Dunaújváros AC
2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Neděle 23.11.2014, 17:00MOL liga

Prvá tretina sa skončila za stavu 2:2, ktorá bola výrazne ovplyvnená množstvom vylúčení. Po druhej tretine sa odchádzalo do šatní za stavu 2:4 zásluhou Podstaveka a Hubu. V tretej tretine mužstvo Dunaújvarošu zvýšilo svoju aktivitu, ale nestačilo to, pretože Nové Zámky vyhrávali 2:5, keď sa hneď v úvode tretej tretiny presadil Uram. (19:20:34)

60:00

59:50
    V posledných sekundách sa snažil ešte Šiška streliť gól, a tým zvýšiť náskok, ale Ševela puk vyrazil a stav sa tak nemení.

59:22
    Baron odchádza na trestnú lavicu za nedovolenú hru s vysokou hokejkou.

59:00
    Do konca stretnutia nám ostáva jedna minúta. Dovolím si tvrdiť, že stav sa už nezmení.

58:19
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi.

58:10
    Peterdi strielal z výbornej pozície, ale jeho strela končí v lapačke Krajčoviča.

57:00
    Pri puku sú hráči Dunaújvarošu.

55:50
    Uram nebezpečnou strelou sa snažil prekonať brankára Dunaújvarošu, ale ten si pripisuje ďalší výborný zákrok.

55:00
    Zámky sa zdržiavajú v útočnej tretine.

54:19
    Martine putuje na trestnú lavicu za podrazenie.

53:25
    Kowalczyk vystrelil z pravej strany na bránku, ale jeho strela končí na zadnom mantineli.

53:00
    Ševela ostáva ležať na ľadovej ploche, ale zdá sa,že to nieje nič vážneho.

52:10
    Uram skúšal prehodiť puk za Ševelu, ale bezvýsledne.

51:55
    Peterdi čakal na prihrávku pred bránkou, ale Krajčovič puk stihol pokryť.

51:35
    Papp sa snažil vytvoriť protiútok, ale jeho z toho iba postavenie mimo hry.

50:40
    Pavuk to skúšal z pravej strany ,ale jeho strela prešla iba pri Krajčovičovej bráne.

50:00
    Do konca zápasu nám ostáva 10minút. Čo vymyslia domáci?

49:30
    Zámky sa snažili vytvoriť prečíslenie, ale domácim sa podarilo ujať puku.

48:57
    Na trestnú lavicu odchádza Čaládi. Bude sa hrať 5:4.

48:40
    Buly vyhral Dunaújavoš, ale bránku Krajčoviča to neohrozilo.

47:45
    Hra sa nám prelieva z jednej strany na druhú.

46:30
    Dunaújvaroš sa oslobodzuje vyhodením puku.

46:10
    Uram s Hurtajom si našli skvelú pozíciu na skórovanie, ale ich strely končia v betónoch Ševelu.

45:45
    Zámky sa pokúšajú vytvoriť tlak na súpera. Kombinujú v ich útočnej tretine.

44:30
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

44:00
    Pozsgai to skúšal opäť na Krajčoviča,ale ten si môže pripísať ďalší skvelý zákrok.

42:56
    Čaládi putuje na trestnú lavicu za hákovanie.

42:30
    Papp mal výbornú pozíciu na strelu! Ale jeho strelu dokázal Krajčovič pokryť.

41:20
    Kiss skúšal potiahnuť puk po ľavej strane, ale bol zblokovaný obrancom.

40:27
    HC Nové Zámky dali gól!

Hostia pridali veľmi rýchly gól, o ktorý sa postaral MAREK URAM, toto môže znamenať, že zápas je rozhodnutý. Asistencie: Michal Šiška, Tomáš Chrenko.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:38.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:40
    Zámky vyhadzujú puk cez všetky čiary, zdá sa že v tejto tretine už gól neuvidíme.

39:22
    Na trestnú lavicu putuje Huba.

38:01

37:22
    Na trestnú lavicu odchádza Frolík za sekanie.

37:22
    Zámky sú v útočnom pásme a snažia sa pridať ďalší gól.

36:01
    Na trestnú lavicu putuje Kiss za podrazenie.

35:10
    Nové Zámky pokračovali ďalej v útoku a snažia sa využiť presilovú hru.

34:44

Hru 5:3 dokonale využil PETER HUBA keď skóroval z blízkosti a prekonal Ševela. Asistencie: Ĺubomir Hurtaj, Juraj Ďurčo.

33:57
    Zaujímavá situácia, pretože obaja hráči Dunaújvárošu putujú na trestnú lavicu, Mestyán ako ja Kiss za podrazenie.

33:40
    Erdélyi vystrelil od modrej, ale Krajčovič jeho strelu dokázal zblokovať.

32:00
    Pavúk vystrelil na Krajčoviča, na druhej strane zase Hurtaj na Ševela, obe strely však boli vyrazené.

31:15
    Šiška vystrelil od modrej čiary,ale triafa iba zadný mantinel.

30:00
    Máme za sebou polku zápasu a Zámky sa dostali do vedenia zaslúhou Podstaveka, určite nás ešte čaká zaujímavý zvyšok stretnutia.

29:12
    Výborná strela ALBINA PODSTAVEKA, ktorý umriestnil strelu pod hornú žrďku Ševelu. Asistencie: Martin Frolik, Ondrej Štefanka.

28:00
    Pavuk sa dostal ku strele, s touto strelou si Krajčovič ale poradil rovnako dobre ako s následnou dorážkou Martineho.

26:50
    Dunaújvaroš je teraz častejšie pri puku ako hostia z Nových Zámkov.

25:45
    Azari pri puku sa pokúsil niečo vymyslieť, ale ani jemu sa nedarí prekonať Krajčoviča.

24:45
    Nagy ťahal puk do útočného pásma, pokúsil sa ohroziť hosťujúceho brankára, ale jeho pokus neobstál.

24:10
    Šiška vybojoval puk, ale obrana domácich to zvládla na výbornú.

22:40
    Martine ťahal protiútok, ale skončilo to postavením mimo hry.

22:10
    Azari mal skvelú polohu na ohrozenie bránka, ale nepodarilo sa mu to a tak prichádza Dunaújvaroš o puk.

21:30
    Pavuk skúšal pozornosť Krajčoviča avšak bez výsledne.

20:05
    Druhá tretina bola zahájená vhadzovaním.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine sme videli vyrovnanú aktivitu oboch mužstiev. Hráči hostí častejšie putovali na trestnú lavicu. Do šatne sa odchádza za stavu 2:2.

Druhá tretina sa začne približne o 17:50.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:02
    Do konca prvej tretine nám ostáva necelá minúta.

18:33
    Ďalšie vylúčenie na strane hostí. Na trestnú lavicu odchádza Šiška za nedovolené bránenie.

17:30

V oslabení dokázal skórovať MARTIN FROLIK, ktorý individuálnou akciou nedal Ševelovi najmenšiu šancu. Bez asistencie

16:34
    Na trestnú lavicu odchádza za hrubosť Peter Huba. Bude sa tak hrať 5:3.

15:14
    Na tresnú lavicu odchádza za podrazenie hostujúci Martin Baron.

15:14
    Dunaújváros dal gól!
    PAPP VIKTOR si našiel na strelu výbornú šancu a Krajčovičovi nedal ani najmenšiu šancu. Asistencia: Szappanos Dávid.

13:25
    Krajčovič teraz radšej podržal strelu z diaľky a vhadzovať sa tak bude v tretine Nových Zámkov.

12:10
    Domáci priam bleskovo využívajú presilovú hru! Presnou strelou vyrovnáva ISTVÁN MESTYÁN. Asistencie: Nikandrosz Galanisz, Richárd Nagy.

11:57
    Za sekanie odchádza na trestnú lavicu Juraj Faith. Presilovku si tak zahrajú aj domáci.

11:51
    Nové Zámky hrajú v tomto stretnutí naozaj výborne. Ďalšia skrumáž pred Ševelom, ale ani toto nie je gól.

11:20
    Kowalczyk mohol zvýšiť náskok Zámkov! Tentokrát ale proti jeho strele výborne zasiahol Ševela.

08:26
    Ihneď po tom, čo sa skončila presilová Nových Zámkov, tak nasledoval rýchly protiútok a zblízka sa podarilo otvoriť skóre MAREKOVI URAMOVI. Asistencie: Erik Čaládi, Albín Podstavek.

08:17

08:00
    Vo vlastnom oslabení sa do šance dostal Kiss, ale Krajčovič bravúrnym zákrokom drží svoj tým!

06:14
    A bude sa opäť vylučovať. Na trestnú lavicu smeruje domáci Mestyán za podrazenie.

05:02
    Z ľavej strany vystrelil Král. Ševela ale jeho pokus kontroloval a táto strela nemala šancu na úspech.

04:20
    Teraz nepochodil ani Podstavek s pukom.. Zámky sú od úvodu lepším mužstvom.

04:03

03:55
    Domáci teraz vyhadzujú puk cez všetky čiary a bez najmenších problémov sa bránia.

02:55
    Prvá dobrá šanca v dnešnom zápase!
    Od modrej strieľa Kowalczyk, jeho streľa však míňa domácu bránu iba o centimetre.

02:02
    Máme tu prvé vylúčenie v dnešnom stretnutí. Na trestnú lavicu odchádza Lérant za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

01:01
    Pri puku je teraz hosťujúci Hurtaj, stále však čakáme na úvodnú šancu, respektíve zákrok jedného z dvoch brankárov.

00:33
    Doplním ešte informáciu, že hosťujúci tréner Chlebec poslal do brány mladého Krajčoviča, ktorý v tejto sezóne príliš veľa možností zatiaľ nedostal.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Obe mužstvá sú už na hracej ploche. Stretnutie sa za pár sekúnd môže začať.

Úvodné zostavy:

Dunaújváros Steel Bulls: Ševela (Kalnins)- Pozsgai, Martine Nagy, Mestyán, Erdélyi, Hruby, Dorok, Lérant- Azari, Szappanos, Papp, Pavuk, Peterdi, Galanisz, Kiss, Groschl, Somogyi, Kovács, Szepessy, Magosi

Rozhodca: Varjú, Halassy- Berger, Kis- Király.

Po nie príliš vydarenom stretnutí z piatka odohrajú naši hráči ďalšie stretnutie, tentokrát cestujú na ľad do maďarského Dunaujvárošu. Diváci budú určite svedkami veľmi kvalitného zápasu, keďže Dunauvjároš je aktuálne na 1. mieste a Nové Zámky na 3. mieste. Tento zápas by sme mohli označiť aj ako "stretnutie kola". Samotný zápas začína už o 17:00!

Ako už bolo spomenuté, Nové Zámky sa nachádzajú aktuálne na 3. mieste, pričom sa im podarilo získať 37 bodov, mužstvá pred nimi majú 40 bodov (Miškolc), respektíve 44 bodov (Dunaujvároš). Tento fakt teda znamená, že čelo tabuľky je veľmi vyrovnané a dôležitý je každý jeden zápas. Ten posledný Nové Zámky na svojom ľade nezvládli zrovna najlepšie. Podľahli totižto Ferencvárošu, mužstvu, ktoré je na 6. mieste 4:5. Hoci naši hráči prehrávali už 2:5, tak sa dokázali vrátiť do zápasu a znížili na rozdiel jedného gólu. Ich záverečný tlak však úspech nepriniesol a tak nezískali ani jeden bod.

Dunaujvároš, je ako už bolo spomenuté na výbornom 1. mieste, s náskokom 4 bodov pred "ľadovými medveďmi". Zdá sa ale, akoby sa "DAB" v posledných zápasoch trápil, inak by sme ani nemohli nazvať jeho posledné výsledky. Veď jeho hráči nezvládli stretnutie s Brašovom na svojom ľade a podľahli mu 2:5, ale najmä zápas s Miškolcom, keď prehrali zahanbujúco 6:0.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Tomáš Fiala

Branky a nahrávky: 13. Mestyán (Galanisz, Nagy), 16. Papp (Szappanos) – 9. Uram (Čaládi, Podstavek), 18. Frolik, 30. Podstavek (Frolik, Štefanka), 35. Huba (Hurtaj, Ďurčo), 41. Uram (Šiška, Chrenko)

Dunaújváros AC: Ševela (Kalnins)- Pozsgai, Martine Nagy, Mestyán, Erdélyi, Hruby, Dorok, Lérant- Azari, Szappanos, Papp, Pavuk, Peterdi, Galanisz, Kiss, Groschl, Somogyi, Kovács, Szepessy, Magosi
    HC MIKRON Nové Zámky: Krajčovič (Cikánek)- Šiška, Kowalczyk, Huba, Ďurčo, Baron, Hrudík, Leško, Král- Uram, Čaládi, Chrenko, Hurtaj, Frolík, Faith, Podstavek, Dubec, Štefanka O., Púchovská, Domian

Rozhodčí: Varjú, Halassy- Berger, Kis- Király