NY Rangers – Pittsburgh 5:0 (kon.) | Washington – Columbus 4:2 (kon.) | New Jersey – Minnesota 3:1 (kon.)
NY Islanders – Colorado 6:0 (kon.) | Montreal – Winnipeg 3:0 (kon.) | Florida – San Jose 4:1 (kon.)
St. Louis – Buffalo 6:1 (kon.) | Nashville – Edmonton 3:2 (kon.) | Chicago – Tampa 3:2 (1:0 po s.n.)
Arizona – Dallas 3:4 (kon.) | Vancouver – Ottawa 4:3 (po pr.)
Vancouver Canucks
4:3 (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)
Ottawa Senators
Středa 12.11.2014, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL mezi Vancouver Canuucks a Ottawa Senators. Utkání začíná v 04:00.

Domácí zatím zažívají velmi povedenou sezónu a po šestnácti odehraných zápasech se nachází na třetím místě Západní konference.
    Z posledních pěti zápasů dokázal Vancouver třikrát bodovat a naposledy si připsal nad silným Anaheimem vítězství 1:2 po samostatných nájezdech. Jednou asistencí a proměněným nájezdem se o to postaral především Nick Bonino.

Hostující tým měl v poslední době výtečnou formu, ale nyní ho přibrzdily dvě prohry a zůstává tak se 17 body na osmém místě Východní konference.
    Senátoři mají za sebou sérii čtyř domácích utkání v šesti dnech a vyválčili z ní solidních pět bodů, nicméně naposledy podlehli Torontu v poměru 3:5.

Milan Michálek (OTT) 14 záp., 1+3, -1

Špatná zpráva pro českého fanouška je, že dnes pravděpodobně nenastoupí domácí útočník Radim Vrbata, který má blíže nespecifikovaná zranění.
    Momentka z předzápasového rozbruslení

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Začátek utkání se, jak je u NHL zvykem, o pár minut zpozdí.

Ani před tímto zápasem nesmí chybět vzpomínka na válečné veterány, kteří společně vhodí slavnostní buly.
    "Canucks dnes Sens hladce sfouknou.", tvrdí fanoušek domácího celku.

00:01

00:21
    Sens dostali puk pouze do středního pásma, kde ho získali domácí a první střelecky pokus si připsal Hansen, který trefil jen obránce před sebou.

00:36
    Vzápětí si blíž k brance sjel Tanev, ale ten našel jen připraveného Andersona. Na druhé straně si první zákrok připisuje i Ryan Miller.

01:08
    Zibanejad posunul puk do středního pásma, kde si ho vzal Michálek, nahodil jej do útočného pásma a odjel střídat.

01:46
    Vancouveru se nyní podařilo sevřít hostující pětici, ale Anderson si s se všemi pokusy celkem v pohodě poradil.

02:11
    Jensen nyní nepříjemné dotíral na brankovišti Sens, ale Anderson za pomoci Karlssona kryje puk.

02:25
    Pokus o rychlý přechod do útočného pásma zastavuje ofsajd Ottawy.

02:42
    Teď už je vše v pořádku, ale Canucks se bez problémů ubránili.

03:09
    Neil se dobře natlačil před Millera, ale rozhodčí mu nakonec píská postavení útočícího hráče v brankovišti.

03:41
    MacArthur zabrzdil po přejezdu do útočného pásma, ale poté nastřelil jen nohy obránce.

04:31
    Alex Burrows ztratil puk v útočném pásmu, ale hosté si počínali stejně a po vysoké holi Ryana se bude vhazovat ve středovém kruhu.

05:00
    Dva zakázané uvolnění v krátkém časovém úseku si připisují Senátoři a následovat bude pochopitelně vhazování u Craiga Andersona.

05:54
    Elitní lajna Vancouveru kombinovala v pásmu Ottawy, ale puk končí pod lapačkou Andersona a oba týmy střídají.

06:24
    Legwand vybojoval puk v rohu, ale přihrávkou před Millera našel jen hokejku Lindena Veye, který vyváží puk do neutrální zóny.

07:08
    Bombu Matthiase z levého kruhu kryje Anderson.

07:18
    Ihned po vyhraném vhazování se puku ujal Chiasson, ale jeho akce měla krátkého trvání.

07:36
    Chris Phillips dostal pěknou přihrávku od Turrise, ale z mezikruží napálil jen padajícího Bonina.

08:44
    Na ledě byla opět první pětka domácích, které se pravidelně daří usadit v pásmu Ottawy, jenže žádný střelecký pokus nikdo z lajny bratrů Sedinových nevyslal a Ottawa přebírá kontrolu nad pukem.

09:37
    Pobyt Ottawy v útočném pásmu zakončil střelou Cody Ceci a Miller si připisuje třetí úspěšný zákrok.

10:19
    Pillips posunul puk jen na modrou čáru, kde ho zastavili domácí a ti tak zůstávají nastěhovaní v útočném pásmu.

10:31
    Anderson si dobře povyjel proti ráně Taneva z mezikruží a pokus domácího obránce vyrazil. Skvělou práci předtím předvedl Burrows, který dokázal podržet kotouč za branou a přesnou přihrávkou najít právě střílejícího Taneva.

11:19
    První pětka domácích opět svírá hostující obranu, ale střela zatím nikde.

11:49
    Slabou střelu bez problémů lapí Craig Anderson.

12:41
    DeFazio se snažil dvakrát překonat Andersona, ale v obou případech zaznamenal neúspěch a hosté obrací hru.

13:50
    Ottawu v rozletu zastavuje zakázané uvolnění.

14:15
    Dva domácí se snažili dostat do přečíslení proti jedinému obránci, ale Erik Karlsson měl k puku přeci jenom blíž a odehrál ho do středního pásma, kde přihrál Borowiecki Turrisovi rukou a hlavní rozhodčí proto přerušuje hru.

14:21
    Edler zkoušel překvapit Andersona téměř z nulového úhlu, ale jeho střela končí na bočním mantinelu.

14:54
    Bleskový útok Canucks zbrzdil Tanev a Anderson tak nemusel zasahovat.

15:27
    Sens měli velké problémy s rozehrávkou, ale teď už jsou v útočném pásmu a puk se po sražené střele dotkl ochranné sítě.

16:27
    Neil se po objetí brány snažil překvapit Millera, ale to se mu před blokující obránce nepovedlo.

16:56
    Čtvrtá pětka skvěle napadala a Sens díky tomu nakonec na chvíli získali puk. Teď už však hrají opět domácí.

17:38
    Canucks zastavuje ofsajd.
    Hra je zatím hodně ospalá

18:24
    Domácí jen posunuli puk do pásma Ottawy a bez jakékoli snahy zaútočit odjíždějí na střídačku.

18:50
    Do dalšího ofsajdu se dostal Stanton a hra je opět přerušena.

19:02
    Davidu Legwandovi se podařilo překvapit Millera a slaví branku, jenže radost je předčasná, neboť Chris Neil (OTT) zahákoval a půjde na trestnou lavici.

19:02
    Chris Neill (OTT) dvě minuty za hákování.

19:54
    Domácím se přesilovka vůbec nedaří a Senátoři v pohodě podruhé vyhazují.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první třetina, která nám nenabídla žádnou branku a i s šancemi to nebylo příliš žhavé. Snad jediné, co stojí za zmínku je branka Legwanda z poslední minuty, která však nebyla uznána kvůli předchozímu faulu Chrise Neila.

Další třetina začne přibližně v 5:06.
    Bo Horvat zatím nezažívá vůbec jednoduché utkání, neboť prohrál všechny čtyři vhazování, na které se postavil.

20:01

20:17
    Domácí pokračují v přesilové hře a už jsou v útočném pásmu.

20:37
    Edler pálí z první mimo.

20:56
    Dva zákroky si připsal Anderson a přesilovka Canucks se pomalu chýlí ke konci.

21:02

21:40
    Turrisovi se nepovedl přechod středního pásma a brzy ztratil puk, který získal domácí obránce Hamhuis.

22:29
    Bobby Ryan výborně napadal domácí rozehrávku, ale Canucks si puk udrželi a tlačí se do útočného pásma.

22:47
    Jared Cowen (OTT) atakoval Stantona a odchází na trestnou lavici za naražení na hrazení.

22:53
    Ihned po vhazování pálil Henrik Sedin jen do lapačky připraveného Andersona.

23:12
    Domácí kapitán nyní našel před bránou Vey, který z první vypálil a Anderson vůbec nevěděl, kde je puk, který mu poskakoval po helmě, ale hostující brankář se nakonec zorientoval a schoval kotouč pod lapačkou.

23:45
    Ottawa vyhazuje puk daleko od své brány.

24:21
    Nyní se dokonce Michálkovi povedlo podržet puk v pásmu Canucks, ale na druhé straně po chvíli musel znovu zasahovat Anderson.

24:47

25:23
    Nahození od modré čáry těsně minulo Andersonovu bránu a v hledišti to jen tak zahučelo.

26:13
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Domácí byli aktivnější a nakonec slaví i branku. Kolem Borowieckiho se u mantinelu protáhl SHAWN MATTHIAS, najel si před bránu a překonal Craiga Andersona. Asistence: Linden Vey, Brad Richardson
    Shawn MATTHIAS - 1:0

26:26
    Střelu Curtise Lazara bez problémů kryje Ryan Miller.

26:33
    Hosté si zahrají první přesilovku. Na trestnou lavici usedá Nick Bonino (VAN), který se provinil podražením.

27:03
    Sens se sice na chvíli dostali do pásma, ale díky aktivnímu přístupu domácích je puk nakonec ve středním pásmu.

27:31
    Jannik Hansen zaútočil ve vlastím oslabení, ale tváří v tvář Andersonovi nezamířil přesně.

28:21
    Hostům se nic nedaří. Ceci nyní nezpracoval puk na modré čáře a loví ho až ve vlastním pásmu.

28:50
    Vancouver je velmi nebezpečný. Již v plném počtu si bratři Sedinové nyní pohráli se dvěma obránci Ottawy, ale Anderson zvládl těžkou situaci a připisuje si další zákrok.

28:55
    Ihned po buly pálil Edler, ale Borowiecki výborně zapracoval, nepustil Burrowse k dorážce a Anderson puk kryje.

29:21
    Hosté se snažili Canucks znepříjemnit rozehrávku, ale ti si poradili a už se tlačí do dalšího útoku.

29:35
    A znovu to byl nebezpečný útok, který musel řešit skvělým zákrokem Anderson.

30:02
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Zničehonic se prosazují hosté a je vyrovnáno! Ryan Miller vyrazil nahození od mantinelu přímo na hokejku MIKEA HOFFMANA, který pohotově poslal puk do brány rozhozeného Millera. Asistence: Curtis Lazar, Jared Cowen
    Mike HOFFMAN - 1:1

31:10
    Senátoři jsou při chuti a už zase operují v pásmu Canucks.

31:27
    Rána Borowieckiho sražena a domácí posílají puk do středního pásma.

32:20
    Sedinovci znovu drží Sens v jejich vlastním pásmu.

32:54
    Teď už se však k velkému sólu odhodlal Karlsson, který je opravdu skvělý bruslař a po přejetí celého hřiště vypálil nad Millerovu bránu.

33:46
    Miller nyní trochu riskantně rozehrál, ale naštěstí pro něj nezastavil puk Lazar, ale až domácí obránce, který ho poslal pryč z vlastního pásma-.

34:32
    Hra je momentálně trochu rozházená a na obou stranách lze vidět větší počet nepřesných přihrávek.

35:26
    Daniel Sedin se snažil obhodit Karlssona, ale ten se nedal. Nicméně mladší ze Sedinů se znovu dostal k puku, ale zcela osamocen před Andersonem jej nedokázal dobře zpracovat a z velké šance nic nebylo.

36:17
    Čárový rozhodčí nyní zastavil puk na modré čáře, což rozhodilo Erika Karlssona a ten mohl jen přihlížet jak se na bránu Andersona řítí Nick Bonino a přihrává na druhou tyč zcela volnému ALEXANDRU BURROWSOVI, který dostává Canucks opět do vedení. Asistence: Nick Bonino, Chris Higgins
    Alexandre BURROWS - 2:1

37:33
    MacArthur zavezl puk před modrou čáru, ale Turris střelou z otočky minul zařízení.

37:53
    Teď už se však Turris mezi tři tyče trefil a je znovu vyrovnáno! Před bránou Millera bylo hned několik hráčů a KYLE TURRIS toho dokonale využil a střelou zblízka překonal domácího brankáře. Asistence: Clarke MacArthur, Alex Chiasson
    Kyle TURRIS - 2:2

38:20
    Canucks byli znovu blízko vedoucí branky, ale Henrik Sedin i Alexander Edler trefili jen tyč Andersonovy brány!

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny a domácí jsou nastěhování v útočném pásmu.

39:50
    Sens se ještě snažili dostat do přečíslení tři na dva, jenže Neil nepřihrál přesně a puk končí za domácí bránou.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut zápasu je pryč a stav utkání je vyrovnaný 2:2. Téměř do poloviny utkání jsme neviděli jedinou branku, jenže ve 27.minutě využil Matthias převahy Vancouveru a otevřel skóre. Na jeho gól však po čtyřech minutách zničehonic odpověděl Hoffman a Senátoři tak rychle vyrovnali. V minutě sedmatřicáté pomohl čárový rozhodčí Boninovi, který poté našel volného Burrowse, jenž v pohodě skóroval a dostal domácí znovu do vedení, které však mělo jepičí život, neboť o minutu později srovnal Kyle Turris.

Další třetina začne přibližně v 5:58.
    Pro fanynku Canucks není žádný problém něco obětovat za výhru svého oblíbeného týmu.

40:01

40:08
    Hosté třetinu zahájili zakázaným uvolněním a hra se stěhuje před Andersona.

40:14
    Edler si chvíli počkal na pravý okamžik a poté bombou od modré otestoval Craiga Andersona.

40:44
    Kotouč je ve středním pásmu a oba týmy v klidu vystřídají.

41:28
    Michálkova střela z mezikruží zablokována a stejně dopadla přihrávka Chiassona.

42:03
    Forčeking domácích slaví úspěch a puk mají právě hráči v modrém.

42:52
    Nyní už však útočí hosté a Miller musel zasáhnout proti nahození od modré čáry, které skryl ve své lapačce.

43:13
    Erik Karlsson měl menší potíže s rozehrávkou a poté poslal puk jen na hokejky domácích obránců.

43:27
    Anderson si připisuje ve třetí třetině druhý a celkově šestadvacátý úspěšný zákrok

43:54
    Zack Smith zavezl puk do pásma Canucks, ale tím také jeho akce skončila a na led přichází druhá pětka Ottawy.

44:33
    Milan Michálek se snaží střílet, ale zatím se mu nedaří překonat jistého Millera.

44:47
    Domácí se dostali do zajímavého přečíslení tři na jednoho, ale celou akci překombinovali a Phillips odvedl skvělou práci.

45:36
    Domácí jsou znovu ve vedení! Henrik Sedin nahrál na modrou KEVINU BIEKSOVI, který okamžitě napálil puk na Craiga Andersona a ten jej loví potřetí ze své sítě. Asistence: Henrik Sedin, Daniel Sedin
    Kevin BIEKSA - 3:2

45:58
    Curtis Lazar měl velkou šanci, bekhendem přehodil ležícího Millera, ale puk těsně minul bránu domácího celku.

47:07
    Hosté jsou po obdržené brance hodně aktivní a snaží se rychle vyrovnat. Zatím bez úspěchu.

47:51
    Rychlý přechod do pásma Canucks končí ofsajdem Ottawy.

48:12
    Burrows nastřelil jen obránce Ottawy a hosté se dostávají k puku.

48:42
    Tohle je opravdu neskutečné. Vedení Vancouveru vydrželo tři minuty a je opět vyrovnáno! Kyle Turris zavezl puk do útočného pásma, nahodil ho na Millera a ten kotouč vyrazil jen k dojíždějícímu MARKU STONEOVI, který jej poslal za záda bezmocného brankáře Vancouveru.
    Mark STONE - 3:3

49:47
    Canucks se snaží rychle zareagovat, ale přes pozornou obranu Ottawy se zatím nedostali k zakončení.

50:35
    Stanton zahrál vysokou holí a rozhodčí přerušuje hru.

51:06
    Tanev už neměl sílu zaútočit, tak nahodil puk za bránu Ottawy a odjel střídat.

51:34
    Mika Zibanejad přenechal puk Michálkovi, který bleskově vyjel před bránu, ale Miller byl připraven.

52:18
    Anderson musel rychle přikrýt puk, neboť se před bránu tlačil Henrik Sedin. Brankář Ottawy byl dostatečně rychlý a vše zvládl.

52:51
    Hostující kapitán Karlsson posunul puk k Lazarovi, který se snažil vymotat zpoza brány, ale mladý útočník Ottawy nakonec kotouč ztratil

53:52
    Dnes výborně hrající Kyle Turris střílel na Millera, ale ten si připsal devatenáctý a vzápětí proti Michálkově střele dvacátý úspěšný zákrok.

54:39
    Michálek se snažil přes šíři hřiště najít Karlssona, ale kapitán Ottawy nedokázal zpracovat nepřesnou přihrávku a o puk přišel.

55:17
    Turris otravoval Hamhuise, ale ten si nakonec poradil a rozehrál.

55:46
    Craig Anderson musel dávat velký pozor, ale nahozením od mantinelu se zaskočit nenechal.

56:02
    Miller toho moc neviděl, ale nahození Ceciho nakonec mířilo přesně do míst, kde byl připravený domácí brankář a ten vyrazil puk do rohu hřiště.

56:47
    Ani jednomu týmu se nyní nepovedla rozehrávka a domácí tak začínají znovu od vlastní brány.

57:37
    Mladičký Curtis Lazar pracuje opravdu výborně a vybojoval puk pro své barvy.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a Ottawa je nastěhovaná v útočném pásmu.

59:01
    Teď už jsou však u puku domácí a Anderson musel zasahovat proti pěkné střele Higginse, která však mířila přesně doprostřed brány.

59:28
    Hansen zavezl puk do pásma Ottawy, předal ho Henriku Sedinovi, ale ten bekhendem nenašel skulinku ve výstroji hostujícího brankáře.

59:45
    Legwand s Neilem šli dva na dva, ale Neil neudržel nohu na modré čáře a je mu pískán ofsajd.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Vancouver ve třetí třetině znovu vedl zásluhou Bieksy, ale po třech minutách vyrovnal Mark Stone a od té doby se skóre nezměnilo, což znamená prodloužení.
    Canucks mají fanoušky i v řadách Čechů, ale přání tohoto příznivce Vancouveru dnes nebylo vyslyšeno a Ottawa si odveze minimálně bod.

60:01

60:37
    Sens se nepodařilo rozehrát, ale bratři Sedinovi toho nedokázali využít.

61:06
    Sedinovci opět u puku, ale tentokrát u mantinelu skvěle zapracoval Erik Karlsson a obral Daniela o kotouč.

61:45
    Bobby Ryan sebral kotouč Ryanovi, ale ke střele se hostující útočník nedostal.

62:04
    Higgins byl úplně sám před Andersonem, ale ten se nenechal překonat a skvěle zasáhl svým levým betonem!

63:01
    Alexander Edler pálí mimo.

63:29
    Dělovka Karlssona skončila u jednoho z blokujících obránců.

64:05
    Domácí přeci jenom vítězí. Skvělý Anderson ještě dokázal vychytat nájezd Hansena, ale v pokračující akci se k puku dostal Henrik Sedin, který si sjel blíž k bráně, dokonale přihrál na hůl svého dvojčete a DANIEL SEDIN střelou z první překonal hostujícího brankáře a rozhodl tak o vítězství svého týmu. Asistence: Henrik Sedin, Dan Hamhuis
    Daniel SEDIN - 4:3

Dnešní zápas je tedy u konce a domácí zaslouženě vítězí 4:3 po prodloužení. Na střely vyhráli Canucks 37 ku 24, což jen potvrzuje jejich zásluhy.

1. Alexandre Burrows (VAN) 1+0
    2. Kyle Turris (OTT) 1+1
    3. Kevin Bieksa (VAN) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Milan Michálek (OTT) 0+0, 2 střely, 20:06

Já se s vámi loučím a přeji příjemné ráno. (06:51:29)

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 27. Matthias (Vey, Richardson), 37. Burrows (Bonino, Hoggins), 46. Bieksa (H.Sedin, D.Sedin), 65. D.Sedin (H.Sedin, Hamhuis) – 31. Hoffman (Lazar, Cowen), 38. Turris (MacArthur, Chiasson), 49. Stone (Turris)

Vancouver Canucks: Miller (Lack) – Tanev, Edler, Bieksa (A), Stanton, Weber, Hamhuis – Hansen, H.Sedin (C), D.Sedin (A) – Burrows, Bonino, Higgins – Jensen, Richardson, Matthias – Vey, Horvat, DeFazio
    Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Karlsson (C), Borowiecki, Ceci, Cowen, Gryba, Phillips (A) – Ryan, Turris, MacArthur – Chiasson, Zibanejad, Michálek – Neil (A), Legwand, Smith – Stone, Lazar, Hoffman

Rozhodčí: Wes McCauley, Dean Morton – Lonnie Cameron, Mark Wheler

Diváci: 18775