Sparta – Pardubice 4:2 (kon.) | K. Vary – Zlín 2:3 (1:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Olomouc 4:2 (kon.)
Litvínov – Vítkovice 3:2 (kon.) | Mountfield HK – Slavia 6:0 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 2:3 (kon.)

Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté snižují na zřejmě konečný stav 2:4. JAKUB HERMAN si u levé tyčky počkal na Zuzinův přesný pas a nekompromisně zavěsil. Asistence: Peter Zuzin, Pavel Skrbek.

59:05
    Houdek napřáhl od modré, Rittich jeho pokus bravurně lapil!

58:41
    Roman Čermák (MBL) je vyloučen na dvě minuty za sekání.
    PATERA - 4:1

58:27
    To už je na ručník! David Rittich přišel – stejně jako v minulém utkání – o nulu až v poslední třetině, tentokrát mu k osobnímu úspěchu chyběla minuta a půl. PAVEL PATERA si mazácky počkal u vzdálenější tyčky a překonal přesouvajícího se mladoboleslavského gólmana. Asistence: Rostislav Marosz, Tomáš Houdek.

57:49
    Luka Vidmar (MBL) je vyloučen a posílá svůj tým do tří.

Dnešní utkání sleduje 3790 diváků!

52:24
    Za sekání je na dvě minuty vyloučen David Vrbata (MBL).

49:37
    Zuzin ujel domácím bekům, ale na Ritticha si nepřišel!
    STŘÍTESKÝ - 4:0

46:36
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    O osudu dnešního utkání je zřejmě rozhodnuto. MATĚJ STŘÍTESKÝ vyslal na Trvaje další ze svých proslulých dělových ran, tato proklouzla mezi betony olomouckého gólmana až do branky. Asistence: David Výborný, Milan Mikulík.

45:29
    Trška ujížděl sám na branku, ale o několik centimetrů se mýlil!

45:16
    Přesilovka Bruslařů končí. Radan Lenc (MBL) je vyloučen na dvě minuty.

45:02
    Jakub Matai (OLO) je vyloučen na dvě mintuy za sekání.

40:29
    To nám to ale začíná... Olomoučtí se budou bránit ve třech, jejich dalším vyloučeným je Martin Cibák (OLO) – dvě minuty, sekání.

40:15
    Pavel Musil byl faulován Ivanem Majeským (OLO), jenž je vyloučen za hákování.

38:21
    Pavel Musil přesprintoval soupeře a ujížděl na Trvaje, jeden z beků Mory na poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu a natlačil Musila do brankoviště – posunutá branka!

37:26
    Kohouti si po komerčním brejku zahrají přesilovku. Milan Hruška (MBL) je vyloučen na dvě minuty.

35:01
    Trvaj se na svém brankovišti rozplácl jak dlouhý, tak široký. Vrbata ani Mikulík ale nedokázali trefit poloodkrytou branku!

32:32
    Chvilku po návratu Majeského na led je tu další faul hostů. Pavel Skrbek (OLO) podrazil Davida Výborného a po odpískání si ještě vyřizoval účty s Mikulíkem, což se vůbec nelíbilo příznivcům Bruslařů.

31:52
    Robar trefil tyč!

30:29
    Dalším vyloučeným na straně Olomouce je Ivan Majeský (OLO). Na ledě a také v hledišti by se atmosféra dala krájet...

30:11
    Radek Dlouhý (OLO) dostal za svůj zákeřný zákrok trest na 5 minut + automatický trest ve hře. Menší trest odpyká Jakub Herman.

28:27
    Čermákovi stačilo jen trefit odkrytou klec, ale Trvaj se fenomenálně přemístil a zabránil jistému gólu!

24:47
    Podruhé v zápase je vyloučen Pavel Patera (OLO) – dvě minuty, sekání.

19:53
    David Škůrek (OLO) v samém závěru první třetiny nedovoleně držel protihráče a inkasuje dvouminutový flastr.

16:54
    Jiří Rys (MBL) je vyloučen na dvě minuty za hákování.
    LENC - 3:0

15:25
    Rychlá akce Bruslařů končí třetím gólem v olomoucké brance. Puk se přes Milana Mikulíka dostal k RADANU LENCOVI, který jej z mezikruží bez rozpaků uklidil až do sítě! Asistence: Milan Mikulík, David Výborný.

14:39
    Pavel Skrbek (OLO) si půjde odsedět dvouminutový trest za hákování. Oba celky hrají ve čtyřech.

13:03
    Milan Hruška (MBL) si půjde odsedět dvouminutový trest za naprosto zbytečné sevření puku a citelně oslabí svůj tým.

04:32
    Dnes se zřejmě bude vylučovat každičký sebemenší faul. Matěj Stříteský (MBL) zahákoval jednoho z Hanáků a už míří za katr.

03:56
    Petr Fiala chce uklidnit své svěřence, hosté si vybírají oddechový čas. Ve čtvrté minutě!
    HRUŠKA - 2:0

03:56
    Utkání nabralo neuvěřitelný spád! Druhou branku týmu z města automobilů vstřelil DAVID HRUŠKA, jenž vystřelil z voleje, puk zaplaval a Trvaj neměl nárok. Asistence: Tomáš Klimenta, Michal Broš.

02:26
    A aby toho nebylo málo, máme tu další vyloučení. Roman Rác (OLO) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

02:15
    Obrovská šance na druhé straně: Radek Dlouhý mířil sám na Ritticha, ale domácí gólman jeho pokus zneškodnil.
    VÝBORNÝ - 1:0

00:43
    Bruslaři využívají přesilovku čtyř proti třem a rychle se ujímají vedení. DAVID VÝBORNÝ se s tím nepáral a z vrcholu levého kruhu nekompromisně překonal Trvaje. Sám střelec měl i pořádnou porci štěstí, jeho tvrdá rána se totiž otřela o břevno. Asistence: Matěj Stříteský, Michal Broš.

00:34
    Neuvěřitelné! Za katr míři olomoucký kapitán Pavel Patera (OLO)!

00:31
    Jenže vzápětí fauloval David Vrbata (MBL) – dvě minuty, hákování.

00:19
    Vyloučení hned v samotném úvodu – Rostislav Marosz (OLO) si půjde odpykat dvouminutový trest za podražení.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 1. Výborný (Stříteský, Broš), 4. Hruška (Klimenta, Broš), 16. Lenc (Mikulík, Výborný), 47. Stříteský (Výborný, Mikulík) – 59. Patera (Marosz, Houdek), 60. Herman (Zuzin, Skrbek)

BK Mladá Boleslav: Rittich (Růžička M.) – Stříteský, Vidmar, Hruška, Kučný, Robar, Trška, Čermák – Mikulík, Broš, Klimenta – Jarůšek, Výborný, Lenc – Látal, Vrbata, Pacovský – Rys, Musil, Kubica. Trenéři: Výborný a Jelínek.
    HC Olomouc: Trvaj (Vošvrda) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Škůrek, Rašner – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera, Matai – Laš, Herman, Zuzin – Dlouhý, Knotek, Kucharczyk. Trenér: Fiala

Rozhodčí: Šír, Hradil – Gebauer, Lederer