Los Angeles – Anaheim 3:2 (po pr.) | Buffalo – Toronto 6:2 (kon.) | Montreal – Philadelphia 6:3 (kon.)
Tampa – NY Islanders 5:2 (kon.) | New Jersey – Colorado 2:3 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 3:2 (2:1 po s.n.)
Columbus – San Jose 2:1 (kon.) | Nashville – Winnipeg 2:1 (kon.) | St. Louis – Washington 4:1 (kon.)
Calgary – Ottawa 4:2 (kon.) | Carolina – San Jose 0:2 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 4:3 (po pr.)
po s.n. (2:1)
Pittsburgh Penguins
3:2 (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
New York Rangers
Neděle 16.11.2014, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL
    Brandon SUTTER - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Pittsburgh Penguins.
    Autorem vítězné branky je BRANDON SUTTER.

3. série
    1:1
    NYR: Dan BOYLE neproměňuje – 1:1. Boyle sice vstřelil branku a týmy už odešly do šatny, rozhodčí si ale vyžádal poradu od video rozhodčího a zjistil, že Boyle poslal puk do tyčky, od té se puk odrazil zpět do hokejky a následně do brány, což nemůže být uznáno.

64:54
    Lundqvist je bůh! Sutter zachytil puk v obranném pásmu, vyslal do úniku Letanga, který si sice Lundqvista položil, ten ale v pádu kotouč odrazil lapačkou.

64:24
    Trenér Johnston si vyžádal oddechový čas. Svým svěřencům ani nic neradil, jen je nechal odpočinout.

64:24
    Fleury fantasticky vychytal Nashe, který na něj pálil z úhlu. Hra se poté přerušuje.

63:18
    Je tady další vyloučení, Scuderi (PIT) podrazil ujíždějícího Kreidera. Jako první ale trefil puk, trestné střílení se tedy nekoná. Ale Rangers budou hrát 1:31 přesilovku 4 na 3.

62:49
    Je tady vyloučení na obou stranách, Letag (PIT) a Hagelin (NYR) si odpočinou skoro až do konce prodloužení.

60:17
    Obrovská šance na úvod prodloužení, už mohlo být rozhodnuto! Crosby dostal přesný pas a už upaloval sám na brankáře, ten ho ale skvěle vychytal betony!

59:25
    Lundqvist v poslední minutě výborně zachytil střelu od modré čáry a i následné dorážky.

53:47
    Tak nakonec nakonec jsou z toho "jen" dvě minuty pro Malkina (PIT), stejně tak pro Staala (NYR), který byl tím, kdo Girardiho mstil.

53:47
    U mantinelu došlo ke střetu, který následně vyvolal hromadnou potyčku! Malkin ramenem trefil Girardiho do hlavy!

49:04
    Dva skvělé zákroky Lundqvista proti Malkinovi a Hornqvistovi, to byla parádička!

48:45
    Je zde vyloučení na straně hostů, J. Moore (NYR) obdržel dvě minuty za podražení.

47:39
    Skvělý zákrok Fleuryho, jenž se na brankové čáře roztáhl jako široký a dlouhý a zlikvidoval střelce New Yorku.

31:45
    Dupuis si vyměnil kotouč s Kunitzem, rychle vypálil, Lundqivst střelu vyrazil. Následně se o dorážku pokoušel Crosby, ten však neuspěl.

30:54
    Domácí jsou na ledě všude, hosté nemají chvilinku na odpočinek.
    Jevgenij MALKIN - 2:2

28:09
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Domácí z ničeho nic vyrovnávají! Spaling za modrou čárou zachytil rozehrávku hostujících obránců, ukořistil kotouč, popojel s ním, předložil ho JEVGENIJI MALKINOVI. Ten se s tím nemazlil, zamířil a o tyčku dostal puk za Lundqvista. Asistence: Nick Spaling

26:34
    Před Lundqvistem bylo pořádné horky! V hlavní roli se objevil Hornqvist, který se na několik pokusů snažil o dorážku, avšak Lundqvist to vše i se štěstím pochytal.

25:07
    Je zde další vyloučení, první na straně hostů. Dvě minuty za držení si odpyká Girard (NYR).

19:44
    Před koncem první periody je ještě za hákování vyloučen Ehrhoff (PIT).

19:01
    Domácí mohli jít i do většího vedení, avšak Brassard z výborné pozice Fleuryho neprostřelil, kanadský brankář předvedl fantastický zákrok.
    Martin ST. LOUIS - 1:2

16:24
    Rangers právě vstřelili branku!
    Jako bych to zakřikl! Vyražený kotouč posunul Nash na Brassard, ten ho poslal ještě o kousek dál na volného MARTINA ST.LOUISE, jenž byl sice ve velkém úhlu, to mu ale ve skórování nezabránilo. Asistence: Derick Brassard, Rick Nash

15:06
    Downie (PIT) je vyloučen na dvě minuty za sekání.
    Lee STEMPNIAK - 1:1

14:27
    Máme ale bleskurychle vyrovnáno! Z předbrankového prostoru se kotouč dostal na modrou ke Girardimu, odkud vypálil. Jeho rána se od Fleryho odrazila přesně na hůl LEE STEMPNIAKA, který už neměl problém kotouč do prázdné brány doklepnout. Asistence: Dan Girardi, Carl Hagelin
    Blake COMEAU - 1:0

14:12
    Nádherně sehraná akce domácího celku, který se dostává do vedení! Hornqvist v jízdě posunul puk na BLAKEA COMEAUA, která napřáhl a trefil se přesně k tyči. Asistence: Patric Hornqvist, Jevgenij Malkin

09:50
    Máme zde první vyloučení dnešního zápasu,na trestnou lavici usedá Martin (PIT) – 2 minuty za krosček.

09:01
    Obrovská šance domácích! Crosby dostal přihrávku před Lundqvista a rychle vypálil, tomu puk projel pod betony a z brankové čáry ho vytáhl na poslední chvíli!

05:45
    Výborný zákrok Fleuryho! D. Moore za bránou vybojoval kotouč, poslal ho před bránu na najíždějícího Kreidera, který vypálil z první, Fleury ale skvěle zasáhl.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 15. Comeau (Hornqvist, Malkin), 29. Malkin (Spaling), rozh. náj. SUTTER – 15. Stempniak (Girardi, Hagelin), 17. St. Louis (Brassard, Nash)