SK Karviná – Poruba 2011 2:8 (kon.) | Řisuty – Nymburk 4:5 (po pr.) | Nový Jičín – Přerov 2:5 (kon.)
Technika Brno – SHK Hodonín 4:0 (kon.) | Val. Meziříčí – Frýdek-M. 5:4 (kon.) | Opava – Břeclav 0:1 (kon.)
Sokolov – Pelhřimov 7:6 (po pr.) | Bílina – Žďár n/S 2:4 (kon.) | Jindř. Hradec – Mor. Budějovice 0:1 (kon.)
Jablonec n/N – Kolín 3:2 (po pr.) | Trutnov – Klatovy 4:3 (kon.) | Kobra – Děčín 6:3 (kon.)
Vrchlabí – Tábor 3:2 (po pr.)
HC Trutnov
4:3 (2:2, 1:1, 1:0)
HC Klatovy
Sobota 08.11.2014, 18:00 • Pro Hockey Aréna Trutnov • 2. liga skupina Západ

Vítám Vás u dnešního utkání, ve kterém se dnes představí dva sousedé v tabulce. Domácí HC BAK Trutnov přivítá hostující borce z Klatov. Jako vždy si i dnes rozebereme obě mužstva. Klasicky začneme sestavami.

HC BAK Trutnov: Čáp (Biegl) – Škvor, Procházka, Voženílek, Chaloupka, Karlík, Junek, Souček – Veselý, Březina, Hemský – Bartoň, Kastner, Luštinec – Perutek, Chytráček, Zítka – Vacek, Janoušek, Mašek

SHC Klatovy: Gulimov (Pacl) – Zeman, Martinec, Blumentrit, Holý, Bastl, Novotný – Kepka, Kristl, Pouska, Křešťan, Kubeš, Topinka, Pejchar, Vondryska, Noga, Beran, Samoylov, Tulačka

Rozhodčí: Bejček – Huryta, Žídek.

A nyní si představíme obě mužstva. Jak tomu bývá zvykem tak začneme hosty z Klatov.

HC Klatovy

Hostující celek se nachází na posledním místě sedmnáctičlenné tabulky, začátek sezony se Západočechům vůbec nepovedl. Po deseti odehraných zápasech mají Klatovy na kontě pouhé 2 body za dvě prohry v prodloužení/po nájezdech. První bod získali na ledě favoritů z Tábora za prohru 4-3 po prodloužení, další a zatím poslední bodový zisk přišel o dvě kola později po domácí prohře 2-3 po sam. nájezdech proti Ledním Medvědům Pelhřimov. Následně ale přišla dlouhá šňůra proher, která čítá už 6 utkání v řadě. Poslední tři zápasy sehráli hosté proti silným soupeřům ze Sokolova (doma 2-7), Jindřichova Hradce (venku 0-2) a doma proti Jablonci (taktéž 0-2), z čehož vyplývá, že se dnešnímu trutnovskému soupeři už dva zápasy nepodařilo vstřelit branku.

V brance Klatov se prozatím prostřídali 3 brankáři. Nejvíce minut zatím odchytal ruský legionář Mikhail Gulimov. Teprve devatenáctiletý brankář se zkušenostmi z ruské juniorské soutěže MHL zatím nastoupil do šesti utkání. Ve třech případech dostal příležitost ukázat své umění Vladislav Pravda a do dvou duelů nastoupil plzeňský junior Jindřich Pacl.

V obranných řadách zatím bodově nikdo nevyčnívá, za zmínku ale rozhodně stojí Lukáš Martinec, který má řadu zkušeností z první ligy, a dokonce se může pyšnit i 6 starty za plzeňskou Škodovku v nejvyšší soutěži. Petr Zeman je další obránce se obřími zkušenostmi, a to z české juniorské reprezentace.

Útočníkům se zatím nedaří bodovat ve větší míře, nejproduktivnější hráči týmu mají shodně 4 body a jsou to Bastl, Pacanda a Vondryska. Velice nebezpečný pro trutnovskou defenzivu jistě bude velezkušený Vladislav Kubeš, který prozatím posbíral 3 kanadské body (1+2). I v útoku najdeme ruského vyslance a je jím moskevský rodák Nikita Samoylov rovněž se třemi body.

Na závěr malá zajímavost: Klatovští hokejisté budou muset zdolat k tomuto utkání trasu dlouhou 287 km, což rozhodně nebude příjemné a tak začátek utkání bude pro ně velice náročný. Uvidíme, jak se popasují s velice dlouhým a náročným cestováním.

HC BAK Trutnov

Domácí hokejisté nezažívají zrovna povedenou šňůru. V posledním utkání na domácím ledě porazili celek z Řisut a to brankou, která padla 0,1 sekundu před koncem. Šťastlivcem, který vstřelil branku, byl útočník Marek Hemský. V posledním utkání, na ledě Děčína, však přišel další zkrat v podobě prohry 7:2. Trutnovu se na ledě soupeřů nedaří a z posledních dvou zápasů venku si hokejisté Trutnova odvezli skóre 3:13. Draklm patří 16. pozice se ziskem šesti bodů.

V brance domácích nastoupí opět Pepa Čáp, který odchytal doposud v brance většinu zápasů. Jeho záložníkem bude pro dnešek legendární Radovan Biegl, který svoje žluté betony provětrá už na rozbruslení. Brankář Ota Jeschke je opět zraněn a trápí ho problémy s kolenem.

Velkou posilou do obranných řad je další legenda a tou je Stanislav Procházka. Urostlý obránce dnes posílí zadní val trutnovských hokejistů a bude jistě přínosem. Na ledě dnes nebude chybět ani extraligový obránce Jan Škvor. Mezi obránci je zatím nejlepší Lukáš Karlík, který nasbíral tři body (2+1).

Mezi nejproduktivnější útočníky patří staronová posila Ondřej Březina, který nasbíral šest bodů (3+3). V bodování mu sekunduje Petr Chytráček, který má na svém kontě stejný počet branek i asistencí (3+3).

K dispozici bude mít dnes trenér Malinský kompletní čtyři formace. Na listině zraněných je Jeschke (problémy s kolenem), Antonín (problémy s kolenem) a Dufek (problémy se žebry).

Oba týmy se rozcvičují na ledové ploše a za několik málo minut jim rozbruslení skončí. Opět visí otazník nad tím, kdo začne v brance hostí. Jako první v zápise je napsán ruský legionář Gulimov, ale většinu času tráví v brance plzeňský junior Pacl. Nechme se tedy opět překvapit, tak jako tomu bylo v posledním utkání, kdy Trutnov hrál s Řisutami.

Ledová plocha je již připravená. Domácí publikum přivítalo dnešní trojici rozhodčích a čekáme na obě mužstva.

V rytmu hymny HC BAK Trutnov nastupují domácí hráči na led. Vše je již připraveno, pohodlně se usaďte, přestaňte na chvilku pracovat a jdeme si užít dnešní utkání.

00:01

00:04
    Úvodní vhazování vyhrál hostující Tulačka. Klatovy drží kotouč pod svojí kontrolou.

00:48
    Chaloupka sice nepřesně rozehrál, ale kotouč si dojel Hemský a nakonec z toho byla první střela na branku z hole trutnovského obránce Chaloupky.

01:26
    Pokus hostujícího Křešťana byl zblokován. Vhazuje se po levici Čápa.

02:24
    Utkání je zatím velmi opatrné. Obě mužstva vyčkávají a hra se odehrává zejména ve středním pásmu.

03:03
    Hosté se usadili v útočném pásmu, domácím se nedaří vyprostit ze sevření.

03:30
    První vážnější šanci utkání teď spálil Kubeš, který bekhendem minul branku Čápa.

04:10
    Domácí se nadechovali k tlaku, ale hosté se zmocnili kotouče a vzápětí se snadno dostali do útočného pásma.

04:34
    Zítka si zkoušel obhodit hostujícího Zemana, ale ten mu na udici neskočil.

05:00
    Kepka zkoušel svoje štěstí, ale tento projektil nikterak Čápa nevyděsil.

05:40
    Domácí hokejisté přitvrdili, ale stále můžeme sledovat velmi opatrné utkání.

06:19
    Na branku Pacla mířil Voženílek, ale byla to spíše propagační střela, než vážnější ohrožení hostující branky.

07:01
    Trutnov právě vstřelil branku!

No a máme tu první branku! Na modrou čáru dostal kotouč Chytráček, potáhl ho do pásma a přesným pasem našel LUKÁŠE JUNKA, který nadvakrát překonal Pacla. Asistence: Chytráček

07:49
    Domácí tímto gólem značně ožili a začali hrát výrazně lépe a bez respektu.

08:18
    Další šance domácích. Kastner ale mířil bekhendem nad branku.

08:23
    Prvním vyloučeným zápasu je hostující Lukáš Martinec. Odpyká si dvě minuty za držení.

09:00
    Domácí zamkli hosty v obranné třetině, ale nedaří se jim procpat kotouč na branku. Zkoušel to Karlík i Zítka, ale bez úspěchu.

09:24
    Trutnov střídá. Vhazuje se po levici Pacla.

09:54
    Šanci na střelu promarnil Škvor a po sérii nepřesnostní hosté vyhazují.

10:29

10:59
    Březina zkoušel vyslat do brejku Luštince, ale jeho pas chytil na červené čáře Zeman.

11:25
    Hostující Klatovy zatím nenachází recept na domácí obranu. Teď je brzdí zakázané uvolnění.

11:37
    Do úniku se hnal Noga, ale byl tvrdě sražen Bartoněm. Zákrok v duchu pravidel.

12:08
    Klatovy se po dlouhé době dostali ke střele, ale opět to byla taková zkušební rána. Čáp si drží kotouč v lapačce.

12:21
    Další zákrok domácího brankáře, tentokrát po střele Holého.

12:31
    Z pásma se pokoušel dostat Hemský, ale kotouč putoval pouze na střídačku. Vhazuje se v obranném pásmu Trutnova.

12:39
    A vyloučení na domácí straně. Škvor inkasoval dvě minuty za držení.

12:56
    Klatovy právě vstřelily branku!

A hosté využívají přesilovou hru! To byla rychlost. Domácí byli velmi nedůslední v obraně a to potrestal svým důrazem hostující KEPKA, který kotouč dotlačil za brankovou čáru vší silou i s Čápem. Asistence: Kristl, Beran

14:19
    Hosté pookřáli a domácí asi zjistili, že to žádná sranda nebude. Nyní se vhazuje vedle branky Pacla.

14:41
    Další přesilová hra pro hosty. Dvě minuty za držení dostává domácí Chaloupka.

15:06
    Hosté se s přehledem drží v útočném pásmu a kombinují.

15:46

Tak jestli Klatovy něčím vyčnívají, tak je to přesnost v přesilových hrách. Další kombinaci zakončil střelou nad rameno Čápa hostující MATĚJ BERAN. Asistence: Holý, Martinec

16:27
    Hosté jsou teď na ledě lepším týmem. Domácí ale neskládají zbraně, na to je příliš brzy.

16:37
    Domácí akci zastavuje icing.

17:04
    Luštinec nepřesně hledal Chaloupku, nyní se domácí snaží dostat do útočného pásma.

17:22
    Nahození od modré čáry kryje Pacl. Vhazuje se po jeho pravici.

18:28

A domácí vyrovnávají! Škvor od modré čáry poslal klinicky přesný pas na úplně volného PERUTKA, který kotouč dopravil za záda Pacla. Asistence: Škvor, Chytráček

19:24
    V závěrečné minutě měli obrovskou šanci domácí! Škvor našel Marka Hemského, ten jen ťuknul do kotouče a Pacl ho se štěstím vyrazil nad branku!

19:40
    Junek pálil od modré, ale nepřesně.

20:00

První dějství bylo opatrné, ale nakonec přineslo čtyři branky. Tu první vstřelili domácí díky přesné dorážce Lukáše Junka. Hosté nejprve srovnali v přesilové hře z hole Kepky a poté z další přesilovky vstřelil vedoucí branku Klatov Beran. Trutnov odpověděl v 19. minutě z hole Perutka, který uklidil kotouč za záda bezmocného Pacla.

Statistika 1. třetiny
    Střely na branku: 10:13
    Vyloučení: 2:1
    Využití: 0:2
    Vhazování: 11:11

Ledová plocha je připravená již na druhé dějství. Dočkáme se dramatu nebo budeme sledovat jednoznačnou záležitost? To nám napoví další dvacetiminutovka.

20:01

20:04
    HOsté opět vyhráli úvodní buly.

20:21
    Opět to bude Škvor, kdo dnes usedne za domácí na trestnou lavici. Obdržel dvě minuty za držení hole.

21:11
    No a teď Čápa zachránila konstrukce! Beran pálil opět ze své pozice a trefil břevno!

21:35
    Domácím se dařilo držet kotouč v útočném pásmu a poté sestřelil Karlík švihem Chytráčka.

22:13
    Holý pálil od modré, ale jeho střelu blokoval Březina.

22:34

23:04
    Na ledě se znovu velmi přiostřuje. Tentokrát hosty ale zastavuje offside.

23:25
    Noga upaloval sám na branku a výborným zákrokem ho zneškodnil Karlík!

23:49
    Hosté se dostali ke střele, kterou kryje Čáp. Vhazuje se v obranném pásmu Trutnova.

24:15
    Další šance hostů. Tentokrát střílel Tulačka, ale netrefil branku.

25:21
    Domácí se osmělili a byla z toho obrovská šance Perutka, kterého vychytal famózním zákrokem Pacl!

25:30
    Utkání se začíná hrát nahoru dolů, oba týmy jsou velmi aktivní.

25:41
    Čáp opět schoval puk ve své výstroji a vhazuje se po jeho levici.

26:03

Neuvěřitelná hrubka domácí obrany a je z toho vedoucí branka hostujícího týmu! Zaváhání Trutnova využil KUBEŠ, který dostal nádherný pas od Topinky. Asistence: Topinka

26:59
    Vzápětí mohl srovnat Chytráček, ale jeho střela olízla jen boční síťku. Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

27:39
    Domácí výrazně přidali! Šanci měl Veselý a Janoušek, ale Pacl byl bezchybný.

28:01
    Další pokus kryje Pacl. Od modré pálil Procházka, ale pouze do připraveného brankáře hostí.

28:17
    Dvě minuty za sekání si jde odpykat domácí Kastner. Klatovy mají další početní výhodu.

28:45
    Hosté začali velmi aktivně! Nejprve pálil Beran, poté Holý, ale domácí zatím drží jednobrankovou ztrátu.

29:05
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

29:42
    Opět střílel Beran, ale nepřesně.

30:02
    Bartoň dostal krásný pas od Karlíka, ale ztroskotal na Paclovi!

30:34

30:56
    Domácí drží Klatovy pod zámkem, ale nedaří se jim ta finální přihrávka.

31:09
    Kotouč vyvezl Noga, ale zastavil ho jeho spoluhráč, který mu vjel do postavení mimo hru.

31:34

A je vyrovnáno! Svojí předchozí chybu odčinil na výbornou! Řeč je o STANISLAVU PROCHÁZKOVI, který s kotoučem projel až před Pacla a s ledovým klidem ho prostřelil mezi betony. Asistence: Zítka

32:01
    Teď si udělal výlet domácí brankář Pepa Čáp, který si pro kotouč vyjel až na konec levého kruhu, kde ho podržel. Vhazuje v obranném pásmu Trutnova.

32:29
    Další šance Bartoně! Jeho pokus zastavil Pacl jen tak tak ramenem!

33:10
    Hostující soubor teď špatně střídal a toho si všiml pohotový čárový rozhodčí. Dvě minuty za hráčskou lavici odpyká hostující Zeman.

33:30
    Klatovy zatím dvakrát vyhodili kotouč až do pásma Trutnova.

34:15
    A přečíslení na druhé straně! Klatovy jely dva na jednoho, ale finální přihrávku minul Vondryska a nezakončil!

35:13

35:20
    Akci hostujícího celku brzí offside.

35:34
    Skákající kotouč zkrotil Pejchar, ale jeho střelu Čáp s přehledem chytil.

36:00
    Nahození Nogy znovu kryje Čáp.

36:27
    Teď měli domácí opravdu kliku, protože Martinec zachytil kotouč a poslal ho do prázdné branky Kepkovi, ten však napálil Čápa v přesunu.

36:35
    A z předchozího nezdaru frustrovaný Kepka dostává dvě minuty za podražení.

36:51
    Klatovy se osvobozují.

37:20
    Domácí se dostali do útočného pásma, ale kotouč si hlídají hosté.

37:52
    Od modré vypálil Škvor, ale jeho střelu vyrazil Pacl.

38:11
    Hosté opět vyhazují.

38:41

39:09
    Střelu Pousky si Čáp schoval do lapačky. Necelou minutu před koncem se vhazuje před Čápem.

39:32
    Karlík teď velmi důrazně zastavil Berana. Opět se vhazuje v obranném pásmu Draků.

39:52
    Osm sekund před koncem zkoušel svoje štěstí Bastl, ale znovu Čápa nijak hosté nepřekvapili.

40:00

A máme za sebou druhých dvacet minut. Mohli jsme vidět dvě branky. Nejprve z hokejek Klatov, kdy hrubici domácí obrany potrestal Kubeš. Poté se domácí vzchopili a svoji hrubku napravil přesnou střelou mezi betony Procházka. Obě mužstva hrají aktivně a na ledě to místy i jiskří. Ani jeden soupeř nedá tomu druhému nic zadarmo.

Statistika 2. třetiny:
    Střely na branku: 12:15
    Vyloučení: 2:2
    Vhazování: 12:11

Opět máme vše připraveno pro začátek třetí třetiny. Ledová plocha je vyžehlená a obě mužstva dostávají poslední taktické pokyny před rozhodující dvacetiminutovkou... nebo uvidíme prodloužení? Toť otázka pro dnešní večer!

40:01

40:03
    Hosté vyhráli i další úvodní vhazování.

40:40
    Domácí se usadili v pásmu Klatov a pokoušeli se vystřelit. Škvor však minul.

41:11
    Nyní drží kotouč hosté a snaží se překvapit domácí pětici.

42:04
    Klatovy teď domácí tým k ničemu nepustili a zasahovat musel i Čáp, ale nic vážnějšího se nestalo.

42:31
    Vhazuje se ve středním pásmu.

43:11
    Klatovy jsou zatím aktivnější, domácím se nedaří rozehrávka.

43:33
    Tulačka čekal na modré dost dlouho, ale Kubeš přesto nestihl z útočného pásma vyjet. Offside hostí.

44:08
    Trojice Veselý – Kozák – Janoušek se nyní usadila v útočném pásmu, ale ke střele to nevedlo.

44:54
    Martinec dostal přihrávku od Kepky, ale napálil pouze Čápa.

45:33
    Voženílek byl v šanci a byl faulován. Dvě minuty za podražení si odpyká hostující obránce Holý.

45:54
    Chytráček teď zkoušel štěstí jako házenkář, ale jeho pokus rukou byl zastaven hvizdem hlavního sudího. Vhazuje se ve středním pásmu.

46:14

Tak tohle byla akce jako z učebnice! Trojice Perutek – Zítka – Chytráček rozebrala hostující obranu jako Lego stavebnici a třetí jmenovaný doklepl kotouč za záda Pacla. CHYTRÁČEK využívá přesilovou hru. Asistence: Zítka, Perutek

46:37
    A další šance domácích! Kozák ujel hostující obraně a zakončil, ale Pacl ramenem kotouč vyrazil!

47:35
    A další šance domácích! Voženílek minul branku Pacla jen o milimetry, kdy stál tváří v tvář hostujícímu gólmanovi!

47:42
    Hosté teď nevědí, kde jim hlava stojí a domácí jsou na koni!

48:24
    Klatovy se snaží dostat z obranného pásma, ale silně jim dělá problémy trutnovský forčeking.

48:56
    Teď zkoušel Perutek najít Chytráčka, toho však zastavil čárový a píská postavení mimo hru.

49:48
    Další šance domácích. Tentokrát pálil Luštinec, ale minul branku.

50:00
    Dvě minuty za napadení dostává domácí Voženílek. Klatovy mají šanci na srovnání skóre.

50:21
    Hosté se drží v útočném pásmu a snaží se o kombinaci. Trutnov výborně brání.

50:57
    Hostující přesilovku přerušuje hvizd hlavního rozhodčího. Ten hru přerušil pro posunutou branku.

51:20
    A domácí vyhazují a stíhají vystřídat. Klatovy pokračují ze svého pásma.

51:41
    ... a znovu domácí vyhazují

52:07

52:12
    Domácí Souček si vyšlápl na hostujícího Tulačku a za potyčku jdou oba na trestnou lavici.
    Tulačka dvě minuty za hrubost
    Souček dvě minuty za hrubost
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

52:27
    Domácí rozehrávku přerušilo zakázané uvolnění.

52:51
    Do průniku se dostal Kristl, ale domácí obrana ho zneškodnila jako časovanou bombu.

53:21
    Akci hostujícího celku zakončoval Zeman, ale nepřesně.

54:05
    Střela Holého končí v náruči domácího brankáře.

54:12
    Oba celky hrají v plném počtu.

54:39
    Další akci Klatov zastavuje postavení mimo hru.

54:57
    Beran obkroužil branku, ale Čápa nenachytal. Vhazuje se po levici domácího strážce svatyně.

55:05
    Nebezpečně skákající kotouč si pohlídal Čáp. Opět se vhazuje v pásmu Trutnova.

55:50
    Bartoň se dostal ke střele, k dorážce se prodral Perutek, ale Pacl byl na místě a šanci zneškodnil.

56:04
    Hosté vyhodili kotouč vší silou na zakázané uvolnění.

56:41
    Klatovy se snaží dostat do tlaku, ale nedaří se jim to.

57:10
    Komplikace pro domácí. Voženílek dostává dvě minuty za zdržování hry.

57:27
    Po střele hostujícího Holého se domácí osvobozují.

58:04
    Před brankou se snažil dorážet Kepka, ale nedostal k tomu příležitost. Vhazuje se v obranném pásmu Trutnova.

58:04
    Oddechový čas pro hosty.

58:04
    Dnešní utkání sleduje 408 diváků. Děkujeme!

58:11
    Blesková akce Klatov na jejímž konci stál Beran. Ten však trefil pouze Čápa.

58:27
    Domácí vyhazují.

58:48
    Hosté bez brankáře!

59:16

59:28
    Hosté jsou ve velkém tlaku! Jejich akci brzdí zblokovaná střela. Vhazuje se opět u Čápa.

59:41
    Junek zkoušel štěstí střelou přes celé hřiště, ale minul. Icing.

60:00

A máme tu konec dalšího dramatického utkání! Dnes byl opět šťastnější Trutnov a po zásluze si dnes odnáší tři body. Rozdílovou akci rozjel ve 47. minutě Perutek a střelecky se prosadil Petr Chytráček.
    Opět jsme mohli vidět velmi kvalitní utkání, kde šance střídala šanci a oba týmy předvedly velmi pěkné a diváckému oku lahodící výkony.

Statistika zápasu:
    Střely na branku: 27:40
    Vyloučení: 7:5
    Vhazování: 34:34

Já se s vámi pro dnešek loučím a budu se těšit na naše další shledání při dalším utkání na domácím ledě v Pro Hockey Aréně. Děkuji za pozornost a příjemný večer. (20:20:15)

Ondřej Poul

Branky a nahrávky: 8. Junek (Chytráček), 19. Perutek (Škvor, Chytráček), 32. Procházka (Zítka), 47. Chytráček (Zítka, Perutek) – 13. Kepka (Kristl, Beran), 16. Beran (Holý, Martinec), 27. Kubeš (Topinka)

HC Trutnov: Čáp (Biegl) – Škvor, Procházka, Voženílek, Chaloupka, Karlík, Junek, Souček – Veselý, Březina, Hemský – Bartoň, Kastner, Luštinec – Perutek, Chytráček, Zítka – Vacek, Janoušek, Mašek
    HC Klatovy: Pacl (Gulimov) – Zeman, Martinec, Blumentrit, Holý, Bastl, Novotný – Kepka, Kristl, Pouska, Křešťan, Kubeš, Topinka, Pejchar, Vondryska, Noga, Beran, Samoylov, Tulačka

Rozhodčí: Bejček – Huryta, Žídek