Přerov – Opava 3:2 (kon.) | Břeclav – Val. Meziříčí 4:3 (po pr.) | Frýdek-M. – Vsetín 4:5 (kon.)
SHK Hodonín – SK Karviná 5:3 (kon.) | Poruba 2011 – Nový Jičín 0:1 (kon.) | Jablonec n/N – Sokolov 3:2 (kon.)
HC ZUBR Přerov
3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
HK Opava
Středa 12.11.2014, 18:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Slovák) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil, Andrýsek – Goiš, Popelka, Sakrajda – D. Šťastný, Procházka, Dostálek – Kolář, Sedlák, Š. Kratochvíl – M. Kratochvíl, Školoud, Málek.

HC Slezan Opava: Šafránek (Kober) – Kysela, Vrábel, Galvas, Tichý, Tuma, Pavelek, Mosler – Štindl, Měch, Herman – Vítek, Polok, Kocián – Vaněk, Wolf, Černý – Svoboda, Chalupa

Rozhodčí: Kika – Novotný, Šimčík.

00:01

0:11
    Palovo nahození končí v lapačce připraveného brankáře Šafránka. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

0:29
    Popelka nastřelil po vyhraném vhazování spojnici opavské klece. Goiš následně z rychlé dorážky nedokázal opavského brankáře přelstít.

0:42
    Zubři dostali soupeře pod tlak a jeden z opavských obránců musel vyhodit kotouč na zakázané uvolnění.

1:23
    Zubři dostali soupeře opět pod tlak. Šafránek musel dvakrát zasahovat proti dorážkám Dostálka.

2:28
    Vojtek si až teď připsal první dotyk s kotoučem při střele obránce Galvase.

3:30
    Sakrajda nabil na modrou Popelkovi a jeho dělovku lapil do lapačky Dušan Šafránek. Parádní střelapřerovského obránce a parádní zákrok brankáře Opavy.

3:38
    Opava bude mít k dispozici první přesilovou hru. Petr Sakrajda (PŘE) 2 minuty za nedovolené bránění.

4:22
    Bohumil Herman (OPA) 2 minuty za pád pod nohy. Bude se hrát 4na4.

5:33
    Osina se probil před branku Opavy, odkud ostrou střelou nastřelil pouze přesunujícího se Šafránka.

5:38
    Sakrajda se vrací na led, Zubři jsou v plném počtu.

5:45
    Opava právě vstřelila branku!
    Slezan se dostává ve vlastním oslabení do vedení! Pavelek vybídl ke střele PETRA WOLFA, který střelou zápěstím překvapil brankáře Vojtka. Asistence: Zdeněk Pavelek, Tomáš Měch.

6:30
    Kompletní jsou už i hokejisté z Opavy.

7:34
    Zubrům se tento stav vůbec nelíbí a Sakrajda hned dělovkou otestoval pozorného Šafránka.

08:49
    Petr Chalupa (OPA) 2 minuty za nedovolené bránění.

10:06
    Přerov si zahraje 43 vteřin dlouhou přesilovou hru pět na tři. Za hru vysokou holí si odsedí 2+2 minuty Daniel Kysela (OPA)

10:30
    Kolotoč přerovských nahrávek ukončil střílející David Kudělka. Jeho pokus lapil do mrštné lapačky pozorný Dušan Šafránek.

10:50
    Přerovští hokejisté následnou akci překombinovali a Opava je ve čtyřech.

11:37
    Opava se pozorně brání a podruhé za sebou vyhazuje kotouč před branku Vojtka.

12:19
    Zubři se snaží střílet z každé pozice, ale Šafránka se jim překonat nedaří.

12:39
    Petr Wolf (OPA) 2 minuty za podražení. Zubry čeká dvě minuty trvající přesilová hra pěti proti třem.

13:30
    Janota po zdlouhavé kombinaci nastřelil pouze chrániče bránícího Tichého. Opavě se povedlo dostat kotouč do středního pásma.

13:53
    Šafránek si připisuje další zákrok z kategorie úpěšných. Vhazuje se po jeho levé ruce.

14:03
    Ani tahle pumelice od Radomíra Paly brankáře Slezanu nepřekvapila.

14:10
    Opava se dokázala ubránit dvě minuty ve třech a nyní je kompletní.

14:38
    Opava hraje zatím ve veliké pohodě a odolává většímu tlaku domácího celku.

15:29
    Opavští po delší době zahrozili a Vojtek měl co dělat, aby vyškrábl ošemetnou dorážku Lukáše Černého.

17:38
    Zdlouhavý souboj o kotouč za opavskou brankou musel přerušit až jeden z rozhodčích.

18:10
    Popelka nabil Sakrajdovi, který z levého kruhu minul o milimetry pravou tyčku.

18:29
    Petr Sakrajda (PŘE) 2 minuty za zdržování hry.

18:50
    Zubrům se hned na začátku oslabení podařilo vyhodit kotouč a do konce první třetiny zbývá něco přes minutku.

19:36
    Ještě stihneme jedno buly před Šafránkem.

20:00

První periodu vyhráli hokejisté z Opavy, kteří sice lepším celkem nebyli, ale hraje se na góly. Vlastně z jediné vážnější šance se hosté hned prosadili, když Petr Wolf šikovnou střelou mezi betony překvapil brankáře Vojtka. Zubři nedokázali využít dvě přesilové hry pět na tři. Hosty zatím drží výborný Šafránek.

Nastaly meší komplikace s časomírou a budeme chvíli muset počkat, než doběhnou cca tři minutky.

20:01

20:18
    Opava ještě dohrává přesilovou hru pěti proti čtyřem.

20:30
    Sakrajda se vrací na led, Zubři jsou kompletní. Opava nedokázala potrestat vyloučení přerovského útočníka druhou trefou v utkání.

21:24
    Sražená Polákova střela se odrazila od Šafránka před Popelku, který z voleje minul opavskou klec.

23:00
    Přerov právě vstřelil branku!
    Máme srovnáno! Obránce RADOMÍR PALA se vydal na ofenzivní výlet, který dokonal parádní střelou zápěstím těsně nad Šafránkův beton. Asistence: Jiří Goiš, Michael Popelka.

24:07
    David Šťastný (PŘE) 2 minuty za vražení.

24:41
    Opavští ujížděli v přesilovce v přečíslení tří proti jednomu a Vojtek dobře zasáhl. Přerovský brankář si dokázal poradit se střelou Hermana a vyškrábl hokejkou i dorážku Poloka.

25:34
    Vojtek si připisuje další zásah z kategorie úspěšných. Následuje buly v obranné třetině Zubrů.

25:48
    Radek Procházka byl v zakončení faulován a pojede trestné střílení.

25:48
    Zubři se ujímají vedení v zápase. RADEK PROCHÁZKA se prosazuje z trestného střílení, když si nejprve zamíchal s kotoučem a vzápětí střelou těsně nad ledem překonává opavského brankáře. Bez asistence.

25:46
    RADOMÍR PALA má dnes zřejmě střelecký den. Obránce Zubrů se po vyhraném vhazování tvrdě opřel do kotouče, který se zastavil až o síťku opavské klece. Přerovský obránce si připisuje dnes již druhou trefu. Asistence: Jiří Goiš, Petr Sakrajda.

40:00

40:01

Z technických důvodů budou ve třetí třetině pouze změny stavu.

57:30
    Autorem branky je ZDENĚK PAVELEK. Asistence: Petr Chalupa.

60:00
    Konec zápasu. (20:26:19)

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 23. Pala (Goiš, Popelka), 26. Procházka, 26. Pala (Goiš, Sakrajda) – 6. Wolf (Pavelek, Měch), 58. Pavelek (Chalupa)

HK Opava: Šafránek (Kober) – Kysela, Vrábel, Galvas, Tichý, Tuma, Pavelek, Mosler – Štindl, Měch, Herman – Vítek, Polok, Kocián – Vaněk, Wolf, Černý – Svoboda, Chalupa

Rozhodčí: Kika – Novotný, Šimčík