Martin – Orange 20 3:0 (kon.) | Banská Bystrica – Skalica 8:4 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
8:4 (3:0, 2:2, 3:2)
HK Skalica
sk Čtvrtek 20.11.2014, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)
    RóTH - 8:4

58:03
    Banská Bystrica dala gól!
    Záver zápasu patrí gólom, tentokrát sa z domácich do úplne prázdnej brány darí skórovať MÁRIOVI RÓTHOVI.
    Asistencie: Brqanislav Bendík
    DRTINA - 7:3

56:20
    Skalica dala gól!
    Hostia v závere zápasu dostávajú druhý dych, znížiť sa darí MAREKOVI DRTINOVI.
    Asistencie: René Školiak, David Klímek.
    KOMÍNEK - 7:3

55:04
    Skalici sa darí v závere zápasu ešte znížiť stzav, keď sa pred Košarišťanom najlepšie počas presilovej hry zorientoval TOMÁŠ KOMÍNEK.
    Assitencie: Juraj Jurík, Martin Grundling

53:11
    Vylúčenie na obidvoch stranách – Jurík aj Zigo dostávajú menší trest za hrubosť.

52:59
    Kadura skúsil Lipovského oklamať a zakončiť z pravej strany z uhla, ale brankár hostí jeho úmysel prečítal. Stav zápasu sa nemení.

52:59
    Do samostatného nájazdu sa dostal Kadura, bol však faulovaný a uvidíme tak trestné strieľanie.
    WHITE - 7:2

52:16
    Tretia využitá presilová hra domáceho tímu. Tentokrát sa podarilo puk pretlačiť za chrbát gólmana hostí PATRICKOVI WHITEOVI.
    Asistencie: Miroslav Preisinger, Michal Hudec

51:58
    Grundling dostáva dve minúty za seknutie.

50:27
    Hneď po prerušení hry sa začala bitka medzi Lamperom a Pavešicom, úspešnejší bol domáci útočník. Samozrejme,táto šarvátka sa nezaobíde bez vylúčenia – obidvaja dostávajú menší plus osobný trest do konca zápasu za hrubosť.
    HUDEC - 6:2

46:44
    Domáci využívajú ďalšie presilovú hru! Po peknej prihrávke od Preisingera sa z uhla podarilo presadiť domácemu kapitánovi MICHALOVI HUDECOVI.
    Asistencie: Miroslav Preisinger, Patrick White.

45:38
    Opäť sa vylučuje na strane hostí – za hákovanie odchádza na trestnú lavicu Školiak.

40:30
    Ďalšia vylúčenie hostí – Vaškovič dostáva dve minúty za zdržiavanie hry.
    KOMÍńEK - 5:2

36:25
    Hostia však opätovne znižujú stav zápasu, keď po prihrávke spoza brány zakončil pomedzi Košarišťanove betóny TOMÁŠ KOMÍNEK.
    Asistencie: Petr Stloukal, Ľubomír Vaškovič.
    KAFKA - 5:1

35:50
    Tak predsa sa Banskej Bystrici darí využiť presilovú hru, keď po krásnej prihrávke zakončoval do úplne odkrytej časti brány PETR KAFKA.
    Asistencie: Milan Kytnár, Lukáš Handlovský

34:32
    Skalica dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade. Trest odsedí David Klímek.
    ZIGO - 4:1

33:49
    Hneď z buly sa však opäť darí presadiť baranom, keď sa až pred Lipvského dostal mladý TOMÁŠ ZIGO, ktorý pridáva štvrtý gól svojho tímu.
    Asistencie: Mário Róth, Branislav Bendík.
    STLOUKAL - 3:1

33:32
    Hosťom sa darí znížiť, keď sa po dlhšom čase dostali von z vlastnej obrannej tretiny a v skrumáži hráčov, ktorí sa snažili zakončiť pred Košarišťanom sa najlepšie zorientoval PETR STLOUKAL.
    Asistencie: Ľubomír Vaškovič, Tomáš Komínek

29:56
    Prvá pekná šanca prostrednej časti. Petr Stloukal sa dostal do samostatného nájazdu, krásne si puk na hokejke zamiešal, zakončoval do ľavého horného rohu domácej brány,ale Košarišťan predviedol priam ukážkový zákrok lapačkou.
    KAFKA - 3:0

17:38
    V závere tretiny barani ešte navyšujú svoj náskok, keď strelu od modrej čiary tečoval do siete hostí PETR KAFKA.
    Asistencie: Colb yCohen, Lukáš Handlovský.

15:09
    Vylučuje sa na domácej strane, Róth – menší trest za nedovolené bránenie v hre.

09:39
    Opäť sa vylučuje na strane hostí, Drtina dostáva dve minúty za zdržiavanie hry a domáci tak budú hrať presilovú hru o dvoch hráčov.

08:22
    Prvé vylúčenie zápasu – Jurík dostáva dve minúty za držanie hokejky.
    KADURA - 2:0

07:30
    Kurióznym spôsob si Bystričania vypracúvajú dvojgólový náskok. Kafka vystrelil spoza ľavého kruhu, puk nič netušiacemu Lipovskému prepadol poza chrbát a DOMINIK KADURA bez problémov dorazil puk do prázdnej brány.
    Asistencie: Petr Kafka
    KYTNÁR - 1:0

05:04
    Domáci sa dostávajú do vedenia! Najprv zblízka pred Lipovským na dvakrát neuspel MILAN KYTNÁR, ale na tretí pokus tečovanú strelu dostal až do siete brány hostí.
    Asistencie: Marek Biro

Radoslava Harvánková

Branky a nahrávky: 6. Kytnár (Biro), 8. Kadura (Kafka), 18. Kafka (Cohen, Handlovský), 34. Zigo (Róth, Bendík), 36. Kafka (Kytnár, Handlovský), 47. Hudec (Preisinger, White), 53. White (Preisinger, Hudec), 59. Róth (Bendík) – 34. Stloukal (Vaškovič, Komínek), 37. Komíńek (Stloukal, Vaškovič), 56. Komínek (Jurík, Grundling), 57. Drtina (Školiak, Klímek)

HC´ 05 Banská Bystrica: Košarišťan (Wiikman) – Hudec, White, Hudáček, Bambúch, Jaborník – Handlovský, Preisinger, Kafka, Rosandič, Nicastro – Kadura, Kytnár, Lamper, Cuník, Cohen – Róth, Zigo, Bendík, Biro, Gachulinec
    HK Skalica: Lipovský (Ďuriš) – Komínek, Stloukal, Vaškovič, Grundling, Jankovič – Chylo, Školiak, Mery, Horváth, Drtina – Klímek, Štumpf, Jurík, Krejčiřík, Nechala – Kraus, Lantoš, Bene, Pavešic, Šimíček

Rozhodčí: Orolín – Bogdaň, Jobbágy

Diváci: 1 366