NY Islanders – Philadelphia 1:0 (2:0 po s.n.) | Boston – Pittsburgh 2:3 (po pr.) | Detroit – Ottawa 4:3 (kon.)
Florida – Minnesota 1:4 (kon.)
po s.n. (2:0)
New York Islanders
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Philadelphia Flyers
Úterý 25.11.2014, 01:00 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

PHILADELPHIA FLYERS

Flyers minulou sezónu vykřesali postup do play-off, ačkoli hned v jeho prvním kole vypadli s odvěkými rivaly New York Rangers. Také letos by rádi oranžovobílí minimálně nahlédli mezi nejlepší osmičku, ale čeká je pochopitelně ještě mnoho práce a úsilí. Letci jsou s osmnácti získanými body až třináctým klubem Východní konference, i když ztráta na vrchnější pozice není velká. Naposledy si svěřenci trenéra Beruba zlepšili náladu po domácí výhře nad Columbusem, Modrokabátníky porazili 4:2. Philadelphia navíc vlastní nejproduktivnějšího hráče NHL, českého útočníka Jakuba Voráčka.

NEW YORK ISLANDERS

Jedno z největších překvapení probíhající základní části? Určitě. Ostrované nemají hvězdami naditou soupisku jako některé organizace, přesto zatím podávají daleko lepší výkony, než se od nich před započetím ročníku 2014/2015 předpokládalo. Předchozí duel sehráli Islanders proti Pittsburgh Penguins a vedli si znamenitě, Tučňáky přelstili poměrem 4:1. Newyorčanům příšluší čtvrtá příčka Východní konference a doufají, že jim nastavené tempo vydrží. Vyhráli již třikrát v řadě, takže se pokusí o protažení úspěšné šňůry.

Předchozí vzájemné utkání

Oba týmy se naposledy setkaly ještě v minulé sezóně, 20. ledna 2014 zvítězili New York Islanders 4:3 po samostatných nájezdech.

Československá stopa v utkání

Jakub Voráček (PHI) (7 + 22)
    Lubomír Višňovský (NYI) (1 + 5)
    Jaroslav Halák (NYI) (13 odchytaných zápasů)

Vítejte u dnešního duelu zámořské soutěže, ve kterém se utkají týmy Východní konference. Poprvé v sezóně na sebe narazí New York Islanders a Philadelphia Flyers.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

New York Islanders: Halák – Boychuk, Leddy, Hamonic, Strait, Višňovský, Donovan – Okposo, Tavares, Kulemin – Bailey, Nielsen, Grabovskij – Nelson, Strome, Lee – Clutterbuck, Cizikas, Martin

Philadelphia Flyers: Mason – Streit, Grossmann, Coburn, Schultz, MacDonald, Del Zotto – Voráček, Giroux, B. Schenn – Simmonds, Couturier, Read – Lecavalier, Laughton, Umberger – L. Schen, Bellemare, Rinaldo.

00:01

00:14
    Na úvodním vhazování bylo o něco lepší domácí mužstvo, které ve středním pásmo přebírá puk a zkouší útočit.

00:35
    Už je ale za brankou soupeře Philadelphia, jež se pokusila o vykřesání šance. Na druhé straně pak po pokusu odpískán ofdsjad.

01:09
    Na ledové ploše také produktivní dvojice Voráček – Giroux, český útočník chtěl zkusit vyjet s kotoučem před branku, ale byla mu zablokována hokejka.

01:50
    Lee ještě udržel puk v pásmu pro domácí, přestože Islanders stále čekají na první střelu na branku. Mason neměl práci.

02:24
    První vyhození až na zakázané uvolnění. Postarali se o něj Letci, kteří musejí učinit buly před svým gólmanem.

03:10
    John Tavares měl otevřenou cestu kupředu, ale nakonec se mu vystavila dvojice obránců. K zakončení tedy znovu nedošlo, Flyers zodpovědní.

03:51
    Teď už ale musel Steve Mason do rozkleku, protože kolem jeho klece dorážela hned dvojice mužů v modrých trikotech.

04:40
    Opět založili Newyorčanů rozehrávku hodně rychle, ale doplatili na to. Nikdo totiž puk nezpracoval přesně a nevyrazil dopředu na útočný výlet.

04:59
    Opatrný začátek také ze strany hostů, Philadelphia zpátky za brankou až díky u zmiňované dvojici Voráček – Giroux. Také ale zatím střelecky neaktivní.

05:37
    Nyní byl slovenský brankář nucen Jaroslav Halák jít do rozkleku, jeden z členů druhé hostující formace na jeho hruď ještě tečoval puk.

06:16
    Ve středním pásmu vybojoval kus černé gumy pro Philadelphii Mark Streit, muži v bílém už zpátky v pásmu. Ale jejich střely hodn nepřesné.

07:04
    Kuleminovo zakončení nemělo razanci ani přesnost, Masonovi stačili v pohodě vytasit beton.

07:25
    V daleko větší šanci ale Nielsen, který protáhl brankáře Philadelphie do pořádné šířky. Ale Mason prozatím bezchybný.

07:36
    První komerční přestávka, hned po jejím skončení budeme pokračovat.

07:39
    Hra brzy opět přerušena, Masonova lapačka ukryla do bezpečí střelu z dálky od modré čáry.

07:51
    Islanders se zhruba poslední minuty převážně pohybují na území soupeře, Okposo rychlou otočkou kolem vlastní osy málem zaskočil celou obranu Flyers.

08:18
    Už hraje také Philadelphia, po delší časové odmlce zatím nezvládá těžkou úlohu před brankou Ostrovanů.

08:58
    Hosté si nerozuměli v rozehrávce na území soupeře a nesedl jim puk podle představ. Následně na druhé straně opět práce pro Masona.

09:28
    John Tavares nabízel některému ze spoluhráčů před branku, ale nikdo v modrém se ke kotouči nedostal, Flyers rozehrávají.

09:49
    Puk končí sražený mimo hrací plochu, vhazovat by se mělo ve střední třetině.

10:26
    Obráncům Philadelphie na chvíli skočil puk přes hokejky a málem z toho byly trable, protože domácí se necházeli nebezpečně blízko Masona.

11:09
    Obránci Islanders ale vzápětí na modré čáře sklouzl touš z hokejky, což je voda na mlýn pro Letce.

11:24
    Jaroslav Halák a jeho pohotový zákrok. Reklamní přestávka dává hráčům možnost odpočinku.

11:50
    Claude Giroux se dlouho zdárně rval o puk u mantinelu, nakonec ale Islanders vyhazují alespoň do středního pásma.

11:57
    Sledujeme první vyloučení dnešního utkání. Na trestnou lavici bude muset odpočívat na dvě minuty hostující hokejista Braydon Coburn, jenž nedovoleně bránil.

12:15
    Flyers začínají nejlépe jak mohou, puk vyhazují od své branky přes všechny čáry pryč.

12:42
    Boychukova pecka z dálky zařízení netrefila, Steve Mason se za ní pouze ohlédl k zadnímu mantinelu, pak hosté opět vyhazují.

13:17
    Už běží druhá minut domácí početní převahy, ale Ostrované zatím nejsou úspěšní v souhře. Naopak Flyers v pohodě brání.

13:49
    Couturier ujížděl ve vlastním oslabení úplně osamocený na branku Jaroslava Haláka, slovenský gólman ve službách New York Islanders ale podržel svůj mančaft.

14:31
    Philadelphia je kompletní a Mason vzápětí přerušuje hru, těsně před komerční pauzou ještě rozmíška před jeho klecí.

15:01
    Nick Leddy chvíli vsadil na samostatný průnik, ale byl zastaven na útočné modré čáře, když mu protihráč vystrnadil holí puk z jeho hokejky.

15:45
    Schenn posílal puk na Jakuba Voráčka, Čech ale z otočky přestřelil zařízení Jaroslava Haláka, který teď na ránu nedosáhl.

16:20
    Claude Giroux zkazil přihrávku zpátky na Voráčka u modré čáry, toho Islanders okamžitě využili k vyhození kotouče.

17:10
    Okposo zavezl touš zpátky do útočné periody domácích, tam stačil sám zakončit. Jenže ani gólman Flyers netropí minely.

17:53
    Philadelphia Flyers a její neopatrná rozehrávka u vlastní brány, kde se málem hosté připravili o bezbrankové skóre.

18:49
    Už podezřele dlouho klouzal puk v Masonově blízkosti, a tak ho gólman v oranžovobílém dresu zachytil do lapačky a přerušil hru.

19:15
    Začala poslední minuta první třetiny, zahajovací perioda nám utekla hodně rychle, protože se příliš nepřerušoval a navíc nepadaly branky.

19:26
    Ještě jeden pohotový zákrok Jaroslava Haláka, ale během první dvacet minut už branku nejspíš opravdu neuvidíme.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině čekáme na první gól, oba týmy měly příležitosti ke skórování, ale navrch zatím mají brankáři. Poměr střel na branku hovoří daleko lépe pro domácí Islanders, kteří chystají spousty práce pro Masona.

Střely na branku v první třetině

New York Islanders: 12

Philadelphia Flyers: 6

20:01

20:10
    Vhazování před brankou Philadelphie, kde se o aktivní přístup znovu pokusí Islanders

20:41
    Okposova střela přes obránce se neujala, přesto ještě další hráč domácích barev zahrozil dorážkou z těsné blízkosti.

21:01
    Ostrované nadále zůstávají před brankou Letců, kteří nejsou při startu druhé části prozatím vůbec útočně naladěni.

21:40
    Hamonic neviděl nikoho volného, tak jen nahodil puk do pásma a čekal, zda jeji někdo z jeho spoluhráčů nedojede jako první.

22:30
    Teď může Philadelphia vystřídat, domácí jen vyhodili puk za jejich branku a to je ideální situace pro vyslání čerstvých sil na led.

22:48
    Máme tu šarvátku, domácí Martin se pustil do pěstní výměny s Wynem Simmondsem, dlouho vyrovnaný souboj nakonec rozhodčí rozeskl. Přijdou pochopitelně tresty.

22:48
    Wayne Simmonds (PHI) i Matt Martin (NYI) dostávají trest za rvačku, na trestné lavici teď mohou zchládnout.

23:20
    Výborný zákrok Jaroslava Haláka lapačkou, který zastavil střelu, jenž by jinak určitě zaletěla do levé poloviny jeho klece.

23:33
    Zakázané uvolnění New York Islanders, ti se nemohou stále dostat ze svého pásma.

23:58
    První přesilová hra pro tým Philadelphia Flyers. Na trestnou lavici už odjíždí na dvě minuty za nedovolené bránění domácí hříšník Brian Strait.

24:12
    Střela Jakuba Voráčka z poměrně velké dálky končí ve výstroji Haláka, ten zařizuje opět buly po své levici.

24:34
    Teď už ale domácí vyhazují za branku soupeře a šetří drahocenné vteřin ve vlastním oslabení.

25:03
    Znovu stejná situace, polovina přesilové hry Philadelphie už se stala minulostí, hosté zakládají novou akci.

25:52
    Hamonic zkusil zaútočit dokonce ve vlastním oslabení, ale k zakončení se dostal až jeho spoluhráč. Jenže přestřelil.

26:25
    Už při hře pět na pět další možnost pro New York Islanders, Steve Mason řešil všechny problémy v ležící poloze.

26:51
    Komerční přestávka zmírní tempo mezi mantinely, po jejím konci pokračujeme.

26:59
    Hra znovu přerušena, tentokráte pro zakázané uvolnění domácích.

27:25
    Claude Giroux na sebe vzal rozehrávku akce za brankou, zároveň tak vynahradil práci některého z obránců, jenž zrovna střídal.

27:35
    Mason a jeho jistá práce betony, když zatavil i druhou dorážku Okposa.

28:11
    Puk ve středím pásmu uzmul na svou hokejku Coutrier, jehož zakočení z první neneslo gólové ovoce.

29:03
    Tavaresovi bylo nabíjeno na pravou stranu, aby mohl střílet z první. Když se ale hráč Islanders napřáhl, pouze špatně trefil letící puk.

29:58
    Tři na tři unikali domácí, aby mohli následně zakončovat. Ale Mason nemá problémy s jejich nahozenými puky z dálky.

30:04

30:36
    Luke Schenn nahodiil puk po mantinelu, aby jej získal některý z hráčů ve stejném dresu. Ale nestalo se, Philadelphia musí zpátky do obrany.

31:15
    Wayne Simmonds už si odpykal trest za rvačku a hned má možnost, Halák zashuje proti jeho rychlé střele zápěstím.

31:27
    Dvě hbité střely Nielsena. Nejdříve střílel z pravé strany, paka zase z leve. Ale oba pokusy Steve Mason zastavil, druhý dokonce ukryl v náruči.

32:09
    Teď už větší trable pro obranu a brankáře hostujícího mančaftu, skoro polovina odkryté branky byla k dispozici, ale Islanders ji nestačili trefit.

32:24
    Zakázané uvolnění Flyers, které vrátí hru před jejich branku.

32:36
    Početní výhoda pro New York Islanders, dvě minuty dostává hostující Del Zotto, jenž se podle hlavního rozhodčího provinil podražením.

33:03
    Couturier brzy po začátku oslabení vyhazuje přes všechny čáry a nese klid na hokejky Letců.

33:28
    Stejný hráč navíc také při šanci v oslabení, jeho střela z levé kruhu zastavena až betony Jaroslava Haláka.

33:58
    Islanders se ještě pořád v početní převaze nedostali ke střele, naopak mají daleko větší problémy se svou obranou.

34:40
    Flyers v plném počtu, jediná větší šance za celou přesilovku přišla až v jejím závěru, kdy musel Steve Mason roztáhnout betony napříč brankovištěm.

35:38
    Rozehrávku útočníků Ostrovanů vystihl Mike Streit, který posílal dopředu. Ale i jeho pokus ve střední třetině zastaven.

36:28
    Lubomír Višňovský a jeho pecka z dálky, která ale hodně minula úroveň horní tyčky.

37:03
    Nielsen byl na levé straně úplně sám proti brankáři Philadelphie, jenže ve velké možnosti si neporadil se zakončením dobře.

37:49
    John Tavares také plánoval střílet, ale ještě předtím mu odebrali kus černé pryže obránci soupeře.

38:13
    Jaroslav Halák zasahuje a ještě uvidíme jednu komerční přestávku ve druhé třetině.

38:57
    Buly ve středním pásmu, New York Islanders se dostali do postavení mimo hru.

39:32
    Jakub Voráček ještě zkusil vystřelit kousek za modrou čárou, ani on ale neotevírá skóre utkání těsně před koncem druhé periody.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Máme za sebou i druhou třetinu zápasu mezi Islanders a Flyers, stále ale čekáme na první gól. Šance přicházejí, jenže buď mají střelci smůlu, nebo se parádně vytáhnou zákroky brankáři.

Střely na branku ve druhé třetině

New York Islanders: 15

Philadelphia Flyers: 10

40:01

40:16
    Domácí mířil dopředu, ale Flyers hnedka od začátku třetí třetiny pozorní, teď může rozhodnout i jediná střela.

40:50
    Wayne Simmonds původně asi plánoval zakončovat bekhendem, ale za brankou byl obrán o puk a už nestihl vystřelit.

41:30
    Jakub Voráček vyhrál osobní souboj o puk a ještě hledal někoho ze spoluhráčů před brankou. Ale to se mu nakonec nevyplatilo.

42:04
    Vhazování po levici Jaroslava Haláka, který si připsal zákrok vyrážečkou a později pro jistotu přikryl puk.

42:33
    Naopak se teď hra přesunula na opačný konec kluziště, kde dává pozor Steve Mason. Zasahovat ale nemusel, protože rozhodčí opět přerušil.

43:05
    Martin za svatyní Flyers, kde jako jediný v modrém dresu zápolil o puk. Byl ale moc osamocen a podlehl náporu soupeře.

43:46
    Okposo vracel Tavaresovi před branku, střelec Islanders ale už nedosáhl na puk a nestačil nijak zakončit.

44:14
    Bailey možná ani nečekal, že se ocitne sám z Islanders proti dvěma hráčům v bílém, zkusil vystřelit přes obránce. Mason pak ukrývá puk do své rukavice.

44:45
    Lubomír Višňovský přišel ve středním pásmu o puk a málem vznikly trable pro jeho tým. Vše ale skončilo po technické chybě Letců.

44:58
    Další buly ve středním pásmu.

45:12
    Postavení mimo hru pro změnu na straně Philadelphia Flyrs, hosté už si dělali pomalu zálusk na přečíslení.

45:24
    Technický přestupek také na druhé straně barikády, Islanders vyhazují na zakázané uvolnění.

45:42
    John Tavares měl na levé straně úplně samotného Okposa. Ten sice odstával puk od prvního zmiňovaného, ale podklouzly mu brusle.

46:40
    Umberger zkusil vystřelit z velkého úhlu. Ale trefil jen rameno připraveného Jaroslava Haláka k vyražení puku.

46:42
    Komerční přestávka, po ní bude naše čekání na první gól zápasu pokračovat.

46:50
    Domácí mají stále výraznější střeleckou převahu, aktuálně vedou rozdílem třinácti pokusů. Ale na výsledku to zatím vidět není.

47:28
    První pětka Philadelphie zpátky na ledě, teď se ale shledala s nepřesnostmi na hranici útočného a středního pásma.

48:06
    Steve Mason mohl být překvapen, ale nenechal se. Nielsen zakončoval skoro z nulového úhlu a málem odrazil touš do branky od betonů gólmana Flyers.

48:31
    Znovu to byli Tavares a Okposo, kdo dělali pořádný závar před brankou Philadelphie! Oba dva zakončovali, ale skvělý výkon Masona podržel hosty.

48:49
    Také Jaroslav Halák ve výborném rozpoložení, skóre asi o dnešním výkonu brankářů mluví za vše.

49:12
    Přesilová hra pro Flyers, ač se to domácím nelíbí. Luke Schenn byl tvrdě sražen u mantinelu a dvě minuty za vražení na hrazení dostává Matt Martin.

49:33
    Dvě rychlé přihrávky v útočném pásmu, ta druhá se ale vůbec neujala. Islanders vyhazují do středního pásma.

49:46
    Claud Giroux navíc v ofsajdu a znovu tedy ve střední třetině proběhne vhazování.

50:01
    Počet hráčů na ledové ploše bude srovnán, Wayne Simmonds sice ještě nelibě diskutuje s arbitrem klání, ale trestu za vysokou hůl už se nevyhne.

50:45
    Grossmannova tvrdá střela z dálky končí zásahem v rozkleku Jaroslava Haláka. Zároveň tu máme komerční pauzu.

51:06
    Ještě se chvíli hraje ve čtyřech, ale pomalu začne zkrácená početní výhoda domácí družiny.

51:49
    Flyers ale dobře brání a dvakrát po sobě vyhodili, dobře vědí, že teď by se nevyplatilo dělat výraznější chyby.

52:20
    Už se hraje ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě, Mason na chvíli zmatený, protože někomu v modrém se málem podařilo tečovat puk do jeho sítě.

53:25
    Další dnešní rána Nielsena, ten se vskutku činí. Jenže všechny jeho rány končí mimo branky nebo v náruči Masona.

53:54
    Claude Giroux si našel mezírku pro střelu. Vystřelil zápěstím a zajistil jednoduchý zásah pro slovenského gólmana Jaroslava Haláka.

54:29
    Ve středním pásmu uspěli v souboji o puk domácí barvy, ke střele ale mají ještě hodně složitou cestu, obrana Flyers víc a víc neprostupná.

54:59
    Steve Mason sebejistý po střele z dálky. Ještě jedna komerční přestávka, pak proběhne buly právě po levici gólmana Philadelphie.

55:20
    Višňovskému se málem podařilo vybojovat puk na útočné modré čáře, nakonec ale ani on neuspěl a Islanders musejí do obrany.

56:02
    Okposo za brankou soupeře odolával dvěma sokům, nevymanil se z jejich moc a musel kus černé gumy odevzdat.

56:44
    Boychuk a jeho střela, po ní opět dobrý zákrok Masona. Nyní brankář Flyers vyklekl jeho zakončení betony.

57:17
    Napětí na ledové ploše stoupá, kdo teď vstřelí braku, pravděpodobně zápas vyhraje. Záleží na tom, jestli gól padne ještě v základní hrací době.

57:40
    Grabovskij byl rozjetý napříč útočným pásmem, ale dobrou střelou zápěstím přestřelil zařízení.

58:18
    Kotouč ve střední periodě přebírá Philadelphia, která ale pouze nahazuje touš po mantinelu.

58:32
    Výborný zákrok Masona, jenž vytasil pohotovou lapačku proti Okposově jedovce. Určitě klíčový zásah v závěru třetí třetiny.

58:41
    Mason musí dnes být pořádně upocený, další přerušení hry po jeho zákroku v rozkleku. Není pochyby o tom, kdo je dnes zatím nejlepším hráčem ze strany Flyers.

59:03
    Už běží poslední minuta základní hrací doby, stále se nechází kotouč blízko branky Philadelphie.

59:24
    Na chvíli na druhé straně hrací plochy u puku také hosté, ale Halák nemá tolik těžkou práci jako jeho soupeře napříč kluzištěm.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut hry nepřineslo ani jediný gól. Šancí bylo dost, ale gólmani podali skvělé výkony. Takže si budeme muset na rozhodující momenty počkat do prodloužení, případně i samostatných nájezdů.

Steve Mason, brankář Philadelphia Flyers, pochytal už v tuto chvíli neskutečných 43 střel. A to nás ještě čeká prodloužení.

60:01

60:23
    Nastavenou pětiminutovku začali aktivněji hosté, Jakub Voráček a Claude Giroux motali hlavu Halákovi.

61:03
    Boychuk dostával nádhernou přihrávku před branku. Puk sice trefil, ale na správném místě byl opět výborně připravený Steve Mason.

61:18
    Zákrok i pro Jaroslava Haláka, jenž do lapačky v klidu ukryl střelu z dálky.

61:49
    Grabovskij chtěl zakončovat, ale nedosal lehkou pozici. O puk jej obírali hned dva hokejisté nosící bílé dresy.

62:20
    Višňovský už klidně mohl střílet, ale raději ještě posunul na Tavarese. Ten trefuje připraveného Masona.

63:06
    Skoro to vypadá, jako by New York Islanders hráli přesilovou hru, ale počet hráčů na ledové ploše je vyrovnaný. Veliký tlak.

63:21
    Philadelphia Flyers si vybírají oddechový čas, aby mohli nabrat síly na závěr prodloužení.

64:02
    Leddyho zakončení z dálky zahučelo za brankou, protože puk trefil zadní mantinel a odrazil se ještě zpátky.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nenabídlo rozhodnutí, takže dnes gól ze hry neuvidíme. Rozhodnou souboje střelců a brankářů, tedy samostatné nájezdy. Oba gólmani dnes předvádí znamenitý výkon. Především Steve Mason, jenž má na kontě 46 zákroků bez inkasování!

NYI: John TAVARES proměňuje – 2:0.

V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Islanders.
    Autorem vítězné branky je FRANS NIELSEN.
    Frans NIELSEN - 1:0sn

Čekali jsme na gól celý zápas, rozhodnutí přinesly až samostatné nájezdy. V nich se trefovali pouze domácí. Nejdříve je poslal do vedení Frans Nielsen, pak přidal druhý gól John Tavares. Flyers odvážejí z ledu soupeře alespoň bod. To je ode mě vše, přeji hezké úterý.