Los Angeles – Anaheim 3:2 (po pr.) | Buffalo – Toronto 6:2 (kon.) | Montreal – Philadelphia 6:3 (kon.)
Tampa – NY Islanders 5:2 (kon.) | New Jersey – Colorado 2:3 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 3:2 (2:1 po s.n.)
Columbus – San Jose 2:1 (kon.) | Nashville – Winnipeg 2:1 (kon.) | St. Louis – Washington 4:1 (kon.)
Calgary – Ottawa 4:2 (kon.) | Carolina – San Jose 0:2 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 4:3 (po pr.)

Střely na branku ve 3. třetině: 11-11

Třetí třetina začala obrovskou chybou Peterse, po které domácí odskočili na rozdíl dvou branek. Tohle vedení si pak umnou hrou pohlídali a tři minuty před koncem po pěkné akci ještě navýšili. Blues si tak upevnili první místo v Centrální divizi.

60:00

59:32
    Domácí s kotoučem na holích hlídají dnešní výhru. Ve stoje jim aplauduje více než devatenácttisíc diváků.

58:57
    Po zakázaném uvolnění domácích se hra přesune před Elliotta.

58:10
    Kotouč za brankou Peterse. Dovolím si napsat, že o dnešním vítězi je rozhodnuto.

57:19
    Hostům zbývá méně než tři minuty na vyrovnání.
    Patrik BERGLUND - 4:1

56:41
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    T.J. Oshie vymyslel geniální přihrávku, kterou našel rozjetého PATRIKA BERGLUNDA na druhé straně útočného pásma a ten z první překonal přesouvajícího se Peterse. Asistence: T.J. Oshie, David Backes.

56:25
    Hosté se brání pouze za cenu zakázaného uvolnění a přetížená obrana nemůže střídat.

56:07
    Domácí si teď vytvořili obrovský tlak.

55:27
    Nepřesná přihrávka na modrou čáru připravila domácí o útočné pásmo.

54:19
    Carlson nahodil kotouč na Elliotta a vybojoval vhazování v útočném pásmu.

53:51
    Washington začíná stupňovat svůj tlak.

52:56
    Zakázané uvolnění domácích.

52:20
    Alzner se snažil trefit horní růžek domácí branky, ale těsně minul.

51:41
    Ovečkin se ve středním pásmu osekával s Kevin Shattenkirkem. Rozhodčí to nechávají bez povšimnutí.

51:06
    Oba celky jsou v plném počtu.

50:18
    Ani Ovečkin na druhí straně nedokázal trefit branku.

49:59
    Lehterä střílel z první mimo.

49:30
    Burakowského střelu tečuje Gunnarsson do ochranné sítě.

49:05
    Sudí nakonec vylučují na obou stranách. Za domácí odchází Backes, za hosty Wilson.

49:05
    Obrovská mela po protiútoku domácích. Již předtím přišlo několik tvrdých hitů od Ovečkina. Následně v obranném pásmu atakoval Wilson Steena a okamžitě se do sebe pustilo několik hráčů.

48:34
    Capitals si teď vytvořili tlak v útočném pásmu.

48:18

47:23
    Ovečkin se teď omlouvá Elliottovi, kterého sekl přes lapačku ve snaze o zakončení.

46:55
    Ofsajd domácích.

44:55
    Stastny střílel přes obránce, Peters zasahuje betonem.

44:18
    Tarasenko geniální přihrávkou hledal Lehteru. Ten nedokázal kotouč trefit.

43:50
    Peters musel zasahovat po střele Pietrangela.

42:56
    Washington se snaží o odpověď. Ani Kuzněcov na Elliotta vyzrát nedokázal.

42:14
    Schmidt střílel okamžitě po vhazování. Elliott chytá.

42:04
    Chimera pálil z levé strany. Elliott vyráží do ochranné sítě.
    David BACKES - 3:1

40:12
    Obrovská chyba Peterse. Hostující brankář měl kotouč na holi za brankou a spoustu času na rozehrávku. Jenže puk mu sjel z hole a forčekující Berglund jej rychle přihrál před branku. Najíždějící DAVID BACKES již neměl problém trefit prázdnou branku. Asistence: Patrik Berglund.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině: 10-6

Další třetina začne přibližně v 03:59.

Druhá třetina již byla vyrovnanější než první. Washington do ní vstoupil aktivně a odměnou mu byla vyrovnávající branka Warda, po které se musí Elliott červenat ještě teď. Domácí však inkasovaná branka nakopla, začali mít více ze hry a nakonec vstřelili druhou branku. Před třetí třetinou je vše otevřené a bude zajímavé sledovat, jestli se hostům povede minimlně vyrovnat.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:46
    Ještě tady máme pěstnou výměnu. Na férovku se do sebe pustili Reaves a Wilson. Oba samozřejmě inkasují pětiminutový trest.

39:10
    Další nahozený kotouč vyráží Elliott. Ovečkin se snažil o dořážku, ale obrana jej k puku nepustila.

38:36

38:20
    Kotouč opět až za brankou Elliotta.

37:55
    Niskanen v útočném pásmu ubral z oslabení několik vteřin.

37:05
    Lehterä dostal puk na levou stranu. Nikým nehlídán však nedokázal trefit branku Capitals.

36:36
    Backström zbytečně fauloval v útočném pásmu a oslabuje svůj tým.

35:40
    Na druhé straně Elliott raději pokryl kotouč před najíždějícím protihráčem.

35:05
    Lidström střílel na branku od levého mantinelu. Peters jeho střelu vůbec neviděl, ale naštěstí pro něj mířila mimo.

34:35

33:32
    Washington ve snaze o vyrovnání. Domácí obrana je však tlačí k mantinelu.
    Jaden SCHWARTZ - 2:1

32:36
    Domácí si berou zpátky vedení. Kevin Shattenkirk nahodil kotouč na branku, který se odrazil před branku a JADEN SCHWARTZ jej pouze zasunul do branky. Asistence: Kevin Shattenkirk, Carl Gunnarsson.

32:31
    Icing Capitals.

31:42
    Po dvou minutách dokázali Capitals dostat kotouč do útočné třetiny.

30:59
    Dobrá střela Bouwmeestera, ještě lepší zákrok Peterse.

30:08
    Inkasovaná branka domácím připomněla, že by měli začít hrát hokej. Najednou jich je všude plno.

29:23
    Jackman se nažil využít toho, že Peters měl zakrytý výhled a nahodil kotouč na branku. Ten si do branky cestu nenašel.

29:15
    Reaves atakoval Peterse po zákroku a hned se do něj pustilo několik hráčů soupeře.

28:52
    Útok Capitals končí hvizd čárového rozhodčího.

27:58
    Domácí se snaží o odpověď, ale hosté výborně brání.
    Joel WARD - 1:1

26:38
    Washington právě vstřelil branku!
    Máme vyrovnáno. Hosté se hnali ve trojici do útoku. Proti nim však stála zformovaná obrana domácích, a tak JOEL WARD pouze poslal nepříliš prudký puk na Elliotta, kterému však propadl až do branky. Asistence: Mike Green.

26:05
    Chimera se hodně zlobí na čárového, který mu odpískal ofsajd.

26:00

25:52
    Poprvé ve druhé třetině si domácí dokázali vytvořit tlak. Stastneho formace nadělala soupeři hodně problémů, ale jejich tlak končí na pozorném Petersovi.

25:19
    Oshie střílel z velkého úhlu a jeho střela Peterse překvapit nemohla.

24:11
    Dalěí nepříjemná střela jen o kousek přeletěla ponad domácí branku.

23:15
    Hra zatím postřádá tempo z první třetiny.

21:56
    Velká šance domácích, když se před Petersem objevil osamocený Steen. Domácí útočník však netrefil branku. Zdálo se, že byl při zakončení zahákován, rozhodčí ale vylučovat nebude.

21:01
    Niskanen vypálil od modré a Elliott jeho střelu ramenem vyráží do ochranné sítě.

20:34
    Teď už Ovečkin projel do útočného pásma bez problémů, ale následná střela mířila mimo tři tyče.

20:15
    Ovečkin projel modrou čáru dřív než ouk a rozhodčí píská postavení mimo hry.

20:01

Střely na branku v 1. třetině: 13-7

Další třetina začne přibližně v 03:00.

Prvních patnáct minut byli domácí jednoznačně lepším týmem. Soupeře přehrávali a prakticky ani nepustili před svou branku. Z tlaku naonec dokázali vytěžit branku Lehtery. Hosté zabrali v posledních pěti minutách a hra se pak hodně vyrovnala. Zdá se, že další třetiny slibují zajímavou podívanou.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:09
    Tarasenkova formace nadělala hodně rozruchu před Petersem.

18:25
    Ovečkin poprvé v akci. Jeho střelu z velkého úhlu Elliott zneškodnil.

17:51
    Nahozený kotouč chytá Elliott. Vhazovat se bude v obranné třetině domácích.

17:10
    Icing Washingtonu.

16:20
    Caps vysunuli forčeking a navíc se do něj zapojuje dvojice útočníků. Domácí si tak nedokáží v klidu rozehrát.

15:10
    Zdá se, že se hosté konečně probudili a dohrávají souboje. Domácím začíná dělat problém přechod středním pásmem.

14:44
    První povedený útok hostí, když se hned ve čtveřici hráčů hnali dopředu. Jenže jejich šance opět končí na Elliottovi.
    Shattenkirk se dnešní asistenci dostal na první místo v asistencích obránců. O to se dělí s Markem Giordanem.

13:35
    Wilson z pravé strany střelou švihem prověřil pozornost Elliotta.

13:00

12:48
    Až teď dokázali domácí ohrozit Peterse. Ten s jejich slabou střelou neměl problém.

12:32
    Tentokrát jim je odpískán ofsajd.

12:17
    Blues se teď nedokáží usadit před brankou Peterse.

12:00
    Kotouč opět v třetině domácích.

11:40
    Hosté se osvobozují.

11:17
    Tarasenko střílel z levého kruhu. Mířil hodně mimo branku.

11:00
    Domácí z tlaku vytěžili vyloučení Kuzněcova a zahrají si přesilovou hru.

10:34
    Další závar před Petersem. Hosté jsou i nadále pod tlakem.
    Jori LEHTERÄ - 1:0

09:11
    JORI LEHTERÄ ukazuje, že hrá ve fantastické formě. Jaden Schwartz jej dokázal poslal bekhendem zpětnou přihrávku před branku, kde do puku plácl rozjetý Lehterä a překonal Peterse. Asistence: Jaden Schwartz, Kevin Shattenkirk.

07:30
    Domácí jsou zatím jednoznačně lepším týmem. Caps jsou všude o krok později.

06:31
    Domácí se dostali do přečislení 2 na 1, ale Oshie bekhendem netrefil branku.

06:01
    Icing domácích.

05:46
    Lehterä se mezi třemi hráči dostal až k zakončení, ale jeho střelu vyráží Peters betonem.

04:59
    Teď to na Peterse lítalo ze všech stran, ale hostující gólman zatím působí jistým dojmem a všechny pokusy chytá.

04:34
    Peters musel opět zakročit proti střele od modré čáry.

04:14
    První střelu Caps na Elliotta vyslal Burakovsky.

03:52
    Ovečkin se tlačil do útoku, ale sám proti třem obráncům neuspěl.

02:59
    Shattenkirk v rychlosti vjel do útočného pásma a před brankou hledal najíždějícího spoluhráče. Ten však nedokázal kotouč zasáhnout.

02:17
    Další zakázané uvolnění hostí.

02:01
    Pietrangelo střílel od modré, Peters chytá.

01:54
    Zakázané uvolnění Capitals.

01:36
    Ofsajd v podání domácích.

01:29
    Elliott raději přikryl kotouš, který ležel u jeho branky.

01:02
    Lehterä hledal před brankou Tarasenka, ale ten měl zablokovanou hůl a k puku se nedostal.

00:17
    Peterse hodně překvapil nahozený kotouč od modré. Naštěstí pro něj nemířil na branku.

00:01

St. Louis Blues: Elliott – Bouwmeester, Pietrangelo, Gunnarsson, Shattenkirk, Cole, Jackman – Steen, Stastny, Lindstöm – Backes, Berglund, Oshie – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Ott, Lapierre, Reaves

Washington Capitals: Peters – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Schmidt, Green – Ovečkin, Backström, Wilson – Johansson, Burakovsky, Brouwer – Chimera, Fehr, Ward – Beagle, Kuzněcov, Latta

Rozhodčí: Steve Kozari,Tim Peel – Brian Mach, Andy McElman.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Poprvé v této sezoně na sebe narazí St. Louis Blues a Washington Capitals. Tento mezikonferenční souboj má svého favorita v domácím celku, ale hosté svou kůži určitě neprodají lacino. Věřím, že by jsme dnes mohli vidět strhující zápas.

Bluesmani do této sezony vstoupili impozantně a prakticky celý čas se drží na vrcholu tabulky Centrální divize. Navíc se jim na domácím kluzišti hodně daří. Z deseti domácích zápasů si připsali 14 bodů. Za to vděčí hlavně mlaému Vladimírovi Tarasenkovi, který je jasně nejproduktívnějším hráčem týmu, a to v pouhých dvaadvaceti letech.

Washington měl opět pomalejší start do sezony, ale v posledních zápasech se zdá, že si vše opět sedlo a hráči z hlavního města začínají celkem pravidelně sbírat body. V hodně vyrovnané Metropolitní divizi je však může každá prohra mrzet. Capitals opět táhne hlavně první formace v čele s Alexandrem Ovečkinem. I oni by ale potřebovali větší bodové příspěvky ostatních formací.

Vzájemné zápasy v sezoně 2013/2014
    St. Louis Blues – Washington Capitals 1:4
    Washington Capitals – St. Louis Blues 4:1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Ján Jabrocký

Branky a nahrávky: 10. Lehterä (Schwartz, Shattenkirk), 33. Schwartz (Shattenkirk, Gunnarsson), 41. Backes (Berglund), 57. Berglund (Oshie, Backes) – 27. Ward (Green)

Rozhodčí: Steve Kozari,Tim Peel – Brian Mach, Andy McElman

Diváci: 19339