carolina se zatím neúspěšně snaží založit nějaký rychlý útok. Hra není nyní příliš přesná, většina rozehrávek Caroliny končí ve středním pásmu, ale Columbus není schopný kontrovat povedenou kombinační akcí.

10:59
    Po další akci Caroliny opět ohrozil branku Columbusu Nathan Gerbe, tentokrát však mířil těsně vedle.

10:30
    Mohlo zahrozit i na druhé straně, kdyby byla střela Staala prudší, což se však nestalo. McElhinney měl dostatek času proti pokusu domácícho hráče zasáhnout.

10:00
    V polovině první třetiny vypálil z první bez přípravi Atkinson. Ward celou situaci dobře viděl a puk si pohlídal.
    Neuznaný gól Gerbeho

09:44
    Po vyhození Columbusu se Hurricanes znovu dostali ke kotouči. Sjominovu střelu se snažil před branou vlastním tělem zlokovat Savard. Nathan Gerbe u levé tyče McElhinneyho získal kotouč a protlačil jej za brankovou čáru, nicméně sudí po konzultaci s videorozhodčím gól neuznávají.

08:35
    Halou to jen tak zahučelo po tom, co Staal zblízka netrefil prostor tří tyčí.

08:16
    Poměrně povedená kombinace Caroliny, o tom není sporu. Z vrcholu levého kruhu zakončoval z první Justin Faulk, jehož pumelice končí v lapačce McElhinneyho.

08:00
    Po reklamní přestávce se ale budou Modrokabátníci bránit, jelikož Tlustý sebral odražený puk a Tim Erixon jej nedovoleně bránil. Dostává tedy dvě minuty.

Na vyloučení: 0-1.

07:51
    A Wisniewski to znovu zkusil od modré. Ward byl opět na svém místě a připisuje si třetí úspěšný zákrok.

07:30
    Columbus je v úvodu aktivnější, o tom žádná. Střelecký pokus Skilleho z mezikruží končí vedle branky, ale hosté stále zůstávají u puku.

06:30
    A Hartnell se ukázal platný i v obraně, když zblokoval střelu Gerbeho.

06:15
    A hned poté se Hartnell nepropracoval před brankou k odraženému puku. Napodruhé se mu to již povedlo, ale míjí tři tyče.

06:05
    Columbus se po krátkém vyhození Caroliny znovu dostal před Warda, kde se k zakončení dostal Scott Hartnell. Jeho střela golfákem z levého kruhu končí na Wardovi.

05:25
    Tentokrát již bylo nahození hostí nebezpečnější. Wisniewski posílal puk před branku, kde se k dorážce dostal Jared Boll, ale opět nemířil přesně a Wardovi na kontě zásahů stále svítí číslo 1.

05:14
    Po nepřehledné situaci před brankou raději pohlídal kotouč Ward a přerušuje hru.

04:55
    No a nakonec z toho byla střela Erixona od modré, která však byla nepřesná a Ward nemusel zasahovat.

04:44
    Až po následném Wisniewského nahození se Columbus zřejmě pozdrží před brankou Warda.

04:20
    Nahození domácích končí u Davida Savarda, ale ani ten zatím žádnou pořádnou akci Columbusu nerozjel.

03:56
    Na druhé straně potvrdil formu z posledních dnů Nick Foligno, na kterého naprosto zapomněla obrana Hurricanes. Foligno se ale zatím neprosadil a dorážkou zblízka nenavázal na dva góly v posledním zápase Columbusu.

03:06
    To se povedlo až Ericu Staalovi, jehož pokus z vrcholu levého kruhu protétl těsně vedle branky Columbusu.

02:41
    Jiří Tlustý se prodral až před branku McElhinneyho, byl však tísněn beky a nedokázal již zakončit.

01:38
    John-Michael Liles při akci Caroliny zastavil na modré kotouč, který následně poslal na branku McElhinneyho, který nahození beka Caroliny kryje.

00:30
    Do dobré pozice se dostával Hartnell, kterého na pravém kruhu na poslední chvíli zablokovala obrana Hurricanes.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Sekera, Faulk, Liles, Harrison, Hainsey, Bellemore – Tlustý, E. Staal, Sjomin – Gerbe, Nash, Lindholm – Terry, Rask, Boychuk – Skinner, McClement, Dwyer. Trenér: Bill Peters.

Columbus Blue Jackets: McElhinney (Forsberg) – Tjutin, Savard, Erixon, Wisniewski, St-Denis, Prout – Gibbons, Johansen, Foligno – Hartnell, Jenner, Atkinson – Calvert, Wennberg, Skille – Tropp, Chaput, Boll. Trenér:Todd Richards.

Rozhodčí: Steve Kozari, Tom Chmielewski – Matt MacPherson, Bryan Pancich.
    Také dnešní zápas bude součástí akce Hockey Fights Cancer

Andrej Sekera (CAR): 10 zápasů, 5 bodů (0+5).
    Jiří Tlustý (CAR): 11 zápasů, 8 bodů (6+2).
    Marko Daňo (CBJ): 8 zápasů, 2 body (1+1).

Zranění:

Velký otazník visí nad startem Jiřího Tlustého. Křídlo první lajny se stále zotavuje z otřesu mozku, který mu přivodil bek Columbusu Jack Johnson. Určitě dnes ale za domácí nenastoupí zraněný centr Jordan Staal.

Tak jako tak, marodka Modrokabátníků je mnohem větší, posuďte sami: Sergej Bobrovskij (gólmanská jednička), Nathan Horton, Ryan Murray, Mark Letestu, Brandon Dubinsky, Arťom Anisimov a Cody Goloubef.

Předpokládané sestavy:

Columbus Blue Jackets: McElhinney (Forsberg) – Tjutin, Prout, Erixon, Wisniewski, St-Denis, Savard – Hartnell, Johansen, Atkinson – Gibbons, Foligno, Skille – Calvert, Wennberg, Jenner – Daňo, Chaput, Boll..

Poslední vzájemné zápasy:
    Columbus – Carolina 2:4 (5.11.2014).
    Carolina – Columbus 2:3 pr. (30.03.2014).
    Columbus Carolina 1:3 (19.03.2014).
    Carolina – Columbus 3:2 (28.01.2014).
    Columbus – Carolina 3:0 (11.01.2014).
    James Wisniewski je zpět v sestavě CBJ

Columbus Blue Jackets:
    Modrokabátníkům se vstup do letošní sezony povedl – čtyři výhry ze šesti zápasů byl rozhodně slušný počin. Jenže pak jak kdyby uťalo. Columbusu se přestalo dařit a od zápasu na ledě San Jose (24.10.2014) nevyhráli Blue Jackets jediné utkání. Bilance posledních šesti zápasů bez bodového zisku při skóre 10:25 rozhodně není žádným důvodem k chlubení. Snad jediným pozitivem pro Columbus jsou výkony lídra Ryana Johansena, který ve 12 zápasech nasbíral 14 bodů (5+9), či Nicka Folinga – 11 zápasů, 13 bodů (6+7). Columbus navíc trápí zranění, na marodce má hned několik hráčů a bude se muset obejít bez suspendovaného beka Jacka Johnsona, který je distancován za hit v minulém zápasu na Jiřího Tlustého.

Carolina Hurricanes:
    Po hrůzostrašném začátku sezony zažívají Hurikáni zlepšení. Vždyť všech osm svých říjnových utkání Carolina prohrála a body brala pouze dvakrát, za prohrané duely v prodloužení na ledě Rangers a doma s Buffalem. Zlepšením by se daly nazvat listopadové zápasy Caroliny, kde je bilance Hurricanes jako mávnutím kouzelného proutku rázem stoprocentní – tři zápasy a tři výhry. Dnešní domácí tým táhne v posledních zápasech hlavně Elias Lindholm, který si v nich připsal pět bodů. Nejproduktivnějšími muži týmu jsou stále v jedenácti zápasech osmibodoví hráči Jiří Tlustý (6+2) a Riley Nash (3+5).

Poslední zápasy Caroliny:
    Carolina – Los Angeles 3:2.
    Carolina – Arizona 3:0.
    Vancouver – Carolina 4:1.
    Edmonton – Carolina 6:3.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u zápasu dvou týmů Metropolitní divize, jejichž aktuální forma není zrovna nikterak výrazná. Jak dnešní domácí Carolina Hurricanes, tak hostující Modrokabátníci z Columbusu zažívají hodně nevydařený začátek sezony, jehož je důkazem pouhých osm získaných bodů. Stejně je na tom i Buffalo Sabres. Tyto tři týmy jsou jediné, kdo nepřekonal ve Východní konferenci hranici deseti bodů a okupují třináctou až patnáctou pozici.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 23. Skinner, 53. Rask (Gerbe, Sjomin), 65. Lindholm (Staal, Rask) – 32. Hartnell (Jenner, St-Denis), 39. Hartnell (Jenner, Atkinson)

Rozhodčí: Steve Kozari, Tom Chmielewski – Matt MacPherson, Bryan Pancich

Diváci: 11540