HC Plzeň – Jihlava 4:2 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 2:3 (kon.)
HC Sparta Praha
2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
HC Litvínov
Čtvrtek 27.11.2014, 17:30 • Tipsport arena • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Dnes se budemě věnovat utkání 29. kola DHL extraligy juniorů, konkrétně zápasu mezi Spartou a Litvínovem. Uvodní buly bude vhozeno na ledě pražské Tipsport areny v 17:30.

Sparta se v druhé polovině sezony trápí
    Sparťanské juniorce se dařilo v první polovině sezony, kdy brzy zaujala první místo v extraligové tabulce a suverénně porážela své soupeře doma i na venkovních kluzištích. Situace se ovšem náhle změnila na začátku října. V posledních 14 zápasech Sparta zvítězila jen čtyřikrát a trápí ji ztráty dobře rozehraných duelů. naposledy podlehli svěřenci trenéra Dareka Stránského Olomouci, kde na tamějším ledě prohráli na nájezdy 3:4. S 53 body si stojí na 3. místě extraligové tabulky.

Litvínov čekají v Praze dva zápasy
    Trenér hostů Robert Reichel jistě není spokojený s dosavadními výkony Litvínova, protože jeho tým se před dvěma závěrečnými koly první části nachází s 26 body z 28 zápasů až na 14. místě tabulky. Pokud Litvínovští dnes získají tři body na Spartě a totéž zopakují v sobotu na Slavii, mohou se teoreticky posunout na 13. příčku na místo Olomouce. Poslední zápas jim sice nevyšel (prohra 2:4 doma s Vítkovicemi), ale úspěch v následujících dvou zápasech by mohl napravit dojem ze zatím příliš nepovedeného ročníku.

HC Sparta Praha: Slyusarchuk (Langer) – Kalina, Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Březina, Mikliš – Augustin, Litera, Schwamberger, Svoboda, Havel, Linda, Győri, Pulkrab, Polesný, Lojka, Krudenc, Brejcha

Rozhodčí: Horák – Laczko, Štětina.

00:01

00:14
    Augustin nahazuje kotouč do obranného pásma Litvínova, kde ale nikdo z jeho spoluhráčů není.

00:45
    Sparta právě vstřelila branku!
    Domácí jdou zásluhou prvního útoku bleskově do vedení. VOJTĚCH AUGUSTIN dorazil za záda Sroky nahozenou střelu Krudence. Trochu smolný gól pro Litvínov. Asistence: Václav Krudenc a Marek Březina.

02:14
    Litera se prbíjel do útoku kolem pravého mantinelu, akce končí nahozením kotouče na litvínovského brankáře, který přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levici.

02:48
    Litvínov se zatím k ničemu nedostal, nyní se ve vlastní třetině brání dalšímu tlaku domácích.

03:56
    Krudenc pálí z pravého kruhu mimo. Puk proletěl kolem levé tyče.

06:35
    Litvínov přidal v rychlosti a Sparta s tím má problémy.

06:54
    Domácí čeká přesilová hra, za podražení jde pykat na dvě minuty Karel Šefl (LIT) za podražení.

07:30
    Přesilovou hru bleskově využívá VÁCLAV KRUDENC, který před Srokou tečoval střelu Kaliny od modré čáry – 2:0. Asistence: Petr Kalina a Vojtěch Augustin.

07:47
    Ujfaluši střílí kousek za modrou čarou od levého mantinelu, ale Slyusarchuk kotouč vpohodě chytá do náruče.

11:17
    Sroka teď na hranici brankoviště vychytal všechny členy první sparťanské formace. Z dorážek neuspěli Krudenc, Pulkrab ani Augustin.

13:59
    Obrovskou šanci promarnil v samostatném úniku Kučera. Jeho střela minula o dvacet čísel levou tyč.

15:29
    Vrátka na trestnou lavici Sparty jsou otevřená. Po několika vteřinách nejasností jimi odchází pykat na 2 minuty Tomáš Brejcha (SPA) za podražení.

17:03
    V oslabení se dostali do úniku jeden na jednoho Győri a Havel, střelu druhého jmenovaného Sroka vyrazil ramenem.

18:21
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Nedáš, dostaneš. Kapitán hostů DOMINIK ŠTĚPKA dorazil z velkého úhlu z levé strany kotouč za záda ležícího Slyusarchuka. Asistence: Marek Baránek.

18:44
    Šesták střílí z pravého kruhu, domácí brankář vyráží vyrážečkou.

20:00

V úvodu utkání měla jednoznačně navrch domácí Sparta, která se také už po 45 vteřinách dostala do vedení. Svým pohybem Litvínov přehrávala, z čehož padl také její druhý gól z přesilovky. Nicméně Litvínov se v závěru dostal do tempa a vytvořil si také několik slibných šancí, které musel Slyusarchuk obezřetně likvidovat. V 19. minutě Litvínovští snížili na 2:1 zásluhou svého kapitána Dominika Štěpky. Další třetina začne cca v 18:15.

20:01

20:26
    Baránek tvrdě vypálil od modré čáry, Slyusarchuk vyráží.

22:17
    Schwamberger se dral před Sroku, ale fauloval ho Martin Kokeš LIT), který dostává 2 minuty za sekání.

24:23
    Sparta si s Litvínovem v přesilové hře doslova hrála, ale jelikož vystřelila snad jen jednou a ještě k tomu nepřesně, tak v početní převaze neuspěla.

25:02
    Po teči jednoho ze sparťanů končí kotouč na tribuně, vhazuje se po levici Slyusarchuka.

25:36
    Brejcha střílel nikým nehlídaný z mezikruží, ale Sroka zasáhl lapačkou.

27:36
    Vyloučení na obou stranách. Ondřej Mikliš (SPA) natlačil na svého brankáře Lukáše Válka (LIT), který se zřejmě moc nebránil. Oba dostávají 2 minuty za nedovolené bránění.

Oba týmy v plném počtu.

30:01
    Březinovi rozhodčí odpískali ofsajd, jedná se o první ofsajd v zápase.

31:44
    Zápas momentálně sužuje mnoho nepřesností na obou stranách.

32:23
    Hosté vyrovnávají zásluhou FILIPA MORAVCE, který propálil z pravé strany Slyusarchuka nad ramenem. Gólu předcházel incident, při kterém sparťanský obránce Kalina zlomil hůl, takže chyběl sparťanské obraně. Bez asistence.

33:55
    Hosté jsou povzbuzení vyrovnávací brankou a drží se v útočném pásmu.

34:56
    Čapek nedosáhl na střílenou přihrávku od obránce a píská se zakázané uvolnění.

37:02
    Ondřej Mikliš (SPA) to přehnal s důrazem na vlastním brankovišti a dostává 2 minuty za hrubost.

38:09
    Potyčka u branky domácích po střele, kterou Slyusarchuk napoprvé pouze vyrazil, ale vylučovat se překvapivě nebude.

38:51
    Sparťanská obrana je dost rozhozená, metr před brankovištěm střílel Štěpka, ale rána mu nesedla. Slyusarchuk kryje se štěstím betony.

39:42
    Pěkný průnik předvedl Havel, Sroka se ale přitiskl k levé tyči, kam sparťanský útočník mířil, a chytá.

39:51
    Sparta jde opět do čtyř. Patrik Kadeřávek (SPA) je vyloučen za podražení.

40:00

Ve druhé třetině se obraz hry radikálně změnil. Litvínov začal rychleji bruslit a Spartu několikrát zatlačil do obranného pásma. Holešovičtí mají problém především v obraně, kde často nechávají neobsazené hráče. Ve 33. minutě vyrovnal střelou k pravé tyči Filip Moravec. Třetí část začne cca v 19:05.

40:01

40:14
    Pokračuje Kadeřávkův tresk a přesilovka Litvínova.

40:39
    Stříbrný nahrával před branku Štěpkovi, kterému Slyusarchuk sebral druhý gól skvělým zákrokem vyrážečkou!

41:26
    Po ataku na Brejchu je vyloučen Tomáš Kučera (LIT) na 2+2 minuty za vysokou hůl.

42:28
    Litera trefuje z mezikruží levou tyčku!

42:44
    Vyloučen Jiří Vokurka (SPA) za držení hole, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

44:12
    Další vyloučení, tentokrát na druhé straně. Na trestnou lavici usedl David Šesták (LIT) za hákování.

46:04
    Augustin tečoval těsně před Srokou střelu Krudence mimo.

46:50
    Litvínovu vycházejí nenápadné akce. Odražený kotouč po střele Řezníčka dorazil po několika pokusech za záda Slyusarchuka ONDŘEJ SÝKORA. Asistence: Radim Řezníček.

49:01
    Čapek střílí za modrou čarou, brankář Sparty vyráží do ochranné sítě.

49:10
    Jiří Vokurka (SPA) vyloučen za vysokou hůl.

50:19
    Litvínov je v přesilovce sice na kotouči, ale ke střele se ještě nedostal.

50:47
    Sparta se osvobozuje vyhozením.

51:58
    Další vyloučení Sparty. V obranném pásmu fauloval Vojtěch Augustin (SPA) a dostává 2+2 minuty za hru vysokou holí.

52:40
    Schwamberger vybojoval v oslabení útočné pásmo pro Spartu.

53:55
    Řezníček v obrovské příležitosti před brankou nedokázal přehodit ležícího Slyusarchuka.

55:28
    A Sparta jde do tří. Jiří Vokurka (SPA) si jde k Augustinovi sednout za podražení.

55:58
    Augustin opustil trestnou lavici a domácí už jsou ve čtyřech.

57:11
    Kalina mohl vyrovnat, ale Sroka ho vychytal levým betonem.

58:23
    Sparta dostává poslední šanci. Zahraje si totiž přesilovou hru. Marek Baránek se provinil podražením.

59:07
    Sparta to zkusí v šesti. Ale ještě předtím si Litvínov bere oddechový čas.

59:51
    Zřejmě posledním vyloučeným v zápase bude Tomáš Brejcha (SPA), který dostává 2 minuty za vysokou hůl.

60:00

Sparta nedokázala odvrátit prohru ani v power play a prohrává s Litvínovem 2:3 v základní hrací době. Náš onlajn končí, děkujeme, že jste byli s námi. Na shledanou. (19:39:53)

Tomáš Lichnovský

Branky a nahrávky: 1. Augustin (Krudenc, Březina), 8. Krudenc (Kalina, Augustin) – 19. Štěpka (Baránek), 33. Moravec, 47. Sýkora (Řezníček)

HC Sparta Praha: Slyusarchuk (Langer) – Kalina, Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Březina, Mikliš – Augustin, Litera, Schwamberger, Svoboda, Havel, Linda, Győri, Pulkrab, Polesný, Lojka, Krudenc (C), Brejcha
    HC Litvínov: Sroka (Sklíba) – Moravec, Baránek, Šesták, Fučík, Cvrk, Kokeš, Sklenička, Vostárek, Šefl – Kučera, Řehoř, Čapek, Stříbrný, Sládek, Ujfaluši, Řezníček, Sýkor, Válek, Štěpka (C)

Rozhodčí: Horák – Laczko, Štětina