HC Sibir Novosibirsk
4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Metallurg Novokuzněck
Neděle 23.11.2014, 12:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy mezi týmy HK Sibir Novosibirsk a Metallurg Novokuzněck. Utkání začíná v 12:00.

HK Sibir Novosibirsk
    Domácí nasbírali v sedmadvaceti zápasech 45 bodů a nachází se na šestém místě Východní konference.
    Začátek sezóny neměl Novosibirsk zrovna nejlepší, ale v poslední době se předvádí opravdu ve skvělém světle a dere se tabulkou výš a výš.
    V posledních osmi zápasech domácí nepoznali hořkost porážky, ba co víc pouze v jednom zápase inkasovali více než jednu branku! Skvělou formu prokazuje Jarno Koskiranta, který se v posledních dvou zápasech trefil čtyřikrát.
    Naposledy se Novosibirsk utkal právě se svým dnešním soupeřem a z ledu Novokuzněcku si po vítězství 1:4 odvezl tři body.

Hostující celek patří již tradičně k horšímu průměru ligy a momentálně je na jedenácté pozici Východní konference.
    Formu rovněž nemá Novokuzněck zrovna nejlepší a v posledních třech zápasech nedokázal ani jednou zvítězit.
    I pro hosty bylo zatím poslední utkání to s Novosibirskem, které znamenalo prohru 1:4, když jedinou branku Metallurgu zaznamenal již za stavu 0:4 pět minut před koncem Ryan Stoa.

James O'Brien (NOV) 2+9

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Týmy se pomalu trousí na led. Za chvíli uslyšíme ruskou hymnu a po ní může zápas vypuknout.

Domácí dnes nastoupí ve své modré kombinaci, hosté budou celí v bílém.

Hymna Ruské federace je tedy za námi a jde se na věc.

00:01

00:09
    Domácí vyhráli první buly, ale puk letí okamžitě na zakázané uvolnění.

00:27
    Do první šance se dostával Malinovskij, ale hostující útočník nedokázal před Koskinenem zpracovat přihrávku Komaristyho a puk zamířil vedle brány.

01:15
    První střelecký pokus mají za sebou i domácí, ale Ložkin zasahovat zatím nemusel.

02:05
    Kurepanov byl první u kotouče a icing se tedy nepíská. Obrana Sibiru zapracovala výborně a ihned obrala hostujícího útočníka o kotouč.

02:55
    Koskinen posunul puk ke svému obránci, ale i ten o puk záhy přišel a další útok rozjíždí hostující Metallurg.

03:28
    Hosté sevřeli Sibir a Komaristyj střílel z velkého úhlu. Koskinen je zatím pozorný a zasáhl.

04:20
    Teď už byli u puku jako první obránci Novosibirsku a po icingu se hra stěhuje k Ložkinovi.

04:32
    Snahu Malinovskiho zastavili domácí obránci a posílají puk zpátky za Ložkina.

05:00
    Ofsajd Sibiru a oba týmy si tak dopřejí střídání.

05:33
    Po nahození Gimajeva šel za pukem Šumakov, nicméně Gavrilyčev měl ke kotouči blíž a odehrál ho pryč z vlastního pásma.

05:53
    Hosté vyslali nepříjemnou střelu na Koskinena, který nakonec nemusel zasahovat a puk zamířil kousek nad břevno domácí brány.

06:58
    Ani první pětce Sibiru se nepovedlo usadit v pásmu a tak i tato elitní formace odjíždí střídat.

07:25
    Kopejkin kličkoval v mezikruží mezi dvěma obránci, ale jeho akce neměla šanci na úspěch.

07:50
    Hra se přestěhovala ke Koskinenovi, ale i finský brankář může být zatím klidný, neboť jeho obrana pracuje na sto procent.

08:53
    Nyní už však Koskinen zasahovat musel a následuje první komerční přestávka zápasu.

09:05
    Domácím se díky vyhranému vhazování podařilo dostat puk do středního pásma a Novokuzněck se následně provinil zakázaným uvolněním.

09:22
    Dmitrij Kugryšev dvakrát ohrožoval Ložkina z velkých úhlů, ale v obou případech si hostující brankář pohlídal prostor u tyček a vytěsnil obě rány.

10:10
    Kopejkin si sjel k tyči, kam mířila přihrávka od mantinelu, ale v poslední chvíli byl domácí útočník atakován obráncem a nedokázal zakončit do prázdné brány.

10:58
    V posledních chvílích jsou trochu aktivnější domácí a dokázali si vypracovat pár slibných šancí.

11:35
    Sibir rozjížděl další útok až z vlastního pásma, ale ten skončil rychleji než vůbec začal.

12:03
    Koskinenovu pozornost teď vyzkoušel Malcev, ale finský gólman střelu dobře viděl a kotouč lapil.

12:28
    První, elitní pětka Sibiru posílá puk jen na zakázané uvolnění a zbystřit tak v nejbližší době bude muset Mikko Koskinen.

13:09
    Po souboji za Ložkinovou bránou upadl Kopejkin i Vorošilo, ale rozhodčí se zatím obešel bez vyloučení.

13:29
    Sibir právě vstřelil branku!
    Třetí formace Sibiru získala puk ve vlastním pásmu a nakonec slaví branku. Šumakov zavezl kotouč do útočného pásma, přihrál Sannikovovi, který vyslal jedovatou střelu. Ložkin sice dokázal zasáhnout, ale puk vyrazil přesně na hokejku SERGEJE ŠUMAKOVA, který neměl problém s doražením kotouče do odkryté brány. Asistence: Stěpan Sannikov
    Sergej ŠUMAKOV - 1:0

15:51
    Opět je na ledě pětice vedená Gubinem, která před chvíli vstřelila branku, ale Sannikov se tentokrát neproháčkoval až k zakončení.

16:39
    Domácí jsou při chuti a zatlačili Novokuzněck. Koskiranta střílel z dobré pozice vedle brány Ložkina.

17:31
    Koskinen neztlumil střelu od modré a Malcev se snažil dorážet. Puk trefil, ale ten zamířil nad.

17:41
    Místo vyrovnání je tady druhá branka Sibiru a hosté se pomalu dostávají do potíží. JONAS ENLUND se dostal s jedním ze svých spoluhráčů do přečíslení dva na jednoho, nic nevymýšlel, vystřelil a našel mezírku mezi Ložkinovými betony. Asistence: Jarno Koskiranta, Igor Ožiganov
    Jonas ENLUND - 2:0

18:38
    Po lehkém zákroku Koskinena se bude vhazovat po levici finského brankáře.

18:57
    Opět hostům ujela dvojice domácích, ale Vorošilo nedokázal posunout rychlou přihrávku do prázdné brány.

19:15
    Vitalij Zotov se na druhé straně dostal k zakončení mezi dvěma obránci, ale Koskinen dokázal zasáhnout pravým betonem a udržel dvoubrankové vedení svého týmu.

19:31
    Monja ještě vyslal štiplavou střelu, kterou Ložkin na dvakrát zkrotil a před bránou se rozpoutala menší strkanice, po které budou rozhodčí vylučovat.

19:31
    Nikita Kamalov (NOV) vyloučen na dvě minuty za hrubost.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina tohoto utkání je tedy za námi a Sibir zatím potvrzuje výtečnou formu, neboť vede 2:0.
    Jako první se ve 14.minutě z dorážky trefil Šumakov a o čtyři minuty později přidal z přečíslení druhou branku Jonas Enlund, který našel mezírku mezi betony Ložkina a uzavřel skóre první třetiny.

Další třetina začne přibližně v 12:50.

20:01

20:17
    Domácí pokračují v přesilovce z první třetiny, ale první zákrok si připisuje Koskinen.

20:54
    Dvakrát nyní letěl puk na Ložkina, ale obě střely gólman Novokuzněcku viděl a zasáhl.

21:14
    Dělovka Mamaševa zamířila vedle a přesilovka Sibiru se blíží ke konci.

21:31

22:06
    Sannikov dobře napadal, ale k zakončení se domácí nakonec nedostali.

22:48
    Opět předvedl Novosibirsk výborný forčeking, ale opět z toho nic nebylo.

23:10
    Třetí nejproduktivnější hráč domácích Andreas Thuresson střílel ze solidní pozice jen doprostřed brány, kde byl připravený Ložkin.

23:38
    Hosté mají potíže a Sibir se dostává celkem jednoduše do zakončení. Po sólu až z vlastní třetiny se před Ložkina natlačil Koskiranta, ale hostující brankář dokázal zasáhnout betonem a udržel "jen" dvoubrankový rozdíl.

24:43
    Domácí dlouho operovali v útočné třetině, ale puk nakonec končí na střídačce hostujícího celku. Vhazování ve středním pásmu.

25:17
    Metallurg posílá puk jen na zakázané uvolnění a hra se stěhuje zpět před Nikitu Ložkina.

25:20
    Ihned po vhazování pálil Ožiganov, ale jeho střela byla sražena vedle.

26:08
    Po delší době se hosté dostali do útočného pásma a Koskiranta musel i přes clonu zasáhnout proti ráně Kosourova.

26:41
    Viktor Bobrov vyslal ze své čepele nepříjemnou střelu a Ložkin si musel připsat další zákrok.

27:17
    Puk se znovu ocitl mimo ledovou plochu a po komerční přestávce se bude vhazovat v útočném pásmu Metallurgu Novokuzněck.

27:38
    Dvakrát nyní Ožiganov zboural Galimova, ale domácí obránce zdá se vyjde bez trestu.

27:54
    Tak nakonec ne. Igor Ožiganov (SIB) předvedl ještě třetí sporný zákrok a za ten už vyloučen je – 2 minuty za nedovolené bránění.

28:30
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovku a dostávají se na dostřel. Ryan Stoa našel zpoza brány přesnou přihrávkou hokejku CADEA FAIRCHILDA, který z hranice brankoviště zakončil přesně mezi betony Mikko Koskinena. Asistence: Ryan Stoa, James O'Brien
    Cade FAIRCHILD - 2:1

29:29
    Dvoubrankové vedení se snažil domácím vrátit Kopejkin, ale jeho zakončení bylo nakonec pro ofsajd zcela zbytečné.

30:10
    Šumakov nyní předvedl pěknou akci, při které se prokličkoval až před Ložkina, ale v tísni nedokázal pořádně zakončit a puk mizí vedle tyče hostující branky.

30:51
    Na druhé straně se po Galimovově akci musel ohánět Koskinen, ale následná střela od modré nebyla tak nebezpečná jak původně vypadala.

31:38
    Obrovskou šanci měl Jonas Enlund, který vykoupal Ložkina, ale nedokázal zasunout puk do zcela odkryté brány! Nutno říci, že jej hostující brankář při zakončení podrazil.

32:15
    Další šance domácích! Alexej Kopejkin byl sám před Ložkinem, ale ještě trochu zbytečně vymýšlel kličku a brankáře Novokuzněcku překonat nedokázal.

32:56
    Dvě obrovská šance měli domácí hráči, ale Ložkin dokázal skvěle zasáhnout a jak Enlundovi, tak Kopejkinovi zbyly jen oči pro pláč.

33:03
    Po vhazování u Koskinena poslali domácí puk na zakázané uvolnění a celá procedura se tak bude opakovat.

33:06
    Hosté nyní hodně protestovali a Sergej Gimajev (SIB) nakonec odchází na trestnou lavici z důvodu vyhození puku mimo hřiště.

33:22
    Na ledě nesmí chybět zatím jediný úspěšný střele Novokuzněcku Cade Fairchild, jehož další rána končí v ochranné síti.

33:51
    Fairchild is nyní přejel celé útočné pásmo, O'Brien mu adresoval přihrávku a Fairchild napálil puk do brankoviště, kde se sice pohyboval Kosourov, ale tuto bombu nedokázal dopravit do brány. Koskinen nakonec našel puk a celkem v pohodě ho přikryl.

34:21
    Hosté hrají přesilovku docela dobře a Koskinen musel předvést nelehký zákrok proti dělovce Dorofějeva, kterou nakonec vyrazil lapačkou.

35:06

35:54
    Tak ještě opravím situaci ohledně předchozí střele Dorofějeva, kterou nakonec zastavila až tyč!

36:10
    Zotov sebral volný puk ve vlastním pásmu, ale Sibir zastavil útok Novokuzněcku již ve středním pásmu.

36:59
    První pětka domácích dokázala sevřít Novokuzněck a zvyšuje na 3:1. Dmitrij Kugryšev našel podobně jako při brance Novokuzněcku Stoa svého spoluhráče před bránou a JONAS ENLUND se trefil stejně jako Fairchild mezi betony bezmocného brankáře. Asistence: Dmitrij Kugryšev
    Jonas ENLUND - 3:1

37:12
    Ansel Galimov byl osekáván při svém úniku a pojede trestné střílení!

37:12
    Mikko Koskinen si počkal na Galimovovu forhendovou kličku a vyrazil puk vyrážečkou.

38:21
    Vorošilo hrál dlouho s kotoučem, ale s jeho pokusem zblízka si poradil Ložkin a následnou přihrávku na Thuressona zlikvidovali hostující obránci.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny a Novokuzněck kombinuje v útočném pásmu.

39:25
    Mitrjakov se snažil vyhnout Koskinenovi, ale nakonec ho zasáhl bruslí do hrudníku, což samozřejmě nebylo úmyslné a hostující útočník se okamžitě omlouvá.

39:43
    Jako poslední se cosi snažil vymyslet Sannikov, ale druhá třetina pomalu spěje ke svému konci.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut utkání je za námi a Sibir stále vede o dvě branky. V druhé třetině se sice podařilo Fairchildovi snížit, ale Sibir si zásluhou Enlunda vzal zpět své dvoubrankové vedení a do třetí třetiny se tak jde za stavu 3:1. Na branku Enlunda mohl prakticky okamžitě zareagovat Galimov, ale jeho trestné střílení vychytal Koskinen a skóre se tedy již do konce třetiny neměnilo.

Další třetina začne přibližně v 13:43.

40:01

40:24
    Ložkin musel poprvé ve třetí třetině na led, ale tato střela mu nenadělala problémy.

40:51
    Po zakázaném uvolnění se vhazovalo u Koskinena a obrovskou šanci ke skórování měl Komaristyj, který však nedokázal doklepnout puk do odkryté horní poloviny branky.

41:49
    Hosté vstoupili do závěrečné dvacetiminutovky velice aktivně, ale Koskinen drží dvoubrankové vedení Sibiru.

41:55
    Sibir špatně střídal a Andreas Thuresson (SIB) míří na trestnou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

42:24
    Komaristyj opět ohrožoval Koskinena, ale s tímto pokusem nemohl mít domácí brankář problém.

42:49
    James O'Brien šel hodně důrazně do brankoviště, Koskinen zasáhl a o zbytek se postarala důrazná domácí obrana.

43:00
    Vorošilo s Bobrovem se snažili dostat puk pryč z vlastního pásma, ale Novokuzněck nakonec udržel puk před modrou a pokračuje v tlaku.

43:13
    Teď už se však podařilo Vorošilovi vyvézt puk a z přesilovky Novokuzněcku zbývá jen 40 sekund.

43:55

44:35
    Domácí se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, ale Thuresson dostal přihrávku příliš za sebe a nedokázal zakončit proti přesouvajícímu se Ložkinovi.

45:11
    Romanov poslal puk na Gavrilyčeva, ale ten nezpracoval puk, který nakonec zamířil až do středního pásma.

47:00
    Po krátké hře ve středním pásmu následuje komerční přestávka.

47:34
    Viktor Bobrov se po přihrávce Vorošila dostal do zakončení, ale Ložkin byl pozorný.

47:59
    Ložkin pomohl hostům s rozehrávkou a ti se tak dostali pryč z vlastního pásma.

48:34
    Oba týmy se nyní předvedly nepovedeným útokem a puk je za Ložkinovou bránou. Oba celky střídají.

49:39
    Metallurg se sice snaží dostat do tlaku, ale domácí zatím pozorně brání a nepouští hosty do větších šancí.

49:54
    Po icingu domácích se vhazoval u Koskinena a Ryan Stoa vyzkoušel reflexy domácího gólmana, který zasáhl svým levým betonem.

50:35
    Hosté rozjížděli další útok až z vlastního pásma a dokázali se usadit v útočném pásmu.

50:51
    Komaristyj s Malinovskim nepříjemně dotírali na Koskinena, ale ten pevně drží puk ve své moci.

51:06
    Koskinen rychle vytřepal puk ze své lapačky po střele Sentjurina, ale rozhodčí se poněkud upískl a okamžitě přerušil hru.

51:38
    Stěpan Sannikov se dostal za obránce Novokuzněcku, Skutar jej podrazil a uvidíme druhé trestné střílení v tomto utkání.

51:38
    K trestnému střílení se pochopitelně rozjel faulovaný STĚPAN SANNIKOV, položil si Ložkina a v pohodě zakončil nad pravý beton hostujícího brankáře.
    Stěpan SANNIKOV - 4:1

52:27
    Osm a půl minuty před koncem vedou domácí 4:1 a míří za devátým vítězstvím v řadě!

52:59
    Hosté se tlačili do šance, kterou zlikvidoval Koskinen, ale hráči Novokuzněcku nemusí příliš smutnit, protože si po faulu Sergeje Šumakova (SIB) zahrají přesilovou hru.

53:56
    Mikko Koskinen si povyjel proti dělovce Zotova a ztlumil ji ve své výstroji.

54:12
    Hosté sice kombinují v pásmu Sibiru, ale Koskinen musel zasahovat pouze v jednom případě.

54:20
    Nyní však musel reagovat na nepříjemnou teč po střele od modré čáry, ale i tuto situaci domácí gólman ustál.

54:55
    Novokuzněck přeci jenom využívá přesilovou hru a snižuje na 4:2. Mikko Koskinen tentokrát jen vyrazil ránu od modré a u brankoviště dobře postavený ANSEL GALIMOV dorazil kotouč za záda finského brankáře. Asistence: Vladimir Malinovskij, Sergej Dorofějev
    Ansel GALIMOV - 4:2

56:25
    Hosté cítí šanci a snaží se dopracovat ke třetí brance. Stoa ani Kosourov však proti Koskinenovi neuspěli.

56:52
    Jonas Enlund odjel s bolestivou grimasou na střídačku a domácí tak zatím pokračují bez něj.

57:29
    Hostům se sice s problémy, ale podařilo dostat do pásma Sibiru a dobývají Koskinenovu bránu.

57:43
    Kurepanov zblízka přestřelil Koskinenovu bránu!

58:42
    Arťom Vorošilo vystihl přihrávku na modrou čáru, ale Ložkin mu tváří v tvář lehnul pod nohy a vyrazil mu kotouč.

58:57
    Na druhé straně se po skvělém prostrčení dostal před Koskinena zcela volný Galimov, ale i domácí gólman předvedl skvělý a hlavně důležitý zákrok, kterým podržel svůj tým

58:57
    Ložkin zůstal po timeoutu Novokuzněcku na střídačce a hosté to zkouší v šesti!

59:28
    Puk je v pásmu Novokuzněcku. Takhle to bude domácím vyhovovat.

59:37
    Tentokrát však domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění a vhazovat se bude u jejich brány.

59:37
    Andrej Skabelka si bere také oddechový čas a domácí pětice se na posledních dvacet sekund snaží nabrat čím jak nejvíce sil.

59:40
    Vhazování se však nyní stěhuje do středního pásma a to znamená konec nadějí hostujícího celku.

59:51
    James O'Brien (NOV) ještě přidržel a tvrdě dohrál domácího obránce, za což míří na trestnou lavici.

60:00

Jediné dnešní utkání KHL je u konce a Sibir Novosibirsk vítězí 4:2.
    V poslední třetině poslal domácí do třígólového vedení z trestného střílení Sannikov a hosté se již zmohli jen na snížení po dorážce Galimova. Mikko Koskinen sice dnes pustil dvě branky, což se mu stalo teprve podruhé za posledních devět zápasů, ale to finského brankáře nemusí vůbec trápit, protože Sibir právě oněch devět zápasů vyhrál a drží si tak svou skvělou sérii.

Nikita Ložkin (NOV) 15 zákroků, 4 góly, 78,95%

Ode mě je to pro dnešek vše a přeji vám příjemnou sportem nabitou neděli. (14:28:49)

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 14. Šumakov (Sannikov), 18. Enlund (Koskiranta, Ožiganov), 37. Enlund (Kugryšev), 52. Sannikov (TS) – 29. Fairchild (Stoa, O'Brien), 55. Galimov (Malinovskij, Dorofějev)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Alexejev, Hersley, Ožiganov, Mamašev, Gimajev, Ignatovič – Kugryšev, Koskiranta, Enlund – Monja, Bobrov, Kopejkin – Šumakov, Gubin, Sannikov – Vorošilo, Fefelov, Butuzov – Thuresson
    Metallurg Novokuzněck: Ložkin (Chakimov) – Fairchild, Lashoff, Kuklev, Dorofějev, Skutar, Gavrilyčev, Zotov, Kamalov – Kosourov, Stoa, Mitrjakov – Galimov, Malinovskij, Komaristyj – Kurepanov, Romanov, Malcev – O'Brien, Plotnikov, Sentjurin

Rozhodčí: Jakov Dejev, Vladislav Kiseljov – Dmitrij Parfjonov, Alexander Sysujev