22 19 14
Středa 19.11.2014, 20:25 • Olympiahalle, Innsbruck • Liga mistrů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:25.

0:0
    Dobrý večer u volejbalové Ligy mistrů. Dnes se společně podíváme na duel druhého kola skupiny F, ve kterém se střetnou Hypo Tirol Innsbruck a Jihostroj České Budějovice.

0:0

Domácí se v prvním kole základní skupiny představili na palubovce belgického týmu Precura Antwerpy a i když rakouský celek vstoupil do utkání pravou nohou a vyhrál první set v poměru 25:22, tři další dějství si už domácí nenechali ujít a po setech 25:15, 29:27 a 25:23 vyhráli za 181 minut 3:1.

0:0
    Jihostroj České Budějovice

Český tým se v úvodním střetnutí základní skupiny postavil volejbalovému obru v podání PGE Skra Belchatow. Čekala se jasná výhra polského týmu, ale Jihostroj se vzepřel a alespoň ve druhém setu ukázal, že se není třeba bát nikoho. Zápas po setech 20:25, 25:22, 17:25 a 19:25 skončil za 101 minut výsledkem 1:3.

0:0
    Rozhodčí

Dnešní utkání povedou Kari Partiainen z Finska a Jörg Kellenberger z Německa.

0:0
    Utkání se odehraje v Olympiahalle v Innsbrucku a první hvizd zazní ve 20:25. Nenechte si tuto volejbalovou bitvu v prestižní Lize mistrů ujít a sledujte náš přenos. Jste zváni.

0:0
    Nastupují nám zahajovací šestice, utkání za pár okamžiků začne!

0:0

Rozhodčí: Kari Partiainen (FIN), Jörg Kellenberger (GER).

0:0

0:1
    Hned první výměna přinesla dlouhou výměnu s dobrým koncem pro hosty.

0:2
    Domácí skončili v síti!

1:2
    Venno zaútočil od pravého kůlu, Šulista neměl na obranný zákrok nárok.

1:3
    Blesková rozehra na střed sítě, podávat jde Sobotka.

2:3
    Okamžitá odpověď přišla díky smeči Pedy, je to o bod.

2:4
    Zahozené podání Venna, míč dolétl daleko za základní čáru.

3:4
    Nečisté vybrání míče na straně Českých Budějovic, výměna byla přerušena rozhodčím.

3:5
    Další zkažený servis Innsbrucku, tentokrát v podání Pedy.

4:5
    Venno prostřelil dvojblok a opět upravil na rozdíl jednoho bodu.

5:5
    Vyrovnáno, útok Macha skončil mimo vymezený prostor.

6:5
    A domácí už vedou, neboť Kuliha nedokázal přejít přes dobře postavený dvojblok.

7:5
    Tohle bylo pro Souzu Da Silvu jednoduché, od Venna dostal přihrávku do míst, kde nebránil ani jeden hráč Jihostorje.

7:6
    Technická chyba domácích barev.

7:7
    Srovnáno, Peda neprošel přes Kriškův jednoblok.

8:7
    Do technického oddechového času jdou domácí s těsným náskokem, útok byl veden na Macha, ten nezvládl vybrat.

9:7
    Krásná, dlouhá výměna. Už to vypadalo, že hosté položí míč, ale nakonec to skončilo naopak. Kriško neprošel přes dvojblok.

10:7
    A znovu. Souza Da Silva dává průchod své radosti.

10:8
    Vzápětí ale přichází Ropretův nepovedený servis.

11:8
    Opět je to o tři, na pravé straně si našel prostor Koraimann a po lajně posadil míč naprosto přesně.

11:9
    Mezi dvěma protihráči zaútočil Kriško a trefil místečko u základní čáry.

12:9
    Povedené útok se teď střídají po jednom na každé straně.

12:10
    Vytlučené bloky Innsbrucku, míč dolétl až za základní čáru.

13:10
    Hosté sice vyslali na druhou stranu povedený servis, to ale Pedovi nebránilo zakončit útok Tirolu.

13:11
    Technický úder Kolihy, ten zkrátil hru a udělal dobře. České Budějovice stále drží se soupeřem krok.

13:12
    Venno zakončil svůj prudký útok smečí do sítě, je to o bod.

14:12
    Už o dva, Jihostroji se nepodařilo podání, míč skončil v zámezí.

14:13
    Vytlučené bloky, svůj útok takto zakončil Kriško.

15:13
    Venno je neudržitelný, jeho smeče jsou velmi tvrdé. Hosté byli navíc k síti.

16:13
    Domácí teď zvolili jinou možnost, míč šel na střed na Souzu Da Silvu a ten si věděl rady. Je tu další technický oddechový čas.

17:13
    Velice povedený servis, tohle hosté nečekali. Bod přímo z podání pro Tirol.

17:14
    Sníženo, křížným útokem se prosadil Zapletal.

18:14
    Hráči Tirolu se několikrát museli rychle vymotat ze sítě, ale zvládli to. I oni se prosadili útokem křížem.

18:15
    Bod prakticky z ničeho. Kriško zakončoval z druhé vlny, tohle Peda moc nečekal.

19:15
    Bohužel ale přichází podání do sítě.

19:16
    Šulista si nedělal násilí a zcela v pohodě překonal slabou obranu u sítě.

19:17
    Dvojblok Tirolu zpomalil Kulihovu smeč a Ropret už nedokázal včas zareagovat.

19:17
    Domácí tým si vybírá oddechový čas.

20:17
    Příliš dlouhé podání hostů, tento bod byl pro Tirol zcela bez námahy.

20:18
    Venno se snažil složit míč na palubovku, Kuliha jej ale vytloukl až za základní čáru.

20:19
    A už je to jen o bod, i pod tuto výměnu se podepsal Kuliha svým skvělým blokem.

21:19
    Sobotkův servis byl znovu nepovedený...

21:20
    Habr vystihl Vannův úmysl o jemné přenesení hry a z první míč položil.

22:20
    Teď jim to ale Venno vrátil, když technický oblouček nekompromisně srazil k palubovce.

23:20
    Otevřené pole pro domácí, proti Koraimannovi prakticky nikdo nestál.

23:20
    České Budějovice si před koncovkou setu berou oddechový čas.

23:21
    Tak tohle se často nevidí. Domácí zcela zaspali a míč vysokým obloukem spadl na jejich polovinu.

24:21
    Po útoku z levé strany přichází tři setboly pro Innsbruck.

24:22
    První je pryč, dělovka středem si našla své místečko.

25:22
    Druhý setbol si už ale domácí ujít nenechali a Koraimann na levém kůlu vytloukl hostující bloky.

25:22
    První set skončil.

0:0
    Máme za sebou vyrovnaný první set. Jihostroj vstoupil do utkání nejlépe jak mohl a dostal se do vedení Tirol však dokázal otočit a po celou sadu si držel těsný odstup, což stačilo ke zdárnému dotažení do vítězného konce.

0:0
    Začal druhý set.

0:1
    Druhý set začíná křížným útokem v podání Kriška. Hosté vedou.

0:2
    Eso Sobotky!

1:2
    Pokusil se o malé repete, nyní ale poslal míč kousíček do autu.

2:2
    Srovnáno. Šulista si neporadil s technickým servisem Souzy Da Silvy...

3:2
    Domácí otáčí skóre. Venno se už chystal na tvrdou smeč, nakonec ale zvolil technický oblouček a hosty tím dost zaskočil.

4:2
    Tohle šlo do autu. Kriškovi křížná smeč vůbec nesedla.

4:3
    Bodová série domácích skončila, postaral se o to Šulista.

5:3
    Bod zdarma pro domácí, Habr pokazil servis.

5:4
    Chyba i na druhé straně, pokus o útok Heina k základní čáře skončil daleko v autu.

5:5
    A je srovnáno.

6:5
    Dlouho ale hostující radost netrvala, Venno je u sítě opravdu nezastavitelný.

6:6
    Habr vytloukl Koraimanna a máme opět vyrovnaný stav.

7:6
    To se prostě chytat nedá. Hein vystoupal nad síť a nekompromisně na druhou stranu zatloukl hřebík.

8:6
    Tirolu se u sítě povedlo prostřelit trojblok a do prvního technického oddechového času jdou domácí s dvoubodovým náskokem.

9:6
    Koraimann dostal ideální přihrávku, nemusel čelit vystavěné obraně a zaznamenal tak pohodlný bod.

10:6
    A znovu. Nutno ale podotknouti, že hosté nabídli Tirolu útok zdarma, nedokázali si totiž poradit už s podáním.

10:6
    Trenér hostů si vzal oddechový čas.

10:7
    Šulista přerušil nápor Tirolu a vytlučenými bloky zapsal bod pro Jihostroj.

10:8
    Teď to byl Kuliha, kdo překvapil domácí a rázem je to jen o dva.

10:9
    Tohle byla teč u sítě! Sobotka snižuje na 10:9.

10:10
    A je vyrovnáno, neboť Jihostroji se podařilo něco podobného.

11:10
    Koraimann na levé straně vystoupal do výšky a pravačkou přibil míč k zemi.

12:10
    Vypadá to, že body teď jdou v takových sériích...

12:11
    Oba týmy se začaly radovat z bodu, rozhodčí míč přisoudil hostům, Sobotkova smeč lízla soupeřovy prsty nad sítí.

13:11
    Souza Da Silva středem, jednoduchý bod.

14:11
    Habr podskočil přihrávku a na míč nedosáhl. Ten skončil na polovině Jihostroje.

14:12
    Teď si to ale Habr útokem od pravého kůlu vynahradil.

14:13
    Skvělý servis do rohu, hráči Tirolu se snažili, ale míč nevybrali.

15:13
    Pomalu, ale jistě se nám blíží koncovka druhé sady.

16:13
    Peda poslal zprava míč k základní čáře, je to 16:13, následuje technický oddechový čas.

16:14
    Skvěle provedený útok Sobotky, míč se sotva překulil přes síť.

17:14
    Odpovědí byla křížná smeč přes trojblok. Úspěšným hráčem byl Venno.

18:14
    Nepovedený příjem hostů, Hein jednoduše z první zakončil proti nulové obraně.

18:15
    Peda se dotkl anténky – technické provinění Tirolu a bod pro Jihostroj.

19:15
    Vytlučený bloky, obrana Jihostroje šla opačným směrem.

19:16
    Mach dostal ideální přihrávku k síti a po jeho máchnutí je to o tři body.

20:16
    Už o čtyři Zapletal se proti křížnému útoku Venna nechytal.

21:16
    Andrew Hein si při podání pomohl páskou a je z toho eso.

21:17
    Kriško trefil křížem přesně roh a vykřesal naději.

22:17
    Jenže ji sám přidusil podáním do sítě.

22:18
    Sobotka dostal od Zapletala skvělou přihrávku a skóroval mezi nepřipravenými blokaři.

23:18
    Tirol ale nezadržitelně kráčí za ziskem druhého setu.

24:18
    Jsou tu setboly, hosté se ocitli v síti.

24:19
    Koraimannův servis skončil za základní čárou, na podání teď jde Sobotka.

25:19
    Už to vypadalo, že to Zapletal prostrčí na druhou stranu, obrana mu ale ulejvku vystihla a míč dopadl na půli Jihostroje.

25:19
    Druhý set skončil.

0:0
    I do druhého setu vstoupili lépe hosté, dostali se do vedení 2:0, jenže od té doby začali vládnout hráči Tirolu, rychle stav otočili ve svůj prospěch a poté v naprostém poklidu likvidovali jakýkoliv odpor Českých Budějovic, čímž zaslouženě získali i tuto sadu..

0:0
    Začal třetí set.

0:1
    I tentokrát jdou do vedení hosté, útok Souzy Da Silvy neprošel přes dvojblok.

1:1
    Nyní to byl ale on, kdo vyrovnal a může se tak radovat.

2:1
    Tažený míč Habra, míč zdarma pro Innsbruck.

3:1
    Až příliš viditelný směr útoku, Venno se měl čas připravit a na zaúřadovat na síti.

3:2
    Sníženo, Souza Da Silva nestačil vybrat bagrem míč.

4:2
    Bum a Venno položil další útok. Nyní křížem okolo dvojbloku.

5:2
    Tohle byla teč, Peda to viděl velmi dobře. A rozhodčí mu dal zapravdu.

5:3
    Zapletal s Kriškem přetlačili soupeře na síti a vybojovali snížení.

5:4
    No vida, už je to jen o bod, útok Tirolu zastavila síť.

6:4
    Teď ale domácím pomohla, když páska společně s blokem posadila míč na půlku Jihostroje.

6:5
    Nepovedený Pedův servis, opět je to jen o bod.

7:5
    Na druhé straně naprosto stejně chyboval Kriško.

8:5
    Aut. Sobotka zprava netrefil kurt a nyní je na řadě technický oddechový čas.

9:5
    Michálek viděl volný prostor, jenže jeho útok byl o něco prudší a míč tak skončil v autu.

10:5
    Heinův servis nadělal na druhé straně hodně problémů, takže bod přímo z podání.

11:5
    Jihostroji se začíná sypat hra, útok končí daleko v autu.

11:5
    Jak se dalo čekat, hosté si vybrali oddechový čas.

12:5
    Ropret ve spolupráci se Souzou Da Silvou posadil míč k čáře a už je to o sedm bodů.

12:6
    Mírné snížení Českých Budějovic, hosté ale budou muset hodně zabrat.

13:6
    Koraimann ale rázně ukazuje, že tento náskok si Tirol nebude nechat vzít.

14:6
    Vytlučený Sobotka, už je to o osm.

14:7
    Jeden ze světlých momentů hry hostů, Kuliha vyslal na druhou stranu nechytatelný projektil, domácí ani nezareagovali.

15:7
    Podání se ale velice rychle přemisťuje na druhou stranu.

16:7
    Plevovi vůbec nesedla smeč a míč dolétl daleko za základní čáru. Na pořadu je opět technický time out.

17:7
    Venno nachytal Hupku, od něj šel míč do autu. 17:7.

17:8
    Chybný servis, hosté korigují stav.

18:8
    Venno si ale opět vzal slovo a nekompromisně zakončil od pravého kůlu.

19:8
    Když se nedaří, tak se nedaří. Hein na síti překvapil hned trojici hráčů Jihostroje, až jim byl odpískán nečistý úder.

20:8
    Tohle je už exhibice a asi se nezadržitelně blíží konec utkání.

20:9
    Domácí byli v síti, na podání jde Šulista.

20:10
    Výborné podání, příjem Tirolu skončil mimo kurt.

21:10
    Další Šulistův servis ovšem zastavila síť.

21:11
    Provenzano se marně natahoval po míči, měl to k němu daleko. Hosté se snaží co nejvíce odvrátit konec.

22:11
    Kuliha sice reklamuje teč domácího trojbloku, rozhodčí ovšem ukazuje, že bod patří Tirolu.

23:11
    Koraimann sice napálil blok Jihostroje, vadit mu to ale nemuselo, neboť od něj se míč odrazil do autu.

23:12
    Kuliha procpal míč za síť.

23:13
    Heinovi se nepovedl blok, Sobotka ho prostřelil přes pravou ruku.

23:14
    Hosté se nadechují, Habr ulejvkou připsal bod číslo čtrnáct.

24:14
    Jsou tu mečboly, vytlučenými bloky je zařídil Venno.

25:14
    A je hotovo. Hned první mečbol je využitý, ulejvka Českých Budějovic skončila na jejich vlastní polovině.

25:14
    Utkání je u konce, domácí vyhráli hladce 3:0 a připisují si tak první výhru ve skupině. Třetí set už byl zcela jasně v režii Tirolu, hosté dělali mnoho chyb, nemohli se prosadit v útoku a prakticky nedostali v utkání, které trvalo 77 minut, šanci na zvrat. Jihostroj si tak bude muset na první výhru v letošním ročníku Ligy mistrů počkat.

25:14
    To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:52:31)

Aleš Pur

Hypo Tirol Innsbruck: Beer, Provenzano, Peda, Juhkami, Koraimann, Tusch, Soares Pessoa, Hein, Frances, Ropret, Souza Da Silva, Venno.
    VK Jihostroj Č. Budějovice: Tibitanzl, Mach, Pleva, Michálek, Habr, Šulista, Hupka, Fila, Zapletal, Sobotka, Kuliha, Kriško.

Rozhodčí: Kari Partiainen (FIN), Jörg Kellenberger (GER)